|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 15:28:18   
Skvo RR
E, ovako trebalo bi forsirati za sehur namirnice bogate vlaknima, psenica, proso, zob, jecam, grasak, slanutak...Onda dobra je riza, krompir i slicno...U biti napraviti kombinaciju namirnica koje se duze vare u organizmu...Npr...obicne pahuljice sa mlijekom (mozda smijesno za sehur..hhaaaha i meni jeuser posted image user posted image ) ostaju u procesu varenja 8h.
I naravno dvije case vodeeee....
Zelim vam svima nama lak post!

user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 15:29:18   
ena23
vam svima nama


user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 15:33:14   
D_K
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

E, ovako trebalo bi forsirati za sehur namirnice bogate vlaknima, psenica, proso, zob, jecam, grasak, slanutak...Onda dobra je riza, krompir i slicno...U biti napraviti kombinaciju namirnica koje se duze vare u organizmu...Npr...obicne pahuljice sa mlijekom (mozda smijesno za sehur..hhaaaha i meni jeuser posted image user posted image ) ostaju u procesu varenja 8h.
I naravno dvije case vodeeee....
Zelim vam svima nama lak post!

user posted image


super info..
ja obicno napravim samo jedno jelo za sehur - na pocetku ramazana to je obicno gulas od teletine.. moj muz i to jedva protjera kroz grlo..
puno tecnosti i kafica obavezno..


< Poruku je uredio D_K -- 10.8.2010 15:35:35 >


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 15:36:13   
emma.L
Želim vam svima da uživate u zajedničkim sehurima i iftarima user posted image .
Uvijek uživam u mirisima i ozračju tog mjeseca i bude mi nekako toplo oko srca kad vidim osvijetljene prozore u noći.
I nadam se da ću i ja imati bar jednom priliku napraviti iftar.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 15:44:11   
mamine oci



RAMAZANSKA PORUKA









Ramazan, to je jedna institucija, koja je, doista, zaboravljena i zbog neposvećivanja pažnje toj instituciji, Ramazanu, zato je uzburkano psihičko stanje svakoga. Nažalost, čak i onih koji su rođeni u vjeri. Ramazan je jedinstvena prilika da se upoznamo sa sobom. Gospodar je toliko Milostiv, iako griješimo, iako nepravdu činimo i sebi i drugima, zove nas postom,…

st1\:*{behavior:url(#ieooui) }







…zove nas oprostom, da nam oprosti, ne bi li dobili snagu da opraštamo svima onima koji se ogriješe prema nama.

U opraštanju je oslobađanje. A nama je, doista ,potrebna istinska sloboda. Nećemo je dobiti osim uz Ramazanu.

Molim Gospodara da nam ovaj ramazan bude istinska promjena našega bića, kako bi bili nosioci emaneta, milosti koju smo dobili od Gospodara i Molim Ga da nas učini od Njegovih svjedoka na ovom i onom svijetu.

Otvorimo se, okrenimo se jedni prema drugima, budimo što blaži, što jednostavniji, to je ramazansko razmišljanje, to je ramazanski osjećaj, to je ramazanski stav, to je ramazanski pogled. Nemojmo pobjeći od originalnosti koja se nudi svakom u ovom mjesecu.

Ovo je mjesec milosti, ovo je mjesec inventure, ovo je mjesec solidarnosti, ovo je mjesec otvaranja.

Otvorimo se, ako želimo da nam se otvori.Ističe se, između ostalog, u ramazanskoj poruci Sulejmana Bugarija!


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 16:02:10   
Hannan
Drage moje , zelim vam mubarek Ramazan, da ovaj mjesec iskoristimo  na najljepsi moguci nacin.

Evo ija se zadevarela sta cu sebi kuhati,stvarno ne znam bil se smijala il plakala...
De mi recite, kod nas je obicaj praviti halvu uoci Ramazana, Bajrama u vrijeme pred aksam (ono d akuca zamirise itd.), e sad jel to valja ili ne, mislim ima temelj u vjeri ili je bas obicaj?



_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 16:12:01   
sirnica
I ja svim forumašicama želim da s hajrom zaposte i isposte. I kod nas se pravi halva- baš da se na svečan način dočeka najdraži gost. Mislim da se radi samo o običaju, ali ne bih rekla da je štetan. Ja to baš s radošću radim, uoči ramazana, bajrama i bilo kog mubarek dana.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 16:39:57   
Anoniman
halva je samo obicaj kod nas, da se na taj nacin oznaci dolazak Ramazana, jer halva ima specifican miris koji se na daleko pruza pa se zbog toga i pravi... ja evo privodim kraju poslove po kuci, pa cu ako Bog da imsallah da pristavim sutliju i poslije halvu da zamirisiii... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sirnica)
  Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 16:48:50   
megi
drage moje
svima vam zelim lak post
jeste da i ja jos dojim al probacemo da postimo koliko mognemo

bambino user posted image user posted image


_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 17:03:11   
Hannan
Ma i ja sma u planu da pravim.
Citam na jednom drugom forumu o Ramazanu, pa  vecina zena sebi pravi neki plan i program kojeg ce se pridrzavati, pa na kraju mjeseca da sumira i vidi sta je uspjela sta ne. Znaci nista 100% precizno, nego vaktovi klanjani u dzamiji u kolone pa zvjezdica za obavljeni, pa ucenje Kurana u nekom terminu, sadaka , nafile isl.Nije m ito lose, jer se nekad covjek glupostima zabavi , pa zazali na krjau mjeseca "gdje mi ode vrijeme". Onda sto mi je isto fino, vecina nas ima msn, fb i sl pa svaki dan neki ajet, hadis ili neki tekst pa poslati, ipak je to dobro djelo. Jeste vi sta slicno odradile, dajte nam neku ideju?

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 17:12:50   
Anoniman
megi user posted image user posted image

Hannan iskreno ja za sve imam planer u glavi, tako da nikad nisam nesto pisala niti pravila plan... uglavnom ja ujutro cim oci otvorim u glavi pokrenem sta mi je taj dan ciniti... tako mi je citav zivot i mogu ti reci da sam poprilicno organizovana i da stizem ono sto bi rekli stotinu poslova... evo recimo vidis, ja cijeli dan cistim kucu i pripremam jela, a uletim ponekad i ovdje... znaci ono vrijeme sto bih sjela da otpuhnem, otpuhujem uz RR ... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image eh tako mi je i Ramazan... odmah u startu znam sta zelim ovog Ramazana i vec sam dosta toga pripremila u glavi, samo treba realizovati... a to se svodi na sto vise namaza, sto vise na ucenju Kur'ana, sto vise dobrih djela... a glavna okupacija ce mi biti uvesti Sabinu u Islam i objasniti joj nasu vjeru i nase amanete... a ako uspijem voljela bih i mm da malo vise privolim ovome svemu, ali lagano... ne zelim forsirati nista na silu... eh tako ti je to kod mene draga... znaci bitno je u startu napraviti neki cilj i u toku Ramazana ici ka tom cilju, a na kraju ces znati da li si uspjela ili ne...

(odgovor članu Hannan)
  Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 17:34:14   
moja barbika
http://kozarackikuhar.blogger.ba/



puno pelijepih recepata i ideja sta da kuhamo za Ramazan a i svakodnevno


< Poruku je uredio moja barbika -- 10.8.2010 17:39:15 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 18:13:26   
amela2208
svim forumashicama zelim
user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu moja barbika)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 18:20:47   
tajcika
drage moje veliki selam i neka vam u ovom mubarek mjesecu Allah dz.s uslisi sve dove koje su hajr po vas i da nam oprosti grijehe i ucvrsti na pravom putu
ja nemam neke planove za ovaj Ramazan nego kako dan donese a nastojat cu iskoristiti sto vise u ucenju i ibadetu ako Bog da,za iftare ove godine ne znam,sa strane mm niko ne posti,jedino da pravim za moju mamu i sestru al opet bil hajr vidjet cemo
inace ni mm,Lamija i ja ne jedemo mnogo za sehur,u stvari ja skoro vec dugo samo se napijem vode i to je to,a za sutrasnji iftar ne znam sta cu jer mm radi nocnu,vjerovatno ce nas mama zvati kod sebe
evo pasa zove cujemo se opet

(odgovor članu moja barbika)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 18:26:12   
Lejla Ka
Ramazan Šerif Mubarek Olsun

http://www.youtube.com/watch?v=mJza4V7lZLg


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 18:26:53   
jasmin
Drage moje forumasice neka vam je

RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ovo je moja najdraza ilahija i veceras vam je od srca poklanjam.
http://www.youtube.com/watch?v=PWVpx-qmyRg&feature=player_embedded

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 18:31:11   
Mirkica
Ramazn Serif Mubarek Olsun drage moje forumasice

Neka je Bozija milost nad vama u ovom mjesecu

user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 19:49:33   
Hanady RR
Ramazan Šerif Mubarek Olsun


user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 20:05:44   
breskvicaa
Ramazan Serif Mubarek Olsun da vam dragi Allah đ.š ispuni sve zelje u ovom mubarek mjesecu
 
http://www.youtube.com/watch?v=U655_ajE1Go
http://www.youtube.com/watch?v=sCwZvdgu-5w&feature=related

< Poruku je uredio breskvicaa -- 10.8.2010 20:14:15 >


_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 20:16:51   
Honey3
dobro nam dosao dragi gostuser posted image Ramazan Serif Mubarek Olsunuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 20:25:30   
Anoniman
http://www.youtube.com/watch?v=Js39VSFG07M



(odgovor članu Honey3)
  Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 20:25:43   
Hanady RR
u susret prvom ovogodišnjem sehuru

http://www.youtube.com/watch?v=lFvCGuoJjSw&feature=related


user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=y9FEO6-96EQ



< Poruku je uredio Hanady RR -- 10.8.2010 20:35:10 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 20:41:41   
jasmin
Evo i u gradu Allahovog Poslanika se klanja prva teravija.Osjecaj je predivan.Evo jedan prekrasan video za ovu ramazansku atmosferu.
http://www.youtube.com/watch?v=oGH-RiS5j5E

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 20:48:27   
Ilhana RR
user posted image

Ramazan Serif Mubarek Olsun svim mojim lijepim hanumama. Ako Bog da da ispostite mjesec ramazana u zdravlju, rahatluku i nafaci. Da vam dragi Allah olaksa a ne oteza ovaj prelijepi mjesec dana kada nam je Najdrazi Gost u kucama =)



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.8.2010 20:59:16   
ena0002
Ramazan Serif Mubarek Olsun svim forumasicama koje ga docekuju i da ga ispostimo u rahatluku user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *