|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: atopijski dermatitis
19.2.2011 23:04:30   
Ben 10

H se smirio AD...Trenutno nema nego ispod koljena malu flekicu velicine zrna rize.


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 601
   RE: atopijski dermatitis
20.2.2011 0:04:45   
Kviki
IZVORNA PORUKA: Emica_sa
A derma exomega,ali nista samo gore,sta mislite da ga opet odvedem pedijatru,razmisljam da mu uradim i alergo test,jer me bas zanima zasto se odjednom ovako jako pojavilo???Inace ima 15 mjeseci

[color=#000000 size=2] 
Alergo testovi su nepouzdani u njihovoj dobi. Tako mi je nedavno objasnio dr. Alendar kada se mom sinu pogoršao AD poslije visoke temperature koja je trajala tri dana. Pošto je osip bio žestok,  a pojavio se na leđima i stomaku  gdje ga prije  nije bilo, kao terapiju smo dobili antibiotik, Fenistil kapi i Afloderm kremu  (koju mu ranije  nisam htjela mazati,  ali sada sam morala), a kada se malo povuklo samo Avene Trixera kremu.
Obavezno user posted image  odvedi dermatologu, iako ćeš ti sama najbolje  otkriti  uzrok. U mom slučaju sumnjam na  Legofer sirup, možda i med jer otkako  sam  mu oboje isključila iz prehrane,  AD se gotovo skroz povukao, još pomalo ima  na ručicama.
I da, dr. tvrdi da je u njihovoj dobi uzrok AD 99,99 % hrana , a ne vanjski uticaji.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 602
   RE: atopijski dermatitis
20.2.2011 1:06:01   
bebac2
IZVORNA PORUKA: Kviki

IZVORNA PORUKA: Emica_sa
A derma exomega,ali nista samo gore,sta mislite da ga opet odvedem pedijatru,razmisljam da mu uradim i alergo test,jer me bas zanima zasto se odjednom ovako jako pojavilo???Inace ima 15 mjeseci

[color=#000000 size=2] 
Alergo testovi su nepouzdani u njihovoj dobi. Tako mi je nedavno objasnio dr. Alendar kada se mom sinu pogoršao AD poslije visoke temperature koja je trajala tri dana. Pošto je osip bio žestok,  a pojavio se na leđima i stomaku  gdje ga prije  nije bilo, kao terapiju smo dobili antibiotik, Fenistil kapi i Afloderm kremu  (koju mu ranije  nisam htjela mazati,  ali sada sam morala), a kada se malo povuklo samo Avene Trixera kremu.
Obavezno user posted image  odvedi dermatologu, iako ćeš ti sama najbolje  otkriti  uzrok. U mom slučaju sumnjam na  Legofer sirup, možda i med jer otkako  sam  mu oboje isključila iz prehrane,  AD se gotovo skroz povukao, još pomalo ima  na ručicama.
I da, dr. tvrdi da je u njihovoj dobi uzrok AD 99,99 % hrana , a ne vanjski uticaji.



kod vas je to bila tzv. trodnevna viroza, inače djecija bolest  koju svako dijete preboli. tri dana bude ekstremno visoka temperatura i poslije toga osip po ledjima i stomaku. ne mogu vjerovati da to doktor nije prepoznao, nego da je djetetu dao antibiotik.
I moj mali ima AD i u zadnje vrijeme je bas aktivan


_____________________________

dva djecaka,.2006. i 2009.

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 603
   RE: atopijski dermatitis
20.2.2011 8:33:03   
Kviki
Da, trodnevna viroza, samo sto se taj osip na ledjima i stomaku jako dugo zadrzao, user posted image  se nocu budio koliko ga je svrbilo i cesuci pravio krvave parnice user posted image .  Dr. Alendar kaze da tako moze doci do superinfekcije i da ima slucajeva kada djecu smjestaju na kliniku zbog AD, tako da sam pristala i na antibiotik i na Afloderm.

< Poruku je uredio Kviki -- 20.2.2011 8:37:22 >

(odgovor članu bebac2)
Neposredna veza do poruke: 604
   RE: atopijski dermatitis
20.2.2011 23:48:29   
bebac2
IZVORNA PORUKA: Kviki

Da, trodnevna viroza, samo sto se taj osip na ledjima i stomaku jako dugo zadrzao, user posted image  se nocu budio koliko ga je svrbilo i cesuci pravio krvave parnice user posted image .  Dr. Alendar kaze da tako moze doci do superinfekcije i da ima slucajeva kada djecu smjestaju na kliniku zbog AD, tako da sam pristala i na antibiotik i na Afloderm.


i kod mog je osip trajao duze od sedmice,a AD nam zadnjih dana buja user posted image user posted image user posted image


_____________________________

dva djecaka,.2006. i 2009.

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 605
   RE: atopijski dermatitis
23.2.2011 14:01:33   
martajay
bojim se da nam se nije javio AD.
da li neka mama zna sta moze da bude ovo?

pre 20ak dana se u isto vreme i user posted image i meni pojavile po ruci, oko palca, crvene tackice, vodenaste unutra. polako se sire, malo svrbe.... ja to imam oduvek... nikad nisam obratila paznju - kad se pojave, koliko traju, kad prodju.
ali sad jesam, jer se i user posted image pojavilo. njemu je jace izrazeno nego meni - te tackice se spojile na prelazu ruke u šaku (gde se nosi narukvica, na primer) i formirale crvenu plocu, malo hrapavu...
nekih mese dana user posted image i ja smo jeli svaki drugi dan jaja, za uzinu, i ja povezujem da se mozda od njih pojavilo.
mada, user posted image odavno jede przena jaja, ali jednom u 10 -15 dana.
jaja ne jedemo nekih 7 dana, i bujanje tih tackica je stalo, ali vrlo, vrlo sporo prolazi, tj. bledi ta "ploca" na njegovoj ruci... cak mi se cini kako bledi, kao da se malo prosirila.....

mazala sam mu razne kreme... i cini mi se da mu najvise pomaze fenistil gel. on je za ublazavanje alergija, raznih osipa i uboda insekata. nema kortikosteroide. 4 puta sam mu tanko namazala i beloderm  (kremu sa korikosteroidima) i nista mu nije pomogla.

znam da treba da ga odvedem dermatologu. i hocu, samo odugovlacim, jer nije strasno - nema mnogo, sad se smirilo, ne svrbi.
tesi me sto se u isto vreme pojavilo i meni.
naravno, sve vreme se bojim da nije atopijski dermatitis.

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu bebac2)
Neposredna veza do poruke: 606
   RE: atopijski dermatitis
12.3.2011 9:31:40   
Roo
Pozdrav svima
moj bebac od nepunih 5 mjeseci muku muci sa dermatitisom. ne znam kako da mu vise pomognem, razmisljam i o prestanku dojenja :( jer mi se čini da mu smeta skoro sve što pojedem.
vidjela sam na prethodnim stranicama da ste dosta pričale o kremi od žene iz Posušja, pa vas molim ako mi možete na pp poslati kontakt podatke!
Hvala

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 607
   RE: atopijski dermatitis
13.3.2011 6:41:23   
Hurma
IZVORNA PORUKA: Roo

Pozdrav svima
moj bebac od nepunih 5 mjeseci muku muci sa dermatitisom. ne znam kako da mu vise pomognem, razmisljam i o prestanku dojenja :( jer mi se čini da mu smeta skoro sve što pojedem.
vidjela sam na prethodnim stranicama da ste dosta pričale o kremi od žene iz Posušja, pa vas molim ako mi možete na pp poslati kontakt podatke!
Hvala



išla sam najboljim dermatolozima i na kraju ovo je pomoglo, ako je sigurno ta dijagnoza, uzmi ELOCOM, malo je blazi ali ima kortikosteroida, mazi tanko, jednom dva puta dnevno... za 2 dana ce proci, eventualno 3... i onda uzmi PENTAGAL, i nastavi mazati 2 puta dnevno... pentagal nema kortikosteroida i mozes mazati do besvijesti.... napisala sam nekoliko puta da koristim adermine proizvode ali su nula za pentagal...
mom malcu od januara nema nista hB, pentagal svaki dan namazemo, poslije kupanja cijelo tijelo... lice isto prije izlaska vani...
sretno!

(odgovor članu Roo)
Neposredna veza do poruke: 608
   RE: atopijski dermatitis
13.3.2011 6:42:30   
Hurma
by the way, i ova iz Posušja ima kortikosteroida... tako da isto s****

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 609
   RE: atopijski dermatitis
13.3.2011 9:44:37   
Roo
Hvala Hurma,
Kortikosteroidi za sad više ne dolaze u obzir jer sam ih i više nego dovoljno koristila (Geokorton), pomoglo je malo, ali se odjednom opet upalilo i sad u krug.
Probati ću sa Pentagalom.
A za kremu iz Posušja--- pa ne mogu vjerovat da su ljudima govorile da nema kortik. a ima!! Nemam riječi ( to jest imam, ali bolje da ne govorim)!!

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 610
   RE: atopijski dermatitis
13.3.2011 17:02:35   
milenium
IZVORNA PORUKA: Hurma

by the way, i ova iz Posušja ima kortikosteroida... tako da isto s****


ti je koristila pa znaš,ili?

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 611
   RE: atopijski dermatitis
13.3.2011 22:29:02   
Hurma
pa djevojka mi licno rekla da ima ucinka odmah za 2 dana cim je stavi, pa mi rekla da joj je to na neki nacin reklo da ima kortikosteroida, te je nisam ni narucila... to je sto znam... prva bih voljela naravno da ima bilo sta 100% djelotvorno a da nema kortikosteroida....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 612
   RE: atopijski dermatitis
13.3.2011 22:31:09   
Hurma
IZVORNA PORUKA: Roo

Hvala Hurma,
Kortikosteroidi za sad više ne dolaze u obzir jer sam ih i više nego dovoljno koristila (Geokorton), pomoglo je malo, ali se odjednom opet upalilo i sad u krug.
Probati ću sa Pentagalom.
A za kremu iz Posušja--- pa ne mogu vjerovat da su ljudima govorile da nema kortik. a ima!! Nemam riječi ( to jest imam, ali bolje da ne govorim)!!


bas zato i pišem za elocom, jer sam i ja danima koristila geokorton user posted image  i sve se vratilo a poslije elocoma hB nije.... kako i zasto, ja ne znam, ali bih voljela da pomognem svakome zato stalno i pišem ovdje, jer sam tih dana ludila dok mu je bilo "žarište" na nogama... evo upravo se kupao i cijelo tijelo pentagalom namazala... ljepota plus nije loš miris.. pozzz

(odgovor članu Roo)
Neposredna veza do poruke: 613
   RE: atopijski dermatitis
13.3.2011 22:36:44   
milenium
pola proizvoda što se ovdje navode sadrže u sebi kortikosteroide,i taj Elokom imna kort. pa ako sve to ima kort.zašto onda ne koristit bar onaj koji će pomoć.neki po mjesec dana  mažu s nekim kremama koje sadrže kort.pa nikako daa prođe,ako ih već moram koristit zar nije bolje mazat 2 dana s njima nego 10.ja ne vjerujem da u ovoj kremi iz posušja ima kort.smatram da baš prava kombinacija tih svih sastojaka koji su u njoj pamaže,jer nama je pomoglauser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 13.3.2011 22:38:41 >

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 614
   RE: atopijski dermatitis
14.3.2011 9:02:08   
Hurma
IZVORNA PORUKA: milenium

pola proizvoda što se ovdje navode sadrže u sebi kortikosteroide,i taj Elokom imna kort. pa ako sve to ima kort.zašto onda ne koristit bar onaj koji će pomoć.neki po mjesec dana  mažu s nekim kremama koje sadrže kort.pa nikako daa prođe,ako ih već moram koristit zar nije bolje mazat 2 dana s njima nego 10.ja ne vjerujem da u ovoj kremi iz posušja ima kort.smatram da baš prava kombinacija tih svih sastojaka koji su u njoj pamaže,jer nama je pomoglauser posted image user posted image user posted image


slažem se... kao sto rekoh i mi smo ciste kortikosteroide koristili i nije pomagalo...a elocom nakon 2 dana proslo i nije se vracalo... fazon je naci ono sto datoj kozi najbolje prija... Boga mi smo svugdje bili i svasta probali... i hB... za sada super... s tim da u kuci imam pentagal uvijek po jedno pakovanje novo... user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 615
   RE: atopijski dermatitis
24.3.2011 21:03:01   
MinaMM
i moj user posted image  ima AD. na pocetku mu je bio slabo izrazen ali u zadnja tri mjeseca je podivljao. imao je visoku temperaturu zbog bronhitisa i nakon toga mu se koza ispod koljena, na pregibima zglobova i na licu pocela susiti, postala je hrapava pa se se pocelo crveniti. Brine me sto se pocinje siriti. Nisu to veliki krugovi ali opet... Pedijatrica je rekla da je AD i da je blazi oblik. do sad smo koristili mustelu ali onu za novorodjencad, pa presli na A-dermu exomega. Ponekad mi se ucini da se ceska. Sad cu probati Mustelu stelatopiu. nismo bili kod dermatologa, ne znam da li da idem jer ga je pedijatrica vec pregledala zbog togauser posted image . Ili je to od lijekova jer je imao bronhitis i uzimao je panadol za skidanje temperature i antibiotik

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 616
   RE: atopijski dermatitis
24.3.2011 21:20:21   
calahoe
Mi dobili iz Francuske od moje divne prijateljice citavu kolekciju Lipikar od La Roshe Posay
http://www.berginspharmacy.ie/shop/products/3042 ovaj balazam
http://www.pharmamundi.com/body/bath-shower/la-roche-posay-lipikar-surgras-400-ml-pump-dispenser.html/ kupku

Zasada smo jako zadovoljni,nama Aderma exomega nije nimalo pomogla.

< Poruku je uredio calahoe -- 24.3.2011 21:21:50 >

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 617
   RE: atopijski dermatitis
27.3.2011 12:34:37   
niki83
a joj vidim da se i druga djeca pate...pa sta je ovo??!! do proljeca, ili do viroza i lijekova??!!
moja djevojcica kasljala i uvedem joj Prospan sirup, i nakon 2-3 dana se aktivirao dermatitis po rukama, tu su joj zarista.. jutros cese, i govori mama boli ruka..user posted image dusa draga svrbi je ali ne zna objasniti, i naravno cesala dok nije ranice napravila..Aderma NISTA!
tako mi krivo sto na vrijeme nisam narucila ovu Lipikar!!
Imale probu i super se pokazala, ali mislila sam hajde opet sve je to slicno, no mi kao da smo postale imune na ovu Adermu..
a kakav je taj Pentagal koji spominjete?za njegu, ili sta?


_____________________________

N&N

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 618
   RE: atopijski dermatitis
28.3.2011 0:26:22   
MinaMM
u subotu sam ga odvela kod dermatologa (privatno) jer mi se tu noc budio jedno 5 - 6 puta i sve se zalio da ga rukica boli (tu gdje je bila poveca crvena 'mrlja' - mada nije ga moglo boliti vec svrbiti, al' sta on zna). mustelu stelatopiju smo koristili tek dva dana i nije bilo nekih wow rezultata (ne znam sta sam ocekivala). dr ga je pregledala i potvrdila da je AD i da se pogorsava na prelazima godisnjih doba, posebice proljece i jesen i zima. ljeto ce biti kao period kad ce mu biti bolje. nikakve preporuke oko ishrane, savjeti. pohvalila je izbor kozmetike kao to ce mu pomoci, dosta hidratizirati kozu jer je to suha koza. prepisala nam dvije kreme - jedna sa kortikosteroidima i druga nekakva koja se daje za ociuser posted image  pa je blaga te da je koistimo za lice. mi iznijeli zabrinutost oko kortikosteroida, ona rekla da su to male kolicine razblazene i da se ne brinemo. i da tu kremu koristimo cetiri do pet dana i mozemo opet za mjesec dana ako se pojavi, a pojavit ce se sigurno jer to takva vrsta kozne bolesti. MM i ja vijecali nakon pregleda i odlucili da damo musteli jos par dana da odreaguje prije nego uvedemo kortikosteroide jer nije mu stanje tako alarmantno, mada se pocelo siriti. u subotu cijeli dan i danas cijeli dan sam mu mazala lice i tijelo, posebno mrlje, sa tom kremom. kupili smo i posebnu tecnost za pranje ruku i lica ako smo vani, zatim sapun za pranje ruku i neku uljnu kupku, nakon koje se dijete ne treba sapirati i samo njezno posusiti. osip se poceo smanjivati, na licu se povukao, ostalo je malo oko usana ali mislim da je super kako je bilo, cak nema vise ni iza usiju. crvenilo na rukama se smirilo, poprima svjetliju boju i prestalo se siriti. noge su jos kriticne ali i zbog znojenja. malo sam detaljnija ali smo zato sto sam -kuc-kuc - zadovoljna ovom linijom. nocas sam ga okupala sa onom uljnom kupkom - n isam pravila kupku vec malo nasula u ruke i time ga istrljala i koza je bila vrlo mekana i masna - jedva sam ga ulovila da ga izvucem iz vodeuser posted image  sve mi klizio iz ruku. mi smo za sada zadovoljni ovom linijom. javim se opet

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 619
   RE: atopijski dermatitis
31.3.2011 13:49:41   
stela2
pozdrav...
odkud sad da ova krema iz posušja sadrži kortikosteroide..?
ja ne bi rekla da sadrži mada toliko brzo pomogne..čak pomogne prije kortića, tak da..
ne znam, ali neki ljudi su je dali na analizu i kao nema kortića..

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 620
   RE: atopijski dermatitis
3.4.2011 23:03:23   
MinaMM
nama se stanje nije drasticno popravilouser posted image . odnosno 2 dana je super treci se vrati. koliko cesto smijem kupati user posted image ? utice li to na AD? koristim mu onu uljnu kupku MS i nije losa ali nikako da se rjesimo onih crvenih mrlja na pregibimauser posted image , cak ga i svrbe. nocas dok sam ga uspavljivala, ceskio se, dusa mojauser posted image . aj, ludim, a jos je ovo blagi oblik!

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu stela2)
Neposredna veza do poruke: 621
   RE: atopijski dermatitis
3.4.2011 23:17:52   
Emica_sa
Nama se to pojavilo malo na nozi,pa se pocelo siriti,po rukama,po nogama i stomaku,trajalo je  15 dana  i u tih 15 dana nista specijalno nisam trajno koristila da  kazem da mu jee to pomoglo.Vodila sam ga kod pedijatra koji je rekao da je AD,pa onda kod Dr.Knor i ona je rekla da je dijagnoza blagi oblik ekcema i prepisala nam Mustelu,medutim ja sam otisla u bolnicu i nisam je uopce kupila,kad sam se vratila za 3 dana,njemu se sve samo povuklo,i evo nije se uopce vracalo koza skroz cista.Tako da ja predpostavljam da kod  njega nije uopce bio AD nego alergija na sirup koji je pio par ddana prije nego sto mu se javilo.

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 622
   RE: atopijski dermatitis
3.4.2011 23:28:44   
MinaMM
njemu ovo traje pa mogu slobodno reci vec mjesec dana - da je bas crveno, peruta se i povremeno ga svrbi. ova sto smo kod nje bili nista nam nije rekla ni za kupanje ni za ishranu, vec da je to taj tip koze i da ce toga biti na prelazima godisnjih doba, narocito proljece a i jesen/zima. valjda treba biti strpljivuser posted image

< Poruku je uredio MinaMM -- 3.4.2011 23:29:57 >


_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 623
   RE: atopijski dermatitis
5.4.2011 22:01:45   
MinaMM
nama nista dermatolog nije rekla za ishranu i kupanjeuser posted image . nisam primjetila neku reakciju na hranu. slatko i ne jede - ponekad malo tamne cokolade i lino keks. sve ostalo jede. jos uvijek ga ima. ne siri se. sto je bitno. ukljucila sam i bepanthen uporedo sa MS.

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 624
   RE: atopijski dermatitis
11.4.2011 18:53:24   
škorpija
Ajdinu su obrazi opet crveni i hrapavi, doduše u zadnje vrijeme nisam mu mazala redovno lice A-dermom, sad sma ponovo počela ali sporo se povlači. Žena u parku mi je nedavno preporučila neku SUDOKU kremu koju je kupila u hrvatskoj, kaže njen unuk imao takvo crvenilo i nakon nekoliko mazanja tom kremom domah se povuklo, da li je neko čuo za tu kremuuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *