|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.5.2015 18:35:44   
Finepex

IZVORNA PORUKA: rose

sad nesto kontam da fine pazljivije cita forum nasla bi odgovor na vecinu svojih pitanja user posted image

carski se zakazuje par sedmica prije termina..kad se krenes otvarati tad je mozda vec i kasno za carski..ne beri brigu...imas losu kicmu, ides na carski, niko nece cekati da mu dodjes u noci vec ces doci kad ti kazu, proci pripremi, dati ti info o vrstama anestezije i to ces odraditi i to vjerovatno 15 dna prije termina


Bingo to me i zanimalo. Znaci ne smijem se otvarati? ova rece samo termin. ja sve kontam ono drzat se termina. user posted image To je vec olaksana inf.

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 751
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.5.2015 18:46:07   
Galicia

IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: rose

sad nesto kontam da fine pazljivije cita forum nasla bi odgovor na vecinu svojih pitanja user posted image

carski se zakazuje par sedmica prije termina..kad se krenes otvarati tad je mozda vec i kasno za carski..ne beri brigu...imas losu kicmu, ides na carski, niko nece cekati da mu dodjes u noci vec ces doci kad ti kazu, proci pripremi, dati ti info o vrstama anestezije i to ces odraditi i to vjerovatno 15 dna prije termina


Bingo to me i zanimalo. Znaci ne smijem se otvarati? ova rece samo termin. ja sve kontam ono drzat se termina. user posted image To je vec olaksana inf.



Fine, ovo su sve osnovna pitanja na koje bi trebala i sama znati odgovor, a ako ne, onda bi ti dr svakako trebao objasniti sve na prvom zakazanom terminu kod njega.
Ti ili nisi trudna, ili nisi bila kod dr.
Nesto mi smrdi.
Mislim, to je sve tvoja stvar, ali smrdi.
Kako ne znas koliko prstiju treba zena biti otvorena za porod? Mislim kako?????

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 752
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.5.2015 18:52:42   
mala curica
Zena razmislja o cr i.porodu a tek ostala trudna(ako je trudna)user posted image
Zeno draga zar nije rano da o tome razmisljas i tako uveliko komentarises kao da ces za mjesec dana da se porodis.
Ja za par sedmica imam termin i uopce ne razmisljam o tome.
Kao sto Galicia rece o svemu tome te dok treba uputiti i objasniti.
Malo mi smijesno tek zatrudnila i odmah ti receno da ces na cruser posted image (ne vezano za kicmu)

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 753
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.5.2015 19:07:05   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: rose

sad nesto kontam da fine pazljivije cita forum nasla bi odgovor na vecinu svojih pitanja user posted image

carski se zakazuje par sedmica prije termina..kad se krenes otvarati tad je mozda vec i kasno za carski..ne beri brigu...imas losu kicmu, ides na carski, niko nece cekati da mu dodjes u noci vec ces doci kad ti kazu, proci pripremi, dati ti info o vrstama anestezije i to ces odraditi i to vjerovatno 15 dna prije termina


Bingo to me i zanimalo. Znaci ne smijem se otvarati? ova rece samo termin. ja sve kontam ono drzat se termina. user posted image To je vec olaksana inf.



Fine, ovo su sve osnovna pitanja na koje bi trebala i sama znati odgovor, a ako ne, onda bi ti dr svakako trebao objasniti sve na prvom zakazanom terminu kod njega.
Ti ili nisi trudna, ili nisi bila kod dr.
Nesto mi smrdi.
Mislim, to je sve tvoja stvar, ali smrdi.
Kako ne znas koliko prstiju treba zena biti otvorena za porod? Mislim kako?????

ja imam osjećaj da ona želi c.rez,a nije još pričala o tome sa dr kao mogućnosti pa zato ne zna kako to funkcioniše

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 754
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.5.2015 19:09:47   
Galicia
mozda je paralizovana, pa mora ici na CR.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 755
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.5.2015 19:53:34   
mala curica

IZVORNA PORUKA: Galicia

mozda je paralizovana, pa mora ici na CR.

user posted image

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 756
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.5.2015 19:57:12   
Galicia

IZVORNA PORUKA: mala curica


IZVORNA PORUKA: Galicia

mozda je paralizovana, pa mora ici na CR.

user posted image


Pisala je nesto oko invalidske penzije da ce dobiti. Samo povezujem, ne mora znaciti da sam u pravu.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 757
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.5.2015 20:29:23   
rose
ma nije nigdje rekla da je paralizovana vec da je operisala kicmu radi urodjenog iskrivljenja..ne znam sad jel skolioza, kifoza ili nesto trece

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 758
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.5.2015 20:31:39   
Galicia
Ma da. Nesto jeste.
Nisam ni rekla da sam u pravu, da se razumijemo.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 759
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.5.2015 20:52:14   
mala curica
Nije ni vazno,bitno je predpostavljati user posted image

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 760
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 6:58:57   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: rose

sad nesto kontam da fine pazljivije cita forum nasla bi odgovor na vecinu svojih pitanja user posted image

carski se zakazuje par sedmica prije termina..kad se krenes otvarati tad je mozda vec i kasno za carski..ne beri brigu...imas losu kicmu, ides na carski, niko nece cekati da mu dodjes u noci vec ces doci kad ti kazu, proci pripremi, dati ti info o vrstama anestezije i to ces odraditi i to vjerovatno 15 dna prije termina


Bingo to me i zanimalo. Znaci ne smijem se otvarati? ova rece samo termin. ja sve kontam ono drzat se termina. user posted image To je vec olaksana inf.



Fine, ovo su sve osnovna pitanja na koje bi trebala i sama znati odgovor, a ako ne, onda bi ti dr svakako trebao objasniti sve na prvom zakazanom terminu kod njega.
Ti ili nisi trudna, ili nisi bila kod dr.
Nesto mi smrdi.
Mislim, to je sve tvoja stvar, ali smrdi.
Kako ne znas koliko prstiju treba zena biti otvorena za porod? Mislim kako?????



Oko svega sam vec ranije pisala i zbog cega me uopste hvata prpa. Ako po nekom pravilu (koje mozes procitati na internetu) porod pocinje onda kada se zena pocne otvarati, da ne kazem da se vecina zena porodi s cetiri prsta da ne kazem bilo ih je i s dva otvorena prsta se porodilo, otkud to da se ogranicava na deset_ prstiju? user posted image Mozda deset_ kada neces da budes sasjecena? Procitaj malo FB komentare na temi koliko treba biti otvorena za porod. Uopste nije vazno jel deset_ ili dva prsta. user posted image https://www.facebook.com/najboljiklubmama/posts/10151597856960978?stream_ref=5
Mozda si citala opasnosti kada je zena otvorena..
Drugo sto se tice samog vremena, ne mogu se ja nekome natovariti na ledja ko smatra da je o nekim stvarima "rano" razgovarati, u smislu sve u svoje vrijeme. Jos kad je vidjela da sam dosla s dvadeset_ pitanja.. user posted image skinula me s dnevnog reda..isto npr.ma ovaj podatak o CR rezu i kada se zena otvara me vise zanimalo nego bilo sta drugo, a to niko nije spomenuo na ovoj temi
http://www.ringeraja.ba/forum/m_68057/mpage_3/key_/tm.htm
jer se fakticki onda i termin pomjera. zasto uopste razmisljam sada o tome jeste sto spadam medju organizovane ljude. Ja volim da je sve po planu, a ne kada se desi problem, ili ne spadam medju one koje sve rade zadnji trenutak. Npr. za brijanje glave, isto se npr.sada raspitujem iako ima vremena. Jednostavno takva sam osoba. To je moj zivot, to sto neko to ne respektira, nije moj problem. Ja trazim detaljne inf. a ne necije price koje mogu cak procitati u brosuri o carskom rezu. ustvari koje sam procitala i brosui, ali nije spomenuto dal se smije biti otvorena. Mozda se neke sjete mog komentara kkada sam rekla, pisala i citirala gdje zena pisala da se pocela otvarat u 20-toj sedmici. a druga jos ranije. Znaci nije da se ne raspiitujem, ali ako vec dr.nema volje da kaze sada kako ce biti, jer smatra da je rano.. mislim..hallo.


I ne samo to, kada sam razgovarala s rodicom koja npr.ziivi u Njemackoj. NJoj je bilo neshvatljivo da ja jos nisam upoznala doktora koji radi CR. Pricala mi je proceduru kakva je kod njih. ko ide na CR prosljedjuju ih njima, tj koji to rade.

Ovdje u BiH ne da ne znas koji doktori rade, nego uopste kao pacijent si 0 informisan.

< Poruku je uredio Finepex -- 23.5.2015 7:04:30 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 761
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 7:07:20   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Isha

Finepex, koja dva prsta, pa neces palcicu radjati user posted image
Porod moze krenuti, mislim na bolove sa jedan ili dva prsta, ili da nisi uopste otvorena, ali ne mozes tiskati bebu sa otvorenim grlicem od dva prsta user posted image



Ja sam citiram sta su zene pisale user posted image , onda sam kontala vjerovatno su ih sjekli.. ono sta sam ja od svoje doktorice ocekivala, to sam ranije rekla, da ce me uputiti ko ce mi rditi CR. Onda sam cula za uslove u ovoj drugoj bolnici, i opredijelila se za drugu. Ipak malo mi je glupo, zena koja radi na jezeru da te nikako ne uputi. Ni ko ce te raditi nista. Sada mi ne treba ni govoriti.
Skontat cu kada mogu i raspitati se, i pitati koji doktori rade CR,u ovoj drugoj bolnici.


Samo stose tice informacija prema pacijentu...velika 0!

Da ne spoominjem toliko ih radilo CR niko ne zna imena spomenuti..user posted image

< Poruku je uredio Finepex -- 23.5.2015 7:12:14 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 762
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 7:16:58   
Finepex
Ja jednostavno ne mogu da vjerujem da ti kao covjek ne mozes naci pristojne informacije.... zasto nase bolnice nemaju brosura, uputstvo?

http://gugu.ba/forum/showthread.php?tid=504


Ili ovo

http://forum.klix.ba/carski-rez-vasa-iskustva-t74921.html

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 763
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 7:16:59   
Isha
Eno gore na linku ti pise kada je porod krenuo ili kada su zenu primili u porodiliste.
To ne bi bila obicna epiziotomija, vec kasapljenje da sa dva prsta zenu poradjaju user posted image

Uglavnom, dobro ti sve iscitaj.

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 764
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 7:20:17   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Isha

Eno gore na linku ti pise kada je porod krenuo ili kada su zenu primili u porodiliste.
To ne bi bila obicna epiziotomija, vec kasapljenje da sa dva prsta zenu poradjaju user posted image

Uglavnom, dobro ti sve iscitaj.

pa to sam i procitala, user posted image

Vidis da je bila zena koja na terminu nije bila deset__ prstiju otovrena. Iako nejse, to mene u opste ne zanima, nego cinjenicno stanje, ako porod pocinje kada se zena pocne otvarati, znaci ja ne smijem biti otvorena. user posted image To me i zanimalo. user posted image

Ipak sma pisala o tome, jer nisam bila dovoljno informisana da me strahh da me porod ne zakaci u noci, tj.da bas krene, a sestra kaze suti i trpi. Uopste nisam znala da ce me rnaije primit, prije termina kojeg je meni rekla doticna doktorica.

< Poruku je uredio Finepex -- 23.5.2015 7:21:57 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 765
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 9:07:58   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: Isha

Eno gore na linku ti pise kada je porod krenuo ili kada su zenu primili u porodiliste.
To ne bi bila obicna epiziotomija, vec kasapljenje da sa dva prsta zenu poradjaju user posted image

Uglavnom, dobro ti sve iscitaj.

pa to sam i procitala, user posted image

Vidis da je bila zena koja na terminu nije bila deset__ prstiju otovrena. Iako nejse, to mene u opste ne zanima, nego cinjenicno stanje, ako porod pocinje kada se zena pocne otvarati, znaci ja ne smijem biti otvorena. user posted image To me i zanimalo. user posted image

Ipak sma pisala o tome, jer nisam bila dovoljno informisana da me strahh da me porod ne zakaci u noci, tj.da bas krene, a sestra kaze suti i trpi. Uopste nisam znala da ce me rnaije primit, prije termina kojeg je meni rekla doticna doktorica.


Joj sto ti mozes lupati ko maksim po diviziji a ja ne mogu da se otmem utisku da ti ne odgovorim na ove tvoje nebuloze i neinformiranost!!! user posted image

Prvo porod ne pocinje sa 2 prsta. Ja sam u prvoj trudnoci na kraju 7og mjeseca usljed rapidnog skracivanja grlica bila 2 prsta otvorena, bila na terapiji, pila bruku lijekova, strogo mirovanje, doslovno do wca i nazad, beba bila krupna, teska, duga vec okrenuta glavicom, sreca pa nije bilo kontrakcija koje bi izazvale prijevremeni porod...Elem zahvaljajuci mom ginekologu i njegovom konstantnom monitoringu i beba i ja izguramo do dan pred porod. Cinjenica je da ako je zena otvorena 2 prsta porod moze da krene ali ne znaci i da hoce i da ce se sve one koje su 2 prsta otvorene poroditi prirodno. Drugarica je dosla na porod sa 4 prsta otvorena, mazali je gelovima, nije bilo kontrakcija na kraju zavrsila na hitno carskom rezom.
Nadalje, znaci konretno ja i moj slucaj user posted image i slucaj mog rapidnog skracivanja grlica. Usla u 9ti mjesec sa otvorenim grlicem od 2 prsta (ista ona 2 prsta sa kraja 7og mjeseca i to nakon doslovno mjesec dana u kojih je nestalo grlica i ja se otvorila) i laknulo i meni i ginekologu jer sto se njega ticalo mogla sam se poroditi taj dan ili sljedeci ili za heftu jer najgore je proslo, uspjela sam uci u 9ti mjesec. Vodenjak mi pukao dan pred termin znaci 39+6 dana bila trudna, dosla to jutro u bolnicu i doktor na pregledu konstatuje da sam 9 prstiju otvorena, sat vremena nakon pregleda i svega zavrsim na stolu i u cijelih 10 minuta prirodno sa samo 2 koncica, rodim zivu i zdravu curicu.
Nema tog doktora koji ce te poroditi sa 2 prsta ako si otvorena ali ta ista 2 prsta se mogu u 2-3 dana pretvoriti u 8 ili 9 i porod moze poceti, sve zavisno od genetike, tvoje predispozicije i gradje da se porodis prirodno, bebe, grlica...spleta hiljadu okolnosti...

Isto me prati i u ovoj trudnoci, prosle sedmice bila na pregledu, doktor konstatovao da se grlic opet poceo skracivati, narucio me sad za sljedeci petak na cervikometriju i u skladu sa sljedecim nalazom odredice mi terapiju, vrlo vjerovatno poslati na bolovanje... genetika radi svoje (svi po zenskoj liniji imali lagane porode), ova beba jos krupnija i jos duza nego prva, moj grlic se opet skracuje... Ne panicim, znam da sam u sigurnim rukama i nadam se najboljem... Neko je jednostavno predodredjen za prirodne porode ko po loju a neko za carskog reza
A tebi po milioniti put dajem dobronamjeran savjet da sto manje citas po kojekakvim forumima i webovima jer svaka zena i svaki grlic su jedinstveni, svaka beba je jedinstvena, svaki porod je jedinstven. I na kraju informisi se kod svog ljekara i pitaj ono sto te zanima a ne iscitavaj forume jer kao sto rekoh svi smo mi slucajevi za sebe.
Moj doktor je ginekolog starog kova i kaze jedino je imao mene i jos jednu porodilju sa ovim ovakvim rapidnim, doslovno preko noci, skracivanjem grlica i nije se ni nadao da cu dogurati do termina, bilo je samo da udjemo u 9ti mjesec user posted image

Ja tebi od srca zelim da ti porod prodje najbolje sto moze i da na svijet doneses zivu i zdravu bebicu ali me strasno iritira tvoj stav: NE ZNAS TI MATI KAKO JE RODITI DIJETE!
Malo se skuliraj i saberi... i manje gledaj americke filmove i citaj kojekave nebuloze po netu!
Svako ti dobro zelim! user posted image


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 766
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 9:37:09   
Finepex
IZVORNA PORUKA: LieToMe


IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: Isha

Eno gore na linku ti pise kada je porod krenuo ili kada su zenu primili u porodiliste.
To ne bi bila obicna epiziotomija, vec kasapljenje da sa dva prsta zenu poradjaju user posted image

Uglavnom, dobro ti sve iscitaj.

pa to sam i procitala, user posted image

Vidis da je bila zena koja na terminu nije bila deset____ prstiju otovrena. Iako nejse, to mene u opste ne zanima, nego cinjenicno stanje, ako porod pocinje kada se zena pocne otvarati, znaci ja ne smijem biti otvorena. user posted image To me i zanimalo. user posted image

Ipak sma pisala o tome, jer nisam bila dovoljno informisana da me strahh da me porod ne zakaci u noci, tj.da bas krene, a sestra kaze suti i trpi. Uopste nisam znala da ce me rnaije primit, prije termina kojeg je meni rekla doticna doktorica.


Joj sto ti mozes lupati ko maksim po diviziji a ja ne mogu da se otmem utisku da ti ne odgovorim na ove tvoje nebuloze i neinformiranost!!! user posted image

Prvo porod ne pocinje sa 2 prsta. Ja sam u prvoj trudnoci na kraju 7og mjeseca usljed rapidnog skracivanja grlica bila 2 prsta otvorena, bila na terapiji, pila bruku lijekova, strogo mirovanje, doslovno do wca i nazad, beba bila krupna, teska, duga vec okrenuta glavicom, sreca pa nije bilo kontrakcija koje bi izazvale prijevremeni porod...Elem zahvaljajuci mom ginekologu i njegovom konstantnom monitoringu i beba i ja izguramo do dan pred porod. Cinjenica je da ako je zena otvorena 2 prsta porod moze da krene ali ne znaci i da hoce i da ce se sve one koje su 2 prsta otvorene poroditi prirodno. Drugarica je dosla na porod sa 4 prsta otvorena, mazali je gelovima, nije bilo kontrakcija na kraju zavrsila na hitno carskom rezom.
Nadalje, znaci konretno ja i moj slucaj user posted image i slucaj mog rapidnog skracivanja grlica. Usla u 9ti mjesec sa otvorenim grlicem od 2 prsta (ista ona 2 prsta sa kraja 7og mjeseca i to nakon doslovno mjesec dana u kojih je nestalo grlica i ja se otvorila) i laknulo i meni i ginekologu jer sto se njega ticalo mogla sam se poroditi taj dan ili sljedeci ili za heftu jer najgore je proslo, uspjela sam uci u 9ti mjesec. Vodenjak mi pukao dan pred termin znaci 39+6 dana bila trudna, dosla to jutro u bolnicu i doktor na pregledu konstatuje da sam 9 prstiju otvorena, sat vremena nakon pregleda i svega zavrsim na stolu i u cijelih 10 minuta prirodno sa samo 2 koncica, rodim zivu i zdravu curicu.
Nema tog doktora koji ce te poroditi sa 2 prsta ako si otvorena ali ta ista 2 prsta se mogu u 2-3 dana pretvoriti u 8 ili 9 i porod moze poceti, sve zavisno od genetike, tvoje predispozicije i gradje da se porodis prirodno, bebe, grlica...spleta hiljadu okolnosti...

Isto me prati i u ovoj trudnoci, prosle sedmice bila na pregledu, doktor konstatovao da se grlic opet poceo skracivati, narucio me sad za sljedeci petak na cervikometriju i u skladu sa sljedecim nalazom odredice mi terapiju, vrlo vjerovatno poslati na bolovanje... genetika radi svoje (svi po zenskoj liniji imali lagane porode), ova beba jos krupnija i jos duza nego prva, moj grlic se opet skracuje... Ne panicim, znam da sam u sigurnim rukama i nadam se najboljem... Neko je jednostavno predodredjen za prirodne porode ko po loju a neko za carskog reza
A tebi po milioniti put dajem dobronamjeran savjet da sto manje citas po kojekakvim forumima i webovima jer svaka zena i svaki grlic su jedinstveni, svaka beba je jedinstvena, svaki porod je jedinstven. I na kraju informisi se kod svog ljekara i pitaj ono sto te zanima a ne iscitavaj forume jer kao sto rekoh svi smo mi slucajevi za sebe.
Moj doktor je ginekolog starog kova i kaze jedino je imao mene i jos jednu porodilju sa ovim ovakvim rapidnim, doslovno preko noci, skracivanjem grlica i nije se ni nadao da cu dogurati do termina, bilo je samo da udjemo u 9ti mjesec user posted image

Ja tebi od srca zelim da ti porod prodje najbolje sto moze i da na svijet doneses zivu i zdravu bebicu ali me strasno iritira tvoj stav: NE ZNAS TI MATI KAKO JE RODITI DIJETE!
Malo se skuliraj i saberi... i manje gledaj americke filmove i citaj kojekave nebuloze po netu!
Svako ti dobro zelim! user posted image



Pa ko kaze da porod pocinje s 2 prsta? Dal 2-4- ili deset__ sasvim nebitno.. user posted image Ako si imalo citala postove znala bi da porod krece onda kada se zena otvara, i da to nisu finepexine rijeci. user posted image user posted image user posted image user posted image

Pa ja ne bih mozda ni citala kada bi mi se javila neka koja zna odgovor, a ne, osobe koje raspravljaju o bolnicama u BiH a nisu uopste u BiH. user posted image Nekako ispadaju ovdje zene, koje su prosle CR da nemaju pojma. procitaj temu, sve ce ti biti jasno. Pa u brosuri je detaljnije opisano, u brosuri koju sam nasla na Hrvatskoj stranici. ali nisam nasla ono sta me zanimalo, dal smijem biti otvorena. Nekako mi je glupo da uopste neko ko nije prosao CR komentarise o CR. da ne kazem odgovara na pitanja. user posted image user posted image

Nekako imam utisak da su se neke clanice vise zadeverale tretmanom kojeg cu imati u bolnici, all inclusive, nego da mi odgovore na pitanje kao zena zeni. Jer kao sto sam ranije rekla, ne mogu sebi doci da imamo doktore koje nas ne upucuju. Ne mogu sebi doci da ima zena koje su prosle CR a ne znaju reci ime lika koji to uradio. Mozda bi mi onda lakse bilo? Mozda bi onda poslala "mejl" covjeku, rekla ko sam sta sam, opisala svoje stanje i navela svojih dvadeset__ak pitanja sto sam htjela ovoj postaviti.

I hajd iskreno, sada s ovom novom informacijom da ce me primiti u bolnicu prije otvaranja, sta mislis kako bi bilo da ja to spomenem svojoj dr? Bil bilo da se mijesam u njen posao?

P.S. ako bog da da sve bude i kod tebe ok. :) da nam djeca budu ziva i zdrava.

P.S. pogledaj medju Hrvatskim stranicama, sve i jedan doktor koji radi CR, zna se ime.

< Poruku je uredio Finepex -- 23.5.2015 9:41:20 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 767
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 9:41:21   
Medić*
LieToMe ti nisi ljubitelj filmovauser posted image user posted image
Nisam ni ja. Svaka trudnoca je slucaj za sebe, vidim ti po tikeru 26 sedmica je li ? Brzo ce touser posted image

Ja sam imala odlicnu dr koja mi je vodila trudnocu. Profesionalac u svom poslu. Mngo je sredstava informiranja pouzdanih te nisam citala svasta!

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 768
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 9:43:33   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Medić*

LieToMe ti nisi ljubitelj filmovauser posted image user posted image
Nisam ni ja. Svaka trudnoca je slucaj za sebe, vidim ti po tikeru 26 sedmica je li ? Brzo ce touser posted image

Ja sam imala odlicnu dr koja mi je vodila trudnocu. Profesionalac u svom poslu. Mngo je sredstava informiranja pouzdanih te nisam citala svasta!


Mogu li znati ko je? Ja sam nakon onoga sta sam vama pisala, kakav sam imala tretman. da zena jedva progovara. Napisala pitanja, pa na sljedecem pregledu pocela je ispitivati. Ona me prekinula, pocela mlatarati rukom, na kulturan nacin me skinula s dnevnog reda. I rekla kao u smislu sve u svoje vrijeme.
Mozda nece da se sikiram, ali upravo ova neinformisanost me ubi.

Mozda bi mi lakse bilo da znam npr.ako je termin sredinom deset__og mejseca, vec ako se ide ranije prije termina, da znam npr.da se unaprijed narucim, organizujem, eh npr. oticu tamo krajem devetog mjeseca, lezati cu, biti cu spremna, sve ce proci.

Nekako tako bi mi lakse bilo, nego s inf.da ja otvorena ne smijem biti. user posted image Jos je pitanje, jos nije potvrdjeno 100%. I gdje kod ukucam CR, niko o tome neprica, kao da je to nebitno.

Trazila sam slicna iskustva sebi, skolioza i trudnoca, ni tu nikakve bolje informacije nisam procitala.

< Poruku je uredio Finepex -- 23.5.2015 9:46:33 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 769
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 9:48:08   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: Medić*

LieToMe ti nisi ljubitelj filmovauser posted image user posted image
Nisam ni ja. Svaka trudnoca je slucaj za sebe, vidim ti po tikeru 26 sedmica je li ? Brzo ce touser posted image

Ja sam imala odlicnu dr koja mi je vodila trudnocu. Profesionalac u svom poslu. Mngo je sredstava informiranja pouzdanih te nisam citala svasta!


Mogu li znati ko je? Ja sam nakon onoga sta sam vama pisala, kakav sam imala tretman. da zena jedva progovara. Napisala pitanja, pa na sljedecem pregledu pocela je ispitivati. Ona me prekinula, pocela mlatarati rukom, na kulturan nacin me skinula s dnevnog reda. I rekla kao u smislu sve u svoje vrijeme.
Mozda nece da se sikiram, ali upravo ova neinformisanost me ubi.


Ja sam vodila privatno trudnocu skoro do 9 mj. U poliklinici Sunce Aida Ajanovic Suljic. Mladja dr ali zaista susretljiva I nisi joj morao rijeci izvlaciti iz usta. Vec je sve sama detaljno objasnjavala.
Onda sam presla u 9 mj na Jezeru. E tamo me vodila Lejla dr I dr Katica.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 770
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 9:51:24   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: LieToMe


IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: Isha

Eno gore na linku ti pise kada je porod krenuo ili kada su zenu primili u porodiliste.
To ne bi bila obicna epiziotomija, vec kasapljenje da sa dva prsta zenu poradjaju user posted image

Uglavnom, dobro ti sve iscitaj.

pa to sam i procitala, user posted image

Vidis da je bila zena koja na terminu nije bila deset___ prstiju otovrena. Iako nejse, to mene u opste ne zanima, nego cinjenicno stanje, ako porod pocinje kada se zena pocne otvarati, znaci ja ne smijem biti otvorena. user posted image To me i zanimalo. user posted image

Ipak sma pisala o tome, jer nisam bila dovoljno informisana da me strahh da me porod ne zakaci u noci, tj.da bas krene, a sestra kaze suti i trpi. Uopste nisam znala da ce me rnaije primit, prije termina kojeg je meni rekla doticna doktorica.


Joj sto ti mozes lupati ko maksim po diviziji a ja ne mogu da se otmem utisku da ti ne odgovorim na ove tvoje nebuloze i neinformiranost!!! user posted image

Prvo porod ne pocinje sa 2 prsta. Ja sam u prvoj trudnoci na kraju 7og mjeseca usljed rapidnog skracivanja grlica bila 2 prsta otvorena, bila na terapiji, pila bruku lijekova, strogo mirovanje, doslovno do wca i nazad, beba bila krupna, teska, duga vec okrenuta glavicom, sreca pa nije bilo kontrakcija koje bi izazvale prijevremeni porod...Elem zahvaljajuci mom ginekologu i njegovom konstantnom monitoringu i beba i ja izguramo do dan pred porod. Cinjenica je da ako je zena otvorena 2 prsta porod moze da krene ali ne znaci i da hoce i da ce se sve one koje su 2 prsta otvorene poroditi prirodno. Drugarica je dosla na porod sa 4 prsta otvorena, mazali je gelovima, nije bilo kontrakcija na kraju zavrsila na hitno carskom rezom.
Nadalje, znaci konretno ja i moj slucaj user posted image i slucaj mog rapidnog skracivanja grlica. Usla u 9ti mjesec sa otvorenim grlicem od 2 prsta (ista ona 2 prsta sa kraja 7og mjeseca i to nakon doslovno mjesec dana u kojih je nestalo grlica i ja se otvorila) i laknulo i meni i ginekologu jer sto se njega ticalo mogla sam se poroditi taj dan ili sljedeci ili za heftu jer najgore je proslo, uspjela sam uci u 9ti mjesec. Vodenjak mi pukao dan pred termin znaci 39+6 dana bila trudna, dosla to jutro u bolnicu i doktor na pregledu konstatuje da sam 9 prstiju otvorena, sat vremena nakon pregleda i svega zavrsim na stolu i u cijelih 10 minuta prirodno sa samo 2 koncica, rodim zivu i zdravu curicu.
Nema tog doktora koji ce te poroditi sa 2 prsta ako si otvorena ali ta ista 2 prsta se mogu u 2-3 dana pretvoriti u 8 ili 9 i porod moze poceti, sve zavisno od genetike, tvoje predispozicije i gradje da se porodis prirodno, bebe, grlica...spleta hiljadu okolnosti...

Isto me prati i u ovoj trudnoci, prosle sedmice bila na pregledu, doktor konstatovao da se grlic opet poceo skracivati, narucio me sad za sljedeci petak na cervikometriju i u skladu sa sljedecim nalazom odredice mi terapiju, vrlo vjerovatno poslati na bolovanje... genetika radi svoje (svi po zenskoj liniji imali lagane porode), ova beba jos krupnija i jos duza nego prva, moj grlic se opet skracuje... Ne panicim, znam da sam u sigurnim rukama i nadam se najboljem... Neko je jednostavno predodredjen za prirodne porode ko po loju a neko za carskog reza
A tebi po milioniti put dajem dobronamjeran savjet da sto manje citas po kojekakvim forumima i webovima jer svaka zena i svaki grlic su jedinstveni, svaka beba je jedinstvena, svaki porod je jedinstven. I na kraju informisi se kod svog ljekara i pitaj ono sto te zanima a ne iscitavaj forume jer kao sto rekoh svi smo mi slucajevi za sebe.
Moj doktor je ginekolog starog kova i kaze jedino je imao mene i jos jednu porodilju sa ovim ovakvim rapidnim, doslovno preko noci, skracivanjem grlica i nije se ni nadao da cu dogurati do termina, bilo je samo da udjemo u 9ti mjesec user posted image

Ja tebi od srca zelim da ti porod prodje najbolje sto moze i da na svijet doneses zivu i zdravu bebicu ali me strasno iritira tvoj stav: NE ZNAS TI MATI KAKO JE RODITI DIJETE!
Malo se skuliraj i saberi... i manje gledaj americke filmove i citaj kojekave nebuloze po netu!
Svako ti dobro zelim! user posted image



Pa ko kaze da porod pocinje s 2 prsta? Dal 2-4- ili deset_ sasvim nebitno.. user posted image Ako si imalo citala postove znala bi da porod krece onda kada se zena otvara, i da to nisu finepexine rijeci. user posted image user posted image user posted image user posted image

Pa ja ne bih mozda ni citala kada bi mi se javila neka koja zna odgovor, a ne, osobe koje raspravljaju o bolnicama u BiH a nisu uopste u BiH. user posted image Nekako ispadaju ovdje zene, koje su prosle CR da nemaju pojma. procitaj temu, sve ce ti biti jasno. Pa u brosuri je detaljnije opisano, u brosuri koju sam nasla na Hrvatskoj stranici. ali nisam nasla ono sta me zanimalo, dal smijem biti otvorena. Nekako mi je glupo da uopste neko ko nije prosao CR komentarise o CR. da ne kazem odgovara na pitanja. user posted image user posted image

Nekako imam utisak da su se neke clanice vise zadeverale tretmanom kojeg cu imati u bolnici, all inclusive, nego da mi odgovore na pitanje kao zena zeni. Jer kao sto sam ranije rekla, ne mogu sebi doci da imamo doktore koje nas ne upucuju. Ne mogu sebi doci da ima zena koje su prosle CR a ne znaju reci ime lika koji to uradio. Mozda bi mi onda lakse bilo? Mozda bi onda poslala "mejl" covjeku, rekla ko sam sta sam, opisala svoje stanje i navela svojih dvadeset_ak pitanja sto sam htjela ovoj postaviti.

I hajd iskreno, sada s ovom novom informacijom da ce me primiti u bolnicu prije otvaranja, sta mislis kako bi bilo da ja to spomenem svojoj dr? Bil bilo da se mijesam u njen posao?

P.S. ako bog da da sve bude i kod tebe ok. :) da nam djeca budu ziva i zdrava.


Ti bas ili neces da citas ili ne razumijes da citas
Porod ne pocinje ako si 2 prsta otvorena, 2 prstra sama po sebi nista ne znace ako ih neprate otvaranje i kontrakcije koje bi izgurale bebu vani. tako da tu teoriju o pocetku poroda sa 2 prsta okaci macku o rep i ovo ti pise neko ko je skoro 2 mjeseca bio otvoren 2 prsta pa se porodila tek dan prije proda, prirodno, spontano, nicim izazvana... u drazvnoj bolnici (porodio me dr Nakas koji mi je i vodio trudnocu).
Meni ne pada na pamet da iscitavam nebuloze koje kacis niti me iskreno zanimaju.
Sve sto zelim da znam i sto me interesuje pitam svog doktora. Ni nalaze ne guglam, lijepo mi doktor sve objasni sta me zanima i sta trebam da znam.
Na kraju krajeva ovo mi je druga trudnoca a ako sam se u prvoj ponasala totalno smireno i opusteno mozes misliti kakva sam u ovoj drugoj user posted image

Ja ne znam kakav ti tretman ocekujes u bolnici. Jel gledas previse americkih filmova, sta je to sto ti ocekujes kad dodjes na porod. Ti si njima samo jednau nizu da se ne lazemo, bilo ih je prije tebe, bice ih hvala Bogu poslije tebe. Oni rade svoj posao. Nisu tamo da tebi titraju jajca nego da te porode i da na svijet donesu bebu i da na kraju krajeva zarade svoju platu.

Sto se tice tvoje informacije da ce te primiti ranije na cr duso draga tako to funkcionise svugdje u svijetu. Sastane se konzilij doktora, pregledaju nalaze, pogledaju tvoje ctgove, mjere bebe, zasto na kraju krajeva dolazis na cr i zasto ti je cr predodredjen i onda ti dodijele datum poroda tj zakazu termin sekcije koji je obicno nesto ranije od predvidjenog datuma poroda. Iz jednog prostog razloga, zamisli user posted image
Zato sto je svaki porod i svaka zena individua za sebe i sto niko nece reskirati da te vuce do 40te sedmice ako ces na carski jer se nikad ne zna kad i koliko brzo porod moze krenuti a ti na kraju ne bi trebala da rodis prirodno nego carski. E iz tog jednog prostog, najprostijeg faktora zakazace ti raniji termin.
I to dal sam prosla cr ili nisam nema nikakve veze sa mojim porodom nego cinjenicom da su mi sve i jedna drugarica (njih 10ak porodile na carski) bilo da su neke isle na prirodni pa usljed komplikacija zavrsile na sekciji bilo da im je zakazan ranije radi nekih drugih komplikacija.

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 771
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 9:58:27   
Medić*
Ja se u carski ne razumijem oba su bila prirodna.
Znaci zbog tvog stanja koje spominjes tebi su rekli carski.

Kazu da je dr Nikulin na Jezeru jako dobar.

( Nisam htjela uopste odg na tvoje postove zbog konflikta I uvreda koje su pale ali kada je fin dijalog u pitanju popustih)

Najbolje da si u rukama dobrog dr I da sa njim pricas o svemu a ima ih dobrih I susretljivih.
Tako da nema potrebe da se zabrinjavas puno jer sve to utice I na bebu. Koliko mozes pozitivnije.




_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 772
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 9:58:55   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: Medić*

LieToMe ti nisi ljubitelj filmovauser posted image user posted image
Nisam ni ja. Svaka trudnoca je slucaj za sebe, vidim ti po tikeru 26 sedmica je li ? Brzo ce touser posted image

Ja sam imala odlicnu dr koja mi je vodila trudnocu. Profesionalac u svom poslu. Mngo je sredstava informiranja pouzdanih te nisam citala svasta!


Nisam ljubitelj ovakvih filmova i previse naucne fantastike koji veze sa fantastikom nemaju user posted image
user posted image

Slazem se u potpunosti s tobom, svaka trudnoca je za sebe. Svaka trudnica (koliko god imala slicnosti sa nekom drugom) je individua za sebe. Mozemo nas dvije imati slicne dijagnoze a proci sasvim drugacije bas zbog toga sto smo svaka na svoj nacin razlicite. I tu nekog opsteg recepta nema.
Ja u prvoj trudnoci od pregleda do pregleda doslovno ostala bez grlica, doktor bio sokiran. Mlada, zdrava, prava, nalazi odlicni, nista nije upucivalo na to da cu u 7om mjesecu ostati bez grlica i da cemo se tako prepasti i deverati. Sad u drugoj znajuci sta je bilo u prvoj, narucio me izmedju dva pregleda da pratimo grlic pa cemo u skladu s tim i da djelujemo. Ovaj put smo opusteniji jer znamo da mi je to "boljka"
Sto se tice mog grlica rekao mi je da dvije stvari izazivaju prijevremeno skracivanje grlic ai prijevremeni porod: infekcije ili genetika. Posto infekcija nemam i svi su nalazi uredni onda je prirodno ovo drugo. Cinjenica je da on ne moze predviditi koliko brzo i kako ce se skracivati moj grlic, hoce li se opet naglo skratiti pa stagnirati mjesec dana....to niko ne moze znati.
Ja se samo mogu ponasati onako kako mi kaze i nadati se da cemo beba i ja i ovaj put dogurati do 9tog mjeseca user posted image

I gledam ja bona filmove, samo sam jako izbirljiva, imam instancan ukus i vise volim europsku kinematografiju user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 773
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 10:05:29   
Finepex
IZVORNA PORUKA: LieToMe


IZVORNA PORUKA: Medić*

LieToMe ti nisi ljubitelj filmovauser posted image user posted image
Nisam ni ja. Svaka trudnoca je slucaj za sebe, vidim ti po tikeru 26 sedmica je li ? Brzo ce touser posted image

Ja sam imala odlicnu dr koja mi je vodila trudnocu. Profesionalac u svom poslu. Mngo je sredstava informiranja pouzdanih te nisam citala svasta!


Nisam ljubitelj ovakvih filmova i previse naucne fantastike koji veze sa fantastikom nemaju user posted image
user posted image

Slazem se u potpunosti s tobom, svaka trudnoca je za sebe. Svaka trudnica (koliko god imala slicnosti sa nekom drugom) je individua za sebe. Mozemo nas dvije imati slicne dijagnoze a proci sasvim drugacije bas zbog toga sto smo svaka na svoj nacin razlicite. I tu nekog opsteg recepta nema.
Ja u prvoj trudnoci od pregleda do pregleda doslovno ostala bez grlica, doktor bio sokiran. Mlada, zdrava, prava, nalazi odlicni, nista nije upucivalo na to da cu u 7om mjesecu ostati bez grlica i da cemo se tako prepasti i deverati. Sad u drugoj znajuci sta je bilo u prvoj, narucio me izmedju dva pregleda da pratimo grlic pa cemo u skladu s tim i da djelujemo. Ovaj put smo opusteniji jer znamo da mi je to "boljka"
Sto se tice mog grlica rekao mi je da dvije stvari izazivaju prijevremeno skracivanje grlic ai prijevremeni porod: infekcije ili genetika. Posto infekcija nemam i svi su nalazi uredni onda je prirodno ovo drugo. Cinjenica je da on ne moze predviditi koliko brzo i kako ce se skracivati moj grlic, hoce li se opet naglo skratiti pa stagnirati mjesec dana....to niko ne moze znati.
Ja se samo mogu ponasati onako kako mi kaze i nadati se da cemo beba i ja i ovaj put dogurati do 9tog mjeseca user posted image

I gledam ja bona filmove, samo sam jako izbirljiva, imam instancan ukus i vise volim europsku kinematografiju user posted image



Ispada da se ova zena obrukala pred cijelim FB

Bozica Brajovic samim tim sto si otvorena poceo ti je porodjaj smile emoticon da bi se porodila potrebno je najmanje 7-8 ja mislim.... tako moze da ti potraje jos sedmicu a mozes veceras da se porodis smile emoticon srecno
3 · 16. Septembar 2013 u 4:58


A prije nje je rosin komentar



IZVORNA PORUKA: rose



carski se zakazuje par sedmica prije termina..kad se krenes otvarati tad je mozda vec i kasno za carski..



I to je ono sta mene zanima, znaci ne smijem biti otvorena bilo da su dva ili deset_ pristiju user posted image . user posted image




< Poruku je uredio Finepex -- 23.5.2015 10:06:01 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 774
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.5.2015 10:08:20   
Galicia
user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *