|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: atopijski dermatitis
12.8.2011 22:37:59   
mala_sa
Moj A na nekim dijelovima ima bas suhu kozu, i to nam se pocelo javljati u zadnjih 15ak dana; jucer smo bili kod doktora i ona nam rece da imamo malo AD i prepisala nam je kremu DEXERYL... zanima me da li je iko od vas koristio ovu kremu i je li vam imalo pomogla user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Šanti)
Neposredna veza do poruke: 701
   RE: atopijski dermatitis
12.8.2011 23:01:30   
niki83
Mi nismo, tako da ti ne mogu reci kakva jeuser posted image
Ali evo recimo koristimo za njegu ovu La Roche, i jako je dobra stvarno, samo kad nas AD napadne i prosiri se, nista ne pomaze, a inace ne koristimo kortikosteroide, jer ipak nije toliko strasno, ne daj Boze..Trenutno je stanje super, masallahuser posted image ali smo se u proljece bas ispatile, vodila sam je opet i kod dr. tada, dermatologa, i samo se uzalud nanervirala, kaze mi zena: "Jao, pa zasto ste dosli, zasto malo na internetu ne procitate o atopiji?!!!" user posted image user posted image user posted image user posted image kad je nisam ubila pogledom.. Elem, ja sam shvatila da nam smetaju umjetne stvarcice, kao sto su boje, emulgatori, itd., pa pokusavamo jesti prirodno i domace...ali ponekad nam jednostavno smeta i prasina i ovaj smog oko nasuser posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 702
   RE: atopijski dermatitis
13.8.2011 0:17:09   
lejla80
Pozdrav drage zenice evo da se i ja javim...moj mali od rodjenja ima taj osip po licu,prvo po obrazima pa se potom prosirio na celo i bradu..Onako lice mu se bas zacrveni jako par dana nakon cega bude bas bas grubo te i kad se povuce crvenilo ostanu lisajevi..U zadnje vrijeme su se lisajevi poceli javljati na rukicama i nogama, pa cak i na ledjima. Nasa pedijatrica je to objasnila kao malo ekcema, sta god joj to znacilo i tek nedavno nam propisala afloderm. Ja sam namazala par puta i stvarno se sve povuklo al vec poslije par dana osip se (ako ga tako mogu nazvati ) vratio. Nakon toga mi preporuci jedna pedijatrica da kupim jednu kremicu u biljnoj apoteci i vjerujte od prvog mazanja tom kremom iritirana koza se razmeksala a sve nestalo za dva dana. Ja presretna. Svakako cu na sljedecoj kontroli insistirati da mi dr da uputnicu za dermatologa a ako jos nekom moze pomoci krema se zove Revita a kupila sam je u Euromedical apoteci u Zenici. Eh sad ne znam ima li ova apoteka u Sarajevu al svakako vrijedi pokusati...

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 703
   RE: atopijski dermatitis
13.8.2011 11:16:17   
mala_sa
Nama se isto tako prvo pojavio osip na licu (imali smo oko mjesec dana starosti), i koza je bila jakooo suha i gruba na dodir, i onda sam ja uzela kremu za lice od Mustele i stvarno hB tu se odmah smirilo i proslo (nakon 3 dana mazanja), i hB od tad nam je lice super cisto...
I do prije 15ak dana imali smo super kozu, medjutim odjednom se nekako isusila i pocela kao perutati, prvo na laktovima, a kasnije na ledjima i na butovima user posted image user posted image Pedijatrica je rekla da imamo "malo ekcema" (isto ko i vama, pa ja to bas nisam najbolje razumjela user posted image user posted image , i dala nam je ovu kremu; evo sad ima 3 dana kako je mazemo ujutro i navece i koza vise nije suha, i ne peruta se, samo jos ima malkice crvenih kao tackica, pa cemo vidjeti hoce li i to proci, uglavnom zasad se nije lose pokazala... A sastav joj je: glicerol, vazelin i tecni parafin (bas je masna i jako nahrani kozu)...

Lejla80- vidjet cu kakva ce biti ova krema, a ako ne ode sa njom, onda cu traziti tu tvoju... hvala na info user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 704
   RE: atopijski dermatitis
24.8.2011 11:30:27   
Cickolini
E ovako mi smo bili jedno vrijeme aktivni, ali kako vas slabo ima odustali smo. Sad da se javimo sa pozitivnim vjestima. Od drugog mjeseca se borimo sa dermatitismo. Bilo ga je po licu i vratu, ja sam i sliku stavljala. Pred godisnji sam podlegla kremi hidrokortison jer sam se bojala da se na moru zbog vrucine ne pojavi neka infekcija.

Krema nam nije puno pomogla. Samo malo umanjila, ali nista specijalno. U Sarajevu mi je prijateljica (koja se takodjer javljala - Lela) savjetovala da kupim kremu BIO ELIKSIR (oko 100 KM) jer je njoj samo to pomoglo. Meni se ucinilo skupo pa nesto hocu necu... i ne kupim. Mojoj bebici bas pukne koza na licu i odletim ja do nje i posudim kremu da probam. Prekinem i sa hidrokortisonom i stavim joj. Do ujutro se sve povuklo. Nevjerovatno.

Ona nam je dala njene kreme sto joj je malo ostalo (jer je ona drugu narucila) i s tom kremom evo skoro mjesec dana odrzavam svojoj bebici kozu. Namazem kad se sjetim. Nacesce svaki treci dan prije spavanja. Imamo ponovo kozu lijepu masalla. Da se ne ureknemo. Ne pazim ni na sta. Dojimo i jedemo i cvrstu hranu. Peremo sa omeksivacima ... ma sve normalno.

A najbolje od svega je sto je krema biljna. Mozda sam pretjerala sa hvaljenjem, ali ne mogu da vam objasnim koliko sam sretna jer kad joj bukne koza, dala bih sve samo da bude normalna i sad smo to postigli.

Evo i stranica pa pogledajte http://www.bioeliksir.ba/

< Poruku je uredio Cickolini -- 24.8.2011 11:34:09 >


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 705
   RE: atopijski dermatitis
24.8.2011 16:26:09   
niki83
IZVORNA PORUKA: lejla80

Pozdrav drage zenice evo da se i ja javim...moj mali od rodjenja ima taj osip po licu,prvo po obrazima pa se potom prosirio na celo i bradu..Onako lice mu se bas zacrveni jako par dana nakon cega bude bas bas grubo te i kad se povuce crvenilo ostanu lisajevi..U zadnje vrijeme su se lisajevi poceli javljati na rukicama i nogama, pa cak i na ledjima. Nasa pedijatrica je to objasnila kao malo ekcema, sta god joj to znacilo i tek nedavno nam propisala afloderm. Ja sam namazala par puta i stvarno se sve povuklo al vec poslije par dana osip se (ako ga tako mogu nazvati ) vratio. Nakon toga mi preporuci jedna pedijatrica da kupim jednu kremicu u biljnoj apoteci i vjerujte od prvog mazanja tom kremom iritirana koza se razmeksala a sve nestalo za dva dana. Ja presretna. Svakako cu na sljedecoj kontroli insistirati da mi dr da uputnicu za dermatologa a ako jos nekom moze pomoci krema se zove Revita a kupila sam je u Euromedical apoteci u Zenici. Eh sad ne znam ima li ova apoteka u Sarajevu al svakako vrijedi pokusati...


Joj izvini Lejla, ali meni je od ove Revite zlo.. Nama je samo pogorsala stanje prosle godine, a ne svidja mi se sto ce te masa ljudi u Zenici bas uputiti u ovu istu apoteku i reci eh Revita je za sve dobra user posted image mislim koji je njen sastav, proizvodjac???? Bilo sta??!!
Ja poslusam tako jednu osobu i kupim, namazem jednom muzu, njemu nista, namazem bebi, upalile joj se ruke!!! Tako mi je bilo krivo na mene samu...srecom poslije smo A-dermom popravili stanje..


_____________________________

N&N

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 706
   RE: atopijski dermatitis
27.8.2011 16:03:12   
NovaNina
I ja se slazem sa Niki ...nigdje sastava, proizvodjaca ..miris cudan...kao dobro stare i pokvarene kreme ... mozda ima i kortikosteroide ..ko zna...



_____________________________

________________________________
Alen 31.07.2009

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 707
   RE: atopijski dermatitis
14.11.2011 22:44:08   
baby2
Molim vas,znate li gdje bih mogla kupiti nerafinirani shea maslac???

Citala sam da pomaze kod AD,pa da pokusam.



(odgovor članu NovaNina)
Neposredna veza do poruke: 708
   RE: atopijski dermatitis
27.1.2012 11:12:00   
Super dada
Nisam se dugo javljala, ali imam ponešto da podijelim sa tužnim i očajnim majkama koje se bore sa AD.
Kod mog user posted image se pojavio AD kad smo uveli čvrstu hranu. Pomalo smo održavali pod kontrolom izbjegavajući "štetne" tvari i namirnice, te smo koristili A-dermu kremu za tijelo. Kulminiralo je kad sam ja pocela raditi, kada smo se "odvojili". Ma to su bil žive rane po licu, zbog češkanja, često je tu bilo i nakalemljene super infekcije.

Nadajući se da će nam more i morska klima prijati, proveli smo odmor od 10 dana na moru, ali tek tad je nastupila katastrofa.

Počeli smo sa homeopatijom, a onda sam saznala na ovom forumu za mehlem sa propolisom od magistre iz Posušja. To je definitivno čudotvoran lijek. Sve se povuklo a povremeno se javi mala polja hrapavosti i crvenila, koje kada namažemo potpuno nestane.
Mnogi su me pitali da li sam sigurna da li ima u tom mehlemu kortikosteroida. Naravno da ne znam sastav i da nisam sigurna, ali nema kortikosteroidne kreme koje ja nisam koristila, čak je zbog dramatične situacije u nekoliko navrata primao i Urbazom injekcije. Ništa nije imalo efikasnije djelovanje, ništa zvanično medicinsko nije njemu pomagalo, sasvim malo je moglo da zaliječi.

Svakome bih preporucila ovaj mehlem, ili ako imate nekoga drugog ko pravi mehlem sa propolisom. Nama je on bio spas. Čak i sad imamo kutijicu sa zalihom u frižderu, iako unazad godinu i više nema konkretnih kožnih promjena.


_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu baby2)
Neposredna veza do poruke: 709
   RE: atopijski dermatitis
17.2.2012 15:41:14   
bubuli
moja djevojcica ima 2 god i 2 mjeseca i prije mjesec dana na palcu desne ruke se pojavilo 5-6 tackica koje su licile da ce izrasti u bradavice one djecije...
nakon nekih 7 dana te tackice su se spojile u jedno sto najvise lici na ekcem...
mazala joj bepantenom pa bivacinom pa betagenom po preporuci pedijatra i kad nakon mjesec dana nije proslo nego se prosirilo odemo dermatologu i kaze atopijski dermatitis...
4 dana da pije rinolan(zbog svrbeza) i da mazemo tecnim puderom bez anestezina...zatim 7 dana danju mazati sa bepantenom a navece tanko sa advantan mascu pa na kontrolu...
preporucila je aven trixera kolekciju koju smo uzeli...
eh mazemo se i za 4 dana na kontrolu ali to je sad na obe sakice i gore i dlanovi i ima na podlakticama sa donje strane-siri se...
vidjet cemo sta ce reci na kontroli...
do sada nije imala nikakvih alergija niti na hranu ni bilo sta i sad to bum odjednom...

_____________________________



(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 710
   RE: atopijski dermatitis
19.2.2012 22:55:17   
Ombra
mojoj smrdi 15 dana nakon poroda iskocile bubuljice i osula se sva po licu...odemo na vakcinu i tehnicar, ne doktor kaze kao dermatitis je to i procice...ja naravno poludim, pocnem plakat jer mi od priajteljice mala ima dermatitis i to jako agresivan i znam kroz sta prolazi...odmah dijete dermatologu...i fino mi je rekla da se dijete cisti od mojih hormona i da izbacim svu kozmetiku i omeksivace...preporucila mi aven trixera kozmetiku...sad hvala bogu osipa nema, povukao se...a ja izbacila sve sto mi je dermatolog rekao...vodila sam je i pedijatru a pedijatar rekao kao malo AD-a a napisao na nalazu kao alergija samo i propisao mi isto sto i dermatolog...dermatolog mi je bio divan...tj.ona :) a pedijatar nula bodova

meni samo nije jasno sto pedijatri ne pripreme roditelje za ovo...mislim kad uspostave dijagnozu...meni pedijatar to tako rekao kao da je nesto sto je bezazleno...a nije...ja igrom slucaja znam i susrela sam se s tim...

iskreno se nadam da ce svim vasim bebicama proci to brzo a i ja svoju princezu stalno pratim i posmatram, stahujem da se ne pojavi jer joj je osjetljiva koza...ali evo ova kozmetika aven joj pravo pomogla...

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 711
   RE: atopijski dermatitis
19.2.2012 23:07:20   
škorpija
ombra vjerovatno to govore zašto što nije svaki AD isti, moj malac je imao ali mu se javljalo samo po nogama i vratu i prošlo je kad je napunio godinu, samo smo koristili a-dermu, dok je recimo u malca moje prijateljice baš bio izražen i puno se napatila, ali hvala bogu u njenom malcu je prošlo kožda kad je imao 1,5 godinu. moja poznanica se isto tako rasplakala kad je pedijatra dao dijagnozu AD, ali ne treba biti odmah negativan, činjenica je da je sve više djece sa AD-om a vjerovatno će ih biti sve više.

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 712
   RE: atopijski dermatitis
27.2.2012 16:28:13   
niki83
Drage mame, hajde koja ima kontakt tel. od ove tete iz Posusja sto pravi taj mehlem sa propolisom??!! Jos i to da probam..evo trece proljece ide..vec se stanje pogorsava, a mogu misliti kako ce tek biti..ma nema sta nisam probala, zlo mi je od ovog AD-a, nocu se budi, češe, ranice je napravila po rukamauser posted image Saljite i na PP ako vam je lakse, hvala unaprijed..

_____________________________

N&N

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 713
   RE: atopijski dermatitis
27.2.2012 16:33:03   
Hurma

IZVORNA PORUKA: niki83

Drage mame, hajde koja ima kontakt tel. od ove tete iz Posusja sto pravi taj mehlem sa propolisom??!! Jos i to da probam..evo trece proljece ide..vec se stanje pogorsava, a mogu misliti kako ce tek biti..ma nema sta nisam probala, zlo mi je od ovog AD-a, nocu se budi, češe, ranice je napravila po rukamauser posted image Saljite i na PP ako vam je lakse, hvala unaprijed..


more, morska voda?

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 714
   RE: atopijski dermatitis
27.2.2012 16:35:01   
milenium
niki a jeste vi koristili neku kremu Eutean,ili Eutan ,ne znam kako se točno piše. ona je kažu bez kortikos.i najbolje pomaže kod ad.pa ako ju je netko koristio da napiše iskustva.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 715
   RE: atopijski dermatitis
27.2.2012 16:43:45   
niki83
Sto se mora tice, ne pomaze nazalostuser posted image kao da joj nagrize kozu, i uvijek dobije sitno osip..prosle godine smo bili dva puta, ali nista..Trenutno joj mazem domace maslinovo ulje, dobili smo od neke dr., iz Splita je..Posto je koza jaaaako suha onda nam ono trenutno pomogne..
A taj Eutan ili kako vecuser posted image prvi put cujem..

_____________________________

N&N

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 716
   RE: atopijski dermatitis
27.2.2012 16:45:19   
anidla
IZVORNA PORUKA: niki83

Sto se mora tice, ne pomaze nazalostuser posted image kao da joj nagrize kozu, i uvijek dobije sitno osip..prosle godine smo bili dva puta, ali nista..Trenutno joj mazem domace maslinovo ulje, dobili smo od neke dr., iz Splita je..Posto je koza jaaaako suha onda nam ono trenutno pomogne..
A taj Eutan ili kako vecuser posted image prvi put cujem..


niki83, gdje zivis?


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 717
   RE: atopijski dermatitis
27.2.2012 16:49:37   
milenium
našla sam na google,nije Eutan nego Euten(nisam bila sigurna za naziv ,tek sam prije nekoliko dana slučajno čula za tu kremu na nekom roditeljskom portalu) ,evo ga
ATOPIJSKI DERMATITIS I EUTEN KREMA
Atopijski dermatitis je vrlo neugodna pojava, kako za odrasle, tako i za djecu.
Roditelji djece koja koja imaju neki oblik atopijskog dermatitisa, vrlo su zabrinuti kada vide svoju djecu kako pate, a ne mogu im pomoći ni ublažiti iritaciju kože, bol i svrbež, osim uporabom kortikosteroidnih krema. Te kreme izgledaju kao da imaju magično djelovanje, mogu znatno poboljšati stanje kože i erupcija, ublažiti iritaciju i svrbež. Ipak, one potiskuju simptome, ali ne liječe ih. No, koliko su dobri kao trenutna pomoć, toliko su nezgodni kao trajna pomoć. Izazivaju jako stanjenje kože i time mogu pogoršati suhoću i grubost kože, tipičan problem kod atopijskog dermatitisa. Nadalje, koče i imunološku reakciju.

Umjesto kortikosteroidnih krema preporučujemo prirodnu kremu Euten, koja sadrži ekstrakte biljaka gavez, stolisnik, kadulja i menta i ima protuupalno, antiseptičko i fungicidno djelovanje, a s izuzetnim uspjehom regenerira i omekšava kožu. Krema nema ograničenja u dužini primjene kako kod odraslih, tako i kod djece.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 718
   RE: atopijski dermatitis
27.2.2012 16:51:11   
niki83

IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: niki83

Sto se mora tice, ne pomaze nazalostuser posted image kao da joj nagrize kozu, i uvijek dobije sitno osip..prosle godine smo bili dva puta, ali nista..Trenutno joj mazem domace maslinovo ulje, dobili smo od neke dr., iz Splita je..Posto je koza jaaaako suha onda nam ono trenutno pomogne..
A taj Eutan ili kako vecuser posted image prvi put cujem..


niki83, gdje zivis?


Zenica

_____________________________

N&N

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 719
   RE: atopijski dermatitis
28.2.2012 9:22:03   
Ben 10
Kod nas je bio po pregibima izrazen ,sve smo probali kreme ,neke su pomogle ,neke ne...
Sada smo uzeli neku kremu sto pravi zena u apoteci u Mostaru,AD se povukao ,ne pojavljuje se ,inace smo vec dugo i bez bronhitisa.Nadam se da je ovome kraj i da se nece pojavljivati vise ,ni jedno ni drugo...Koza mu jeste suha ,ali nema svraba i osipa...

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 720
   RE: atopijski dermatitis
28.2.2012 10:18:56   
niki83
Da li je neka od vas davala dijetu Flonidan sirup? Da se smiri ovo.. mi smo i sinoc jako slabo spavali, a Fenistil kapi nam vise nemaju efekta..

_____________________________

N&N

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 721
   RE: atopijski dermatitis
28.2.2012 14:41:17   
milenium
ja imam flonidan sirup,ali odavno stoji nenačet.jednostavno mom djetetu se povraća na svaki sirupuser posted image

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 722
   RE: atopijski dermatitis
28.2.2012 21:03:37   
niki83
mi smo veceras kupili i dali joj kasikicu..sad je pratimo..
millenium poslala sam ti danas pp u vezi onog melema od propolisa..pa nisam sigurna jesi li dobila!?user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 723
   RE: atopijski dermatitis
5.3.2012 9:17:23   
Ben 10
Niki ,ja sam davala djetetu Flonidan uvece pred spavanje ,da mirnije spava i da se po noci ne cese ,na preporuku dr.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 724
   RE: atopijski dermatitis
5.3.2012 9:29:19   
mala86
niki sad procita ovo za maslinovo ulje
ako ti treba jos i moze pomoci slobodno se javi!imam i ja pravog domaceg,iz Supetra ujak donio

nadam se da je drugarica bolje

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *