|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: atopijski dermatitis
18.5.2011 12:48:05   
Hurma
mi radili alergo test na hranu... pokazalo osjetljivost na citruse i na morsku ribu... kao sto sam i znala... + paradajz (kecap - zacini... konzervanski).... za sada i nema citrusa... a davat cu mu samo svjez paradajz... tako da je to mislim generalno kod djece sa AD... nije alergican nego eto malo osjetljiv... tako kazu... pa kad mu bukne necu mu davati to ni zimi ni na jesen... sta mogu

zna li neko gdje bih mogla uraditi alergotest na kupke... deterdzente i to, ovi gore na pedijatriji kazu da oni ne rade... kod njih gore cu jos uraditi na prasinu, grinje, polen i to...

(odgovor članu sike)
Neposredna veza do poruke: 676
   RE: atopijski dermatitis
18.5.2011 12:52:11   
Lady26
IZVORNA PORUKA: sike

Moram sacekati da zavrsim sa Aflodermom pa cu onda do Knoriceuser posted image Znaci u ponedjeljak.Kupila sam A-dermu,kremmu za lice i tijelo,masna faza 28% i vec kod prvog mazanja grubi zahvaceni dijelovi su postali meksi i nisu vise zategnutiuser posted image Planiram uzeti jos i uljni gel za tusiranje i mlijeko.Kolekcija je super,zaista!


user posted image user posted image user posted image user posted image hvala Bogu user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu sike)
Neposredna veza do poruke: 677
   RE: atopijski dermatitis
24.5.2011 15:09:59   
Lelaaa
Pozdrav forumasicama i hrabrim mamicama koje se bore sa AD..
Imam sina koji ima 4 i pol mj,borimo se sa AD skoro 3 mj...lezali smo i na Pedijatriji par dana,nalazi su mu svi super,AD je u pitanju ali jos uvijek neznamo na sta je alergican,promjenila sam mu hrani na Hipioalergijski NAN i samo njega jede sada ali nema pomaka,u pocetku je bilo samo na obrazima a sad se prosirilo i na nogice,rukice,stomak...mnogo ga cesece da se raskrvari....koristila sam Pantenol,Adermu sampon i kremu,sada Mustelu ali nista,malo se smiri pa se opet pojaca crvenilo,dusa me boli gledati ga kako ga nenormlano svrbi a nemogu mu puno pomoci...cula sam za ove neke bljne kao kreme,kod dr Prohic i te neke iz Posusja ali kortikosterodi su u pitanju sigurno a to mi je bas zadnja nada...dali neko zna neke biljne kreme,nekog dobrog dermatlologa osim dr Knor kod koje sam bila i koja izgleda svim mamama isto prica,AD je u pitanju i koristite A dermine proizvode i to j eto....user posted image
Puno pozdrava za mame i bebice user posted image user posted image


_____________________________

07.01.2011. u 12:30h na svijet je dosao moj sincic ... tezak 4400 gr i dug 55 cm. Hvala dragom Bogu na ovom prelijepom poklonu!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 678
   RE: atopijski dermatitis
30.5.2011 12:38:52   
stela2
lelaaa, u kremi iz posušja nema kortikosteroida, pa probaj..nama jako pomaže, možda će i vama..

(odgovor članu Lelaaa)
Neposredna veza do poruke: 679
   RE: atopijski dermatitis
30.5.2011 14:30:42   
škorpija
lelaaaa vjerovatno sve već znaš, ali imaš i ovdje puno savjeta, najbitnije je izbaciti omekšivač ( i roditelji i beba), koristiti samo deterždnet namijenjen nježnoj koži (chicco, persil sensitive), paziti na prašinu (jedna moja priajteljica je izbacila zavjese i tepihe dok je bebi imao AD, poslije navršene godien mu se hvala bogu stanje jako poboljšalo, gotovo i nema AD)
uglavnom morate pormijeniti način života, a bebija će to vjerovatno proći smao od sebe dok bude malo stariji

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu stela2)
Neposredna veza do poruke: 680
   RE: atopijski dermatitis
31.5.2011 10:08:02   
anidla
IZVORNA PORUKA: škorpija

lelaaaa vjerovatno sve već znaš, ali imaš i ovdje puno savjeta, najbitnije je izbaciti omekšivač ( i roditelji i beba), koristiti samo deterždnet namijenjen nježnoj koži (chicco, persil sensitive), paziti na prašinu (jedna moja priajteljica je izbacila zavjese i tepihe dok je bebi imao AD, poslije navršene godien mu se hvala bogu stanje jako poboljšalo, gotovo i nema AD)
uglavnom morate pormijeniti način života, a bebija će to vjerovatno proći smao od sebe dok bude malo stariji


ova rpijateljica sam ja ? user posted image ljubim te

lelaaaa, ja samkonstantno bila na ovoj temi,more mojih postova mozes da procitas.....i uvijek sam govorila adnijebolest vec stanje na koje se roditelj jednostavno mora naviknuti....promjeniti neke stvari iz temelja i onda se na njih navikavati, s vremenom prodje....

nama HB nema dermatitisa,ali svaki put kad mu padne imunitet krene i AD ali ga sprijecim sa  bepanthen masti i dexrly kremom....

ono sto ti mozes uraditi je testirati sama neke stvari, tako sam ja , iako je to mukotrpno, ali izdrzi se sve....tek sam prije par mjeseci vratilatepihe ali ne one vunene nego sam kupila etisone....

sretno!


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 681
   RE: atopijski dermatitis
31.5.2011 11:32:04   
Lelaaa
hvala Vam svima na odgovorima...
Molim Vas da mi kazete kako da dodem do tete iz Posusja da uzmem tu kremu...user posted image

_____________________________

07.01.2011. u 12:30h na svijet je dosao moj sincic ... tezak 4400 gr i dug 55 cm. Hvala dragom Bogu na ovom prelijepom poklonu!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 682
   RE: atopijski dermatitis
31.5.2011 12:06:44   
anidla
IZVORNA PORUKA: Lelaaa

hvala Vam svima na odgovorima...
Molim Vas da mi kazete kako da dodem do tete iz Posusja da uzmem tu kremu...user posted image


zaboravih ti reci da nappravis bebi kupku kad ga kupas s maslinovim uljem, pomaze.


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Lelaaa)
Neposredna veza do poruke: 683
   RE: atopijski dermatitis
5.6.2011 9:23:53   
Hurma
dajte mi savjet... u malog ima jos uvijek atopijskog... jutros i po guzi, haos, mislim da je od znoja, sad cu preci na pampers sensitive...  e interesuje me recimo smije li dijete direktno u more iako ima po nogicama ovih lišajeva???  kako tretirati kozu po izlasku iz mora? odmah sapiranje obicnom vodom? mazanje? user posted image user posted image user posted image  strasno mi djeluje da ga u slano more ubacim a ovo se crveni?!?!?!

hvalauser posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 684
   RE: atopijski dermatitis
5.6.2011 12:55:37   
Nunichi
Ja sam Hurma vidjela i ovu kremu, mada nije pogodna kad vec postoje ekcemi. user posted image




EXOMEGA BARRIERE KREMA
s ekstraktom Rhealba® zobi i silikonima
(pakiranje 100ml)

Specifična zaštita atopijske kože prije kupanja u moru ili bazenima. Hidrofobna krema,nevidljiva na koži koja stvara zaštitni film i ne dozvoljava kontakt kože s vodom. Istodobno spriječava iritacije i suhoću kože te ne začepljuje pore.
Može se primijeniti i kao zaštita kože ruku kod pacijenata s kontaktnim dermatitisom.NAČIN PRIMJENE
Primijeniti prije kupanja na mjestima koje treba zaštiti, a nakon nanošenja sredstva za zaštitu od sunca.
Krema se s kože skida tuširanjem s vrlo blagim higijenskim sredstvom.


Ne koristiti u slučaju već postojećih ekcema!

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 685
   RE: atopijski dermatitis
5.6.2011 13:08:03   
Hurma
hvala ti puno... iako ni sama vise nisam pametna, kako i sta... sad cu prije mora morati da ukljucim kortikosteroide da mu se ovo smiri, bar par dana, pa da mu bude cista koza pred more...  nažalost user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 686
   RE: atopijski dermatitis
5.6.2011 13:19:35   
Rabi
Moja Ajsa je imala neki crveni osip po licu, obrazi i posebno celo, koji se s vremena na vrijeme toliko isusi da je izgledalo UZASNO! Bas kao hrastova kora, bukvalno! Dr. opste prakse kaze atopijski dermatitis, ja se zijanila.... i kaze meni jedna prijateljica da je njeno dijete imalo isti problem i da je bila kod dermatologa...tako i ja uradim, odnesem dijete privatnom dermatologu, dobijem dijagnozu obicnog EKCEMA, napravi mi zena kremu i djetetu posle treceg mazanja sve nestalo hBuser posted image a dva mjeseca smo se patili i mazali adermom!!! Prema tome, moj savjet je da posjetite dermatologa ako vec i niste sigurne da je ovaj dermatitis u pitanju, dr. opste prakse znaju lupati bezveze....

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 687
   RE: atopijski dermatitis
5.6.2011 13:29:26   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Hurma

hvala ti puno... iako ni sama vise nisam pametna, kako i sta... sad cu prije mora morati da ukljucim kortikosteroide da mu se ovo smiri, bar par dana, pa da mu bude cista koza pred more...  nažalost user posted image


To sam ti i ja htjela napisati, da probas malo srediti stanje trenutno.
Ja sam na more nosila obicnu onu exomega a-dermu i nivein kupka-sampon i nismo imali problema.
Kod nas je veci problem zimi, ljeti nam je samo suha koza, nema crvenila.

Uglavnom potrazi "plavu kolekciju" exomega, tu ima dosta ovih kupkica i gelova.  Pa napravi neku kombinaciju.
Sretno!

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 688
   RE: atopijski dermatitis
5.6.2011 13:32:25   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Rabi

Moja Ajsa je imala neki crveni osip po licu, obrazi i posebno celo, koji se s vremena na vrijeme toliko isusi da je izgledalo UZASNO! Bas kao hrastova kora, bukvalno! Dr. opste prakse kaze atopijski dermatitis, ja se zijanila.... i kaze meni jedna prijateljica da je njeno dijete imalo isti problem i da je bila kod dermatologa...tako i ja uradim, odnesem dijete privatnom dermatologu, dobijem dijagnozu obicnog EKCEMA, napravi mi zena kremu i djetetu posle treceg mazanja sve nestalo hBuser posted image a dva mjeseca smo se patili i mazali adermom!!! Prema tome, moj savjet je da posjetite dermatologa ako vec i niste sigurne da je ovaj dermatitis u pitanju, dr. opste prakse znaju lupati bezveze....


Ah to svakako, mada i koznjaci lupaju nekad. user posted image Meni je jedan stari dermatolog prije 4 godine dao kortikosteroide, a ja imala ospice. user posted image user posted image user posted image

Drago mi je da kod tvoje bebe nije AD, on je bas dosadan.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 689
   RE: atopijski dermatitis
6.6.2011 10:43:38   
Cickolini
Pozdrav drage moje evo i mi smo bile kod dermatologa. Ustanovio je ekcem, ali zar atopijski dermatitis i ekcem nije ista stvar??? Pitam ovo jer Rabi pise da je kod njih obicni ekcem, a ne AD. Ja koliko sam citala i shvatila doktora da je to isto. Vec samo pislaa da moja D ima hvala Bogu samo po obrazima. Ima i po vratu, ali mi jos uvijek samo Bepanthen kremu koristimo i nista drugo. Nismo nista puno promjenili osim sto smo iz njenog vesa ibacili omeksivac, a kotistila sam onaj Chicco bijeli. Mi smo u Holandiji i dermatolog nam ovdje nije ni na sta posebno skrenuo paznju. Nije nam rekao da nesto promjenimo. Cak sam ja i omeksivac na svoju ruku ukinula. Dao nam je kremu sa veom malo korstikoida (kaze da njegovo dijete ima ekcem on bi je koristio jer bas ima malo). Kao ima i agresivnijih, ali posto je baba mala ne savjetuje. Mi jos nismo poceli da je koristimo. Kaze najcesce prodje u prvo godini, a moze trajati i duze. Nije mi zabranio nista da jedem jer mi iskljucivo dojimo. Kaze samo nastalo, samo ce se i povuci kad se kod bebe imunoloski sistem isgradi i ojaca. Najcesce bude ovako. Ja sam to tako i prihvatila jer ako nastavim mozgati kao i do sad poludjet cu. Sve nam je isto kao i do sad kupke, deterdjenti osim omeksivaca ...

Bili smo i na bazenu neki dan. Ja sam joj kozu malo namazala Waleda kremom za guzu jer sadrzi cink i kupali smo se cijeli dan. Malo se zacrvenila u licu vise taj dan, ali sutra je bilo bolje.




_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 690
   RE: atopijski dermatitis
9.6.2011 12:07:37   
Cickolini
Drage mamice samo da vam jos napisem da probate SLANU SOBU. Forumasica Leena je spomenula slanu sobu jer je vodila svoju djevojcicu koja je imala bronhitis. Kako sam se zainteresovala malo sam istrazivala na internetu sto mozete i vi ... vidjet ceste da slana soba pomaze puuuuno kod ekcema, alergija i dermatitisa. Ja cu cim dodjem u Sarajevo odvesti moju D tamo pa da pokusamo, a vi mozete vec sad. Vrijedi probadi ne vjerujem da je skupo. Na internetu ukucajte smao slana soboa sarajevo pa cete vidjeti. Nadam se da ce nekom pomoci :)

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 691
   RE: atopijski dermatitis
22.6.2011 10:55:15   
malena131
Drage moje treba mi vasa pomoc...Moj djecak od 17 mjeseci ima neki izlaz po nogicama. Pojavio se prije 3-4 mjeseca. Prvo 2-3 tackice pa se prosirilo. Pedijatrica rekla da je to neki dermatitis. Mazali nekim kremicama i nista. Otisli kod dr. Djulistane Prohic ona rekla da nije nista strasno, da je jako suha koza, da manje kvasimo (al to je prosto nemoguce) dala neku malu kremicu koju je ona napravila. Dok smo mazali bilo bolje, poslije toga isto. Koristili Mustelino ulje i kremu malo smanji pa se opet pojavi. Veceras naruceni kod dr. Alendera jer se opet pogorsalo. Do sad ga nije svrbilo al cini mi se da sad cese na tim mjestima.
Planiramo na more sad ne znam da li ce mu to smetati da li ce morska voda to pogorsati. Na tim mjestima jedobro suha koza i crvena.
Jako ruzno izgleda a mislim i da mu dobro smeta.
Molim vas ima li ko kakav savjet, mozda je i atropijski dermatitis, niko mi nista konkretno ne govori.


_____________________________

Nasi djecaci, najvece ljubavi na svijetu stigle su 12.01.2010.

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 692
   RE: atopijski dermatitis
22.6.2011 12:57:18   
anidla
IZVORNA PORUKA: malena131

Drage moje treba mi vasa pomoc...Moj djecak od 17 mjeseci ima neki izlaz po nogicama. Pojavio se prije 3-4 mjeseca. Prvo 2-3 tackice pa se prosirilo. Pedijatrica rekla da je to neki dermatitis. Mazali nekim kremicama i nista. Otisli kod dr. Djulistane Prohic ona rekla da nije nista strasno, da je jako suha koza, da manje kvasimo (al to je prosto nemoguce) dala neku malu kremicu koju je ona napravila. Dok smo mazali bilo bolje, poslije toga isto. Koristili Mustelino ulje i kremu malo smanji pa se opet pojavi. Veceras naruceni kod dr. Alendera jer se opet pogorsalo. Do sad ga nije svrbilo al cini mi se da sad cese na tim mjestima.
Planiramo na more sad ne znam da li ce mu to smetati da li ce morska voda to pogorsati. Na tim mjestima jedobro suha koza i crvena.
Jako ruzno izgleda a mislim i da mu dobro smeta.
Molim vas ima li ko kakav savjet, mozda je i atropijski dermatitis, niko mi nista konkretno ne govori.




sve je individualno za more,nekom pomaze,nekom ne....znam slucajeve kojima je bas bas pomoglo,ali u nase mslucaju nazalost nije bilo tako....opet kazem sve zavisi...

sve smo prosli,i kod nas se zaista pokazalo da je bilo potrebno neko vrijeme da Noa ojaca i da se sam izborio s tim....opet napominjem kad god mu opadne imunitet,kad se razboli pojavi mu se na obrazima i pa nekim dijelovima tijela.....

sad je ok HB...
sretno


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu malena131)
Neposredna veza do poruke: 693
   RE: atopijski dermatitis
22.6.2011 22:09:43   
mamilica
Drage mame koje se borie sa atopijskim dermatitisom,
Nisam imala vremena da se javljam i pisem kako smo mi ocistili svu kozu. Da ne zaboravim da smo sve dr obisli, od pedijatra, dermatologa cak i infektologa. Radili briseve s koze sto privatno sto preko uputnice i poslije nezadovoljstva terapijom dr Alendara koji vazi za vrhunskog dr u toj oblasti i silnih kortizona koje smo namazali na kozu odlucili smo probati alternativu. Po preporuci, narucili smo se homeopati, iskreno bez imalo vjere da ce ista popraviti. Prvi tretman je bio pocetkom marta i mojoj djevojcici u roku od 2 mjeseca, iscezao je svaki ekcemcic koji je imala na kozi. Koza je cista i zdrava kao da nista nikada nije bilo po njoj. Ako niste probali moj bi savjet to bio, nece skoditi a rezultati su nevjerovatni.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 694
   RE: atopijski dermatitis
23.6.2011 8:21:09   
Cickolini
Mamilica imas PP :)

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu mamilica)
Neposredna veza do poruke: 695
   RE: atopijski dermatitis
13.7.2011 18:41:40   
Hurma
MOREEEE I SAMO MOREEEE... MORSKA VODA... malo prvih dana bilo upaljeno i hrapavo, nisam htjela da mazem kremama osim onih za sunce i nakon 3-eg dana sve se ocistilo... i evo i danas nakon 10 dana jos je sve cisto, ponijela morske vode kuci pa ga tusiram... bit je takođe i ne sapirati odmah morsku vodu, nego neka je na tijelu nekoliko sati cak i da prespava noc... user posted image vec sam isplanirala u septembru opet na more...bar napuniti flaše... jer u jesen najviše bukne... etoooo

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 696
   RE: atopijski dermatitis
22.7.2011 13:32:26   
stela2
hurma, kod nas je obrnuto.. more nam ne pomaže ništa..došao je na more čisti, vratio se koda da je bio u ratu..čak i s ranama..
a, u jesen se njemu poboljša..

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 697
   RE: atopijski dermatitis
12.8.2011 12:10:14   
Šanti
Molim vas da mi neko odgovori da li se fenistil kapi mogu uzeti na recept ili se kupuju?

(odgovor članu stela2)
Neposredna veza do poruke: 698
   RE: atopijski dermatitis
12.8.2011 20:46:16   
NovaNina
Koliko ja znam kupuju se. Imala sam recept ali sam ih morala platit 

_____________________________

________________________________
Alen 31.07.2009

(odgovor članu Šanti)
Neposredna veza do poruke: 699
   RE: atopijski dermatitis
12.8.2011 22:31:56   
Šanti
Hvala Nina, vec sam kupila. Ali me zanimalo uopste da ne idem dzaba do apoteke i da mi kazu da ne moze bez recepta, pa zato. U svakom slucaju hvala ti na odgovoru:)

(odgovor članu NovaNina)
Neposredna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *