|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   alergija....
27.8.2010 17:25:51   
merimaa
Drage moje prvo da vas sve lijepo pozdravim  nisam dugo bila na forumuuser posted image

zanima me vase misljenje...
ovako kad je moj sin imao 1god. ja njemu napravila spinat s jajima poslije jednog zalogaja on se sav osuo odveli ga doktoru on kaze alergija na jaje ili spinat poslije toga nikad mu vise nisam davala spinat...a s jajima druga prica sve zivo jede s jajima kolace,pohovanu hranu,ustipke ma sve...ali mu nikad nisam dala samo jaje...ono da ispecem i dam..on sad ima 3 god.. .jutros sam mu ispekla dala mu 3 zalogaja i nista nema osipa niti kakvih drugig znakova alergije...ja sam kao na iglama cijeli dan ...sta vi mislite o svemu ovome....jel ima neko slicnog iskustva?,,,jel se to mozda kasnije pojavi?...valjda ste skontale sta zelim reciuser posted image zabrinuta sam pa neznam ni sta pisem....
hvala vam unaprijed
i saljem vam puno pusicauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: alergija....
27.8.2010 17:31:07   
acudesa
dobro dosla nazaduser posted image
a, evo imas i ovu temu: Alergije na hranu, ako ti moze pomoci

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: alergija....
27.8.2010 17:35:57   
Anushka
draga merima, mi se nosimo sa slicnim problemom, imamo kontaktnu alergiju na sirovo bjelance, imao je sa 10 mjesec i nakon pauze sa jajima opet sa 17 mjeseci. Inace odlicno podnosi termicki obradjeno jaje i jeo ga je i tada oko godine dana a i sada, cak i kao omlet rado i bez problema.

vecina alergija se potpuno izgubi do 5te godine, ali je jaje mnogo cesci alergen od spinata, i ja bi prije ponovo dala spinat nego jaje. Posto vidim da jaja jede fino, reakcija se javi odmah, najvise do 2 sata pa se sad ne sekiraj. Pokusaj sa spinatom opet pomalo kao bebi par zalogaja i sacekaj i vidi, on je vec veliki i nije toliko strasno kao kad je bio bebac. najsigurniji nacin je da uradite alergotest a do tada iscitaj teme ima ih dosta i ne sekiraj se.

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: alergija....
27.8.2010 17:45:02   
merimaa
Anushka hvala ti puno malo si me smirila...rekao je nama doktor da ga dovedemo kad napuni 3 godine da radimo taj alergo test...ja sam cula da bockaju nekim iglicama pa mi zao nesto boze dragi...jesi ti radila svom taj test.. i kako se to radi??


_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: alergija....
27.8.2010 18:35:55   
Anushka
drago mi je da sam te smirilauser posted image
mi smo mali jos za alergotest. u medjuvremenu smo preselili u drugu zemlju i jos ne znamo gdje cemo zimu docekatiuser posted image  pa necemo jos neko vrijeme baviti se time. ja dobro operem ruke kad pravim nesto sa jajima / skoro svaki dan ali i ako se desi znam sta koja je reakcija i kako se nositi sa njom srecom nije nista toliko strasno samo urtikarija.. na temi sto ti je acudesa postavila link imas o tom alergotestu, nije to nista posebno, ni ne boli ih nego eto mamama uvijek veci problem nego djeci. Odvedi ga da znas na cemu ste da mozes mirno da mu dajes da jede a ako eventualno ima neku alergiju da znas na vrijeme. pozz

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: alergija....
22.1.2011 13:05:33   
reallove
pozz zenice..nazalost evo i mene ne ovoj temi...Eminu curi nosic stalno,svaki mjesec smo kod doktora cini mi se.. nekad tu bude i upala grla i uho ali u glavnom problem je nosic....sinoc smo bili kod dr.pregledao ga,sve ok hb,samo mu nosic puno curi..dobili smo kapi,lijekove itd.....doktor kaze da bi trebali napraviti alergo test....kako to ide?i jeli neka od vas imala slican problem..user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: alergija....
22.1.2011 13:15:35   
Lalana
reallove, imas temu http://www.ringeraja.ba/forum/m_404521/mpage_1/key_/tm.htm#404521 vidi tamo ima li nesto sto ce ti pomoci.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: alergija....
22.1.2011 13:16:48   
reallove
IZVORNA PORUKA: Lalana

reallove, imas temu http://www.ringeraja.ba/forum/m_404521/mpage_1/key_/tm.htm#404521 vidi tamo ima li nesto sto ce ti pomoci.
hvala mila

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: alergija....
22.1.2011 13:18:04   
reallove
nemogu da otvorim temuuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: alergija....
22.1.2011 13:20:38   
Lalana

IZVORNA PORUKA: reallove

nemogu da otvorim temuuser posted image


http://www.ringeraja.ba/forum/Alergo_testiranje/m_404521/tm.htm


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: alergija....
22.1.2011 13:21:20   
koka i po
IZVORNA PORUKA: reallove

pozz zenice..nazalost evo i mene ne ovoj temi...Eminu curi nosic stalno,svaki mjesec smo kod doktora cini mi se.. nekad tu bude i upala grla i uho ali u glavnom problem je nosic....sinoc smo bili kod dr.pregledao ga,sve ok hb,samo mu nosic puno curi..dobili smo kapi,lijekove itd.....doktor kaze da bi trebali napraviti alergo test....kako to ide?i jeli neka od vas imala slican problem..user posted image



na rukicu djeteta stave se odredjeni alergeni,najcesce voce,konzervansi,pelud,cestice prasine i sve ono sto obicno izaziva alergiju.
saceka se deset minuta i onda se na osnovu posmatranja tih "tackica" utvrdjuje dali je dijete alergicno na odredjenu tvar.
to su ti oni brzi kozni testovi ako mislis na njih.
uglavnom nije nista strasno.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: alergija....
22.1.2011 13:28:18   
reallove
ovo curenje iz nosica bi moglo biti alergija na prasinu,je li tako ili grijesimuser posted image iskreno...bojim se

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: alergija....
22.1.2011 13:29:20   
Lalana
reallove, vjeruj da ne znam odakle da ti pocnem pisati.

Mi sa ovim alergijama kuburimo vec skoro 3 godine, a i vise...

Moja curica je od prve godine zivota non stop bila na antibioticima, tesko smo spajali 10 dana izmedju nove terapije, i tako smo se trovali pune 3 godine, dijete stalno kasljalo, curio nos, uho, ma svasta nesto sto je licilo na prehladu, ili upalu grla, krajnika, stalno iste dijagnoze, stalno isti lijekovi......
......sve do jednog lijepog dana, koji je nama polahko promijenio zivot, kada je jedan pedijatar dijagnozirao alergijski kasalj, alergijski rinitis, i tada su se nama pocele paliti lampice....

Dijete je pocelo pozitivno reagovati na antihistamine, antialergijske sirupe, i znali smo da je ALERGIJA svo ovo vrijeme bila uzrok.
Svaki slijedeci put kada bi pocela sa curenjem nosa, ili kasljem, davao nam je samo antihistamin sirupe i prolazilo bi kako je i dolazilo.

Ubrzo sam otisla i u Sarajevo, tamo sam bila stalni posjetioc doktorici Sefiki, znali smo svakodnevno visitiuser posted image , dok me zena totalno nije smirila.
Rekla mi je da nema potrebe da radim alergotest jer smo mi porodicni alergicari, ja, brat, sestra, bratova djeca, sestrina djeca, i tako svi redom, i da pazimo sve stvari oko nas, polen, prasinu, izbacimo omeksivace, mirise, sredstva za ciscenje.

Posebno smo imali problem na promjenama vremena, uzasni kasalj, ali pomirili smo se da je to alergija i da moramo durati, inhalator smo zbavili i polahko se uhodali sa svim.

Danas, moja cura vec skoro godinu nije probala antibiotik, kasalj i curenje nosa nam se javlja na promjene vremena isljucivo i u proljece i jesen....

Eto to je nase iskustvo, a to trenutno i sa sinom prolazimo samo sto je sve lakse jer znamo sta i kako

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: alergija....
22.1.2011 13:31:48   
koka i po
moze a i ne mora.
alergija moze biti i na vlazno vrijeme tj.vlagu u zraku.
a zasto se bojis?????
alergije su bolesti modernog doba i skoro svaki drugi covjek ih ima.
ja sam alergicna citav zivot a i moja djeca .
najbolje ti se dobro informisati i drzati stvari pod kontrolom.
P.S. meni alergija ne smeta dok mi malo ne udari u glavu i ovo sto je u njoj user posted image user posted image user posted image user posted image (zezam se)
bezveze se brinesuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: alergija....
22.1.2011 13:36:30   
reallove
zenice drage sta bih bez vas...ma bojim se ja uvijek i za sveuser posted image kod nas u porodici  nema niko alergiju,jedino moja mala seka alergicna na polen...vise mi je zao malenog,neznam sta da radim,lijekova mi je preko glave,nosic stalno zatvoren nemoze ni da spava...sada jeli trebam sacekati da ozdravi pa uraditi test ili...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: alergija....
22.1.2011 13:40:19   
koka i po
najbolje ti je posavjetovati se sa doktorom.
za alergije koje napadaju disajne puteve ima sirok dijapazon lijekova koji je cine podnosljivom .
ako sumnjas na alergiju ako si u mogucnosti,kupi djetetu antialergijsku posteljinu .
mom djecaku je pomogla.
ja sam je dobila iz Kanade a vjerujem da ih i u tvom gradu ima.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: alergija....
22.1.2011 16:44:29   
Ben 10
Mi smo radili alergo-test iz krvi.Pisala sam negdje vec o nasoj alergiji i AD.Kasalj i curenje nosa prvi simptomi alergijskoga bronhitisa koji mi imamo.Mi vec odavno nismo imali bronhitis,nadam se da i necemo vise.


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: alergija....
22.1.2011 20:03:00   
reallove
evo opet danas smo isli doktoru..grlo malo crveno,kaslje,nos curi...moramo zavrsiti kurs lijekova..napravila sam mu sirup protiv kaslja,secer,sljez,kamilica i limun,nasla recept na rr,koliko je taj sirup dobar?pa za koji dan cemo uraditi i test...koki nabavit cu ja njemu i posteljinu abd..danas smo mu kupili i inhalator.cijeli onaj aparat kao u bolnicamauser posted image doktorica kaze da su mu pluca cista hb,ali eto mozemo mu ukljuciti da mu olaksamo disanje..eto nadam se da ce biti ok abd...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: alergija....
22.1.2011 20:09:45   
Hanady RR
eh prehlada neka...uhvatila dječaka

reallove, ja ovaj sirup nisma porbala...ali ako specifično zbog nekih alrgija u porodici sumanjša na alergije u vezi s apolenom itd...onda nemoj davati kamilicu u vrijeme kada nosić curi .
mada ovo što si ti opisala klasična je prehlada djeteta...tako je to od nosića krene, grlo se zacrveni i ond amalo pluća nastradaju...
neka imate inhalator ali koristite samo fiziološku otopinu jer bez nadzora ljekara i porpisaivanja nečega drugog za inhaliranje nemoj to ni raditi.

Vidim brineš se za alergiju na prašinu...draga moja svako dijete i odrasli koji uradi alergo testove nađu mu sljedeće: alergičan na kućnu prašinu i grinje...a to je ono što s ene liječi samo možeš malo više pripaziti tipa izbaciti plišane ogračke koje skupljaju prašinu nemilice, uzeti antialergeni porgram posteljina nekog pouzdaog poizvođača ali toalno ''izliječiti'' nem ašanse...to je što neko napisa bolest modernog vremna.

ne brini...smao polakouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: alergija....
22.1.2011 20:18:20   
reallove
hanadyuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: alergija....
13.7.2011 11:02:32   
becka
drage moje moj sin ima dvije godine i od prije neki dan pojavljuju mu se neke kao flekice po nozi na obrvi ne znam kako bi ih opisala najvise lice na one flekice kad se dijete ozari i jest se ozario prije neki dan ali one se svako jutro pojave i nestanu za nekih 15 minuta pa se pojave na drugom mjestu.Nema temperaturu niti ga to svrbi da li je neko imao iskustva s tim ili moze li to biti alergija mada nije jeo nista neuobicajeno

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: alergija....
13.7.2011 11:10:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: becka

drage moje moj sin ima dvije godine i od prije neki dan pojavljuju mu se neke kao flekice po nozi na obrvi ne znam kako bi ih opisala najvise lice na one flekice kad se dijete ozari i jest se ozario prije neki dan ali one se svako jutro pojave i nestanu za nekih 15 minuta pa se pojave na drugom mjestu.Nema temperaturu niti ga to svrbi da li je neko imao iskustva s tim ili moze li to biti alergija mada nije jeo nista neuobicajeno





mojoj curici se to pojavilo prije mjesec dana na nogicama al ja sam odmah otisla u hitnu i dobila je inekciju i sirup..poslije se nije vracalouser posted image
moj ti je savjet da odvedes djete doktoru.

(odgovor članu becka)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: alergija....
13.7.2011 11:14:08   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: becka

drage moje moj sin ima dvije godine i od prije neki dan pojavljuju mu se neke kao flekice po nozi na obrvi ne znam kako bi ih opisala najvise lice na one flekice kad se dijete ozari i jest se ozario prije neki dan ali one se svako jutro pojave i nestanu za nekih 15 minuta pa se pojave na drugom mjestu.Nema temperaturu niti ga to svrbi da li je neko imao iskustva s tim ili moze li to biti alergija mada nije jeo nista neuobicajeno


nešto jeste sigurno...a doktor će najbolje znati šta je...
dali je atopiski dermatitis neki oblik, alergija na sunce, vrućinu, neku travku, utikarija itd...
nagađati je bezpotrebno jer bi najbolje bilo obratiti s eljekaru...što ti najiskrenije preproučujemuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu becka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: alergija....
14.7.2011 13:10:04   
becka
hvala puno na savjetima definitivno ga vodim doktoru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: alergija....
23.10.2011 11:38:55   
Anoniman
Mi radili IgE test, pokazao nam je 90, 6 a normalna vrijednost je 60, dokt. kaže da je nalaz dobar i da nije to neka vrijednost za koju je potrebno raditi alergo-testuser posted image ...
ali on jest na nešto alergičan jer se kašalj javlja često, sad je na ventolinu i inhaliram ga, sve moguće sirupe sa RR-a sam probala, evo pravim mu i ovaj od sljeza, kamilice, limuna...
Fino jede, fino spava, nema čak ni otežano disanje, samo nekad se zakašlje... a kad se zakašlje hropti
i na sve to danas mu je počeo curiti nosić malo se i prehladio...šta sad da liječim nemam pojma???

(odgovor članu becka)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *