|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: atopijski dermatitis
11.4.2011 18:55:59   
škorpija

IZVORNA PORUKA: škorpija

Ajdinu su obrazi opet crveni i hrapavi, doduše u zadnje vrijeme nisam mu mazala redovno lice A-dermom, sad sma ponovo počela ali sporo se povlači. Žena u parku mi je nedavno preporučila neku SUDOKU kremu koju je kupila u hrvatskoj, kaže njen unuk imao takvo crvenilo i nakon nekoliko mazanja tom kremom domah se povuklo, da li je neko čuo za tu kremuuser posted image

na internetu sam našla samo SUDOCREM ne znam možda je an to mislilauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 626
   RE: atopijski dermatitis
11.4.2011 18:57:55   
bebacha
A-derma krema jel ide bez recepta i koliko kosta.Ajla na licu ima hrapavu i crveno kozu i kad joj curi nos to se prosiri pa povuce,pedijatrica joj davala neke dvije kreme al nije joj pomoglo

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 627
   RE: atopijski dermatitis
11.4.2011 19:02:18   
škorpija

IZVORNA PORUKA: bebacha

A-derma krema jel ide bez recepta i koliko kosta.Ajla na licu ima hrapavu i crveno kozu i kad joj curi nos to se prosiri pa povuce,pedijatrica joj davala neke dvije kreme al nije joj pomoglo

jeste bez recepta je i košta mislim 28 KM, al je veliko pakovanje i može biti baš dugooo, nama super pomaže kad redovno koristimo

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 628
   RE: atopijski dermatitis
11.4.2011 22:18:29   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: škorpija

Ajdinu su obrazi opet crveni i hrapavi, doduše u zadnje vrijeme nisam mu mazala redovno lice A-dermom, sad sma ponovo počela ali sporo se povlači. Žena u parku mi je nedavno preporučila neku SUDOKU kremu koju je kupila u hrvatskoj, kaže njen unuk imao takvo crvenilo i nakon nekoliko mazanja tom kremom domah se povuklo, da li je neko čuo za tu kremuuser posted image

na internetu sam našla samo SUDOCREM ne znam možda je an to mislilauser posted image


Nisam cula za ovo, ali evo na ovom linku nema nigdje navedenog AD. user posted image
Mada nije je lose imati u kuci cini mi se.

http://www.euroalba.com/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=46



Ja sam skoro cula za DERMIO kremu. Mislila sam naruciti je ovih dana.
Nas AD je miran trenutno, nema onog crvenila, ali ima dosta bas suhe koze. Jos uvijek koristimo exomega.

DERMIO BIOELIKSIR - Krema za njegu kože.Zbog svojih aktivnih sastojaka ( salicilna kiselina, mentol, cink oksid i ekstrakta hajdučke trave, gaveza i nevena ) , kao i masnih sastojaka iz kold (Cold) krema, ova krema može da ostvari efekte na suhoj, ispucaloj i koži koja se peruta, crvenoj i upaljenoj koži jer dovodi do regeneracije, omekšavanja i hidratacije kao i smirivanja površine kože.Krema ima antiupalno, fungicidno i antiseptičko djelovanje. Baza kreme je biljka gavez koja sadrži supstance koje ubrzavaju i normalizuju obnovu kože.
Atopijski dermatitis , neurodermitis , ekcema ( aczema ) .U slučajevima atopijskog dermatitisa, neurodermitisa i ekcema krema Dermio djelotvorno uklanja osjećaj svrbeža, crvenila i ljuštenja kože u samo nekoliko sati nakon prvog tretmana kože s dugotrajnim poboljšanjima po završetku terapije. Psorijaza ( psoriasis ).Terapija psorijaze s kremom Dermio manifestira se tako što crvenilo i ljuskice oboljelih dijelova rješava obnavljanjem kože po strukturi i boji normalizirajući njezinu funkciju i izgled.Anti-age efekt. Obnavljanjem regeneracijskih, energetskih i biokemijskih resursa krema smanjuje bore i djeluje na podmlađivanje po tonusu i isvježini. Kremu kao kompletnu terapiju odrasli mogu koristiti uz kapi za nos Sinbio i sirup Pribio.



(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 629
   RE: atopijski dermatitis
12.4.2011 11:52:40   
niki83
Sudocream sam ja imala, dobila je iz Holandije, ma nista narocito..puna je zinc oxida, i dodatno isusuje..uopce nije ua dermatitis, mozda za pelenski osip, ali nama je Bepanthen uvijek bila bolja, nakon jednog mazanja sve se povuce u predjelu guze..
ali za ovaj AD vise ne znam sta da radim, neko je gore vec spomenuo: ja ludim ,a tek je blazi oblik... nije mi jasno, jednostavno kao da nam smeta proljece, ili je ova prasina, joooooojjjj
koza joj jaaaako suha, po cijelom tijelu, sad i po nogicama krenulo crvenilo, izbacila sam stramplice, lagano je oblacim, a ona zarista na rukama dan izgledaju bolje, a onda sutradan opet upaljeno, i sve tako...uzela sam i Elocom, ali sam joj mazala samo 2 dana po 1 put, ne smijem vise user posted image
mm je otisao u Njemacku i rekla sam da se ne vraca bez La Roche Lipikar, jos u nju polazem nade, pa vidjecemo...


_____________________________

N&N

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 630
   RE: atopijski dermatitis
12.4.2011 12:04:48   
škorpija
niki jesi li propbala mustela stelotopiu, je li bolja od a-derme il je to tu negdje

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 631
   RE: atopijski dermatitis
12.4.2011 20:39:19   
MinaMM
skorpija ja malenog mazem stelatopijom jer mu se u zadnje vrijeme AD pogorsao. smirilo mu se par dana i onda mu se opet vratilo. prije par dana tj. noci nikako nije spavao jer ga je svrbilo, tako da sam ga ja cijelu noc mazala kremicom da bi mogao bar malo odspavati. uglavnom, MS nije losa ali nije nista spektakularnija od a-derme. tako da sad kombinujem, potrosila sam MS i mazem ga a-dermom, kad nju potrosim kupit cu MS pa opet a-dermu. uljana kupka iz linije Mustela stelatopija nije losa. proljece je idealno za AD.

nikad mi niko nije odgovorio oko kupanja - koliko cesto ga smijem kupati i da li samo tusiranje ili moze brckanje....?

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 632
   RE: atopijski dermatitis
12.4.2011 21:48:05   
calahoe
nase trenutno stanje je hmmuser posted image
Par dana super i onda lice samo bukne,pecati na obrazima,nesto malo u obrvama i brada .
Brada bude najgora,suha crvenkasta koza.
Mada kako mu mazem Lipikarom bolje je,A derma kod nas nikakvog efekta nije imala.
E dobili smo iz Frnacuske jos jednu kremuuser posted image Dexeryl ,od sutra cu ga probati mazati s njom.evo ova

user posted image
Hranu i dalje uvodimo extremno oprezno,desavalo se da na prvo probanje koza bas odreaguje.
I tako... nadam se da su vasa djecica boljeuser posted image

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 633
   RE: atopijski dermatitis
13.4.2011 10:32:43   
škorpija
calahoe kakavo je to lipikar krema

Mina mislim da je bolje tuširanje, a kad ga banjam (jednom sedmično) stavim nekoliko kapi ulja iz bijele linije bablove kozmetika odlčno je, baš za osjetljivu kožu i nama je bolje od a-derminih proizvoda za kupanje

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 634
   RE: atopijski dermatitis
13.4.2011 11:02:14   
salmy
IZVORNA PORUKA: škorpija

calahoe kakavo je to lipikar krema

Mina mislim da je bolje tuširanje, a kad ga banjam (jednom sedmično) stavim nekoliko kapi ulja iz bijele linije bablove kozmetika odlčno je, baš za osjetljivu kožu i nama je bolje od a-derminih proizvoda za kupanje
Mi imamo problem ispod koljena,kad user posted image cese bude  crveno,pa se smiri.Ali nam bas ne pomaze A dermauser posted image U zadnje vrijeme mazem pantene za guzu i ona smiri crvenilo. Sve komntam da nije od debljineuser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 635
   RE: atopijski dermatitis
13.4.2011 11:16:03   
calahoe

IZVORNA PORUKA: škorpija

calahoe kakavo je to lipikar krema

Mina mislim da je bolje tuširanje, a kad ga banjam (jednom sedmično) stavim nekoliko kapi ulja iz bijele linije bablove kozmetika odlčno je, baš za osjetljivu kožu i nama je bolje od a-derminih proizvoda za kupanje



Skorpija evo ova
http://www.pharmamundi.com/body/bath-shower/la-roche-posay-lipikar-surgras-400-ml-pump-dispenser.html/

Mi dobili iz Francuske i ovaj balzam i kupku.
Kasnije sam vidjela da je i neke apoteke u Hr imaju.
Ma,nijedna od ovih krema nam nije cudo napravila,al ova za razliku od A derme ima efekta, A dermom sam ga mazala i vise od mjesec dana,ne da nije bilo bolje cini mi se da mu je lice tada bilo jos vise crveno i grubo.
Lipikar nam za 2-3 dana bas smiri kozu.
Ako hoces nasucu ti u neku kutijicu pa posalti da vidis odgovara li vama.
Posalji mi generalije na pp ako hocesuser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 636
   RE: atopijski dermatitis
13.4.2011 11:36:17   
niki83
mi smo imali probu ove lipikar i stvarno se uvjerili da nam je bolja od A-derme, a sad ce cini mi se godina kako vec a-dermu koristimo,ma nista nam vise ne pomaze..
calahoe javi i poslije ove Dexeryl kakvo je stanje, mozda bude i bolja...pa cemo nabavljati na razne nacine, zasto ne?!


_____________________________

N&N

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 637
   RE: atopijski dermatitis
20.4.2011 20:48:33   
škorpija

Skorpija evo ova
http://www.pharmamundi.com/body/bath-shower/la-roche-posay-lipikar-surgras-400-ml-pump-dispenser.html/

Mi dobili iz Francuske i ovaj balzam i kupku.
Kasnije sam vidjela da je i neke apoteke u Hr imaju.
Ma,nijedna od ovih krema nam nije cudo napravila,al ova za razliku od A derme ima efekta, A dermom sam ga mazala i vise od mjesec dana,ne da nije bilo bolje cini mi se da mu je lice tada bilo jos vise crveno i grubo.
Lipikar nam za 2-3 dana bas smiri kozu.
Ako hoces nasucu ti u neku kutijicu pa posalti da vidis odgovara li vama.
Posalji mi generalije na pp ako hoces


calahoe hvala na ponudi, jesi li tu u sa ili
nama pomaže a-derma, al baš moramo redovno mazati, jedna dan ako preskočimo obrazi su katastrofa, noge više i pazim toliko, katastofa su, ali ga ne svrbi

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 638
   RE: atopijski dermatitis
21.4.2011 9:10:04   
mojbebac
mi koristimo stelatopiu, i dobra nam je, sve se povuklo, lice nije vise hrapavo, ima malo ispod koljena, ali nista strasno ..... ma cim prodje proljece, bice bolje! mi koristimo i linolnu kupku, koja nam je bas dobra! nekoliko kapi stavimo u banjicu!

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 639
   RE: atopijski dermatitis
21.4.2011 11:51:45   
calahoe

IZVORNA PORUKA: škorpija


Skorpija evo ova
http://www.pharmamundi.com/body/bath-shower/la-roche-posay-lipikar-surgras-400-ml-pump-dispenser.html/

Mi dobili iz Francuske i ovaj balzam i kupku.
Kasnije sam vidjela da je i neke apoteke u Hr imaju.
Ma,nijedna od ovih krema nam nije cudo napravila,al ova za razliku od A derme ima efekta, A dermom sam ga mazala i vise od mjesec dana,ne da nije bilo bolje cini mi se da mu je lice tada bilo jos vise crveno i grubo.
Lipikar nam za 2-3 dana bas smiri kozu.
Ako hoces nasucu ti u neku kutijicu pa posalti da vidis odgovara li vama.
Posalji mi generalije na pp ako hoces


calahoe hvala na ponudi, jesi li tu u sa ili
nama pomaže a-derma, al baš moramo redovno mazati, jedna dan ako preskočimo obrazi su katastrofa, noge više i pazim toliko, katastofa su, ali ga ne svrbi



Nisam u SA u Mostaru sam,al nije mi nikakav problem da ti naspem kremu u neku posudicu i poslajem ako hocesuser posted image
U pravu si,definitivno je najvaznije redovito mazati.
Eda,mi se mazemo dexerylom zadnjih par dana,bebi je bolestan vec 2 dana tako da su i promjene na licu izrazenije,pa ne mogu dati bas najobjektivniju recenziju dexeryla

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 640
   RE: atopijski dermatitis
2.5.2011 23:40:51   
bebac2
moj bebac ima 1,5 godina i sada mu je stanje sa dermatitisom mnogo bolje nego prošlog proljeca. mazemo i dalje a-dermom, ali priznajem prilicno neredovno. iskreno se nadam da ovo poboljsanje znaci da bi se AD mogao i skroz povuci

_____________________________

dva djecaka,.2006. i 2009.

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 641
   RE: atopijski dermatitis
3.5.2011 8:20:02   
niki83
mi smo sada na La Roche Lipikar, ima vec 2-3 sedmice kako mazemo, ali posto je u meduvremenu bilo jako lose stanje na rukicama dva puta sam joj namazala Elocomom i onda nastavili dalje s ovom njegovati, sad je masallah! nego nije mi jasno kakve su ove ostale, mislim na stelatopiu itd., koliko puta na dan ih mozete mazati, jer na ovoj lipikar pise samo jedan put na dan!?

_____________________________

N&N

(odgovor članu bebac2)
Neposredna veza do poruke: 642
   RE: atopijski dermatitis
6.5.2011 20:51:30   
škorpija
niki83 nemam pojma koliko treba mazati a -dermu, doduše tamo piše smao mjesta koja su zahvaćena AD-om mazati, a ja mažem jedan put dnevno, nakon kupanja, cijelo lice i nogice

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 643
   RE: atopijski dermatitis
11.5.2011 22:45:20   
milenium

IZVORNA PORUKA: niki83
jer na ovoj lipikar pise samo jedan put na dan!?


ako na njoj piše da se maže samo jednom onda jednom i mažite,možda je to jača krema i maže se samo jednom i to par dana do poboljšanja pa onda pauza.pa onda opet. user posted image

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 644
   RE: atopijski dermatitis
12.5.2011 0:20:51   
MinaMM
danas je MM slusao u nekoj radio emisiji o novom biljnom preparatu dermio bioeliksir koji se koristi i za AD. ne prodaju se u apoteci vec ih moras direktno zvati za narudzbu. tvrde da nema kortikosteroida i da imaju potrebne certifikate. cak su i stavili slike malog djecaka koji je imao AD i tvrde da nakon dve ili tri dana drasticno se smanjilo.
da li je iko od vas imao priliku da proba ovaj proizvod? stavila bih link ali se bojim da ne bude shvacen kao reklama.

inace nama se stanje nikako nije smirilo. sad se pojavilo i iza vrata i strasno ga svrbi u zadnja 3 dana. postajem ocajnauser posted image .

zaboravih reci da nam i bepathen mast dosta pomaze...

< Poruku je uredio MinaMM -- 12.5.2011 0:21:45 >


_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 645
   RE: atopijski dermatitis
12.5.2011 1:12:50   
Hanady RR
Mina evo naprijed postovi pišu o toj kremi...Nunichi je markirala crvenom bojom...
nema potrebe stavljati link...evo ja sam google pretragom ako došla do sitoga pa i slika dječaka...

Ako neko od naših forumašica porba neka javi...
naime mojoj malenoj se stalno na obrzaima vraća grozno crvenilo i pucanje kože i čak mislim da je peče...

bude po nekoliko dana i porđe...do sada nam je bephantne pokazao se najboljom opcijomuser posted image
a-derma nije nažalost niti mustelina krema za lice, niti nivea se nzitiv...a kratko je pomogla neka galasova po preporuci pedijtarice međutim druag tuba nije nam rješaval frkuuser posted image

Doktorica nam kaže nije AD...nego preosjetljivost na vjetar...ali ona i kada ne izađe na vjetar...sem sa ulaznih vrata do automobila...njojs epojavi i jako je crvenouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 646
   RE: atopijski dermatitis
12.5.2011 15:13:45   
MinaMM
vidjela sam ja post od nunchi al tek kad sam ovaj svoj poslala. mene interesuje licno iskustvo neke od forumasica. uglavnom, posto nam se ovo stalno pogorsava mi smo jutros poslali mail i sad cekamo daljne upute da narucimo. kad nam dodje javim vam nase iskustvo. nocas nije skoro nikako spavao, ceskao se, na kraju je zaspao kad sam ga mazala kremom i puhala u vrat (tu ga najvise svrbilo)user posted image user posted image user posted image . ako ovo ne uspije ostaje nam drugo misljene dermatologa i kortikosteriodiuser posted image .



_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 647
   RE: atopijski dermatitis
13.5.2011 19:11:21   
Hurma
je li fakat to ima veze sa proljećem? sta kazete na more i kupanje u slanoj vodi? sat aako mu se ne povuce dok ne krenemo na more? da li ga smijem kupati i izlagati suncu uopšte??? iskustva??? user posted image  plzzz
mi se narucili na alergotestove u srijedu, da vidim vise i to... je li fakat osjetljiv na nesto... iako smo do sada skontali samo citrusi i kecap/paradajz... jedva cekam da vidim...

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 648
   RE: atopijski dermatitis
13.5.2011 19:38:58   
Hanady RR
ja sma bila sigurna da su citrusi kod nas u pitanju...čak mi doktorica rekla da pirpazimo s anjima.. krila sma madarine ia narandže od malene je rih pravo voli...ali evo pojavilo se oko 1.maja i povuklo tačno za 6 danauser posted image mile smo mirne 4 dana...a večeras me mama zove kaže opet joj se crvei i češe je...nije ništa jela neobično recimo...ali jeste možda intenzivnije na poljuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 649
   RE: atopijski dermatitis
13.5.2011 19:47:34   
škorpija
ja fakat ne znam je li kod nas AD u pitanjuuser posted image , nismo išli dermatologu da nam potvrdi, a njega hvala bogu to crvenilo nikad nije svrbilo. sad mu se smao pojave dva crvena hrapava kruga na obrazima, i ima kao pečate male crvene, hrapave na nogama, veličine kovanice, e sad ne znam da li da to nešto aman zaman liječim kad njemu ne smeta nimalo.

p.s. ja njemu često u vodu za kupanje stavima prave morske soli iz stona, i poslije ga ne ispirem, čini mi se da malo pomaže

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *