|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
3.12.2012 16:45:56   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Lavice evo ti ideja kako smo mm i ja napravili te stvari, ako znate zavrnuti 4 sarafa, onda znate sve user posted image .
Mi smo kupili komad spere, debljine cca 4-5 mm i na njega zasarafili gumene nogice koje se obicno stavljaju ispod taburea ili nekog malog komada namjestaja, nogice su visoke 2-3cm; zasarafili smo ih tako da kad stavis speru na krevetic te nogice se naslanjaju na stranicu (ivicu) od krevetica; i tako blokiraju da spera nigdje ne hoda. Onda smo uzeli ljepljivu traku (ljpljiva sa 2 strane) i pomocu nje na speru zalijepili onu spuzvastu,plastificiranu podlogu za presvlacenje; koja se inace stavlja na ovu komodicu koju si ti spominjala.
Ovo je meni bilo bas prakticno, a kasnije kad ga je beba prerasla oko 6mj, koristili smo ga za kupanje; tako sto ga stavis na kadu (opet ove nogice blokiraju da se ne klize) i na njega stavis bebinu kadicu.
Mama je u oba slucaja sebi sacuvala ledja.
Kad je bebac prerastao presvlacenje na kreveticu, onda smo ovu plastificiranu podlogu zalijepili na jedan radni sto (pravi radni sto), na kojem sam ja drzaja sve kutije sa kremama i pelene; na ovom stolu se presvlacimo i dan danas. user posted image

Nadam se da si me skontala, ako nosi javi pa cu ti uslikati, a sve me kosytalo maksimum 40KM user posted image


Imate i kupiti ovakve podloge za presvlacenje sa svrstom zadnjom stranom i gumicama koje se zakace za ogradic kreveta da ne klize. I kostaju 46 KM. user posted image

Mi nismo imali klasicu komodu za presvlacenje, nego smo imali jedan veliki sto koji nam je sluzio samo za to i na njemu je bila ona mekana spuzvasta podloga za presvlacenje. Sada smo taj sto vec izbacili iz sobe koja je uredjena za malenu, ali za drugo dijete planiram kupiti bas ovu gore opisanu podlogu i stavljati je na krevetic. Inace, svim mamama savjetujem da organizuju presvlacenje beba na visini maminog struka (ili cak malo vise). Vasa ledja ce vam biti zahvalna. Ja sam samo nekoliko puta presvukla malenu na krevetu, kada smo bili u gostima, i puno je nezgodniji polozaj.


_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 651
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
3.12.2012 16:51:28   
Medi_87
ovako izgleda s donje strane s tim da imaju neke koje imaju jos jednu kopču s druge strane koja je na cicak da se pricvrsti
http://www4.slikomat.com/11/1203/yvh-podlog.jpg

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 652
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
3.12.2012 17:06:56   
Medi_87
Neccco ova podloga je bas zahvalna, na bimacovoj stranici su oko 43km ako se ne varam, M je moja mama kupila krevetic( po mojoj zeljiuser posted image ) koji ima i ladicu i komodicu i zaista mi je pomoglo za presvlačenje jer leđa zaista zabole ako se presvlači u pogetom položaju http://www4.slikomat.com/11/1203/t6f-krevet.jpg
a sto se tice kadica mi nismo iamli onu s anatomskim onim djavolima vec sasvim obicnu koja je kostala 12km, a sekinom malenom sam narucila na e.kupi istu takvu i super je

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 653
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
3.12.2012 20:58:28   
aidana
Posto je nasa dnevna soba ujedno i spavaca i djecija nisam kupovala stalak za presvlacenje i dodatne komode jer jednostavno nisam imala gdje staviti. Tako da ja vec 6 mjeseci presvlacim user posted image na kaucu ili na podu i ledja me ubise. Vec me i mm poceo zvati grbava user posted image
ABd za drugo dijete cu nabaviti sve moguce stalke i komode koliko god kostalo.

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 654
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
9.12.2012 19:14:23   
I love youu
Ima li koja mama sa dobrinje da mi kaze jel slucajno pocelo snizenje u onoj prodavnici za bebe sto se prodaje pcelica maja kod Mercatora?Da ne idem djaba ako nije.I ima li uopste snizenja u toj prodavnici?Rado bi ga cekala.Isto me zanima i za Amko na Mojmilo,jel bude nekad snizenje?

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 655
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
10.12.2012 11:54:23   
chuci
ja nisam primjetila da bude sniženje u toj radnji.
šta od pčelice maje želiš kupiti?

vodi računa da su im brojevi poprilično mali. treba kupovati broj veće. i kopčanje između nogu je neravnomjerno. nekad jedan dugmić možeš zakopčati a drugi ne možeš jer bude skroz pomaknut prema jednoj strani pa ne može oko noge. i dosta su plitki oko nogu pa ako su malo deblje none stišću dijete. i ono oko rukava se stisne kad se pere. mm je to znao rasjeći makazama iako moji nisu imali nešto predebele rukice.
dosta im je debeo pamuk pa su dobri za zimu, pogotovo kome je hladnije u kući.
one gege sa nogicama zatvorenim što idu preko ramena su mi super bile iako isto treba uzimati malo veće.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 656
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
10.12.2012 15:00:33   
I love youu
Htjela sam sve kupiti od bodica do carapica,gegica,kapica,sve sto mi se svidi.I mislila sam pola 56 uzeti pola 62.To da imam za pocetak.Obisla sam skoro sve prodavnice,pa mi se tamo najvise svidjelo a i ove mamice su rekle da je dobra ta pcelica.Pa reko ako ce sad biti snizenje oko nove god da sacekam,jer bi dosta toga kupila.E sad si me ti sa tim malo zabrinula ako je usko izmedju nogu, i cuj nisu jednake one kopcice izmedju nogu.Na to nisam ni obracala paznju.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 657
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
10.12.2012 15:10:00   
Jeca_Perec
i love youu,
stvari pcelica maja se prodaju u Tomu Istocno Sarajevo, znam da nisu skupe.. kvalitet, udobnost, ne znam kakva je, jer nisam rodila i modirala bebu ;)... uzela sam njihove pelene pamucne, ne cine se lose pod rukom ;)

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 658
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
10.12.2012 15:26:05   
I love youu

IZVORNA PORUKA: Jeca_Perec

i love youu,
stvari pcelica maja se prodaju u Tomu Istocno Sarajevo, znam da nisu skupe.. kvalitet, udobnost, ne znam kakva je, jer nisam rodila i modirala bebu ;)... uzela sam njihove pelene pamucne, ne cine se lose pod rukom ;)

Koliko su im pelene tamo?Jesu ti to one tetra, bijele pamucne?Ja sam kontala uzeti pelene u Tradeliju u Kiseljaku, tamo su 10kom 14 km,a tamo na dobrinju su 2,90km 1kom.

(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 659
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
10.12.2012 15:56:21   
Jeca_Perec

IZVORNA PORUKA: I love youu
Koliko su im pelene tamo?Jesu ti to one tetra, bijele pamucne?Ja sam kontala uzeti pelene u Tradeliju u Kiseljaku, tamo su 10kom 14 km,a tamo na dobrinju su 2,90km 1kom.


pelena tetra Pcelica maja 10 kom cijena je 22-24 KM ( ne sjecam se tacno), a u Tradeliuu 10 kom=14 KM proizvodjac je Ema tex Novi Pazar ;) crveni papiric, a imaju i 10 kom=13 KM (plavi papiric), kao ove malo skuplje su bolje.

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 660
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
10.12.2012 16:41:54   
I love youu

IZVORNA PORUKA: Jeca_Perec


IZVORNA PORUKA: I love youu
Koliko su im pelene tamo?Jesu ti to one tetra, bijele pamucne?Ja sam kontala uzeti pelene u Tradeliju u Kiseljaku, tamo su 10kom 14 km,a tamo na dobrinju su 2,90km 1kom.


pelena tetra Pcelica maja 10 kom cijena je 22-24 KM ( ne sjecam se tacno), a u Tradeliuu 10 kom=14 KM proizvodjac je Ema tex Novi Pazar ;) crveni papiric, a imaju i 10 kom=13 KM (plavi papiric), kao ove malo skuplje su bolje.


Sta hoces da kazes da ove iz Tradelija ne valjaju ili?Jel vrijedi dati malo para kao za te tamo u Kiseljaku pa da su bljak i da se onda moraju kupiti ove druge skuplje.Onda skuplja pita nego tepsija hehe.

(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 661
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
10.12.2012 18:37:08   
Jeca_Perec
meni su obje varijante pelena dobre..a cijene sam navela radi usporedbe..

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 662
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
10.12.2012 18:45:21   
I love youu

IZVORNA PORUKA: Jeca_Perec

meni su obje varijante pelena dobre..a cijene sam navela radi usporedbe..

Aha,ja reko ti hoces da kazes da te tamo ne valjaju pa su jeftine.Ja sam bas mislila ici tamo i kupiti 2 pakovanja,valjda mi je dosta.I svidio mi se kod njih grudnjak za dojilje,pa cu to kupiti.

(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 663
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
11.12.2012 22:01:28   
magbi
c kakv je grudnjak za dojenje ciji je to u tomu jeli ja sma gledal one alma ras jedan je 24 km meni trebaju dva a potkosulje za dojilje isto tako nesto oko 20 i nesto km

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 664
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
11.12.2012 22:04:36   
animagical

IZVORNA PORUKA: magbi

c kakv je grudnjak za dojenje ciji je to u tomu jeli ja sma gledal one alma ras jedan je 24 km meni trebaju dva a potkosulje za dojilje isto tako nesto oko 20 i nesto km

meni su oni s pijace po pet maraka sasvim dobri bili, nevezano za ove sto pitas

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 665
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
11.12.2012 22:07:02   
magbi
gdje na pijaci

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 666
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
11.12.2012 23:03:52   
Ramona11

IZVORNA PORUKA: magbi

gdje na pijaci


Ako smijem da se nadovezem... i meni su skroz ok bili ti s pijace po 5 KM.
Kupovala sam ih na Otoci.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 667
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
12.12.2012 12:13:38   
ninuska

IZVORNA PORUKA: magbi

gdje na pijaci


Ja sam prosle godine kupila na otvorenoj pijaci Otoka. I meni su ok.

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 668
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
12.12.2012 16:44:10   
magbi
gdje je otvorena jeli ona gdje je ulica dzemala bijedica prema zici jeli otprilik ima na svakom stolu ili kako vec ja ne idem tamo jednamo dva put dosad otisla u ovih pet godina od kad sam iz hercegovine dosla u sa

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 669
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
12.12.2012 17:13:47   
SREĆNA
Takvih grudnjaka ima na svakoj pijaci ima i na siranu i na ciglanama, svaka žena koja prodaje veš većinom, imaju i te grudnjake, u raznim veličinama.

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 670
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
12.12.2012 21:48:57   
KupusLivada
ma ne treba vam to, ne trosite pare. jedan je dovoljan u pocetku, a kasnije ce te se usteliti i sa obicnim, ili ce vam trebati puno manji. pogotovo ta potkosulja za dojenje - nepotrebno. u svakom slucaju nemojte puno unaprijed kupovati, moguce je da vam kasnije velicina nece odgovarati. u cici intimo imaju jeftine.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 671
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
13.12.2012 0:28:37   
magbi
Gdje je cici intimo

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 672
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
13.12.2012 9:32:03   
srećicaa

IZVORNA PORUKA: I love youu


IZVORNA PORUKA: Jeca_Perec


IZVORNA PORUKA: I love youu
Koliko su im pelene tamo?Jesu ti to one tetra, bijele pamucne?Ja sam kontala uzeti pelene u Tradeliju u Kiseljaku, tamo su 10kom 14 km,a tamo na dobrinju su 2,90km 1kom.


pelena tetra Pcelica maja 10 kom cijena je 22-24 KM ( ne sjecam se tacno), a u Tradeliuu 10 kom=14 KM proizvodjac je Ema tex Novi Pazar ;) crveni papiric, a imaju i 10 kom=13 KM (plavi papiric), kao ove malo skuplje su bolje.


Sta hoces da kazes da ove iz Tradelija ne valjaju ili?Jel vrijedi dati malo para kao za te tamo u Kiseljaku pa da su bljak i da se onda moraju kupiti ove druge skuplje.Onda skuplja pita nego tepsija hehe.


Bila jučer u Tradeliju, kupila nekih sitnica, ali ništa posebno. Te pelene sa crvenim papirićem su kao mašinski obrađene i porubljene, a ove sa plavim samo obrađene. Kupila sam jedno pakovanje, ali nisam nešto oduševljena-malo mi grubo izgledaju. Kupiti ću jedne i Pčelica Maja pa uporediti. Ja zaista imam želju da moje dijete nosi ove pamučne pelene, pogotovo ljeti da se ne pari u ovim sintetičkim, ali mi najbolje izgledaju ove http://www.mybabysaurus.com/aio-pelene/89-aio-orange.html -čak sam vidjela da ih žena u Srbiji radi još jeftinije, pa ako imate nekoga u Srbiji javite se ako im nije problem da ponesu par komada a ja bih preko banke uplatila. Ako ništa kombinovala bih ove platnene i jedne i druge i jednokratne, ali bih bar prvih par mjeseci forsirala pamučne.


_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 673
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
13.12.2012 10:03:18   
I love youu
Ma i ja sam primjetila da su te u Tradeliju malo pogrube. Pa ne znam jel vrijedi kupiti te dole pa da onda ne valjaju. Da te pitam kad si vec bila u Tradeliju,ima li krevetica?Ja kad sam bila bilo ih samo par i to nigdje veze su bili. A kako koristis ovu pelenu. Preko cega ce oblacis?Znaci nema ih kupiti ovdje u Sarajevu ili?
IZVORNA PORUKA: srećicaa


IZVORNA PORUKA: I love youu


IZVORNA PORUKA: Jeca_Perec


IZVORNA PORUKA: I love youu
Koliko su im pelene tamo?Jesu ti to one tetra, bijele pamucne?Ja sam kontala uzeti pelene u Tradeliju u Kiseljaku, tamo su 10kom 14 km,a tamo na dobrinju su 2,90km 1kom.


pelena tetra Pcelica maja 10 kom cijena je 22-24 KM ( ne sjecam se tacno), a u Tradeliuu 10 kom=14 KM proizvodjac je Ema tex Novi Pazar ;) crveni papiric, a imaju i 10 kom=13 KM (plavi papiric), kao ove malo skuplje su bolje.


Sta hoces da kazes da ove iz Tradelija ne valjaju ili?Jel vrijedi dati malo para kao za te tamo u Kiseljaku pa da su bljak i da se onda moraju kupiti ove druge skuplje.Onda skuplja pita nego tepsija hehe.


Bila jučer u Tradeliju, kupila nekih sitnica, ali ništa posebno. Te pelene sa crvenim papirićem su kao mašinski obrađene i porubljene, a ove sa plavim samo obrađene. Kupila sam jedno pakovanje, ali nisam nešto oduševljena-malo mi grubo izgledaju. Kupiti ću jedne i Pčelica Maja pa uporediti. Ja zaista imam želju da moje dijete nosi ove pamučne pelene, pogotovo ljeti da se ne pari u ovim sintetičkim, ali mi najbolje izgledaju ove http://www.mybabysaurus.com/aio-pelene/89-aio-orange.html -čak sam vidjela da ih žena u Srbiji radi još jeftinije, pa ako imate nekoga u Srbiji javite se ako im nije problem da ponesu par komada a ja bih preko banke uplatila. Ako ništa kombinovala bih ove platnene i jedne i druge i jednokratne, ali bih bar prvih par mjeseci forsirala pamučne.



(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 674
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
13.12.2012 10:32:21   
srećicaa
Ima nešto krevetića od 150-230 KM koji bi mogli proći. Ima čak nekakav i od 100 KM koji nisam ni gledala, ali sveukupno ništa posebno. Vidjeti ću kada operem ove pelene možda budu malo bolje, a pogledati ću i te Pčelica Maja. Ovih pelena kao na linku imaš u Sarajevu, ali kako sam ja preračunala kod nas su 30%-35% skuplje nego u Srbiji, pa ja ne volim taj odnos. Ok bi mi bilo da su 10% skuplje, pa bih ja forsirala BH radnu snagu, ali ovaj omjer cijene me odmah odbija. One su svakako poskupe-odnosno malo je nezgodno dati tolike pare odjednom, ali ih žene pravo hvale. Recimo treba ti 20 pelena po cijeni od cca 20 KM-to je 400 KM odjednom, pa možeš kada si kući ili naveče još imati za rezervu desetak ovih običnih tetra. Međutim kada skontaš da u toku čitavog korištenja pelena nećeš svaki mjesec davati po 60-70 KM na jednokratne pelene, a beba će ti nositi najzdravije pelene i čak i kada je budeš ostavljala nekome nema straha je li taj neko dobro umotao bebicu u pelenu i sl meni je to prihvatljiva varijanta. Ako neko hoće mogu Vam odvojiti par ovih pelena iz Tradelija i par Pčelica Maja pa ih kući operite i sami uporedite koje vam se više isplate kupiti. user posted image

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *