|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: atopijski dermatitis
13.5.2011 20:57:43   
MinaMM
ja sam njemu dala sok od cijedjene narandze u ponedjeljak i u srijedu i cetvrtak noc nismo nikako spavali. samo se ceskao i budio. ja sam jutros legla u 9 (sreca pa sam na bolovanju). nije prije nikad bio narandzu, ali je imao isto crvenilo i ceskao se. nocas je pravio sebi ranice po vratu i zglobovima koliko se ceskaouser posted image . zubima se isto ceska, ostriuser posted image



_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 651
   RE: atopijski dermatitis
13.5.2011 21:54:18   
milenium
IZVORNA PORUKA: Hurma

je li fakat to ima veze sa proljećem? sta kazete na more i kupanje u slanoj vodi? sat aako mu se ne povuce dok ne krenemo na more? da li ga smijem kupati i izlagati suncu uopšte??? iskustva??? user posted image  plzzz
mi se narucili na alergotestove u srijedu, da vidim vise i to... je li fakat osjetljiv na nesto... iako smo do sada skontali samo citrusi i kecap/paradajz... jedva cekam da vidim...


može biti da ima veze i s proljećem,barem je kod nas slučaj tako.mi smo ispočetka dok nismo uradili alergotest sklanjali od njega sve što nam je pedijatar da može izazvati najčešće alergije( citrusi-naranča,kikiriki,ketchup,kivi,jagode...itd)ali kad smo uradili alergotest rezultat je pokazao da nije alegičan ni na što od toga niti općenito na hranu,niti na vunu,niti na sintetiku niti na perje,nego je alergičan na pelud stabala,trave,korova,prašinu.a sad je najgore vrijeme što se toga tiče.budio se često po noći,češao se i on a ponekad ga češkali i mi,čak je u sanu znao dozivati''češite me češite me''.nama je pomogla ova krema iz posušja to smo uzeli na svoju ruku,ali kad smo uradili alergotrst dobili smo još jednu kremu od alergologa kojom mažemo samo jednom i to navečer,mažemo samo po potrebi ako bude hrapava koža.a kad izlazimo van pijemo sirup za te alergije na pelud,trave itd.nama je more jako pogodovalo dok smo išli a i tako nam je sad alergolog i preporučio.uglavnom more pomaže kod ad.user posted image user posted image

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 652
   RE: atopijski dermatitis
13.5.2011 22:04:37   
milenium
Kako pomoći djetetu koje je alergično na pelud?
Kakvi su znakovi alergije i kako je liječimo?

"Postoji više vrsta alergija, ovisi o tome u kojem dijelu tijela se je počeo izlučivati histamin i o dobi bolesnika. Peludna ili alergijska hunjavica je sezonski oblik alergijskog rinitisa te je najrašireniji oblik alergije. Uzrokuje ju pelud različitih trava, drveća i korova. Alergen najčešće udahnemo, alergijska reakcija najčešće uzrokuje jako obilan vodeni sekret i iritaciju nosa, začepljen nos, često uzastopno kihanje (pogotovo ujutro), oči su suzne, crvene i svrbe, svrbi nas ždrijelo, uši, moguća je upala sinusa, osjetljivost, umor, lošija koncentracija. Ako takvi problemi traju svu godinu, uzrok može biti alergija na kućnu prašinu ili ima bolesnik nealergijsku hunjavicu."
Više od liječenja alergije važno je njezino spriječavanje. Najbolja pomoć je izbjegavanje alergena - znači peludi- koliko je to moguće, jer oni uzrokuju kliničke simptome. Kada ima dijete peludnu hunjavicu najvažnije je da izbjegavate pelud u proljeće. Dijete neka ne izlazi na mjesta gdje je puno peludi, osobito ne ujutro i navečer, kada je u zraku najviše peludi. Pomoći će ako će si lice umiti hladnom vodom te oči isprati čajem. Prije spavanja se preporučuje kupka i pranje kose (da se ispere pelud), odjeću je potrebno skinuti van spavaće sobe.

Kod alergije na pelud se za vrijeme cvatenja ne zdržavajte vani, kod alergije na grinje redovito čistite prašinu te izvodite ostale mjere protiv grinja. Prozori neka budu zatvoreni, da bi spriječili ulazak peludi, pogotovo u danima kada je u zraku visoka ili srednje visoka koncentracija peludi. Osim toga sluznicu nosa više puta dnevno očistite s fiziološkom otopinom. Na žalost potpuno izbjegavanje alergena nije moguće i zbog toga je potrebno simptome alergije liječiti s lijekovima (antihistaminik ili steroidni sprej za nos). Teškim alergičarima pomaže i da kada cvate biljke na koje su alergični, promijene okolinu te putuju u krajeve gdje takvih biljaka nema. Savjetuje se i da se rublje osuši  unutra, da se ne bi na njemu skupljale peludi.



< Poruku je uredio milenium -- 13.5.2011 22:06:09 >

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 653
   RE: atopijski dermatitis
13.5.2011 22:07:13   
Cickolini
Pozdrav,

mojoj bebice je 3 i pol mjeseca ... prije cca mjesec i pol joj se pojavio osip na licu pracen jakim crvenilom i primjetila sam da joj je na tim mjestima suha koza i gruba pod rukom. Ima samo na obrazima i nisam primjetila da joj smeta ili da je svrbi. Bas sam zabrinuta. Koristila sam Bepanthen kremu i ona joj pomaze da to umiri, ali moram non stop da je koristim i cim prestanem vrati se.

Isprepadana sam, strah me da je u pitanju AD pa me zanima sta vi mislite ... da li je AD ili mozda nesto drugo???

< Poruku je uredio Cickolini -- 13.5.2011 22:08:51 >


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 654
   RE: atopijski dermatitis
13.5.2011 22:10:14   
milenium
beba je jako mala,ja bi to samo nastavila tretirati bepantenom,ako toga bude kad bude veća onda bi se zabavila s time i vadila alergotest i sve.a zasad to može biti bilo što,možda omekšivač u rublju,nešto što je pojela8ako samo ne doji)ili ako je rukicama nešto dirnula pa sebi po licu...

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 655
   RE: atopijski dermatitis
13.5.2011 22:18:46   
Cickolini
Milenium hvala ti, evo veceras sam dosla u fazu da sam van sebe od brige. Sve sam mislila proci ce, ali pocinjem da gubim nadu. Sad sam plakala od muke. Sve mislim ako je nesto privremeno do sad bi proslo. Mi iskljucivo dojimo tako da je moguce da i ja nesto jedem sto joj ne odgovara. Ma pocinjem da ludim od ovog osipa ...

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 656
   RE: atopijski dermatitis
13.5.2011 23:03:15   
milenium
kod malene od prijateljice mi izbacilo tako nešto hrapavo na licu gore bliže uha i ona je to tretirala kremom pa se još više pogoršalo i vraćalo,a kad je tako bilo kod maloga joj koji joj je inače prvo dijete,ona na to nije previše obraćala pažnju niti je znala što je,mislila je da je nešto prolazno pa nije ničim mazala i ono prošlo samo od sebe.tako da možda bolje nekad ne dirati ničim ,jedino ako to baš potraje i predtavlja probleme,češanje ,svrbež...

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 657
   RE: atopijski dermatitis
13.5.2011 23:10:38   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Cickolini

Pozdrav,

mojoj bebice je 3 i pol mjeseca ... prije cca mjesec i pol joj se pojavio osip na licu pracen jakim crvenilom i primjetila sam da joj je na tim mjestima suha koza i gruba pod rukom. Ima samo na obrazima i nisam primjetila da joj smeta ili da je svrbi. Bas sam zabrinuta. Koristila sam Bepanthen kremu i ona joj pomaze da to umiri, ali moram non stop da je koristim i cim prestanem vrati se.

Isprepadana sam, strah me da je u pitanju AD pa me zanima sta vi mislite ... da li je AD ili mozda nesto drugo???

Pozz....
Ovako, moj savjet je da user posted image odvedes doktoru ali dermatologu, nemoj to zapustati niti cekati da samo prodje, korisiti kreme i kremice, da se ne bi pogorsalo....ako je AD on se siri....
Ja se iskeno nadam da nije ali kako vidim skoro pa svaka bebica ga ima...
odvedi curicu doktoru....
Ja se borim s tim od svoje 15te godine, sve sto uspijem je da zalijecim na kratko i onda opet sve ispocetka...
Na njega utice hrana, godisnje doba, plac, sekiracija....
Sretno user posted image user posted image

Jedna forumasica je umjesto dermatologu vodila sincica pedijatru, koji joj je davao neke kreme i govorio proci ce....djecak je to cesao i ranice sebi napravio, kad smo je savjetovali da ode dermatologu dobili su adekvatnu terapiju, njemu je 17mj ali svejedno bolje pokusati ulaziti to sto prije....

< Poruku je uredio Lady26 -- 13.5.2011 23:13:21 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 658
   RE: atopijski dermatitis
13.5.2011 23:20:01   
milenium
ja bih isto najprije odvela dermatologuuser posted image sretnouser posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 659
   RE: atopijski dermatitis
16.5.2011 9:07:46   
Cickolini
Bilo smo kod doktora jucer tj kucnog doktora opste prakse i rekao je da je ekcem. Ja sam toliko nasikirana. Rekao mi je da nista ne koristim samo Bepanthen. Pitala sam za A-dermu i Mustelu, on kaze nista ne bi sad, ukoliko se pogorsa onda na kratko ukljuciti neke hormonske. Ne znam sta cu. Vise ni Bepanthen ne pomaze. Nije bilo ovoliko, ovo je posljednja dva dana ovako. Ne znam kako vi izdrzavate, ali ja sam od sinoc na pola luda. Sto vise citam, manje znam.

Evo kako to izgleda sad ...


user posted image






_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 660
   RE: atopijski dermatitis
16.5.2011 9:10:27   
Lady26
Joj dusa draga, bas mi je zao....al zaista....nesto ni meni ne izgleda kao AD....
Cickolini odakle si?


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 661
   RE: atopijski dermatitis
16.5.2011 9:34:24   
Cickolini
Ni meni nije djelovalo, ali nisam vise pametna. Odoh sad ponovo doktoru da trazim uputnicu dermatologu. Ja sam inace iz Sarajeva, ali zadnju godinu zivim u Holandiji. Tako da mi je ovdje malo teze ganjati doktore, ali nadam se da cu uspjeti. Od jucer sam van sebe.


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 662
   RE: atopijski dermatitis
16.5.2011 9:52:28   
Lady26
Zato pitam, ako mozes otidji dermatologu, ljekari opste prakse iliti pedijatri nisu strucni za te stvari....
Ti se smiri, polako, kad odes dr sve ce ti reci sta da radis i kako....
Sretno, javi sta su ti rekli user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 663
   RE: atopijski dermatitis
16.5.2011 9:55:15   
Anoniman
je li koristis omeksivac za ves?...ako koristis, izbaci ga...i pocni ves ispirati dva put

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 664
   RE: atopijski dermatitis
16.5.2011 9:57:26   
Lady26
Dobro si Dadada, ja Lani nikad nisam stavila omeksivac u ves....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 665
   RE: atopijski dermatitis
16.5.2011 10:05:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

Dobro si Dadada, ja Lani nikad nisam stavila omeksivac u ves....
nisam ni ja A....cak sam mu ves dva put ispirala do 1 rodjendana...a i inace sam stavljala pola propisane doze deterdzenta
ma ljudi nisu svjesni najcesce koliko su hebene ove silne hemikalije koje se svakodnevno koriste...od sredstava za pranje vesa, omeksivaca...pa sredstava za pranje tepiha i podova...kao sve da bude cisto i "sterilno" a vise zapravo stete nego koristi...ja tepih perem recimo samo vodom i sa mrvicom octa (radi dezinfekcije) fakat ne koristim ove hemije...a u dm-u ima jnihovih proizvoda za pranje plocica , parketa koji su kao umweltfreundlich pa to koristim...a mozda 1-2 god. zovnemo ciku kirbija...pa on dobro usise sve i opere...navodno i njegov deterdzent nije opasan..ovako smo mi i prije A. radi leni...a kamoli sad s djetetom...fakat gledam sto manje hemije da koristim

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 666
   RE: atopijski dermatitis
16.5.2011 10:12:36   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: dadada

je li koristis omeksivac za ves?...ako koristis, izbaci ga...i pocni ves ispirati dva put


ja sam cak koristila onaj ultra sensitiv deterdjent iz dm-a.a podove i tepihe cistim stavim njihovog sampona mrvu.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 667
   RE: atopijski dermatitis
16.5.2011 10:14:59   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Cickolini

Bilo smo kod doktora jucer tj kucnog doktora opste prakse i rekao je da je ekcem. Ja sam toliko nasikirana. Rekao mi je da nista ne koristim samo Bepanthen. Pitala sam za A-dermu i Mustelu, on kaze nista ne bi sad, ukoliko se pogorsa onda na kratko ukljuciti neke hormonske. Ne znam sta cu. Vise ni Bepanthen ne pomaze. Nije bilo ovoliko, ovo je posljednja dva dana ovako. Ne znam kako vi izdrzavate, ali ja sam od sinoc na pola luda. Sto vise citam, manje znam.

Evo kako to izgleda sad ...


user posted image







dusica draga,
a kakve su mu oke?da mu nije infekcija oka?
moj Luka je kao skroz mali imao infekciju oka i sve mu bile piknice po obrazima kako se suzice slijevaju i otisli kod ocnog, dala nam zena kapi za 2 dana nista vise na licu nije bilo.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 668
   RE: atopijski dermatitis
16.5.2011 23:54:40   
sike
Evo da se i ja upisem na ovu temuuser posted image Prije dva dana mom Sanjinu koji ima dvije godine i cetiri mjeseca dijagnosticiran je AD.Prosle godine u ovo doba dijagnosticiran mu je alergijski bronhitis sa napadima svakih 15 dana.Napadi su trajali do oktobra prosle godine i od tada vise ni nos nije zaslinio,ali se odmah po prestanku napada javio osip po oba kaziprsta,gdje je koza bivala jako crvena i ispucana,pomalo nabubri prije pucanja.Vodila sam ga pedijatru i dobijala odgovor da je to zato sto stavlja ta dva prsta u usta pa u dodiru sa hladnim zrakom koza puca(sto se ispostavilo da nije tacno).Alergotestove sam zbog bronhiticnih napada radila kod Saracevicke na Jezeru prosle godine u julu i nisu nista pokazali,tako da ih radimo ponovo ove godine u julu.Od tih bronhiticnih napada uklonila sam sve potencijalne alergene i ves perem samo Persilom sensitive,i to sa malom kolicinom.Kada je imao 4 mjeseca dobio je osip po obrazima ali tada su mi rekli da je ekcem koji ce sam proci i rekli mi da mazem hidratantnim kremama.Nisam se ni bila zabrinula jer mu nije jako smetao i zaista je prosao.Ali cim se taj osip povukao poceli su problemi sa disajnim organima.A sada je obrnuto,kako sam vec napisala.Pored prstiju prije pet dana pojavio mu se osip oko usta i na unutrasnjoj strani zgloba jedne ruke.Ovaj oko usta dovodi ga do ludila i neprestano ga cese rukavom sto osip jos vise iritira.Od dermatologa smo dobili sirup Lostop i Afroderm mast,koja me malo brine s obzirom da je kortikosteroidna mast,a u januaru je prestao sa inhalacijom Flixotidom,koji je takodjer kortikosteroid.Mene sad zanima da li je nuzno da mora biti u pitanju alergija kod djece sa AD-om?Kojom brzinom se sire osipi,jer kod mog Sanje je ocito da se siri?Taman kad sam mislila da smo prebrodili bronhitis sada AD(koji je ustvari bio prisutan od njegovog 4.mjeseca)user posted image

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 669
   RE: atopijski dermatitis
17.5.2011 0:10:28   
sike
Da dodam jos kako mi nije receno da ga moram kupati odredjenim kupkama,ali prema ovim postovima sve bebe/djeca koriste neke kupke prilagodjene AD-u.Izgleda da cu ja morati ponovno posjetiti dermatologa jer kada sam bila pojma nisam nista imala o AD-u,tako da nisam nista ni pitala,a doktori, inace ,su jako skrti na rijecima.

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu sike)
Neposredna veza do poruke: 670
   RE: atopijski dermatitis
17.5.2011 8:21:06   
Cickolini
Juuutro drage moje ...

bile smo jucer kod doktora i trazili smo uputnicu za dermatologa. Jedva mi je dala. Kao treba da traje par mjeseci pa tek ona da se ide dermatologu. Bas me je naljutila. I iz prve mi je dala naku kremu i ja sam srecom citala na internetu i malo se informisala. Pitam je sadrzi li krema kortikosteroide, kaze da, ali malo. Reko hvala lijepo, ali ja bih sacekala misljenje dermatologa. Ko je god vidio D misli da nije ekcem. Ne znam, mozda jest, a mozda nije. Ipak mislim da dermatolog treba da kaze poslijednju rijec.

Osip sto je imala na licu se dosta smirio od Bepanthen kreme. Prestala sam da pijem Cedevitu pa ne znam je li mozda od toga.

Mala oci su joj hB dobro. Imala je kad se tek rodila prvih mjesec dana malu infekciju, ali tad nije bilo osipa.

Sike ja nisam nista pametnija i nemam neki pametan savjet ... ali se iskreno nadam da ce mu biti bolje user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu sike)
Neposredna veza do poruke: 671
   RE: atopijski dermatitis
17.5.2011 11:43:27   
Lady26
Sike, bas mi je zao, procitala sam poruku na Fb ali nisam mogla odgovoriti...
Kod mene je to malo drugacije, jer sam ga dobila sa pubertetom i dan danas se borim...ali ja koristim kortikosteroide (mada nisam ni znala sta su a ni sada tacno), koristim kuterid G kremu i jedino mi ona pomaze...kod mene je na nervnoj bazi i javi se sa proljecem i jeseni....
Lana je to isto dobila od mene ali ja to od pocetka hB drzim pod kontrolom, kupam je A-derma gelom za kupanje i mazem je mlijekom za tijelo isto A-derma...to nekad koristim i ja (ovo me spasilo u trudnoci, sva sam se bila osula-kompletna, Dr. Knor propisala) ali meni bez kuterida nista...to je za Sanjina jaka krema, znaci tu ti ne mogu pomoci zaista....
Gdje ste isli dermatologu? Preporucujem ti Dr. Knor ovdje u Sarajevu....
Siri se cesanjem, znaci pocese se i rukicom dohvati drugi dio lica/tijela....ako puno cese, iz tog izlazi "tecnost" i njom prenese na drugo mjesto ad....
Meni su kao djevojci vezali ruke, stavljali skijaske rukavice jer sam bukvalno gulila kozu - to svrbi ludjacki....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 672
   RE: atopijski dermatitis
17.5.2011 12:24:57   
sike
Bili smo kod Aide Karacic koja ovdje dolazi subotom,ali mi jos uvijek pripadamo Vrazovoj,pa sam cula da je dr. Knor nekad tamo radila pa ne znam je li jos uvijek ili samo privatno ordinira.On se ne cese puno,osim sto su mu prsti non.stop u ustima jer mu se vjerovatno lakse zubima cesati.Oko usana prolazi samo od sebe jer tu ne smijem da mazem Aflodermom,mada mi je receno,ali eto ja ne smijem.Svi su mi rekli za A-dermu pa cu najvjerovatnije poslije Afloderma nastaviti s tim i posjetiti ponovo dermatologa.Nisam zeljela vjerovati u AD,ali eto zaista jesteuser posted image Hvala ti Lady puno!

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 673
   RE: atopijski dermatitis
17.5.2011 13:43:23   
Lady26
A-derma je totalno prirodan preparat, nama je zaista pomoglo, kazem ti meni je u trudnoci sve povukla...ide sporo (da ne ocekujes preko noci) ali je ucinkovito, nemas ogranicenja, mazes koliko god treba...
Sretno vam kod dr.... user posted image user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu sike)
Neposredna veza do poruke: 674
   RE: atopijski dermatitis
18.5.2011 9:32:13   
sike
Moram sacekati da zavrsim sa Aflodermom pa cu onda do Knoriceuser posted image Znaci u ponedjeljak.Kupila sam A-dermu,kremmu za lice i tijelo,masna faza 28% i vec kod prvog mazanja grubi zahvaceni dijelovi su postali meksi i nisu vise zategnutiuser posted image Planiram uzeti jos i uljni gel za tusiranje i mlijeko.Kolekcija je super,zaista!

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *