|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: atopijski dermatitis
17.5.2009 18:36:19   
Amyna
Moja beba kojoj je sad 8 i po mjeseci najvjerovatnije ima atopijski dermatitis pa bih htjela da mi to potvrdite. Sa tri mjeseca imala je izrazito suhu kozu koju sam primijetila jer je imala veliku fleku na stomaku. Nakon niza ispitivanja kod vise dermatologa, ustanovila se isusena koza, nista drugo. Kupala sam je u mustelinim proizvvodima i to se povuklo. Tada smo i radili ukupni IgE koji je bio u granicama normale, sto bi znacilo da nije imala alergije. Sad, sa sedam mjeseci pocela se ponovo osipati, ali osip[ je bio drugaciji, kao sitne bubuljice i nakon dan, dva to podrucje je jako crveno a koza natekla. Pedijatrica mi je samo propisala afloderm koji nako samo jednog mazanja do slijedeceg dana pomogne. Osipi su samo oko vrata i ispod brade ali jako ruzni i natekli. Ona se ne cese mozda zato sto je to podrucje njoj nedostupno(straznji dio vrata). Sad ima osam i po mjeseci i pocela sam joj davati i gustu hranu. Primijetila sam da se , kad jede keksic zna puno vise osuti po vratu. Da li da joj keksice i zitarice ukinem i da li je to AD.

(odgovor članu jelena82)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: atopijski dermatitis
17.5.2009 18:46:27   
Skvo RR
Ja sam primjetila  ispod lakta suhu kozu kod bebice i malo je crvena sa sitnim tackicama...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amyna)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: atopijski dermatitis
17.5.2009 18:48:30   
Anoniman
@Amyna
a da je testiras na alergije? 

< Poruku je uredio dadada -- 17.5.2009 18:49:36 >

(odgovor članu Amyna)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: atopijski dermatitis
17.5.2009 20:05:32   
Amyna
Navodno, sa testom za alergije je jos rano. Preporuka pedijatra je da izbjegavam alergene i afloderm krema. A i radili smo taj ukupni IgE na alergije , doduse kad je beba imala 3 mjeseca. Valjda se od tada nije nesto promijenilo.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: atopijski dermatitis
17.5.2009 20:07:29   
Anoniman
gdje ti zivis? jesi iz sa?

(odgovor članu Amyna)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: atopijski dermatitis
17.5.2009 21:13:33   
Anoniman
e evo sam nesto nasla...malo je cudno al' vidiuser posted image

http://www.net.hr/bebe/page/2009/04/27/0507006.html?pos=n2

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: atopijski dermatitis
24.10.2009 21:54:17   
tilly
Drage mame, i moja beba ima AD, izražen je na pregibima, probali smo kreme na biljnoj bazi iz apoteke Hilandar,i pomažu dosta ali se opet nakon par dana crvenilo vraća? Ima li itko iskustva s kremama iz ove ljekarne i općenito sa atopijskim dermatitisom?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: atopijski dermatitis
24.10.2009 21:56:52   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: tilly

Drage mame, i moja beba ima AD, izražen je na pregibima, probali smo kreme na biljnoj bazi iz apoteke Hilandar,i pomažu dosta ali se opet nakon par dana crvenilo vraća? Ima li itko iskustva s kremama iz ove ljekarne i općenito sa atopijskim dermatitisom?


imas temu dobar dermatolog, tu ima dr. Prohic mislim da se zove u Sarajevu se nalazi iznad slasticarne Stella na pofalicima. Trebala si otici sa malom kod nje jer stvarno cudo pravi zena. Ljetos je bratovoj maloj napravila kremicu, odma nakon par sati je se umanjila upala sto je bila po licu joj. Ona sada ima te upale samo kad pojede nesto sto sadrzi jaja ako se dobro neprocita etiketa.



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu tilly)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: atopijski dermatitis
24.10.2009 22:00:09   
Ilhana RR
Evo ti adresa i telefon:
DR:DJULISTANA IBRULJ-PROHIC
BRATSTVA JEDINSTVA BR:25
O33 526-632

preuzeto sa teme Dobar dermatolog

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: atopijski dermatitis
24.10.2009 22:14:25   
tilly
hvala ti puno, probat ćemo. A znaš li možda je li ta krema sa kortikosteroidima, jer pokušavamo pronaći nešto bez njih a da nam opet pomogne?

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: atopijski dermatitis
24.10.2009 22:14:53   
Anoniman
prohicka jeuser posted image ...samo ja neznam sta cu kada zena ode na drugi svijet, a ima cini mi se 100 god....ko ce mi onda kremu pravitiuser posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: atopijski dermatitis
24.10.2009 22:22:56   
cokolino_79
Moja Lami ga je imala,i nisu pomagale nikakve kreme.Kada sam je prestala topliti prestao je i a.d.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: atopijski dermatitis
30.10.2009 11:53:12   
Lady26
Pozz....ja ulazim u 9ti mjesec trudnoce i prije 10ak sam se pocela izasipati i to se prosirilo i pretvorile u crvene fleke, svrbi nenormalno, isla sam kod dr. Knor, dala mi je neko mlijeko za tijelo i sapun za Atopijski dermatitis, pa cu vidjeti hoce li mi pomoci....
Htjela sam pitati, je li tesko doci do dr. Prohic? Ja sam se nekad davno lijecila kod nje, ima 10ak godina sigurno i voljela bih opet njoj otici....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu cokolino_79)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: atopijski dermatitis
30.10.2009 11:57:27   
DM
Probaj sa kremom avene iz apoteke za suhu i atopičnu kožu -ja sam malom mazala(po preporuci apotekarke,mada nije bio atopijski dermatitis) i prošlo mu ,više je ne upotrebljavamo!
Da si mi blizu da ti ja dam da probaš,jer košta 30-tak KM!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: atopijski dermatitis
30.10.2009 12:01:26   
Lady26
Kupila sam mlijeko za tijelo EXOMEGA od A-DERMA Avoine Rhealba za atopicnu kozu....to je to ja mislim, plus sapun za kupanje, sve sam platila 45KM...
Tek sam pocela mazati i nadam se da ce pomoci....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: atopijski dermatitis
30.10.2009 12:07:37   
DM
Biće dobro Abda!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: atopijski dermatitis
30.10.2009 12:14:13   
Lady26
Hvala i ja se nadam aBd da ce proci i biti dobro, jer je grozno, ne daj Boze ni neprijatelju....
Hvala puno.


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: atopijski dermatitis
18.12.2009 12:37:46   
mamina princeza
Ne znam gdje bih se javila pa cu na ovu temu .... moja curica je do godinu dana imala crvene fleke po licu mislim da sam dosta pisla o tome n aovom forumu. Isli smo nakraju kod dr Knor koja je pregledala rekla nista posebn to je od pljuvacke i dude i dala nam obicni tekuci puder da mazemo. Jedva smo se mazali i sto je najgore nije pomagalo. Smanjilo se drasticno kad smo otisl na more i par puta skavasili ta mjesta morskom vodom. Kasnije je bilo mada nikad vise toliko.
I sada ima ponekad.
Meni je cudno da je samo od pljuvacke jer se nekad znalo crvenit cijelo lice mada sada uglavnom izlazi na tom podrucju.

E sad novi problem....
Prije je imala jako jako suhu kozu usoatlomi ja je imam. Imala je podrucja na nogama otprilike precnika pola centimentra koja su bila jako suha al iste boje kao koza. Zadnjih dana se to pocelo jako jako crveniti....kao osusene krastice izgleda. NA nogama je samo do koljena i nigdje vise. Nije puno po tri takve tacke na svakoj nozi al eto mene brine. Primjetila sam da je pogorsano sad kako je malo vise nosila gumene futrovane cizmice tako da cemo ih izbaciti iz upotrebe.
Da li vi mislite da ovo moze biti oblik adermatitisa. Mislim , s obzirom na jako suho kozu i s obzirom da se pojavljuje na razlcitim djelovima tjela. s+Do sada je bilo samo na licu ali se poslije rodjendana drasticno smanjilo.

Da li mi svajetujete da posjetim drugog dermatologa.
Zvala sam svoju doktoricu koja kaze moze biti svasta a i nista. Da joj idem u Dz ne bih vala pa da me opet salju dalje ili daju inekciju za alergiju i gtovo.

Da zovem Prohičku ili jednostavno malo pricekam da vidim sta  će biti bez cizmica.



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: atopijski dermatitis
18.12.2009 13:29:18   
DM
Probaj bez čizmica,a prelistaj u glavi je li jela nešto novo ili alergeno-da nije od toga?!
I moj mali ima izrazito suhu kožu lica i neznam više čime bi ga mazala,a plus što se i zacrveni i istačka ponekad....
Jučer sam mazala jekodermom pa ćemo vidjeti!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: atopijski dermatitis
18.12.2009 13:33:23   
Visnja RR
da li korsitis iskljucivo pamucne stvari ili ima sintetike???
probaj s kremicom Avene -Trixiera (vec sam je na temi navodila)

to sa licem moze biti i od plisanih igracaka ako ih beba stavlja u usta...

al svako trazi savjet i drugogo dermtatologa ...prohicka (stara) je odlican izbor

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: atopijski dermatitis
18.12.2009 13:34:46   
ivanas
kod mene je dori imao suhu kožu dok nismo promijenili kozmetiku džonson i prešli na hipp od tada je se sve poboljšalao, neki dan mu se  ispod vratića počelo crveniti i ja išla privatno da mu snimaju kukove i pitala pedijatricu a ona kaže da je to atopijski dermatitis i dala nam neke maze da mažemo. gdje god sam pogledala za simptome atopijskog dermatitisa moje dijete nema te simptome ali vidjet će mo šta će biti jer niko nije sklon alergijama

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: atopijski dermatitis
18.12.2009 13:41:43   
Anoniman
Ja sam neki dan malca vodila, isto ima nekoliko suhih krugova na nogama. Dermatolog mi je rekao da mazem sa mlijekom  A-DERMA i odmah se povuklo i da izbjegava slatkise, cokolino, kikiriki i sve  te krckave grickalice. To i ne jede, ali pojede smoki, stapic, neku cokoladu. I vec je bolje.
Ali to se isto desilo prosle zime i tad sam mu mazala trixera kremom od Aven-a ali ova mi je bolja

(odgovor članu ivanas)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: atopijski dermatitis
18.12.2009 13:46:54   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: ivanas

kod mene je dori imao suhu kožu dok nismo promijenili kozmetiku džonson i prešli na hipp od tada je se sve poboljšalao, neki dan mu se  ispod vratića počelo crveniti i ja išla privatno da mu snimaju kukove i pitala pedijatricu a ona kaže da je to atopijski dermatitis i dala nam neke maze da mažemo. gdje god sam pogledala za simptome atopijskog dermatitisa moje dijete nema te simptome ali vidjet će mo šta će biti jer niko nije sklon alergijama


neka si promjenila ...ta kozmetika cesto izaziva probleme...ja sam imala u trudnoci jak osip jer sam se mazala nekoliko dana uljem na bazi lavande (Dzonson) ...grozni su

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ivanas)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: atopijski dermatitis
18.12.2009 14:03:35   
mamina princeza

Maida za sta je ta krema. hajde kupicu je. mi se inace mazemo mustelom vecinom istina ne bas cesto koliko bi trebali. kojem si ti ddermatologu isla?
kad su problemi sa licem bili izrazeni koristili smo kombinaciju mustela stelatopija +krema pantexol to sam isto cula od prijateljice koja je imala slicne probleme a njen je dermatolog to preporucio. i najvise je pomagala al se stalno vracalo

Sada smo opet ukljucili  rano je rec al mi se cini da nije baspomogla???

Znaci i vama se desava... ma joj j se sve brinem i onda jos nazoem sinoc dr kazem sta je kontam ona ce me ohrabrit a ona jos me ispepadala . Kao da se ne prosiri po cjelom tjelu da nije djecija bolest i td. Mada zaista nisma cula da ima takva djecija bolest sa velikim krugovima al eto moze biti.

Ondda kontam da nije neki nedostatak nekih vitamina....

Mislim jasno mi je da je njena koza osjetljiva preosjetljiva al eto opet....

Nosimo uglavno sve pamucno neka ono uleti neso 5 10 % mada i to rjetku. Vunu skroz slabo nosimo prakticno sam okapa i sal.

Sad imamo problem sa cizmicama ne znam sta da radim ne mogu je ni sekundu izvesti bez cizmica. Gladam sta da kupim al sve j eopet ili ledeno ili s malom futovanog ... razmisljala sam i da se malo vise "protgnem " pa joj kupim geoxocve na snizenju, ona membrana koja otpusta znoj cini mi se nkeim rjesenjem. Al da ne idem OT :)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: atopijski dermatitis
18.12.2009 14:09:50   
DM
Probaj otići u alpininu prodavnicu-onu blizu državne bolnice,tu povuku obuću koju u toku sezone ne prodaju! Ja sam svom st5arijem u tom periodu kupila jedne čizmice-ma ljepota tople(futrovane) a ne propuštaju!!
P.S.Izvinite što j OT ali ako je do čizmica?????????


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *