|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: atopijski dermatitis
11.2.2011 13:46:03   
Ben 10

Alergije mogu da se jave i poslije ,a ne odmah poslije upotrebe te namirnice prvi put.Znaci mogu se pojaviti i poslije 5 puta .


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 576
   RE: atopijski dermatitis
11.2.2011 13:49:58   
Emica_sa
Ma znam i to,samo ne znam sta mi je ciniti jer ovo ne namjerava stati,samo jos nema po licu a svugdje ostalo ima

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: atopijski dermatitis
11.2.2011 13:56:59   
Ben 10

Otidji draga posavjetuj se sa dr.,Nama ne odgovara ni sjeverovo vrijeme ,isusi mu kozu i svrbi ga...Samo cisti pamuk mu oblaci,hulahopke imaju elastin u sebi i to moze iritirati kozu,mada ih moji nikada nisu obukli.Koliko ima godina nisam upratila izvini?


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: atopijski dermatitis
11.2.2011 13:59:22   
Emica_sa
15 mjeseci user posted image

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: atopijski dermatitis
11.2.2011 14:05:58   
Ben 10

Pokusaj izbjegavati citruse,kostunjavo voce,cokolade,sve sto ima vjestacke boje.H se pojavio dermatitis od sirupa za skidanje tem jer u njima ima vjestacke boje.Mi smo znali nocima da na spavamo od cesanja,a kasno nam se pojavio dermatitis ,gotovo sa 2 godine ,radili smo alergo test iz krvi,alergija na grinje i prasinu,pisala sam o tome vec ovdje.Alergija je otisla na bronhije ,imali smo cesto bronhitis,pri kraju smo sa terapijom mozda je i ovaj mjesec ukinemo jer bronhitisa nije imao od juna,ali nije to klasicni bronhitis ,to je sve bez tem samo otezano disanje.Moj savjet ti je da ga odvedes kod dr,sto prije.


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: atopijski dermatitis
11.2.2011 14:16:35   
Emica_sa
Hvala odvest cu ga kasnije,pa cemo viditiuser posted image user posted image

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: atopijski dermatitis
11.2.2011 14:19:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Jeste pio je sirup antibiotik prije mjesec dana,grlo mu bilo upaljeno,da nije od toga?Svi govore od hrane,ali ja ne vjerujem,jer je jaja i smoki i sve jeo i prije i nije mu se nikada nista pojavljivalo...Haljine mu ispirem 2 puta,omeksivac nisam ni prije koristila,a njemu je sve gore i siri se,hrapavo,suho i dosta crveno.Nosio je prije hulahopke ali sad ni njih ne nosi..Od rodenja je na aptamilu,kravlje mlijeko bas i ne voli...ne kontam,sta mislis o alergo testu iz krvi
procitaj ovo
http://www.ringeraja.ba/forum/m_605736/mpage_1/key_/tm.htm#605736

(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 582
   RE: atopijski dermatitis
11.2.2011 14:20:54   
Lady26
Sretno, nadam se da cete to brzo rijesiti...zaista od srca vam zelim...
Boze, kako mi je zao kad cujem i vidim da je bebice zadesilo ovo...mojoj Lani se to pojavilo po licu kad je bila stara 2-3mjeseca i odmah sam ukljucila A-dermu i povuklo se sve hB, sad ima samo flekicu iza koljena, ali to je od stramplica, tj vrucine, ali ne mogu joj ih skinuti bojim se da se ne prehladi...
A ja...ja cu se vec snaci, nama starijim je lakse, mogu koristiti sve i svasta i deverat cu i dalje...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: atopijski dermatitis
11.2.2011 16:11:54   
Hurma
isto ovako je bivalo i mom, i u periodima se smirivalo i pojacavalo... i onda sam uzimala neke mjesavina, propisane sa kortikosteroidima i prođe za 3 dana i onda nastavim mazati pantenol mascu i evo mašalah vec mjesec ništa... uzmi pantenol... otiđi još dana i uzmi to je obićna mast... mom je samo to do sada najbolje, aderma nista....

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: atopijski dermatitis
11.2.2011 22:44:45   
niki83
joj nakon ovih slika drage moje ja se vise necu zaliti user posted image
kod nas nije ovako, ni blizu, mi imamo manje fleke i samo na rucnim zglobovima, s gornje i sa donje strane..kao zarista, koja se eto upale s vremena na vrijeme (neki dan je isto jela kivi i odmah sutradan se upalilo), ali evo nakon 5 dana mazanja ovom novom kremom za njegu (poput Aderme), izgleda pravo lijepo, hvala Bogu!


_____________________________

N&N

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: atopijski dermatitis
11.2.2011 22:46:23   
niki83
IZVORNA PORUKA: niki83

a joj drage moje, ja upravo danas malo surfala po netu o dermatitisu i ovim kremicama, kod nas se isto malo pogorsalo stanje, a dobili neki dan kremu iz Njemacke, evo sad cu vam prepisati kako se zove LIPIKAR BAUME AP od La Roche-Posay, nesto kao Aderma ali malo je skuplja pa mislim bit ce bolja, upravo je testiramo, vec nekoliko dana, ali ja sam sve vise sumnjicava prema svemu, i odlucila sam da malo provjerim kako je sa ovom alternativnom medicinom, ima li neki travar ili sl. kod nas da bi pravio nesto odredjeno..jer kod mene i beba i mm imaju problema, on narocito! 


_____________________________

N&N

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 586
   RE: atopijski dermatitis
12.2.2011 10:36:49   
mojamama
nadam se da mogu pomoći, moji prijatelji ima troje djece i svi su imali atopijski dermatitis, najstarije dijete je 8 a najmlađe 2 godine, riješili su problem kontrolom prehrane, čišćenjem organizma i 100% prirodnom kremom bez kortikosteroida , ja sam koristila kremu za neke druge stvari (lakša psorijaza) takođe i pomogla je , krema se zove bioeliksir, ima stranica bioeliksir.ba , vidim da ima i besplatni telefon za savjete

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: atopijski dermatitis
12.2.2011 13:51:20   
Emica_sa
Dobili smo Afloderm kremu nisam bas za nju,ali kazu da je bolje namazati da se nebi sirilo?Za koliko bi se trebalo povuci od te kreme????

(odgovor članu mojamama)
Neposredna veza do poruke: 588
   RE: atopijski dermatitis
12.2.2011 17:34:00   
Ben 10

Vrlo brzo ce se povuci.Ona je najblazi kortikostroid.


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 589
   RE: atopijski dermatitis
13.2.2011 16:18:25   
Emica_sa
Evo ja mazala juce, sinoc,jutros i nista nikakva razlika?sad mi nista nije jasno,a bas sam se zabrinulauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 590
   RE: atopijski dermatitis
13.2.2011 16:42:33   
Ben 10

Samo strpljivo,povuci ce se.


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 591
   RE: atopijski dermatitis
13.2.2011 17:14:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Evo ja mazala juce, sinoc,jutros i nista nikakva razlika?sad mi nista nije jasno,a bas sam se zabrinulauser posted image user posted image user posted image user posted image
jesi li procitala onaj link sto sam ti stavila iznad...pricu od skvo...moguce da uopste nije ad nego da je od tih antibiotika od prije mjesec dana...procitaj

(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 592
   RE: atopijski dermatitis
13.2.2011 17:56:19   
Emica_sa
Procitala sam,ali oni tvrde da je aduser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 593
   RE: atopijski dermatitis
13.2.2011 19:23:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Procitala sam,ali oni tvrde da je aduser posted image user posted image user posted image
jel diagnozu dao pedijatar ili si ga vodila kod nekog dermatologa? je si li ga vodila kod te poznate dr. Knor
potrazi u svakom slucaju jos jedno misljenje ako vec nisi

(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 594
   RE: atopijski dermatitis
13.2.2011 19:33:44   
Hanady RR
Emice tek sada vidjeh tvoje postove. žao mi je...ali da sma bila u toku taj dan napisla bih isto što i dadada...
jeste li radili nalaze...
Moja djevojčica je imala slično kao kod Skvo samo u manjem obimu...i definitvno su na sna djetu poslai a bilo je od antibiotika...
bukvalno treba izaći iz vas...
dosta tečnosti da se pije i to je najbitnije...

Mislim da je najbolje da odete do dr. khnor da provjerite jeli to Ad...od kostikosterorida kojim si mazala dijete morao bi s epovući...
ako nije to nije AD....

Imaš na temi ringerajin telfonski imenik broj dr. Knor...nazovi ne libi se neka žena vidi specijalista da je znate na čemu ste...
u ovolikom obimu dijete bi trebalo biti ovako malo možda i hospitalizirano da se daje infuzija da s eorganizam iščisti od ''otrova'' antibiotika i da prođe osip.

žao mi je mial...sa vsačim nam s enositi kao mamamauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 595
   RE: atopijski dermatitis
14.2.2011 1:09:46   
milenium
esmice i ja sam ti poslala pp,ne znam jesi li ga uopće pročitala.baš mi je žao user posted image .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 596
   RE: atopijski dermatitis
14.2.2011 7:12:34   
Emica_sa
Hvala vam svima user posted image user posted image user posted image ,milenium procitala sam,nego mi ne radi pp,pa nisam mogla odgovoriti,hvala ti puno...dadada nisam ga vodila dermatologu,nego 2 razlicita pedijatra,ali odvest cu ga,moram zbog sebeuser posted image jer me ovo pojede,nego je problem i ja sam pred porodom,danas idem na komisiju za carski rez,a termin mi u subotu,pa ne znam gdje udaram,ali izborit cemo se nekako,odo malo OT izvinjavam se jos jednom hvala svima user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 597
   RE: atopijski dermatitis
14.2.2011 11:49:29   
anidla
emice, odvedi dijete dermatologu kako sam ti savjetovala u ranijim postovima, najbitnije od svega je uspostaviti tacnu dijagnozu!

kad se ustanovi dijagnoza 50% ce ti biti lakse, vjeruj mi....

evo sinoc sam bila kod skorpie, ona zna mog Nou, zna kakva mu je koza bila prije a kakva je sad....a sve to mogu zahvaliti samo sebi....

bilo mi je mukotrpno prvih par mjeseci, a sad tacno znam sta smijemo a sta ne smijemo....

npr, ocekujem pogorsanje ad, odmah nakon sto se prehladi ili sl, padne imunitet i izrazava se na kozi....ja sam shvatila da je to tako bolje, ipak je koza najveci organ na tijelu...i najbolje je da izbacuje na kozu.....mozda ovo ruzno zvuci....ali tako je....

kad se ustanovi dijagnoza javi mi se na pp, dat cu sve od sebe da pomognem....

i jos nesto, nema te osobe na svijetu koja lijeci ad 100%,ona jednostavno ne postoji!

nemojte se zavaravati!

ono sto postoji su kortikosteroidi ili vas trud, vi birate, a sve ostalo pomnozite s nulom!

emice sretno draga!


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 598
   RE: atopijski dermatitis
14.2.2011 14:18:47   
mama2009
emice trazi od pedijatra uputnicu za dermatologa, ja sam je dobila bez ikakvih problema i dodatnih pitanja pedijatra, pregledala nas je dr Knor i potvrdila AD, medjutim mene muci jedno drugo pitanje dal je stvarno moguce da svako drugo dijete ima AD user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ne mogu to nikako da prihvatim i shvatim

p.s. ono najbitnije za 2 dana mazanja a.dermom i pranja sa samponom a.derminim mogu reci hvala Bogu smanjilo se za 40%

sretno


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 599
   RE: atopijski dermatitis
19.2.2011 22:58:20   
mama2009
i opet nakon premisljanja danas smo bili kod dr Prohić, nakon cudnih uputa kako doci do nje, primila nas i pregledala  detaljno NIJE ATOPIJSKI DERMATITIS, na njem+nom nalazu podvuceno i napisano velikim slovima da nije ad, njena dg je Seboreicni dermatitis, dala nam je nekakvu kremicu naplatila masno i to je to....

vidjet cu kako ce biti


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *