|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantjelesna oplodnja
25.10.2011 15:55:07   
meli33
Zdravo cure
Nova sam na forumu pa nemojte zamerit ako nesto pogrijesim
nisam uspjela procitati sve vase postove hehe bas ste aktivne pohvala

ja malo o sebi na brzaka
imam 33 godine i evo 2 mjeseca sam pocela sa van tjelesnom oplodnjom
mislim sta sve ide kontrole itd
evo 7dana kako primam puragon (injekcije)

eto pa bas iz ovog razloga sam se i prijavila na forumu da podijelimo zajedno nasa iskustva
eto toliko za sad
pozrdav user posted image

(odgovor članu litty)
Neposredna veza do poruke: 2376
   RE: Vantjelesna oplodnja
25.10.2011 16:22:56   
carissa
Zdravo cure,ja iza sebe imam jedan IVF rađen u Tuzli koji nažalost nije završio uspješno i sad razmišljam da bih drugi put voljela pokušati u Mariboru jer sam čitala o pozitivnim iskustvima i uspjehu drugih forumašica.Zato bih molila cure koje su išle u Sloveniju da me malo usmjere i pomognu jer ne znam od čega da krenem.Zanima me jeste li u vrijeme folikulometrije cijelo vrijeme bile tamo,postoji li jezična barijera,koliko je teško pronaći smještaj i slična pitanja koja ste i vi postavljali na početku postupka.Unaprijed zahvaljujem na svim odgovorima koji bi mi mogli biti od pomoći.

(odgovor članu meli33)
Neposredna veza do poruke: 2377
   RE: Vantjelesna oplodnja
26.10.2011 10:16:10   
meli33
Zasto niko ne pise user posted image

(odgovor članu carissa)
Neposredna veza do poruke: 2378
   RE: Vantjelesna oplodnja
26.10.2011 10:20:25   
mimili
Meli33, a da nam se pridruzis u cekaonici u oktobru, mozda tamo dobijes vise informacija user posted image

_____________________________

moja pahulja i moja zvezda se rodila 20.jula 2012 .... eto, od toga dana ponovo normalno disem.....

(odgovor članu meli33)
Neposredna veza do poruke: 2379
   RE: Vantjelesna oplodnja
26.10.2011 20:36:20   
ajla86
i mene isto zanima.....kako se treba ponasati za vrijeme primanja inekcija mirovati ili mozes normalno raditi???idem ovamo sa stimulacijama kod Godinjaka a stedim lagano za Maribor.naravno nadam se da necu trebati ici tamo ali eto....da prikupim informacije....


< Poruku je uredio malena27 RR -- 28.10.2011 1:32:27 >

(odgovor članu carissa)
Neposredna veza do poruke: 2380
   RE: Vantjelesna oplodnja
27.10.2011 9:44:23   
mala75
ajla ja sam svo vrijeme radila dok sam primala injekcije, jedino sam poslije punkcije i transfera odležala po 2-3 dana a od dana kad sam saznala da sam trudna ja sam na bolovanju, nije mi ni ono bilo potrebno ali eto zbog toga što sam sve ovo dugo čekala nisam htjela ići raditi kad već mogu na bolovanje. vama sretno i da aBd što prije ugledate pozz testove i visoke bete

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 2381
   RE: Vantjelesna oplodnja
27.10.2011 10:02:23   
smarija
meni su rekli da mogu normalno raditi jedino kad je vec bilo pred kraj terapije otprilike pred samu punkciju nista tesko nisam smjela raditi odnosno dizati da ne bi doslo do pucanja folikula



< Poruku je uredio smarija -- 27.10.2011 10:03:53 >

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 2382
   RE: Vantjelesna oplodnja
27.10.2011 13:06:20   
meli33
Cao cure
Ja bila danas kod doktorke
kaze mi da moram spricati do petka i posle u subotu dolazi ona posebna boca
u ponedeljak idem na punkziju pa nadam se da ce sve biti u redu...
bojim se od toga user posted image

_____________________________

Gospodaru moj ne ostavljaj me sama, a Ti si jedini vjecan!

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 2383
   RE: Vantjelesna oplodnja
27.10.2011 13:13:03   
dijana79
ne boj se ništa nije strašno ja sam radila bez anestezije   i izdržala sam popij neki lijek za smirenje apaurin ili bensedin ili ćeš ti imati anesteziju moždauser posted image sretno user posted image

(odgovor članu meli33)
Neposredna veza do poruke: 2384
   RE: Vantjelesna oplodnja
27.10.2011 15:26:53   
meli33
Hvala ti dijana user posted image

bicu pod anestezijom pa se toga nesto i bojim...


_____________________________

Gospodaru moj ne ostavljaj me sama, a Ti si jedini vjecan!

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 2385
   RE: Vantjelesna oplodnja
27.10.2011 15:42:30   
gerberka
meli33 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sretno dušice ! 

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu meli33)
Neposredna veza do poruke: 2386
   RE: Vantjelesna oplodnja
27.10.2011 18:37:10   
lizika
Dobro nam dosla i sretno na punkcij.Ja idem na punkciju 2 novembra i radim to u Mariboru.
Lijep pozdrav.


_____________________________

lizika

(odgovor članu meli33)
Neposredna veza do poruke: 2387
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.10.2011 17:39:24   
meli33
Hvala vam puno cure
bice sigurno da kunjam vako hehe

user posted image

_____________________________

Gospodaru moj ne ostavljaj me sama, a Ti si jedini vjecan!

(odgovor članu lizika)
Neposredna veza do poruke: 2388
   RE: Vantjelesna oplodnja
28.10.2011 19:50:44   
tanananka
meli33 dobrodosla na forum user posted image ,nemas se cega bojat kad ces biti pod anestezijom,nista neces osjetiti. Ja sam sest puta radila svaki put bez anestezije. Sretno nek ti bude i da bude uspjeno aBd. A gdje radis postupak?

lizika sretno i tebi mila, navijamo za uspjeh user posted image

(odgovor članu meli33)
Neposredna veza do poruke: 2389
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.10.2011 8:57:52   
meli33
HVALA TI tanananka ja sam u njemackoj
to je jedna klinika spezijalna za to, nadamo se uspjehu...ako Bog da

A kako bez anestezije ? Pa jeli boljelo???



_____________________________

Gospodaru moj ne ostavljaj me sama, a Ti si jedini vjecan!

(odgovor članu tanananka)
Neposredna veza do poruke: 2390
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.10.2011 10:22:03   
tanananka
Doktor kod kojeg ja idem radi bez anestezije user posted image , boljelo je al ne toliko da se ne moze izdrzat user posted image .

(odgovor članu meli33)
Neposredna veza do poruke: 2391
   RE: Vantjelesna oplodnja
30.10.2011 10:55:48   
lizika
Hvala draga moja,punkcija je zkazana za 2 decembar nadam se pozitivnom ishoduuser posted image .
Lijep pozdrav.


_____________________________

lizika

(odgovor članu tanananka)
Neposredna veza do poruke: 2392
   RE: Vantjelesna oplodnja
30.10.2011 22:37:32   
Leva
Curama koje su u postupku zelim puno srece i da ovaj put bude dobitna kombinacija user posted image
Ja sam u petak bila na pregledu. Miom koji sam dobila nakon proslog ICSI se ovaj put uduplao. Hajvan se dupla kao da je beta u pitanju user posted image Elem, na stimulaciju ne smijem najmanje sest mjeseci do godinu dana. Doktor cak preporucuje da mi ugradi spiralu kako bi ga sprijecio da raste posto jos uvijek nisam za operaciju. Sve ovo postaje tragikomicno...
Tano ja sam obje punkcije na stimuliranim postupcima imala uz sedaciju. Jeste da je to jos dodatnih 150 KM i tromboza vena (sad su mi obje ruke zacepljene) ali halal bilo jer iako imam strasno visok prag boli uzasno podnosim punkciju.

< Poruku je uredio Leva -- 30.10.2011 22:40:42 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu lizika)
Neposredna veza do poruke: 2393
   RE: Vantjelesna oplodnja
31.10.2011 10:54:11   
smarija
jao Leva stvarno mi je zao otkud sad i miom user posted image ,pa sta su ti rekli otkud se on stvorio

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 2394
   RE: Vantjelesna oplodnja
31.10.2011 14:29:33   
lizika
Draga Leva mnogo mi je zao user posted image ,sta da kazem osim nedaj se.Drzim ti fige i zelim svu srecu svijeta.Odmori malo sacekaj taj period da prodje pa ponovo u napad na male user posted image .Za sve te miome i ciste krive su te stimulacije jajnika mi na sve to zaboravimo od pravelike zelje da ugledamo taj famozni test sauser posted image .
Nedaj se draga sve ce to proci pa kao sto smo i naucili kroz trnje do ciljauser posted image .
Lijep pozdrav i mnogo srece svima koji su u postupku.


_____________________________

lizika

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 2395
   RE: Vantjelesna oplodnja
31.10.2011 19:16:02   
Leva
Smarija nakon proslog ICSI u martu je doktor na sledecem kontrolnom pregledu ustanovio da su mi se pojavila 4 mioma koje nikada ranije nisu vidjeli na UZ a vec godinama idem barem dva puta mjesecno. Pratili su ih neko vrijeme i tri su se smirila dok je ovaj cetvrti koji se nalazi u sredini materice i zalijepljen je za zadnju stijenku i dalje prokrvljen. Bio je 6,4 mm. Nakon ovog postupka sam otisla na pregled i izmjerili su da je porastao na 13,8 mm. Doktor ne bi da me salje na operaciju ali ga mora smiriti posto ce majmun podivljati na prvu stimulaciju...U nedjelju sam prokrvarila i od tada imam takve bolove da mi je doslo da vristim a sve to traje 24h. Sutra opet kontrola a ja kao locem neke narodne lijekove za miome (jadna majko)user posted image
Lizika u pravu smo da svi mi u jednom trenutku zaboravimo koliko MPO dijete zna narusiti zdravlje. Ja sam se neki dan zezala da jos samo cekam taj famozni rak jajnika pa da zavrsimo sijelo.
Dakle do nekog mjeseca nema nista od stimuliranih postupaka, jos ako mi ugrade spiralu...sta mislite kolike su mi sanse da zatrudnim user posted image Bez zeze ne znam sta ce se sve u narednom periodu desavati...Mozda nadjem kakvu dobru dusu da mi iskruzi ovo sra..e ili pak odem na ICSI iz cistog prirodnjaka.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu lizika)
Neposredna veza do poruke: 2396
   RE: Vantjelesna oplodnja
31.10.2011 21:48:04   
smarija
e stvarno mi je zao mila sto  te i to sad zakaci,pa stvarno kao da smo se na Boga kamenjem bacale pa uvijek nesto mora da sekira
sto dr.nece da operise jos te i to koci kod VTO,kazes da te sad i kod ciklusa boli znaci to ce tako svaku menstruaciju


< Poruku je uredio smarija -- 31.10.2011 21:50:42 >

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 2397
   RE: Vantjelesna oplodnja
1.11.2011 8:09:15   
tanananka
levo h bem mu misa, imal ista da tebe zaobidje user posted image ,al dokrajcices ti i te miome kao i sve do sada.
A znam da si ti oba postupka radila pod sedacijom, al cini mi se da to jos nisu uveli kao stalnu praksu.


(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 2398
   RE: Vantjelesna oplodnja
1.11.2011 16:04:53   
malena ze
Leva,iskreno se nadam da cete naci pravo rijesenje za miome.Ne znam ima li ista na ovom svijetu da nas zaobidje?user posted image

_____________________________

1.ICSI=0 2.ICSI=0

(odgovor članu tanananka)
Neposredna veza do poruke: 2399
   RE: Vantjelesna oplodnja
2.11.2011 7:55:41   
riba78
Levće beskrajno sam tužna i ljuta ,ma i ja bi urlala ,šta nas sve snađe nažalost user posted image user posted image user posted image ima li išta da nas zaobiđe ,trudnoća nam je nemoguća misiija ,al haj zašto nas ni ostalo ništa ne mimoilazi user posted image
kod mene kakvo je stanje pojma nemam ,živim u blaženom neznanju ,najerala si me da debelo razmislim i konačno odem na nekakvu kontrolu user posted image


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 2400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *