|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
15.11.2008 8:59:14   
Anoniman
Naravno da ti muz moze odma vidjet bebu. U intezivnu donose bebe dva puta dnevno, tako ako se porodis ujutro, navece u 6 donose bebe i ti ces je vidjet. A muz moze trazit da vidi cim dodje i ono ono dok spreme bebu, pregledaju i to.
I kod nas na kosevu rade carski rez uz spinalnu anesteziju, tako da ako ima neko volju vidjet odmah bebu to moze, naravno ako su ispunjeni svi preduslovi za tu anesteziju.
Pozdrav svim trudnicama.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Carski rez
15.11.2008 9:17:22   
nely
ja sam imala carski sa epiduralom,i dodatnom anestezijom..ali ne potpunom nego samo donji dio tijela.i bila sam svjesna svega,sto mi je jako dragouser posted image mada sam zeljela prirodnim putem..nazalost nije tako bilo..
neka su nam samo zive i zdrave nase bebareuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Carski rez
15.11.2008 10:00:30   
Anoniman
Hvala, Maida... 

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Carski rez
15.11.2008 13:06:25   
seky
Draga bebbe vidim da pitas za kilzmu i brijanje...Ne znam kako je tamo u Damasku ali u Bosni rade i brijanje i kizmu nebitno koji je porodjaj...Ali ja ti toplo preporucujem posto imas zakazan termin CR da to sama uradis...obrij se kod kuce a klizmu mozes isto sama ako u tamosnjim apotekama ima za kupit klizma...a mozda u Damasku  ne rade sa sapunom i vodom kao kod nas... A ako te budu radili u bolnici ja ti savjetujem da se poslije obrade ( brijanja i klizme) istusiras..
Uglavnom nista se ne sekiraj.. I ja se pripremam za treci CR i bit ce akoBogda sve uredu, nadam se ...Veliki pozdrav za tebe

_____________________________

moja zivotna bogatstva
Ensar 31.03.1999
Ajla 22.03.2002
moje trece bogatstvo stiglo na svijet 10.01.09 Sanjin

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Carski rez
15.11.2008 13:52:48   
bebbe RR
Seky, hvala ti puno za savjete. Otici cu kasnije do apoteke da vidim da li se moze kupiti klizma. Prvo moram naci kako se kaze na engleskomuser posted image user posted image user posted image . Muke moje svakodnevneuser posted image user posted image user posted image user posted image . dakle, sve isto - i klizma i brijanje. Super, da znam i da sam spremna. Ne znam kako odje rade klizmu, nisam pitala doktora. Sutra mu idem, pa cu pokusati da se sjetim i toga, da ne zaboravim, mada uvijek od silnog uzbudjenja nesto i propustim pitati. Hvala puno i za rijeci podpore. Nadam se da ce i tvoj treci CR proci bez problema i sa sto manje bola. Pozdrav i pusa. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu seky)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Carski rez
15.11.2008 15:54:48   
melissad
bebbe hvala ti na objasnjenju, jer stvarno nisam znala nista o toj spinalnoj anesteziji, sada mi je malo jednostavnije, jer cu se izgleda carski poroditi u ponedeljak abd. Malo me strah, samo da beba bude zdrava i ziva,ali valjda nece biti problema , jer su ovde doktori i medicina stvarno jaki, pa me to tesi.  Kazem nek bude kako mi je zapisano, puno te pozdravljam, i zelim ti srecu u predstojece dane.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

19.11.2008. rodila se DINA, sreca moja najveca

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Carski rez
16.11.2008 15:20:54   
bebbe RR
melissad, sutra dakle?! Zelim ti svu srecu ovog svijeta, da prodje sto lakse i bezbolnije i za tebe i za tvoje bebce. Ne sekiraj se i razmisljaj pozitivno i sve ce biti OK. Evo, ja cu sada na kontrolu za definitivno dogovor za moj CR. Trebalo bi u iduci utorak. saznam li sta novo javicu ti. I ti se, molim te, nama cim prije javi kako je proslo. Sretno i pusa! 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu melissad)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Carski rez
17.11.2008 6:48:30   
bebbe RR
melissad, sinoc sam poslije pregleda odmah isla na veceru i prekasno dosla. A, svakako nisam saznala nista posebno novo. Ako si ti vec u bolnici - neka ti je sa srecom. Javi nam sto prije da je sve dobro proslo. Ja sam se sa dr detaljno dogovorila za svoj CR. Akobogda, bice 25. 11. u 7, 30h ujutro. Ja trebam biti u bolnici u sedam. Nije mi dao nikakve posebne upute. Rekao je samo da od ponoci dalje ne smijem nista jesti. I da mi nece raditi pod spinalnom, vec pod epiduralnom anastezijom. Rekao mi je i da cijela procedura traje manje od sat vremena i da, ako se budem osjecala dobro, vec naredni dan mogu ici kuciuser posted image To me je malo iznenadilo, ali valjda dr zna bolje nego ja....
Eto, to su moje novosti.
Sretno! I javi se!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Carski rez
17.11.2008 9:27:01   
blondi
bebbe,
vidim da ideš roditi putem CR baš na dan kada ti je i termin. Vjerovatno si to već negdje napisala, ali da ne tražim- iz kojeg razloga ideš na CR?.
Pitam zbog toga jer je moja bebica okrenuta zatkom već duže vremena i dr smatra da je velika vjerovatnoća da se neće okrenuti i da ću najvjerovatnije na CR.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Carski rez
17.11.2008 13:46:21   
melissad
Bebbe hvala ti na pozeljenoj sreci, trebace mi, ali danas smo se dogovorili kao sto ti kazes oko svega, pa cu sutra abd u bolnicu. Bas me to iznenadjuje, u vezi idenja kuci, to je malo prerano,jer se ipak radi operacija. Meni su rekli od 5-7 dana zato sto je prvo dete i tako javljam se abd kad se budem vratila abd iz bolnice. Pozzzzzzzzzzzuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

19.11.2008. rodila se DINA, sreca moja najveca

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Carski rez
17.11.2008 14:29:20   
bebbe RR
Melissad, sretno jos jednom i javi nam se!
Blondi
, meni su zakazali carski rez zato sto mi je prvi porodjaj zbog zatvorenog grlica koji nije reagovao ninakakve indukcije zavrsen vakuumom, a grlic ostecen i zarastao oziljcima. Kako je to tkivo uvijek potencijalno opasno da se promijeni u ne daj Boze maligno, doktor insistira na tome da se porod zavrsi carskim rezom. Eto, to je razlog. Mislim da bi to u prevodu na nas jezik kao dijagnoza bilo navedeno kao nekompetentnost grlica materice. Bebica je takodje bila dugo okrenuta zadkom, ali sada se je namjestila kako treba. Kako za CR znam vec duze vremena, nekako sam pripremljena i uistinu ne panicim. Nadam se da ce i sa vama i samnom biti sve OK. Kada ti je termin, Blondi? 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu melissad)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Carski rez
18.11.2008 9:14:47   
blondi
bebbe- termin mi  je 10.12. Ove sedmice prvi put idem na Koševo, dr. Murteziću pa ćemo vidjeti šta on kaže- meni je prva bebica i htjela sam se poroditi prirodno (razlog je loše iskustvo koje je imala moja sestra sa CR- jako dugo se oporavljala) a opet, kolegica sa posla koja se porodila na CR prije par dana je prezadovoljna kako je sve prošlo-CR su joj  radili baš iz razloga što se nije otvarala (nešto slično kao ti). To izgleda zaista zavisi od same žene, mislim na oporavak nakon CR.
Kod tebe je situacija baš kompleksna- želim da ti sve prođe u najboljem redu i da do tih promjena na materici nikada ne dođe. Sretno!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Carski rez
21.11.2008 8:25:03   
bebbe RR
Blondi, da li si vec bila kod doktora i sta ste se dogovorili?! Nadam se da ce sve biti OK. Koliko prije termina ce ti raditi CR? Kod mene kaze da nema potrebe zuriti jer beba, navodno, nije posebno krupna, a iako se ne zaustavljam, nisam nimalo otvorena, tako da vjerovatno nece krenuti prije sam porod nego sto smo se i dogovorili s doktorom.  

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu blondi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Carski rez
15.12.2008 13:10:54   
mishel
Drage moje.

Pošto odavno već niko nije ništa napiso na temu carskog reza ja bih vas zamolila za još par savjeta. Ja sam u 13 sedmici trudnoće i već razmišljam o porodu na carskki rez. Na koji način se dogovori sa doktorom da hoćete carski rez? Da li se to nešta dodatno naplaćuje ukoliko vi tražite CR? Ko odlučuje o tome na koji način se porađate, da li je to doktor koji vam privatno vodi trudnoću ili doktor u bolnici kojem se javljate povremeno? Ja lično imam problem jer sam kod jakih menstrualnih bolova (koje sam imala redovno) dobijem neki napad gdje se sva ukočim i trne mi ruke do lakata, noge i vilica mi se ukoči. Bila sam kod doktora zbog toga ali niko nije mogao da mi kaže šta je tačno problem i šta izaziva taj napad. Zbog toga se nesmijem usuditi da se prirodnim putem porodim jer ako dobijem taj napad nije dobro ni za mene a pogotovo za bebu. Može li mi neko opisati koliko su ustvari jaki ti porođajni bolovi? Koliko su jači od menstrualnih, znam da to zavisi od žene do žene ali ako može bar neko da mi malo pobliže to objasni. Zamolila bih sve koje imaju iskustva da mi malo pojasne o svemu ovome. Dosta sam postavila pitanja i dilema a nadam se da ću na sve dobiti odgovor.

Hvala

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Carski rez
15.12.2008 13:22:17   
Nana_Ze
Mishel, ja sam imala dva carska reza. Kod nas, barem u Zenici, ne možeš birati na koji ćeš se način poroditi. Ja sam morala na carski jer se beba nije htjela spustiti, ležala sam u bolnici pet dana i imala sam jake (ali bezbolne) kontrakcije, ali beba i pored noga neće dole. Tako mi je bilo i sa drugom bebom, ali ovaj put nismo tako dugo čekali, nego su me odveli na carski odmah.
Nema potrebe da se bojiš prirodnog poroda, bilo je nekoliko žena koje su ležale sa mnom i imaju iskustva i sa prirodnim i sa carskim načinom poroda. Sve su rekle  da je bolje i lakše prirodno, zato ne boj se!

_____________________________

http://www.pampers.ba/profile/4746

(odgovor članu mishel)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Carski rez
15.12.2008 13:23:34   
žana o8
Ja sam se porodila carskim rezom i koliko znam kod nas ne možeš tražiti carski rez nego ti on mora biti indiciran. Meni je bio termin, nisam se otvorila,a  krupna beba, i ja se dogovorim sa dr.da mi uradi carski rez. Ustvari, nije da ga ne možeš "dogovoriti", ali ne baš otvoreno, nego onako "ispod žita". Meni je super prošao porod, nikakvih komplikacija , a bogami ni nekih pretjeranih bolova. 5-ti dan sam se već noramlno kretala, iako nisam dizala ništa teško. Da se ponovo trebam poroditi opet bi c.r.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu mishel)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Carski rez
15.12.2008 13:27:46   
žana o8
I kao što ti kaže Nana_Ze, sve zavisi od žene do žene, nekad se i carski rez , a i prirodan porod može zakomplicirati, ali u većini slučajeva sve bude ok. Zato ne razmišljaj o komplikacijama. Probaj prirodno, pa ako ide ide, ako ne, ima rješenje. Još ti je rano, vidjećeš kako će se trudnoća odvijati, naročito pred kraj, veličina bebe, širina tvoje karlice, otvorenost grlića, položaj bebe ( ako je na zadak) , sve to utiče na način poroda.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Carski rez
15.12.2008 13:36:24   
aammina
sve imate iskustva a i ja sam se porodila na c.r.ovdje u sarajevu.u vojnoj bolnici.i isto je kao i u zenici,doktori bas nisu ljubitelji c.r.a cula sam da se moze platiti.ja predlazem vojnu bolnicu jer su gore super.a ti se ne boj,uzivaj u trudnoci jer to je lijep i poseban period u tvom zivotuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

23.4.2008 dosla je moja esmica pjesmica

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Carski rez
15.12.2008 13:39:19   
aammina
misel vidim da si iz sarajeva c.r. ima dva reza zato kad je drugo djete obavezno ide opet c.r. samo se nesikiraj

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Carski rez
15.12.2008 13:55:34   
mishel
ok ali šta je sa tim što ja imam te napade gdje se sva ukočim a kažu da je kod poroda najbitnije opuštenost mišića? Zbog toga sam ja toliko zabrinuta.

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Carski rez
15.12.2008 14:04:40   
Visnja RR
mishel  sigurna sam da tvoja dr.koja te vodi zna sve o tvom problemu i morala ti je do sada dati uputstva... ako je porblem tako veliki onda ce ti i ona sama sigurno predloziti CR...a mozes ga traziti i sama...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mishel)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Carski rez
17.12.2008 15:40:41   
sanjarka
mislim da ne vrijedi to pravilo da ako jednom odes na carski i drugu trudnocu moras. Moja sestra je prvi put rodila na carski, drugi prirodno, a iz Sarajeva je

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Carski rez
19.12.2008 16:47:46   
seky
nana-ze molim te ako mozes da napises kakva je sad procedura za CR u Zenici, jel se sta promjenilo u poslednjih 6 god odkako sam ja bila na CR
Trebam se javiti poslije 20-og u KBC Zenica da se dogovorim oko CR pa me interesuje kako sad ide sto se tice anestezije jel injekcija ili ide na udisaj kao sto sam ja,jos uvijek kad se sjetim imam taj osjecaj u nosu miris opor i jak.. i dali si cula radel kod nas sa spinalnom i epiduralnom anestezijom...
Hvala unapred

_____________________________

moja zivotna bogatstva
Ensar 31.03.1999
Ajla 22.03.2002
moje trece bogatstvo stiglo na svijet 10.01.09 Sanjin

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Carski rez
22.12.2008 15:37:53   
Gigana
u Sarajevu u Općoj bolnici možeš dogovoriti carski rez i to će te koštati 500KM, ali ako imaš indikaciju i zdravstveno, onda ti je besplatno. 

Dakle, ja sam dogovorila carski rez sa doktorom, ali mi je on izašao u susret i rekao da i sam predlaže carski pošto je beba krupna (a to može biti indikacija), s tim da me zamolio da odem kod drugog doktora radi mjerenja ploda, kako bi imala potvrdu barem dva ljekara da je beba velika.

Tako je i bilo i odobrili su mi carski bez problema.

Ti se posavjetuj sa svojim ljekarom šta ti je najbolje zbog tog kočenja kojeg imaš. 

Ja ti toplo preporučujem vojnu bolnicu, bez obzira na vrstu poroda.

Puno sreće!


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu seky)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Carski rez
23.12.2008 11:10:21   
sarayka
Porodila sam se na Koševu 19.03.2007.Naime termin mi je 11 dana prošao (bio je za 08.03) pa su me primili da ležim jer nisam bila nimalo otvorena sto je jako neobično za tako profuran termin. Ležala sam nekih 7 dana i prošla dvije komisije (gore su ponedjeljkom i četvrtkom).Na prvoj komisiji su bi predložili gel za otvaranje koji je MM kupio 70KM (u apoteci koja je privatluk jednog gore dr.????!!!) , međutim nista mi nije reagovao iako su se druge zene koje su ga primile poslije mene maltene za sat vremena porodile. Naglašavam da sam imala jako urednu trudnoću i nije bilo govora o CR, vodio me dr.Bašić Ejub iz Koševa .HElem na drugoj komisiji su opet htjeli da probamo s gelom a ako ne CR na kraju,a ja sam preko neke veze otišla direktno kod Dr.Jadranke da vidim sta je ustvari fora.Mislim zasto plačati tolike gelove kad mi ne reaguju uopšte (jedna sestra mi je reklla da ima žena koji ma ne reaguju gelovi pa čim nije nakon prvog neće ni nakon petog??!!) .Na kraju je Jadranka rekla da se spremim za carski u 14h taj dan.
Moram vam reci da mi je to bilo olakšanje, jer sam usput rečeno ležala pored sale za porodjaj i svaku noć slušala vrisku i plač toliko stresno da nisam tih dana oka sklopila a također nisam htjela da se dovedem u situaciju da mi plodna voda sazrije tj.pozeleni i da idem u zadnji čas na CR kad djetetu dodje život u pitanje nedaj Bože (jer sam vidjala gore takve slučajeve).
Tako sam taj dan u 14h jednu curicu donijela na svijet sa skoro 4 kg i omotanom pupčanom vrpcom oko vratauser posted image sa totalnom anestezijom.
Oporavak je tekao skoro isto kao u gore opisanim iskustvima iako nemoram da napominjem neljubaznost sestara na odjeluuser posted image user posted image .
eh sad pitanje za vas: jeli istina da je preporučljivo radjanje CR samo dva puta??
Ps.MM je vidio Lamiju odmah po izlasku iz sale, a ja tek navecer zato kaže da njih dvoje imaju neku posebnu vezu user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *