|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantjelesna oplodnja
15.10.2011 1:04:25   
sanjalica_m
Ti si trudna, cestitam user posted image user posted image user posted image
Za betu je vazno da se pravilno dupla, a mislim da je 52 ok. Koliko su ti embriji bili stari dana?
Ponovi jos jednom sutra ili u ponedjeljak da vidis kako se dupla ako si nestrpljiva do UZV. Sretno!

< Poruku je uredio sanjalica_m -- 15.10.2011 1:05:36 >


_____________________________

Mamina princeza 29.10.2012.

(odgovor članu Naki85)
Neposredna veza do poruke: 2351
   RE: Vantjelesna oplodnja
15.10.2011 12:10:17   
Naki85
Hvala sanjalica_m..Vracena mi je jedna blastocista.
Pokusacu da izdrzim do UZ,mada sumnjam da cu uspjeti,moracu prije ponovoti betu.
Javljam se sa novim rezultatima uskoro u nadi da cu vam reci da sam user posted image .

(odgovor članu sanjalica_m)
Neposredna veza do poruke: 2352
   RE: Vantjelesna oplodnja
15.10.2011 18:45:44   
lizika
Cestitam sve najbolje,to je sigurno trudnoca.Sad samo uzivaj u svojoj maloj user posted image .

_____________________________

lizika

(odgovor članu Naki85)
Neposredna veza do poruke: 2353
   RE: Vantjelesna oplodnja
17.10.2011 17:50:45   
freya111
¸Drage moje...Ja sam nova na forumu...U braku sam 3 god.i od samog pocetka braka sam zeljela user posted image ali nisam uspijela u tome.Znala sam da moj muz ima los nalaz spermiograma i doktor kojiem smo isli mu je samopropisivao da pije proksid,al nakon god.dana nista se nije promjenilo..
Odlucili samopromjeniti doktora nebi liuspjeli u nasoj namjeri ali..
prije dvijesedmice doktorica kodkoju smo otislinam je rekla da je jedini nacim da dobijemo user posted image "vantjelesna oplodnja"...
user posted image ...
molim vas da mi pomognete user posted image
neznam sta sve moram proci...ako je neko vec prosao sve oko neka mi se javi...:)
unaprijed hvala...


< Poruku je uredio malena27 RR -- 17.10.2011 20:54:43 >

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 2354
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
17.10.2011 17:56:30   
Visnja RR
dobrodosla draga user posted image
uskoro ces dobiti savjete nasih clanica koje su to prosle ... neke vec imaju svoje bebice ... neke ce jos cekati zajedno s tobom dok ne ugledate nalaz koji ce vas obradovati...sretno! user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu freya111)
Neposredna veza do poruke: 2355
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
17.10.2011 18:20:47   
gerberka
draga  freya111 nemoj da places vazno je da znate u kom pravcu krenuti nego da se uzalud vrtite u krug...ovdje nas je mnogo koji su se susreli sa mogucnoscu vantjelesne ili sa samim postupkom. Da li je tvoj muz isao urologu i da li je trazio uzrok loseg spermograma?
npr mm je imao jako los psermogram, isto nam je receno, ali
operacijom varikokele smo hvala Bogu postigli odlican nalaz.
imas temu spermiogram, pa u nju upisi vrijednosti i misljenja urologa.
ipak ste od neceg krenuli, ne? zamisli da ste se sa tom cinjenicom suocili nakon desetak godina braka. Samo hrabro, postavite sebi cilj i idite u tom pravcu---ubrzo cete akoBogda...uz Božiju volju i Njegovo određenje imati divnu i zdravu bebu u aručju.

šaljem ti user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2356
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
17.10.2011 19:43:47   
ledy blue
Freya zelim ti dobrodoslic user posted image
Kao prvo...ono sto ti je najpotrebnije u ovom mometu a i ubuduce jeste smirenost ...vjeruj da znamo kako se osjecas..al hvala Bogu pa postoji i vantjelesna oplodnja .
Prvo ne znam koliko je los nalz tvog muza i sta je uzrok tome ..znam da je na klinici u sarajevu ..nekako praksa da se prvo odradi nekoliko insiminacija...pa ako ne uapije tek vantjelesna.
ali ako je nalaz tm. los..i ako je vec prosao neke terapije bez rezultata..onda mislim da vto i jeste najbolja opcija...cisto da ne gubis vrijeme...zivce a i novac na insiminacije.

Prvo sto ti je najpotrebnije...( bar ja tako mislim ) jeste par hiljada maraka...jer bez njih sva prica o vto ostaje samo prica..
kad imas pare ..sve je nekako lakse....izaberes gdje ces raditi...kod nas je nekako dilema Bih ili Sovenija...mislim da su to najcesce opcije..
kada odlucite gdje cete raditi vto...uputit ce vas sta je sve potrebno od nalaza da pripremite..(da ja sad ne nabrajam...cini mi se da zavisi od klinike do klinike )...
Dalje o stimulaciji...samom postupku ne mogu pricati.....pa ne mogu iz prve ruke jos uvijek goovorit...mene to tek ceka...
Ono sto je najvaznije je da to prihavtis kao cinjenicu...i pomiris se sa tim...ima nas mnogo...mnogo...kojesu prosle to...koje tek cekaju na to...al sve u svemu ja uvijek kazem ..hb pa ima i vto...sta bi da nje nema....

< Poruku je uredio ledy blue -- 17.10.2011 19:45:20 >


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 2357
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
17.10.2011 19:46:10   
smarija
dobro dosla freya111,
kao sto ti je gerberka vec pomenula na ovom forumu nas ima jako puno koje prolazimo postupke VTO ili IUI.Za pocetak je bitno da se odlucis za doktora koji se bavi po tom pitanju steriliteta i on ce ti dati sve adekvatne upute i savjete sta uciniti dalje.Zavisi iz kog si mjesta pa ti djevojke mogu preporuciti kom doktoru da se obratis.
Evo recimo sta je potrebno za pocetak (bar je tako kod mene bilo) komletni nalazi hormona,brisevi,papa test,uz ginekoloski pregled i HSG,a mm je radio spermiogram i spermokulturu,to mi je sve doktorica trazila
sretno i pitaj slobodno sve sto te interesuje

(odgovor članu freya111)
Neposredna veza do poruke: 2358
   RE: Vantjelesna oplodnja
17.10.2011 19:47:21   
ledy blue
Naki cestitam user posted image nadam se da ces se javiti sa vijetima da se beta pravilno dupla

Leva user posted image zao mi je.. ne znam sta drugo reci...nadam se da ce uspjeti jednom...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 17.10.2011 20:54:23 >


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 2359
   RE: Vantjelesna oplodnja
17.10.2011 20:57:41   
malena27 RR
Draga Freya, dobro nam dosla!

Ja imam sincica iz vantjelesne oplodnje i prosla sam 2 ICSI postupka, hvala Bogu, uspjelo je relativno brzo! Nije tako strasno kad vidis rezultat, tj. user posted image

Na forumu imas dosta savjeta i informacija o centrima u kojima se vrsi vantjelesna oplodnja, a dobices i dosta savjeta od nasih forumasica. Uskoro ce, nadam se biti i odobrena vantjelesna oplodnja koju ce placati zdravstveno osiguranje, pa prati malo desavanja i na forumu i medije!
Sretno!


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 2360
   RE: Vantjelesna oplodnja
17.10.2011 22:32:17   
freya111
Hvala vam drage moje...user posted image
Mnogi mi zanci podrska koju mi pruzate u ovim teskim trenutcima jer nikom osim vas nisam rekla za "moju bol"...
Posto sam ja iz TK user posted image odlucila sam se raditi vantjelesnu oplodnju u Tuzli kod dr.Suade Tinjic...Ona mi je i rekla da je jedini nacin da dobijem user posted image vantjelesna oplodnja...
Citala sam na forumu da su neke claniceforuma bile ne zadovoljne s njom pa sad sad u velikoj dilemi sta da radim posto sam vec prikraju s nalazima koji su mi potrebi.
Samo jos moram uraditi nalaz hormona i onda bi kako dr.kaze trebala sliedeceg
mjeseca radit oplidnju...
Mozete li mi reci kolika je cijena vantjelesne koju ste vi radili naravno sa svim terapijama i nekim inekcijama (nisam ni zapamtila kako se to sve zoveuser posted image )meni je reklada mi treba 7000 KM...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.10.2011 1:50:03 >

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 2361
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
17.10.2011 23:17:31   
dijana79
freya 111 dobro došla nadam se da će ti se ispuniti želja da ostaneš user posted image
meni jeste ja sam vantjelesnu radila u Sloveniji i uspjelo i je iz prvog puta  imam još 14  dana do termina poroda abd sve prodje u redu
mene je vto sa svim inekcijaa i pregledima i postupkom koštao oko 4000 km.
a sad zavisi vjerovatno i od terapije koju primaš stvarno ne znam kod svakog je drugačija cjena.

(odgovor članu freya111)
Neposredna veza do poruke: 2362
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
18.10.2011 14:12:12   
AAvalon
freya, ako si vec iz Tuzle ja bih ti preporucila da odes do Balica ili bilo koga drugog, a nikako do "dr"  Tinjic, procitaj po forumu i vidjet ces svakakvih horor-prica za nju... ovo ti kazem najdobronamjernije user posted image dobro je da si odradila dosta nalaza, ali mozda se na kraju i ispostavi da ti IVF nije jedina opcija, a ako ipak ispadne da jeste, evo vidjela si vec nekoliko prica sa sretnim zavrsetkom, a ima ih jos puno na ovom forumu.

usput receno, IVF kod Balica ti je 4000KM + lijekovi (nekog lijekovi ispadnu 1000KM, nekog 2000KM, kako kome sta treba)
u svakom slucaju sretno, nemoj se sikirat, samo polako i u borbu za svoju bebicu user posted image


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 2363
   RE: Vantjelesna oplodnja
18.10.2011 15:02:11   
sanjalica_m
Ja sam kod dr.Devlete Balic. Tek sam pocela sa bockanjem, oplodnja zakazana za 11 mj. tako da nemam nekog velikog iskustva sa njom, ali sad za sad sam zaista prezadovoljna i imam samo rijeci pohvale za tu kliniku kao i za doktoricu. Nadam se da ce nam uspjeti ovaj put user posted image
freya i ja bih ti preporucila dr. Balic
Sretnouser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.10.2011 1:51:53 >


_____________________________

Mamina princeza 29.10.2012.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 2364
   RE: Vantjelesna oplodnja
19.10.2011 2:04:44   
malena27 RR
Moja preporuka je, ako se vec odlucite tm i ti na vantjelesnu, definitivno dr. Devleta Balic, a dr, Tinjic, koliko su cure pisale na forumu niko nije pohvalio, niti je bilo uspjesnih oplodnji koje je ona radila. Imas temu o Balicima na forumu pa ces naci i pozitivna iskustva!

Nas je prva vantjelesna u Italiji izasla oko 10 hiljada, a drugi pokusaj u KC Ljubljana oko 7 hiljada (u ovo su uracunati lijekovi, troskovi putovanja, boravka, vize, osiguranja, vinjete, putarina itd.)


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu sanjalica_m)
Neposredna veza do poruke: 2365
   RE: Vantjelesna oplodnja
19.10.2011 7:49:34   
patrizia
Jutro cure

da se nadovezem za dotičnu doktoricu,da imam iz prve ruke informacije,da ona nakon IVF-a ,ne dozvoljava da se igdje drugo odradi beta osim kod nje,i da je navodno bila sklona da podvali tudji nalaz pozitivne bete,kao da je uspjelo,nakon sto pacijentica dobije redovnu menstruaciju,ona navodno kaže da je to bio spontani......Strašno cure moje ,da  se neko igra tuđim osječajima.user posted image user posted image .Za doktoricu Balić samo sve pohvale!
Freyya ,dobro razmisli za nju,a također kako cure pišu možeš na forumu da pročitaš sve o našoj doktorici Balić i o uspjesima koji su postignuti kod nje.I još nešto evo recimo ja konkretno sam joj predlagala da idem na IVF,ali mi je rekla da još ne želi,jer imam šanse ostati trudna bar iz inseminacije,ovim sam ti htjela reči,da doktorica ne potencira IVF ako za njim nema potrebe(nisu bitni novci ,nego sretni i zadovoljni pacijenti)U svakom slučaju sretno ti bilo.user posted image

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 2366
   RE: Vantjelesna oplodnja
22.10.2011 23:49:48   
patrizia
veče cure moje

ja sam skroz tužna,jer sam nakon 6 IUI opet dobila.Dr misli da mogu tako ostati trudna ali ja više ne želim trošiti vrijeme i novac uzalud,mada znam da ni IVF nije garant ali bar ima više postotaka uspješnosti.Zamolila bi vas koje ste prošle IVF šta ste koristile od lijekova.Jednom sam sa dr pričala o tom i spomenula mi je da bi ja imala  dugi protokol.Molim vas samo da napišete vrstu lijekova i količine ,a ja ću onda malo tražiti po netu jer imam neke opcije za Mađarsku ,pa bi polako počela prikupljati novac.Jasno mi je da nam ne ide svima ista vrsta i količina nego samo okvirno da znam.Više sam cure očajna ,jako želim svog malog anđela.Ljubim vas sve

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 2367
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.10.2011 0:00:06   
napolitanka
patrizia user posted image zao mi je sto nije uspjelo, ali sto kazes vatjelesna ime veci postotak uspjesnosti, ali i to nije 100 % zelim ti srecu u svakom slucaju...ja sam u sloveniji imala kratki protokol, i koristila sam za supresiju diphereline a stimulaciju puregone ( cisti FSH)...vejrujem da ces ti imati opciju izmedju menopura ili gonala , a koliko sam upucena samo je merional u madjarskoj jeftiniji.... sretno u svakom slucajuuser posted image user posted image

_____________________________

Čovjek samo srcem dobro vidi...Suština se očima ne da sagledati.....Mali Princ :-)

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 2368
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.10.2011 0:19:33   
patrizia
draga napice user posted image ,ma jesam tužna ali život mora dalje.Samo sam odlučila da više neču na IUI....Ja sam u martu radila IUI sa merionalom a reagovala sam na njega extra imala sam 12 folikula i dr je tada rekla da je to bilo idealno za IVF,...I sada kada smo o tome pričali rekla mi je da bi mi s njima radila IVF jer je reakcija super.Mene više zanima koliko se dugo koristi supresija tj koliko dana i koliko jedinica,jer imam ovdje zapisane cijene (npr.suprefact 2x5,5 ml košta 49 km,e sad me zanima koliko se jedinica koristi u jednom danu (1 ml.ili 2 ili sve ovo ) i koliko dana,pa da znam okvirno koliko mi za njih treba para.Kada sam imala 12 folikula iskoristila sam 24 merionala,mislim prvih 5 dana po 4,pa onda po dva?
Još nešto koliko si ti u sloveniji platila sam postupak IVF-a?
Pusu ti saljem

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 2369
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.10.2011 0:23:48   
malena27 RR
patrizia suprefakt se koristi 14 dana, od 22. dana ciklusa, a onda nastavis svo vrijeme koristiti suprefakt dok primas i stimulaciju...dozu ti odredjuje ljekar... ja se sad ne sjecam tacno koliku sam ja dobivala dozu, ali znam da su mi trebale 4 ampule, nisam sve potrosila, nacela sam cetvrtu...

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 2370
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.10.2011 2:03:28   
napolitanka
patrizia, malena ti je odgovorila za suprefakt u dugom protokolu.....u sloveniji kod Reša je postupak jeftiniji 1100 eura + lijekovi u kratkom protokolu moji oko 400 eura, s tim da je kod njega punkcija na zivo, a kod balića pod anestezijom, kad se sabere i oduzme, sa putovanjem i boravkom, vejrovatno da dodje na isto odprilike, a imas razliku  u tome da tvoja doktorica tebe poznaje...ja mislim da smo oko 6000 km ukupno potrosili....pusauser posted image

_____________________________

Čovjek samo srcem dobro vidi...Suština se očima ne da sagledati.....Mali Princ :-)

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 2371
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.10.2011 9:50:05   
patrizia
Hvala vam cure na odgovorima
Napo onako me je okvirno zanimalo koliko košta postupak,a ja naravno da idem kod moje drage doktorice.Kod nje je postupak 4000,a lijekovi koliko budu.Sad se spremam financijski  i psihički pa da vidimo i to :))

Pusa

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 2372
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.10.2011 9:59:57   
AAvalon
patrizia mila, bas mi je zao sto nije uspio ovaj 6. pokusaj IUI, ja sam se bas nesto nadala user posted image
ja ti nista ne znam o protokolima, to su ti vec druge cure objasnile a bice vjerovatno i drugih odgovora, ali da ti zazelim srecu. i sa Merionalima si imala dovojno JS, pa vjerujem da ako uradite ICSI da ce biti i za zamrzavanja, a smilovat ce se dragi Bog, u to sam nekako uvjerena user posted image


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 2373
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.10.2011 15:12:53   
mala75
IZVORNA PORUKA: patrizia

veče cure moje

ja sam skroz tužna,jer sam nakon 6 IUI opet dobila.Dr misli da mogu tako ostati trudna ali ja više ne želim trošiti vrijeme i novac uzalud,mada znam da ni IVF nije garant ali bar ima više postotaka uspješnosti.Zamolila bi vas koje ste prošle IVF šta ste koristile od lijekova.Jednom sam sa dr pričala o tom i spomenula mi je da bi ja imala  dugi protokol.Molim vas samo da napišete vrstu lijekova i količine ,a ja ću onda malo tražiti po netu jer imam neke opcije za Mađarsku ,pa bi polako počela prikupljati novac.Jasno mi je da nam ne ide svima ista vrsta i količina nego samo okvirno da znam.Više sam cure očajna ,jako želim svog malog anđela.Ljubim vas sve


ja imam 36 godina (znam da i godine utiču na terapiju)
prvo 1 mjesec bila na kontracepciji
onda 26 dana decapeptil 1X1
menopur 12X3 (36kom)
štoperica 2 kom

sretno!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 2374
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.10.2011 21:09:22   
litty
Javljam se iz HR I imam problem kao i vi .. ne znam kako je kod vas al kod nas se i preskace inseminacija i ide na ivf. Sve je besplatno,prije se cekalo gotovo godinu dana na gonale,menopur i dectap. To je klasicni protokol inekcija uz eventualno variranje.. najcesci problem su biolozi..tako kod nas je najuspjenija klinika vuk vrhovec i zagreb petrova,mercur,sv.duh.puno ljudi ide u sloveniju i netko uspjesno zavrsi,a netko ne..al to kosta preko 3.000,00eura. Preporucila bi svima zg,petrovu,prof.vrcic.meni je spasio zivot i nadam se da cemo uspjeti s bebom,al nakon operacije mioma. Jedan od vodecih doktora u HR u pot.oplodnji i problemima od hpva pa nadalje. Bitno je razmijenit iskustva jer mora biti netko u bih najbolji.poz

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 2375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *