|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 23:11:21   
riba78
Ramazan Šerif Mubarek Olsun !!

_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 23:13:53   
Anoniman
Ilhana mila, ja vec pisala sta cu za sehur na prethodnoj stranici, a za iftar jos nisam skontala, to cu sutra dumati... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Hannan blago se tebi mila... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ljubičica 28)
  Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 23:17:37   
Hannan
Tajra, ne mogu sad da se sjetim gdje, ali nek idan procita da ide za jedan dan kolika je visina sedekatulfitra,  kod nas je najniza cifra prosle godine bila 5KM,cini m ise.
Ljubicice  vas covjek jednostavno ne moze zaboraviti...da vas Allah obraduje onim sto najvise zelite.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 23:22:06   
Ella_H
Eselamu alejkum ili pozdrav drage zenice..
Ramazan Mubarek svima vama sjetite se i nas u dovi i neka vam ovo
svima bude mjesec gdje cete se vratiti svom Gospodaru i mjesec od kojeg
cete svi poceti zivjeti onako kako nam nasa vjera nalaze i ostati ustrajni u
cinjenju dobrih djela AMIN!
Ammaru je danas punih godinu dana neslavim rodjendane ali sam
neopisivo sretna vec je neko vrijeme i on mali dzematlija ide s babom i bracom
na sabah neopisiv je to dozviljaj bez obzira Ramazan ili ne tad mi je dusa puna
i ja sam najsretnija...Ljubim vas sve ne pretjerujte s iftarima u sredini se drzite svega
cuvajte se svega loseg i cinite svako dobro  koje mozete...
Voli vas vasa sestra u Islamu!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 23:23:40   
Anoniman
Ella user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ljubi mi pilice male... 

(odgovor članu Ella_H)
  Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 23:52:53   
Hanady RR
Sehur:

topa i lepina
maslenica integralna
domaći jogurt
keške
kafa + cigara za meneuser posted image
tableta za štitnu za meneuser posted image

voda ili
kompot od šljiva, brusnice i datule po želji

Iftar:
Begova čorba
topa i somun
teleći kordon blu
restovani krompir
salata paradjz, krastavca, paprika i kukuruz šećerac
jabukovača ( sad iz rerne)


a skuhali smo i
sogan dolme, japrak u vinovom listu i japrak u raštici
dinstani teleći kotleti

neka se nađeuser posted image






_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 23:58:13   
myb@by
Hanady da li pravis domacu Begovu corbu ili onu iz kesice. Ako pravis domacu ili bilo koja od vas moze li napisati recept user posted image ?

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 0:02:36   
Hannan
Ja dragi Allahu sta ova Hanady nasprema, zeno mila ti mozes cetu vojske nahranit:)
Evo da i ja napisem svoj
Sehur: rizoto sa piletinom, lepina, ako budem mogla i  muslije sa mlijekom, kahvu cu da pijuckam cijelu noc, prvo sa mojim habibijem njemu je sehur malo iza 1h po nasem, pa cemo mi  da skaypfenisemo ono u 4 oka :)
Za iftar odlucivanje sutra,  iza ikindije je sastanak sveki ima postrojavanje snahe i kceri pa sta nam naredi heheheh

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 0:07:10   
Hanady RR
Begova čorba:

naravno domaćauser posted image

300 gr pilećih fileta
2 veće mrkve
1 korijen peršuna 1-2 srednje veličine štapića korijena celera

staviti u pretis lonac, preliti vodom i neka kuha nakon pištanja pretisa jedno 10-15 minuta

izvaditi povrće i meso narezati na kockice i vratiti u pretis....

dodati so i biber i ulje po želji
list celera i list peršuna
neko stavlja i vegetu ali ja ne koristim pogototo jer su tu svi sastojci koji se u vegeti nalaze

bamju ( mjera pola velikog konca sa pijace ciglaneuser posted image ) skuhati u malo vode sa 2-3 kapi sirćeta, kad se skuha preliti direktno hladnom vodom i tako je procjediti i skinuti sa konca i ubaciti u pretis lonac....

pustiti da kuha....
kad je sve prokuhalo u jednu šolju nasuti 200 ml hladne vode i staviti dvije velike kašike gustina izmješati da nema grudvica i sasuti u supu koja ključa...mješati jedno 8-10 minuta i begova čorba gotova.
meni ispadne oko 3 l tekućine u pretisu...znači preko polovine a moj je od 5 litara

ja sam prije znala kupiti vispakovu gotovu begovu čorbu pa je razmutiti u hladnoj vodi i umjesto gustina ubacim u supu...mnogo je ukuno i taman gusto...

neko radi zapršku sa brašnom pa sipa u ključalu supu ali ja nisma inače ljubitelj zaprške pa je vješto izbjegnem ovim novijim receptimauser posted image

ovu čorbu poslužiti sa polovicom limuna da svako sebi isjedi po želji.user posted image

Eto...prijatnouser posted image





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 0:08:45   
sporty mamaa
Zelim svim clanicama islamske vjeroispovjesti sretna Ramazanuser posted image user posted image user posted image I da im post bude sto laksi, posebno mojoj kumi koja vec kuka kako ce po ovoj vrucini iako ona to nece procitati jer nije clanica, ali etouser posted image user posted image

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 0:11:14   
myb@by
hvala na receptu a ova mjera sa Ciglana mi je vrh user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Ja to moram u serpi kuhati jer imam fobiju od pretis loncauser posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 0:13:26   
Anoniman
ah miline...
okupana, spremna... sutlija na siniji, pristavila vodu za kahvu, a poslije cu za caj... kontam nemam rajsta lijegati... malo cu se druziti s vama, dok slusam ilahije i kaside na FTV-u, a poslije odoh s hajrom i hairli Musaf u ruke pa da otpocnemo... user posted image u tome ce vakat za sehur, pa sabah, pa Nane da podojim i onda cu abuba...

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 0:14:42   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: myb@by

hvala na receptu a ova mjera sa Ciglana mi je vrh user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Ja to moram u serpi kuhati jer imam fobiju od pretis loncauser posted image

onda sve isto ali piletinu odmah na kosckice nareži da ti se dobro skuha i stavi odmah ulje dok kuhaš da ne bude žilava...

a mjera za bamjuuser posted image šta ću ja sebi tako odredila i uvijek isto a nikad nisma vagalauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 0:14:46   
amela2208
ja ne znam sta cemo za sehuruser posted image user posted image ne znam ni da li mogu jesti bilo sta, a za iftar cu sjutra smisliti. Znam da ce biti pileca supa i dooooooooooosta salate a ostalo za mene i nije bitnouser posted image user posted image

< Poruku je uredio amela2208 -- 11.8.2010 0:15:03 >


_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 0:19:36   
Hannan
Hanady, koliko od prilike nizova bamje...ja kakav god lonac zamislim to je barem 10 nizova...ili lupam???

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 3:41:04   
Anoniman
s bissmillom i s Bozijom pomoci zanijetih da postim... da nam svima dragi Allah dz.s. olaksa i pomogne da istrajemo u nijetu... Amin... 

(odgovor članu Hannan)
  Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 3:46:02   
jasmin
Draga Hanady,ti si prava bosanska domacica,sta si sve spremila...haman ostadoh otvorenih usta :).

Kod nas evo prodje prvi sehur,nista posebno,tunjevina preprzena s lukom uz najukusniji jogurt na svijetu-Almarai,
salata(zelena,paradajz i krastavci),turska pavlaka,sokovi,zeleni caj i kahva za muzeka.Pojela sam i malo cokolade i dosta vode.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 3:48:53   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Bambi09

s bissmillom i s Bozijom pomoci zanijetih da postim... da nam svima dragi Allah dz.s. olaksa i pomogne da istrajemo u nijetu... Amin... 

Amiin draga.Jos sabah namaz uz Allahovu pomoc i mozemo malo na odmor u krevet.Ljubi djecicu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 3:49:05   
kupina

IZVORNA PORUKA: Bambi09

s bissmillom i s Bozijom pomoci zanijetih da postim... da nam svima dragi Allah dz.s. olaksa i pomogne da istrajemo u nijetu... Amin... 

AMIN

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 3:50:43   
Dalil@
Ramazan mubarek hanume moje user posted image

Da nam Uzviseni olaksa post u ovim vrelim dugim danima, primi ga i ubroji u nasa dobra djela! Amin!

Mom bebulincu 4mj, elhamdulillah, a odlucih postiti, insaAllah user posted image Nadam se Allahovoj milosti i olaksanju user posted image Nek nam je svima s hajrom, insaAllah!


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 6:48:10   
ajnur
Ramazan Šerif Mubarek Olsun !user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 7:31:52   
Mirkica
Handy hvala za recept za Begocu corbu cini mi se da je odlican :))) user posted image user posted image user posted image nego na gustin mislis na ovo ili ???
user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 7:46:43   
Mirkica
Samo jos da vam pozelim ugodan prvi Ramazanski dan i da ga lijepo i bez problema ispostite user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 8:09:45   
ziki
Ramazam Šerif Mubarek Olsun.
Da nam dragi Allah ukabuli post i olakša po ovoj vrućini.
Kad pročitam šta je Hanadi naspremala sramota me reć šta smo mi imali za sehur- Picu i jogurt, suhe smokve, sok i kahvuuser posted image . A  za iftar valjda ću dobit inspiraciju  od vas


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
11.8.2010 8:56:18   
almai
Selam svima,prvo da vam cestitam nastupajuce Ramazanske dane sa zeljom da ih m miru i rahatluku provedeteuser posted image
Odavno me nije bilo ovdje,i da neotvaram novu temu nadam se da ce mi neko od vas ovdje odgovoriti.Jucer mi je bio 6ti dan men. i sinoc sam se okupala i zapostila,sad mi je se malo sukrvice pojavilo na gacicama pa me zanima da li se moram omrsiti??
molim odogovore...hvala


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *