|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 21:46:33   
Anoniman
Amin ja Rabbi, ako Bog da imsallah i hoce sve biti kako treba...
evo trazih ali nemogu da nadjem nigdje, kod nas je osnovan novi hor, pa neku vecer na festivalu cuh neku njihovu novu ilahiju, ali ne znam kako se zove, a pravo mi se svidjela i bas sam kontala kako bih je voljela podijeliti s vama... refren u smislu nesto kao: eh da mi je pretvoriti snove u javu da jos jednom vidim Resula pa da dusa bude mirna... tako nekako ne znam... ali pravo mi se svidjela

(odgovor članu tajcika)
  Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 21:50:21   
Hannan
Bambi jel hor Hannan?

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 21:50:46   
Anoniman
jeste mila, tako se zovu...

http://www.youtube.com/watch?v=ZAYq4NOserg

(odgovor članu Hannan)
  Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 21:52:29   
Honey3
drage moje kako mi noc uljepsaste ovim lijepim ilahijama i vasim postovimauser posted image evo moja djecica i ja svi oko kompj. na rr i uzivamo u ilahijama cak i Esmica ko da razumije pa rucice od radosti dizeuser posted image sve vasuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 21:55:39   
Anoniman
evo jedna za Esmicu, prva ilahija koju sam ja naucila...

http://www.youtube.com/watch?v=-_wTS2Xa6II

(odgovor članu Honey3)
  Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 21:56:13   
selina
super mile da postoji i ova tema da se druzimo i ovdje u toku ramazana mada je mene sad user posted image user posted image sprjecila da postim prve dane ramazana ali cim prodje tu sam uz vas ako bog da!!!!

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:04:17   
Anoniman
selina draga... i ja kazem bas mi je drago da ima i ova tema... hem cemo se radovati zajedno, hem cemo se fino druziti, hem mozemo razmijeniti prijedloge za iftare... ljepota...

http://www.youtube.com/watch?v=dN-PqjVeQ3k&feature=related

(odgovor članu selina)
  Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:06:49   
Honey3
Bambice moja lijepa hvala ti,ilahija je predivna i ja sam je ucila kao malauser posted image selina i sama samuser posted image i bas mi je zao sto prve dane necu moci postitiuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:12:31   
selina
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:13:39   
Anoniman
sutra navecer ako Bog da kod nas ce biti koncert u susret Ramazanu, naumila sam ici sa Sabinom... jedva cekam...
a eto sad mi na um pade, znate li vi sta o tome i kakav je vas stav, na fb je neki tip komentarisao pozivnicu za taj koncert kao u smislu da je muzika haram user posted image pa izmedju ostalog i ilahije i kaside koje su uradjene s muzikom user posted image ja to iskreno prvi put cujem, citam, kako hocete... nekako mi nema logike... sta vi mislite o tome???

http://www.youtube.com/watch?v=MDMXmNwm_XU&feature=related


< Poruku je uredio Bambi09 -- 8.8.2010 22:15:43 >

(odgovor članu Honey3)
  Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:16:00   
Honey3
Bambi ja bi islauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:16:11   
tajcika
eh evo jedne koja me podsjeca na ratne Ramazane i druzenja sa ucesnicima hora ciji je i Eldin bio clan
http://www.youtube.com/watch?v=BpJ8qLD49H4&feature=related

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:17:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zaha

Bambi ja bi islauser posted image


bujrum draga... user posted image

(odgovor članu Honey3)
  Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:21:01   
Honey3
da znas da mi je zao sto ovog ljeta nismo dolazili u Gorazde,ali se nadam ako Bog da poslije Ramazana da cemo doci i svakako ti se javim...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:25:37   
Honey3
http://www.youtube.com/watch?v=LUXwvpwlvTY&feature=related
Evo jedna lijepa sufijska koju je napisao dajdja od mmuser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:27:04   
jasmin
Ja ne slusam muziku niti bilo sta sto prati muzika.A sad cure imaju mozda neko svoje misljenje u sto ne ulazim.
Malo vise o tome.

Pitanje:
Esselamu alejkum uvaženi brate! Ima braće kod mene koja slušaju muziku i kad god ja kažem da je muzika u islamu zabranjena (haram) oni mi daju tekst od Ibn Hazma koji je citiran u knjizi "Vjerovjesnikov sunnet" od Muhammeda el-Gazalija. Molim vas da navedete što više dokaza po pitanju zabrane muzike jer je Ibn Hazm u svakom hadisu koji se prenosi na temu zabrana muzike našao neki nedostatak. Allah te nagradio za ulozeni trud na Njegovom putu!

Odgovor:

Ve alejkumus-Selam ve rahmetullah!

Pitanje muzike je stvar oko koje se nisu razišle prve generacije ovoga ummeta. Svi se slažu da je muzika haram. Prvi ko je dozvolio slušanje i korištenje muzičkih instrumenata bio je veliki islamski pravnik Ebu-Muhammed Ibn-Hazm El-Endelusi koji je umro (456 god. po H.) Allah mu se smilovao i uveo ga u Džennetska prostranstva. Međutim, pored velikog ugleda koje uživa imam Ibn-Hazm kod muslimana, neke hadise koji zabranjuju koristenje muzičkih instrumenata vjerodostojnim smatraju učenjaci koji su kud i kamo bili učeniji u hadiskim znanostima od Ibn-Hazma.

Npr. hadis Ebu-Musaa el-Esarija koga bilježi imam Buhari u kome Poslanik, s.a.v.s., kaze: "Zaista će se pojaviti ljudi iz moga ummeta koji će dozvoljavati nemoral, svilu, alkohol i muzičke instrumente..." , najveći imami ovoga ummeta smatraju vjerodostojnim, kao: Buhari, Ibn-Hibban, Nevevi, Ibn-Salah, Ibn-Tejmijje, Ibn-Kesir, Ibn-Kajjim, Ibn-Hadžer i brojni drugi učenjaci.

Obaveza je svakom muslimanu da poznaje Allahove dž.š.. granice, da zna šta mora, a šta ne smije činiti. Samo tako se može odazvati riječima Allahovog miljenika, s.a.v.s., koji kaže: "Kada vam nešto naredim učinite od toga koliko možete, a kada vam nešto zabranim ostavite to." (Muttefekun alejhi). Iz citiranog hadisa zaključujemo da je činjenje naređenog djela uslovljeno mogućnošću, dok zabranjenu stvar treba ostaviti u svakom slučaju, jer je ostavljanje zabranjenog lakše od praktikovanja naređenog.

Jedan od brojnih poroka koga su muslimani naslijedili od nevjernika je upotreba muzičkih instrumenata i slušanje muzike. Danas možemo vidjeti brojne muslimane koji klanjaju pet dnevnih namaza kako slušaju muziku, te razvratne šejtanske glasove i još razvratnije stihove u kojima se najčešće spominju žena, preljuba, vino, nemoral itd. U nešto manjem zlu su oni koji slušaju nekakve islamske ilahije sa muzikom. Međutim, u islamu nema tzv. "islamske muzike", kao što nema tzv. "islamske filozofije", "islamske demokratije", "islamske kamate" i sl. Sve je to haram i zabluda, strogo zabranjena jasnim kur'ansko-hadiskim tekstovima. Nije ispravno pakovati nečiju tradiciju ili (ne)kulturu u islamsku ambalažu, pokazujući time kako smo i mi muslimani, također, napredni, civilizovani i da idemo u trend sa vremenom. Vjernik je ponosan i napredan sa islamom pred kojim padaju svi sistemi i uređenja koja nisu ustrojena po Allahovoj vjeri. Neka se Uzvišeni smiluje Omeru, r.a., kada je kazao: "Bili smo ponižen narod. Allah nas je uzvisio sa islamom i kada budemo tražili ponos mimo islama poniziće nas Allah." (Vjerodostojna predaja, Hakim).

Uzvišeni Allah u Kur'anu je zabranio muziku riječima: "Ima ljudi koji kupuju lehvel hadis, da bi neznajući (koliki je to grijeh) s Allhova puta odvodili." (Prijevod značenja Kur'ana, Lukman, 6.) Od Ebu el-Bekerija se prenosi da je rekao: "Upitan je Ibn-Mesud za ovaj ajet, pa je odgovorio: "Tako mi Onoga, osim kojeg drugog boga nema, (ovu zakletvu je poniovio tri puta), lehvel hadis to je muzika." (Taberi i Hakim). Ovu predaju vjerodostojnom smatraju imam Hakim, Zehebi i Ibn-Kajjim. Nema dvojbe da je Ibn-Mesud najučeniji ashab i da je najbolje poznavao komentare Allahovih ajeta. On se ne zaklinje Allahom osim kada je uistini ubijeđen u ono što govori.

Od Seida Ibn-Džubejra se prenosi da je Ibn-Abbas r.a.; za ajet: "Ima ljudi koji kupuju lehvel-hadis ..." rekao: "To je muzika. (Vjerodostojna predaja, Bejheki i Ibn-Ebi-Šejbe). Poznato je da je Ibn-Abbas tumač Kur'ana, kojeg je Poslanik s.a.w.s. jedne prilike privio na svoje grudi i rekao: "Allahu moj, poduči ga mudrosti (Sunnetu) i tumačenju Kur'ana." (Muttefekun alejhi). Dakle, ovo je tumačenje citiranog ajeta od dva najučenija ashaba koji su prisustvovali spuštanju Objave.

Od oca Ebi-Zabijana se prenosi da je poznati ashab Džabir za ajet: "Ima ljudi koji kupuji lehvel-hadis..." rekao: "To je muzika i slušanje muzike." (Taberi). Ibn-Omer, također, kaže: "lehvel-hadis, to je muzika." (Tefsir Kurtubija). Brojni tabiini smatraju da se ovaj hadis odnosi na muziku, kao: Mudžahid, Ikrime, Ataa, Hasan el-Basri, Seid Ibn-Džubejr, Mekhul, Amr b. Šuajb i drugi. (Taberi, Ibn-Ebi-Hatim i Ibn-Kesir).

Šta kazati nakon ovih dokaza i mišljenja najučenijih ljudi u ovome ummetu, ashaba Poslanika, s.a.v.s. Da li je ispravno hvatati se za iznimno mišljenje nekog pravnika, a ostavljati jednoglasni stav ashaba, tabiina i tabitabiina?! Molim Allaha da nam omili našu vjeru sačuva nas zla naših duša i naših strasti. Amin. Ko želi opširnije o muzici neka se vrati na knjigu "Stav islama o brijanju brade, pušenju i muzici" str. 56-78. autora Safeta Kuduzovića u kojoj su iznešeni jasni argumenti o zabrani muzike (muzickih instrumenta), kao i odgovori na neke sumnje koje koriste oni koji dozvoljavaju slušanje muzičkih instrumenata.

Odgovorio mr. Safet Kuduzović!


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:28:26   
tajcika
i jedna za moju dusu a nadam se i vasu,da ako Bog da budemo gosti ovog grada sto prije a i ako Bog da hadzdz obavimo
http://www.youtube.com/watch?v=CX60CWhaiyw&feature=related

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:32:13   
Honey3
IZVORNA PORUKA: tajcika

i jedna za moju dusu a nadam se i vasu,da ako Bog da budemo gosti ovog grada sto prije a i ako Bog da hadzdz obavimo
http://www.youtube.com/watch?v=CX60CWhaiyw&feature=related


Amin.Prelijepa ilahija i za nasu dusu!user posted image user posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:32:35   
jasmin
Bujrum svi kod mene heheh.Ako koja bude dolazila na hadzdz,nek javi da bude jedna posebna rr hadzdz kafica heh.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:33:55   
tajcika
e zaha hvala na ovoj ilahiji,kod nas se ona mnogo uci iza zikra u tekiji,jos kad se uci uz kudume,a spot nikad nisam gledala a prodose oni mojim lijepim Vratnikom

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:37:54   
Anoniman
hvala ti jasmin na opsirnom obrazlozenju... vidis, svasta nesta znam ali ovo nisam znala... znam da je zeni haram pjevati tj. da joj se avaz cuje, da drugi muskarci osim njenog muza cuju njen glas, ali nisam znala da je muzika opcenito zabranjena... hvala ti jos jednom na objasnjenju...

http://www.youtube.com/watch?v=1J4RASOl5zI&NR=1

(odgovor članu tajcika)
  Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:39:17   
tajcika
jasmin tako bi mi sad svi rado kod tebe,mm kad gledamo dvd i slike sa hadza kaze nemoze ti se to opisati dok ne vidis svojim ocima,dok ne pomirises,dok neklanjas i ne vidis svu tu cistinu...ja sam htjela ici prosle godine sa muzem pa reko hajd da neidemo oboje jos mi ko Lamija mala,a ono dragi Allah dz.s. dade da sam ostala trudna pa jos morala mirovati ima tu nesto,e sad ako Bog da valjda dragi Allah dz.s. da dok smo jos u snazi pa da odemo i zijaret ucinimo

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:42:02   
Honey3
IZVORNA PORUKA: tajcika

e zaha hvala na ovoj ilahiji,kod nas se ona mnogo uci iza zikra u tekiji,jos kad se uci uz kudume,a spot nikad nisam gledala a prodose oni mojim lijepim Vratnikom

E bas mi je drago!user posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:51:19   
Honey3
http://www.youtube.com/watch?v=xF8JBESktmM&feature=related
Evo jedna lijepa ilahija od Sami Yusufauser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
8.8.2010 22:53:39   
Anoniman
zaha prelijepa je i ova.. user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dovoljno je samo spomenuti MAMA i ja vec user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Bambi09 -- 8.8.2010 22:55:41 >

(odgovor članu Honey3)
  Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *