|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da mozete birati kako bi proveli zadnji d...
15.12.2011 13:24:43   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
mama alma nije mi jasno ovo za donorsku karticu tvoju a vjernica si, ja kako znam zabranjeno je doniranje organa po Islamu , odnosno postoje nedoumice u vezi sa ovim pitanjem




I ja sam cula da je kao zabranjeno i posto mi je bilo malo glupo da za zovotsa mozemo donirati krv bubrege i sl a nemozemo kad umremo malo sam se raspitala i rekli su mi da je dozvoljeno ukoliko time spasavamo neciji zivot. Odnosno jedino je zabranjeno ako su u pitanju estetski zahvati

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Da mozete birati kako bi proveli zadnji d...
15.12.2011 13:32:31   
veeseelaa
ne znam meni to nije jasno.... ako je sve što se dešava i zbiva odredjeno Božjom voljom i odredjenjem onda je nekom i odredjena bolest itd.... samim tim nema logike doniranje, mislim nisam protiv nego samo ne znam da je to zaista ok odnosno u skladu sa Islamom 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Da mozete birati kako bi proveli zadnji d...
15.12.2011 14:01:11   
tekja
U Islamu je dozvoljeno donirati unutrasnje organe, osim reproduktivnih...

....a ako je nekome sudbina da oboli, mozda mu je i sudbina da se izlijeci presadjivanjem organa...nije na nama da znamo Njegove planove, Allah dz.s. najbolje zna sta je kome namijenjeno...user posted image

Zivite svoj zivot tako kao da cete sutra umrijeti i jednoga dana bit cete u pravuuser posted image ...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   [Obrisana poruka]
15.12.2011 14:04:32   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Da mozete birati kako bi proveli zadnji d...
15.12.2011 14:05:29   
vjestica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa
ako je sve što se dešava i zbiva odredjeno Božjom voljom i odredjenjem onda je nekom i odredjena bolest itd.... samim tim nema logike doniranje

ako tako rezonuješ, onda nema logike ni pimjenjivato ostale oblike liječenja, jer transplantacija organajeste liječenje


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 80
   [Obrisana poruka]
15.12.2011 14:11:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Da mozete birati kako bi proveli zadnji d...
15.12.2011 14:18:12   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
ako je sve što se dešava i zbiva odredjeno Božjom voljom i odredjenjem onda je nekom i odredjena bolest itd.... samim tim nema logike doniranje

ako tako rezonuješ, onda nema logike ni pimjenjivato ostale oblike liječenja, jer transplantacija organajeste liječenje



aman ne rezonujem ja nego vjera to nije tačno definirala


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 82
   [Obrisana poruka]
15.12.2011 14:21:03   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Da mozete birati kako bi proveli zadnji d...
15.12.2011 16:39:21   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
ako je sve što se dešava i zbiva odredjeno Božjom voljom i odredjenjem onda je nekom i odredjena bolest itd.... samim tim nema logike doniranje

ako tako rezonuješ, onda nema logike ni pimjenjivato ostale oblike liječenja, jer transplantacija organajeste liječenje



aman ne rezonujem ja nego vjera to nije tačno definirala



Ne bih rekla Vesela...Islam dozvoljava doniranje organa kao i liječenje bolesti...

Jedino ako te nešto dobro ne shvatamo...




Ne samo da dozvoljava lijecenje,nego potpuno naredjuje.Cuvena izreka islama:Lijecite se, jer je Uzviseni Allah za svaku bolest odredio
lijek, osim jedne bolesti a to je starost.''U islamu nema logike kad ti hoces,nego onda kad nema drugog dokaza.Ako je Bog odredio bolest ili bilo sta,to ne znaci da trebas da se predas tome,vec da radis sve sto ti mozes da se spasis.Islam je vjera potpunog optimizma,tako da ne smijes dozvoliti da tones u bilo kom smislu.Ajet je poznat:Ko bude uzrok da se neciji zivot sacuva,kao da je svim ljudima zivot sacuvao.Ovdje spada i cuvanje vastitog zivota.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Da mozete birati kako bi proveli zadnji d...
29.2.2012 22:26:08   
prskalica
Hm,kad bih znala da odlazim,pa najprije bih zamolila svako kome sam nesto nazao ucinila da mi oprosti.onda bih otisla kod svojih roditelja i sestre i proeli bismo lijepo popodne.trudila bih se da im objasnim i da ih zamolim da ne tuguju jer cemo se opet sresti.mamu bih zamolila da uvijek pazi na moje dijete jer to nece niko uraditi bolje nego ona.onda bih se vratila kuci i zajedno sa moijim sinom i muzem provela ostatak dana.pricali bismo ljubili se,grlili.pokusala bih da ih utjesim i zamolim da budu jako.mm bih zamolila da uvijek gleda da mu je nas sin na prvom mjestu.i da mojim roditeljima uvijek otvori vrata da budu uz moje dijete.mom sinu bih rekla da ga volim najvise na svijetu i da cu uvijek biti sa njim.da slusa tatu i da ce ga mama gledati da li je dobar.mm bih rekla da ga volim,iako on nece nikad znati koliko.ostatak bi smo proveli zagrljeni.eti isplakah se nad sobom zivom

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Da mozete birati kako bi proveli zadnji d...
1.3.2012 2:00:25   
veeseelaa
Čovjeku je bolest data kao iskušenje


kakvo iskušenje? zašto?
može malo pojašnjenje
Hoće li svi biti u tom iskušenju, da npr budu bolesni ili će neki biti u nekom drugom iskušenju da npr budu siromašni ili bogati? jel  iskušenje i dobro i zlo? zašto neko ima samo dobro iskušenje na ovom dunjaluku???
šta je sa onima koji nisi nikada u problemu, zašto oni nikada nisu u iskušenju? itd

< Poruku je uredio veeseelaa -- 1.3.2012 2:01:34 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Da mozete birati kako bi proveli zadnji d...
1.3.2012 2:05:18   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moj post važi za sad a ukoliko bi Ajša bila starija i razumjela me mama bi sa njom popričala nasamo i rekla joj:

Ljubavi mamina, znaj da te mama uvijek voljela i kad te ljubila i kad te ružila, mama je nekad možda i griješila al samo zato jer te beskrajno voli.
KAd ode mama oporavi se što prije, znaj da je mama uvijek uz tebe, budi dobra i poštena, budi fer al znaj da igraš igru, budi dosljedna sebi i ne daj na sebe nikad....
Slušaj, poštuj i voli svog babija, kad vidiš da je spreman da započne svoj život nemoj ga sputavati, nemoj molim te mila moja...
Slušaj nanu i daidzu oni su ti pravi prijatelji pored babija....
Budi dobra kćerka, supruga, unuka i majka al prvenstveno pazi na sebe...
Kad dobiješ svoju djecu pričaj im o meni, kad im promjeniš pelenu reci nekad nana je to učinila, kad ih okupaš reci nekad i nana je pomogla
Kad misliš na mene ne plači, stegni srce i nastavi dalje, budi vesela i optimistična jer mama sve zna i ako nije tu, nemoj da se mama ljutiuser posted image

...ako bi bila mala da me razumije pismo bi joj ostavila da joj babi pročita kad za to dodje vrijeme


a u pm rasplaka se na ovaj svoj post, sve bi isto uradila


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Da mozete birati kako bi proveli zadnji d...
1.3.2012 11:00:28   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Čovjeku je bolest data kao iskušenje


kakvo iskušenje? zašto?
može malo pojašnjenje
Hoće li svi biti u tom iskušenju, da npr budu bolesni ili će neki biti u nekom drugom iskušenju da npr budu siromašni ili bogati? jel  iskušenje i dobro i zlo? zašto neko ima samo dobro iskušenje na ovom dunjaluku???
šta je sa onima koji nisi nikada u problemu, zašto oni nikada nisu u iskušenju? itd


Ljudi bivaju iskusavani shodno onome sto mogu podnijeti,neko bolescu,neko siromastvom,neko rahatlukom,bogatstvom,jer oni koji su iskusani losim,gleda im se stepen strpljivosti i oslonca na Boga,a oni koji su iskusani dobrim,gleda im se stepen zahvalnosti Bogu i cinjenja sto vise dobra u tom rahatluku.Navela bih par prekrasnih hadisa na temu da je iskusenje- i tegoba i rahatluk i da ce covjek za sve biti precizno `izvagan`...ali ne bih da izazivam nelagode.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Da mozete birati kako bi proveli zadnji d...
1.3.2012 19:58:42   
niki83

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moj post važi za sad a ukoliko bi Ajša bila starija i razumjela me mama bi sa njom popričala nasamo i rekla joj:

Ljubavi mamina, znaj da te mama uvijek voljela i kad te ljubila i kad te ružila, mama je nekad možda i griješila al samo zato jer te beskrajno voli.
KAd ode mama oporavi se što prije, znaj da je mama uvijek uz tebe, budi dobra i poštena, budi fer al znaj da igraš igru, budi dosljedna sebi i ne daj na sebe nikad....
Slušaj, poštuj i voli svog babija, kad vidiš da je spreman da započne svoj život nemoj ga sputavati, nemoj molim te mila moja...
Slušaj nanu i daidzu oni su ti pravi prijatelji pored babija....
Budi dobra kćerka, supruga, unuka i majka al prvenstveno pazi na sebe...
Kad dobiješ svoju djecu pričaj im o meni, kad im promjeniš pelenu reci nekad nana je to učinila, kad ih okupaš reci nekad i nana je pomogla
Kad misliš na mene ne plači, stegni srce i nastavi dalje, budi vesela i optimistična jer mama sve zna i ako nije tu, nemoj da se mama ljutiuser posted image

...ako bi bila mala da me razumije pismo bi joj ostavila da joj babi pročita kad za to dodje vrijeme


a u pm rasplaka se na ovaj svoj post, sve bi isto uradila


Draga vesela, rasplaka ti i mene..user posted image
Odoh misliti na nesto ljepse..

_____________________________

N&N

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Da mozete birati kako bi proveli zadnji d...
2.3.2012 1:47:11   
Ella_H
Zadnji dan u zivotu bi voljela provesti u postu,
a zadnje trenutke na sedzdiuser posted image , ali to se desi
samo sretnicima. Isto bi voljela cjeli taj dan istigfar i tevbu ciniti.
Voljela bi da su moji pilici kraj mene , mati ako bude ziva i seka
da ih se malo nagledam to je svo bogatstvo na dunjaluku za mene.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 90
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *