|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.7.2010 15:35:35   
Medić*
od kako sam u Sarajevu primjetila sam da skoro u svakom domu za iftar se pravi topa, tamo odakle ja dolazim topu ne prave, nisam ni ja nikako pravila, ako neka moze da naise recept ovdje ili na receptima ove godine aBg planiram je praviti, probala sam vise puta svidja mi se i cini mi se da je jednostavno za praviti ali ja prosto nisam nikadauser posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.7.2010 15:37:50   
ismy
jasmin hvala nisam znala...
mona mohamad zar oni ovo jedu rukama ko oni iz Sirije ili onim njihovim tankim  hljebom. Ja mnogo volim da jedem arapsku hranu

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.7.2010 15:40:18   
ismy
IZVORNA PORUKA: medic slatki

od kako sam u Sarajevu primjetila sam da skoro u svakom domu za iftar se pravi topa, tamo odakle ja dolazim topu ne prave, nisam ni ja nikako pravila, ako neka moze da naise recept ovdje ili na receptima ove godine aBg planiram je praviti, probala sam vise puta svidja mi se i cini mi se da je jednostavno za praviti ali ja prosto nisam nikadauser posted image

sta je to??

< Poruku je uredio ismy -- 18.7.2010 15:45:43 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.7.2010 15:53:14   
DM
za iftar se pravi topa

Kupiš domaći kajmak i rastopiš ga, da samo proključa i u to dodaš izerendani suhi sir(tj.dimljeni, imaš ga i u prodajnim centrima) i mljac sa somunima!
Valjda  je ovo taj koji si probala, ja ovako pravim!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.7.2010 22:24:20   
Hannan
Uh drage moje sta sve lijepo napisaste, i slikice stavile...subhanallah, koja ljepota i milina covjeka obuzme kad samo pomisli na ovaj mubarek mjesec.
Kod mene je haman ko u vecini muslimanskih kuca, pred Ramazan kucu temeljito ocistim, sredim, isplaniram koliko mogu dane,  kad pravim iftare za prijetelje i familiju...evo sad nam je lijepo vrijeme pa vecinu iftara obavimo kod svekrve na terasi, milina svi se okupimo...osim mog halala, i to je jedino sto me u ovom mjesecu na tugu, i suzu u oku natjera, jer znam da se on tamo daleko, iftari pizzom i tako tom  nekom sklj hranom, nema mirisa bosanske lepine, bureka i sogandolme...Vecinom spremamo neka nasa bosanska tradicionalna jela, ja, sveki i zaova se podijelimo pa jedna sprema supu, corbu, druga glavno  jelo, a treca slatko. Ovog Ramazana insallah planiram i da pomalo krenemo sa "nasivanjem posta" mog sincica.
Gledam sa svaki vakat klanjam u dzematu, jer mi je dzamija u ulici, naravno ostali ibadeti sa povecaju...Na sehur haman pa obavezno ustajem, doduse prosli Ramazan nisma ni spavala do sehura, sve se bojim da ne ustanem, tako cu vjerovatno i ovaj.



_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.7.2010 23:30:09   
Ilhana RR
Mjesec Ramazana je za mene poseban mjesec jer je taj mjesec za mene najljepsi u godini.

Sjecam se kad sam bila mala, odkako znam za sebe uvijek sam htijela postiti al mama mi nije dala kad sam bila premala za to nego bi govorila da postim do 12 i onda bih mi "sasila" to moje poscenje i rekla odprilike koliko sam dana postila...

Isto se sjecam mama nas slala da kupimo pitaljke (somune) i sjecam se kad smo gledali kad se pale kandilji, imali dvije dzamije u gradu i kad se upale obadvije trcimo da sjednemo za stol da iftarimo =)

Sjecam se i moj prvi dan posta, bili smo u izbjeglickom kampu u Simrishamnu i bilo je lijepo vrijeme, to je bilo prije 17 godina. Moji roditelji su otisli da se namire a mi djeca smo ostali kod kuce, ja sam zaspala od gladi i sjecam se da sam sanjala kako se oni vracaju iz prodavnice i ja izasla i pomazem im da se sve stavi na svoje mjesto, a uzeli bili bombona i ja ti bombonu u usta i napijem se posle vode i ko sjetim se da postim i pocnem da placem jer mi je krivo sto sam se omrsila i tako se probudim plakajuci a u tom stizu moji roditelji isplaseni kontaju sta je bilo...

Ramazan ima poseban car, ja ga provedem u sklopu porodice i uvijek svi veseli razpolozeni... =)

A ove godine mi je posebno, odprilike pola cu provesti u Sarajevu cemu se radujem jer za mene je najljepsi ramazan u Sarajevu. Bila sam par puta za vrijeme ramazana i bajrama i bilo je van svih ocekivanja....

Jao ja cim pomislim na ramazan ja bih plakala od srece kako mi je lijep taj mjesec dana...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.7.2010 23:51:00   
ziki
Eh Ramazan, od kako znam za sebe imam divna sjecanja na Ramazan, neki osjecaj spokoja koji mi ispuni srce pri samoj pomisli. Najdraze mi je bilo dogovarnje sa sestrom ko ce da javi da je iftarski vakat, jedna trci kuci, druga amidzi. Onaj miris pitaljki koji obavije cijelu carsiju popodne. Nisu mi samo sjecanja na Sandzacke ramazane lijepa, u na fakultetu sam se trudila da se prikladno organizujem, pravila studentske iftare za nas par, isla na Teravije. Srce mi je bilo puno kada bih usla u Nisku dzamiju punu studenata postaca koji cekaju teravije.  Kad smo ja i MM(koji je ovo sve prosao) dosli ovamo malo nam se izgubio onaj lijepi osjecaj, Boze dragi oprasti nam ali nadam se da ce ove godine opet biti fino, nas mali Nemirko vec dosta zna i potrudicu se da i on osjeti svu ljepotu Ramazana, svu zahvalnost Bogu na njegovim darovima prilikom iftara, svu ljepotu pomaganja i darovanja onih kojima je potrebno. Molim dragog Boga da nam ukabuli post i ibadet. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.7.2010 23:59:04   
Hanady RR
Moje pripreme za Ramazan zvanično su krenule ovaj vikend.
Kuću spremam posebno....
Perem i očistim i sve umirišem...

Godinama polako stvramo tradiciju nekih običaja za vrijeme Ramazna, kako sam 5 godina u braku i još uvijek najmlađa sam snaha/ mlada...porodične i familijarne iftare spremam u porodičnoj kući svoga supruga gdje i živimo. Nemam svekra i svekrve pa se trudim da nam kuća u ibadetu bude kao da sa nama ''starina'' živi.

Ovaj Ramazan posebno me raduje jer pada u mjesecu kada nam rodbina razasuta po dijaspori dolazi na odmor te ćemo moći zajedno sehurati i iftariti i obavljati namaz.

Velika mi je radost što je moja mama sa zdravljem dobro pa sve obavlja po istilahu a moja starija kćerka sve to prati i trudi se da bude kao nana.user posted image
Ja svake godine nakuham za sehur i iftar dan ranije i svojoj mami pripremim prvi sehur i iftar u njenom domu ( našoj porodčnoj kući) i ja i suprug tada tamo noćimo...jer je tužno da je ona sama u velikoj kući pa joj tako olakšamo. Moj suprug zaista poštuje moju mamu pa se trudi da je ''natjera'' da sa svakim gostima na iftaru kod nas i ona bude na čelu stola. Šerijatski nebi trebala ali moj suprug poštuje što od roditelja samo nju imamo i na taj način iskazuje joj posebno poštovanje.


Kako ove godine radim ( prethodnih il sam bila na bolovanju il na porodiljskom dopustuuser posted image ) organiziranje iftara sam počela planirati već sada. broj i skup ljudi za stolom i najmanje 7 različitih jela na stolu.

Već sam odavno pobrala mladi list vinove loze i uhasulila za tradicionalni japrak veličine nokta kažiprsa po komadu koji kod mene svi rado jedu.user posted image

I najveća sreća mi je što sam u braku sa insanom koji posti cijeli ramazan pa su mi sehuri na koje ustajemo naravno nešto najdraže.

Ja i moj suprug smo inače započeli vezu na 1. dan Bajrama, a vjenčali smo se sedmicu dana prije početka Ramazana 2005. godine....od tada naš zajednički život čvršća je veza jer taj prvi  Ramazan u braku bio mi je oličenje svega što sam oduvijek željela i o čemu nas je hodža pri činu Šerijterskog vjenčanja uputio.


Svemu me naučila moja mama kojoj uvijek i uvijek zahvaljujem jer zaista posebni su dani kada sa svojom porodicom Ramazan mjesec živim. trudim se da svojoj djeci iste adete u dušu i srce ugradim jer smatram da samo tako biće na pravom putu.

Jasmin neću ti se najavljivati u goste za ramazan da ti gužvu ne napravimo ali obećavam da ću grad u kome sada živiš posjetiti kada budme spremna na to. user posted image user posted image

Drage moje kako nam Ramazan brzo stiže...spremimo se da na ovoj temi podjelimo prijedloge ukusnih sehura i iftara kao i prethodne godine kada ste mi velika podrška bile...dojila sam, a prepostila cijeli Ramazan.user posted image





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 1:01:56   
Hannan
Draga Hanady, ti mene rasplaka sa tim svojim cojkom...nije ovo mjesto za ove moje price, ali subhanallah, kad dodju Bajrami, Ramazan...a i prosli sam sama provela, kuca pusta, dijete spava, nema ko da mi progovori...onu kahvu zalijem, sutim i pijem, jedem a sto bi narod reko ono mene jede...da mi Allah oprosti...tako mi u svemu ovome nedostaje moj muzic. Toliko mi nedostaju zajednicki sehuri, iftari...nedostaju mi lepine za koje kad bi ja spomenula stacemo za sehur a on meni"pa one tvoje lepine sa kajmakom". Pa se sjetim naseg prvog Ramazana, svi zovu veceras meni na iftar, veceras meni, a nas dvoje jedva cekamo da sami u nasoj kuci sjedemo i iftarimo, pa klanjamo aksam, pa zalijemo kahvicu i do jacije je cejfimo,  pa trci da ne zakasnimo na jaciju :):)
Mi u Ramazan rijetko jedemo u trpezariji, nego u dnevnoj onaj sto ponizak pa nam dodje ko sinija ili sofra, pa poravnimo, na satelitu smo uvijek gledali neki turski kanal, direktno iz Istambula sa nekog broda bude prenos iftarskog programa, ucenje Kur´ana, pa ilahije, uglavnom to potraje dok u citavoj Evropi ne nastupi aksam.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 1:08:37   
Hanady RR
Draga moja...nisma te htjela rastužitiuser posted image
zato je lijepo imati RR.
vidjet ćeš svaki sehur i iftar zajedno smo. Znam teško je insanu samome...ali mi ćemo biti podržka jedna drugoj kao i do sada.
Sigurna sam Jasmin i Mona Munahemd lijepe će nam priče pričati u Ramazanu iz svojih krajeva...sve će nam približiti i bićemo uvijek zajedno i sretne.user posted image user posted image user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 1:42:40   
Hannan
Da te Allah nagradi, uvijek nadjes vremena za lijepu rijec user posted image user posted image user posted image

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 2:44:24   
Ella_H
Eselamu alejkum drage moje...Lijepo je citati vase price obnove miris Ramazana pogotovo
ove zenice iz Bih..Sve meni nedostaje al Bosna je bosna...
Ja InshAllah ovaj Ramazan planiram provesti sto vise u ibadetu jer nikad se nezna kad nam je zadnji
a inace meni je sestra preselila na ahiret prosli Kurban bajram pa ce mi to biti vrlo tezak period
ali Allah dz.s je milostiv prema svojim robovima pa ce olaksati InshAllah...
Planiram iftare spremati kad budem u hajzu tako da mi je lakse se organizovati..
Planiram praviti jednostavne iftare i sehure i zamisliti kako je to zaista siromahu jer toliko
nase brace i sestara u svjetu mozda nema cim ni da iftari, mnogi su potlaceni, siromasni,
ponizavani i ugnjetavani...Prije svega ovaj Ramazan ce InshAllah biti pouka za mene i moju porodicu...
Uskoro planiram sa malo detaljnijim ciscenjem ali s dvoje male djece znate kako je nikad nacistiti hehe...
Planiram kupovinu vecine namirnica brasno,secer,ulje,riza,meso itd itd tako da sto manje
vremena trosim na trgovinu itd itd u ovom mjesecu u kojem je samo jedna noc vrednija od hiljadu mjeseci
a kamoli taj cjeli mjesec...
Isto bih voljela da kazem zenicama koje neznaju da se trude postiti 6 dana sevala mjesec poslije ramazana
i Allah dz.s ce im ukabuliti kao da su postile cjelu godinu...
Trudit cu se koliko budem u mogucnosti biti na teraviji s djecom da osjete slast Imana u Ramazanu,
stariji je vec veci malo momcic pa ce mu biti jos ljepse, davat cu mu svaki put kad odemo da da sadaku u dzamiju
i da se navikne na to iako to vec cesto radi ali da shvati da je u Ramazanu to posebno nagradjeno...
To je to ukratko od mene za pripreme za Ramazan kad se jos sjetim napisat cu...

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 8:43:01   
radost82
selam drage moje, rasplakaste vi mene svojim prelijepim pricama, nek vas Allah nagradi za sav trud i to sto Ramazan cinite posebnim svojim porodicama...
moji ramazani kod roditelja bili su posebni, nas tri sestre takmicile se koja ce prva ocu dodat vodu da se omrsi, jer koja doda njoj je sevap za tu noc, pa smo slozno dijelile te sevape, pa moj prvi post, jedva docekala aksam od iscrpljenosti, sestre(obje starije) plakale i molile me da se napijem vode, al ja magare ko magareuser posted image , nema sanse, sve dok nije ezan zaucio, ma ljepota...
e sad sam u svojoj kuci, ja domacica, prosli ramazan mi je bio prvi ramazan sa muzem , i tad sam hvala Allahu i okrenula nesto, i od tad ni jedan namaz nisam propustila, a prije je bilo drugacije, al Allah upucuje koga On hoce i kad On hoce,tako da ce mi ovaj ramazan insAllah bit jos posebniji, jest da ne mogu postit, tad cu ako Bog da bit u 7-om mjesecu, al se mogu potrudit da se u mojoj kuci osjeti sva ljepota ovog svetog mjeseca, iftari za one koji ne mogu, nemaju, sadake, ibadeti a posto beba sad vec cuje u stomakuuser posted image , i Kur¨an sto na cd-u, sto u dzamiji, mm i ja jos ucimo, pa do godine ako Bog da, da ga ucimo nasoj user posted image
Nek Allah svima podari milost, hajr i blagostanje, oprosti grijehe, i ucini da budemo bolji ljudi, bolji vjernici, i najbolji Njegovi robovi, amin ja Rabi

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 8:56:01   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: ismy

jasmin hvala nisam znala...
mona mohamad zar oni ovo jedu rukama ko oni iz Sirije ili onim njihovim tankim  hljebom. Ja mnogo volim da jedem arapsku hranu

user posted image  sto me slatko nasmija..
Zavisi sta se jede..Nesto se moze jesti rukama, nesto tankim hljebom..user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu ismy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 9:10:27   
Mona Mohamed
user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 9:11:34   
Mona Mohamed
user posted image



ATAIF!
Tradicionalno egipatsko slatko jelo, arapske palacinke

Recept:

2 solje brasna
pola solje griza
2 solje mlijeka
1 solja vode
1 kasicica germe (jedna kocka)
1 prasak za pecivo
2 kasicice secera

sve ove sastojke pomijesati i pustiti da stoji 20ak minuta

Fil:
sameljete malo krupnije 250 gr oraha u koje dodate 4 kasike secera i cimeta po zelji.

Od tijesta pecita palacinke. Ugrijte tavu na srednjoj temperaturi (dobro bi bilo ako je tava tefal u kojoj se ne lijepi onda ne morate stavljat ulja) ) u nju izlijete jednu kutljacu smjese (palacinka bi trebala biti otprilike precnika 5 cm) i pecete samo sa jedne strane, tj pecete dok gornju stranu ne prekriju baloncici tj dok se ne sasusi sa gornje strane a sa donje ce porumeniti (vidite sliku).
Zatim palacinku izvadite iz tave i na nju stavite jednu kasiku fila, presavijete palacinku i pritisnete rubove okolo...kad sve zavrsite ugrijete malo ulja i isprzite ih kratko u ulju, zatim izvadite i redajte u posudu, zalijte agdom, koju ste napravili od pola litra vode i pola kile secera...

Od ove kolicine smjese moze se dobiti oko 25 ataifa.

Na slici mozete vidjeti kako se ataif pravi.


< Poruku je uredio Mona Mohamed -- 19.7.2010 9:12:23 >


_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 9:13:12   
Mona Mohamed
Ismy, ovo se jede rukama. user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 9:18:43   
Mona Mohamed
user posted image Kus-kus sa povrcem i piletina u sosu.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 9:19:34   
Mona Mohamed
Ismy, ako vec nema pribora za jelo, onda ce tanki hljeb dobro doci.user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 12:01:26   
jasmin
Draga moja Hanady...bas si lijepo sve to opisala.Zaista je blagodat kad se dvoje supruznika skupa zrtvuju na Allahovom putu i skupa ustaju na sehure i isto tako se i iftare.Neko posebno zadovoljstvo obaspe covjeka kad ima tu blagodat.Hvala Allahu pa tvojoj majci dajete posebnu paznju u ovom mjesecu,jer ona to sigurno zasluzuje.U veliki plus za muza koji te u tome pomaze.Allahov Poslanik je puno pazio na prijateljice svoje zene(u smislu sadake,poklona,kurbana i sl),
a kako bi tek pazio njenu majku da je bila ziva.Molim Allaha da te pozove u ova sveta mjesta i da osjetis ono sto moze osjetiti samo insan koji dodje ovdje,sve drugo je nemoguce opisati.I kad god dodjes dobro mi dosla.user posted image

Ella...i kod tebe ce biti lijepo akobogda.Allah da nas pomogne u ibadetu i molim Ga da nase ibadete primi.


Mona Mohamed...posalji malo kuskusa i piletine.Imam jetrvu u Kairu...ako ikad dodjem tamo,nadam se da cemo se ja i ti vidjeti...i sestrinski zagrliti.


A moja Hannanchek...nemoj da tugujes mila...sve je ovo dio Allahove odredbe Koji sigurno zna sta je najbolje za nas,iako nekad insanu dodje tesko...poslije teskoce dolazi olaksanje.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 12:16:13   
mamine oci
eh drage moje MasAllah sta ste sve fino ispisale i kako ste lijepo docarale Ramazan Allah .dz.s.,da vas nagradi,ja cu biti iskrena nadam se da necu biti pogresno svacena prica samo za naselje u kojem ja zivim vec 4 godine ja nisam osjetila slast i miris Ramazana kao sta sam do tad dozivljavala i bas sam tuzna zbog toga pekare su prazne niko neceka u red za Ramaznke cak i mala dzamija je zakljucana u vrijeme Iftara ezan gledamo na tv bas mi bude zao jer sam naucila na drugacije Ramazane ja sa porodicom gledam da ga docaram u najbolje svjetlu hvala Allahu i za nafaku koju daje u majesecu Ramazanu svaki Bajram budem tuzna jer ama bas niko na vrata da zakuca i cestita Bajram opcenito pricam u naselju gdje ja zivim nekazem da je svugdje isto jer  navikla sam na Ramazane gdje se ezan ceka sa radoscu svi stojimo ili na balkone ili djeca ispred kuce obilazi se rodbina pekarama nemozes prici od redova za Ramazanku cak i nepostaci nejedu ulicama da nebi bilo neugodno onima koji poste a ovdje gdje trenutno zivim kad izadjem na ulicu kao da nije Ramazan koa i svaki drugi dan jede se ulicom pusi itd...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 13:18:18   
Medić*
doublemum hvala za recept tope, ynala sam da je to jenostavno i lakano ali prosto nikada nisam pravila jer se u zemlji iz koje dolazim ne pravi i neznaju sta je to, ima nesto slicno ali ne pod tim imenom

hanady super ideja stvarno za prijedloge menija za iftare i sehure, tako cemo aBg jos vise uzivati, prvi ramazan akobogda uz ringeraju ali zadnjim 15 dana jer idem prve dane docekati sa bracom, sestrom i nanom mojom dragom, bas se posebno veselim ovom ramazanu, da nas sviju dragi Allah sacuva, oprosti grijehe, poveca iman i olaksa na svakom koraku.

mamine oci potpuno te razumijem u vezi bajrama, i kod nas je ista situacija, navikla sam da ga docekujemo i dijelimo s rodbinom i komsijama, obilazimo jedni i druge ako bar nista onda bar lijepi selami kad se sretnemo u hodniku zgrade, liftu ili ulici, ali ne jednostavno takav je komsiluk na mom spratu osim jednog mladog bracnog para s kojima se obilazimo od bajrama do bajrama, ali dobro inshalah da svako sa svojim porodicama sto ljepse i bolje provede predstojeci mjesec ramazana, a koliko mi se cini da blizu zivimo pa cemo se inshalah i upoznati i obici tokom ovog lijepog mjeseca oprosta i za bajrama aBg.

mona bas su primamljive ove arapske palacinke, akobogda ce se naci na nasoj ramazanskoj sofri, bas nam ti i jasmin mozete ovim putem docarati arapsku hranu i dati nam ideje da osim ove nase lijepe bosanske imamo i neke arapske specijalitete.

Molim Uzvišenog Allaha da nas učvrsti na pravom putu, da budemo svjesni vrijednosti mubarek mjeseca ramazana i da dane ramazana provedemo na najbolji način, te da tako steknemo Njegovo zadovoljstvo i na ovom svijetu i na ahiretu

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 13:25:02   
Lejla Ka
Mona, ove su mi palačinke zaista privlačne, baš ću isprobati, ako Bog da.
Sva sam od eksperimenata, pa me muž nekad ruži što eksperimentišem na gostima. Jednom sam za jedno mlado društvo za iftar napravila meksičke tortilje, pa smo se zezali da je to tradicionalno jelo meksičkih muslimana user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 13:45:54   
Medić*
 user posted image  Lejla eto osim arapskih palacinaka  imacemo i meksicke tortilje samo ti nama kazi recpt  user posted image  

evo ono sto uz ramazan obavezno pravim za dezert pa rekoh da podijelim sa vama


Salep
4 soljice mlijeka
1 soljica secera
1 kasika praska"Salep", mislim da ovaj prasak ima i ovdje, inace mi ga uzimamo u Mk
cimet i mljeveni badem

Pomijesati secer i prasak. Dodati hladno mlijeko.Smjesu dobro izmiksati da se rastope sve grudice secera ili praska.Staviti na vatru da prokuha.Kada prokuha smanjiti temp., kuhati uz neprestano mijesanje do zeljene gustine.Salep je bolji ako je gusci ali treba da ostane u tecnom stanju.Skuhani salep servirati u posudice i posuti cimetom i bademom

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2010 14:27:42   
Lejla Ka
Evo ga jedno osvježenje i lagani desert za ovogodišnje vrele Ramazanske dane:

U čašu ohlađene boze (bozu na litar kupujem u slastičarni Tip-Top kod kombi stanice na Sebilju) staviti kuglu sladoleda od vanilije i pustiti da se malo rastopi, promješati i uživati.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *