|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: atopijski dermatitis
18.12.2009 14:13:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamina princeza


Maida za sta je ta krema. hajde kupicu je. mi se inace mazemo mustelom vecinom istina ne bas cesto koliko bi trebali. kojem si ti ddermatologu isla?
kad su problemi sa licem bili izrazeni koristili smo kombinaciju mustela stelatopija +krema pantexol to sam isto cula od prijateljice koja je imala slicne probleme a njen je dermatolog to preporucio. i najvise je pomagala al se stalno vracalo





Ona je za suhu kozu i za atopijski dermatitis. Za djecu i odrasle. I  ja sam ruke mazala, jer mi se iritira koza od vune, ma super je.
Isla samovdje u nas DZ pa me  oslali dermatologu i bila sam kod dr Knor.

(odgovor članu mamina princeza)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: atopijski dermatitis
18.12.2009 14:14:20   
mamina princeza
valjda si mislila kako je do cizmica.....
oblacili smo gumene cizmice futrovane... noga se ugrije a zrak ne moze da izlazi kroz njih. jos su mojoj dz. listovi malo deblji user posted image (manekenka mamina hehe) pa bas nema prostora da dise noga. Ne mislim da je to uzrok al mislim da je pogorsalo.
Ja imam jako jako suhu kozu po licu i tjemenu seborejicnu tako da moze vrlo lako biti i genetika. Samo eto on ami jos mala za takve stvari.....
opet se samo nadam da se nece razviti dermatitis


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: atopijski dermatitis
18.12.2009 14:17:15   
mamina princeza
E Maida ja ti pisala poruku na mob konta m neces vidjeti. Hvala. Moze i meni onda ta krema koristi. cudi me da je nisam do sad susrela:)

mozes li mi sam ojos napisati puni naziv da kupim. Cija je ili dovoljno da trazim a -derma:)

I mi smo ljetos isli kod dr Knor za lice al nije nam nbas nesto rjesila problem. Dala joj samo tekuci puder onaj obicni bjeli iz apoteke koji nista nije pomogao.
Mozda nije bio njen dan a i bas taj dan joj crvenilo bilo manje pa mozda nije ni dobo pregledala....


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: atopijski dermatitis
21.12.2009 9:59:39   
mamina princeza
Kupili smo kremu A derma i za svaku pohvalu je... za samo jedan dan mazanja situacija je puno bolja a imojoj kozi bas godi....

super!!!

hvala Maida na savjetu ... 

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: atopijski dermatitis
22.12.2009 11:47:36   
anidla
evo i ovdje da javim ako neko moze da odgovori

zna li iko ista o kremama koje sam dobila?
prva je Belogent koju mi je doktor rekao da mazem 4-6 dana ujutro i navece u tankom sloju ( od nje se puno povuklo)
a druga poslije prve da mazem sa Afloderm isto ujutro i navece skroz tanko a kasnije samo jednom dnevno...

i da mojoj konfuziji dodje kraj, zna li iko dobrog dermatologa privatnika?????????''



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: atopijski dermatitis
22.12.2009 12:32:32   
Nunichi
Belogent ti je kortikosteroid sa garamicinom (antibiotikom), a primjena mu je siroka, psorijaza, dermatitis, ekcem, seboreja i druge promjene na koži.

A afloderm se primjenjuje u liječenju bolesti kože koje reagiraju na lokalno liječenje kortikosteroidima: atopijski dermatitis, kontaktni dermatitis, psorijaza.
A posebno se koristi kada se promjene na koži javljaju na osjetljivim dijelovima tijela (lice, pazuh, prepone), kada je potrebno liječiti velike površine kože i kada je potrebno nastaviti liječenje započeto jakim kortikosteroidima za lokalnu primjenu na koži.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: atopijski dermatitis
22.12.2009 12:36:47   
anidla
pa smijem li ja to da dajem bebi na lice od mjesec  i 13 dana user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: atopijski dermatitis
22.12.2009 12:43:03   
DM

IZVORNA PORUKA: anidla

evo i ovdje da javim ako neko moze da odgovori

zna li iko ista o kremama koje sam dobila?
prva je Belogent koju mi je doktor rekao da mazem 4-6 dana ujutro i navece u tankom sloju ( od nje se puno povuklo)
a druga poslije prve da mazem sa Afloderm isto ujutro i navece skroz tanko a kasnije samo jednom dnevno...

i da mojoj konfuziji dodje kraj, zna li iko dobrog dermatologa privatnika?????????''


Šta je to bilo maloj mrvi? Proširio se osip?user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: atopijski dermatitis
22.12.2009 12:48:58   
anidla
roširio se osip?user posted image


_____________________________

gaga-baga S.14.08.2005.


nije se prosirio HB, a i ovo do sada se smiruje i pocelo se ljustiti tj guliti...crvenilo je spalo...ali sam malo citala o tim kortikosteroidima i nije mi jasno smije li se to njemu dati??? pomaze mu, ali sad me strah.....nisam pametna vise....juce nazovem tog pedijatra i kazem mu moze li mi tacno reci kako se ovo zove kod bebe kaze on upala lojnih i znojnih zlijezda na licu....(ima po obrazima, na bradi, izmedju obrva i malo na uhu)....
molim vas jos jednom sve ako iko ista zna o ovome da mi se javi i ako znate kakvog dobrog dermatologa da se ipak utvrdi prava dijagnoza....
i jos nesto taj pedijatar se zove dr.prof.sci. Lutvo (ne znam sad prezime) ima ordinaciju ispod apoteke kad se krene penjati prema Ciglanama na onom brdu...zna li iko  ista o njemu?
mozda sam dosadna ali sam puna neke nervoze u sebi...ako ce mu sad samontrenutno biti bolje od krema a da mu mogu naskoditi....ma ne znam vise ni sama, samo se u krug vrtim....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: atopijski dermatitis
22.12.2009 12:54:41   
DM
Ja sam već pisala o tome kako je u mog malog u tom istom periodu kao i u vas bilo osipa po koži(najviše po licu-ostalo po malo) i pedijatar nam htio dati injekciju za alergiju( a dijete samo dojilo) i ipak nas uputi dermat. dr Knor-dobili tečni puder koji je to osušio i to se gulilo,ali koža ostala suha i ja na svoju ruku kupila kremu avene(i po savjetu apotekarke) za suhu i aptopičnu kožu-trixera ! Koža bolje aloi ga ipak ne mazukam svaki dan! Najbolje nam pomoglo-prije 2 noći kad sam ostavila svoje mlijeko da se odvoji masni dio od vodenog i namazala ga time-jedno spavanje i koža ko duša!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: atopijski dermatitis
22.12.2009 12:58:35   
DM
Anidla imaš pp!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: atopijski dermatitis
22.12.2009 13:02:55   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: anidla

pa smijem li ja to da dajem bebi na lice od mjesec  i 13 dana user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  


Smije ali uz strogi nadzor doktora!
Niposto sama da produzujes terapiju, sve znaci kako su ti rekli.
Betametazon je jedan od najjacih kortikosterodia, a afloderm smanjuje mogucnost nus pojava od kortikosteroida i posebno se koristi kod djece i starijih (jer imaju osjetljiviju kozu).

Nadam se da ces naci nekog dobrog dermatologa da ti pomogne sa svim ovim tvojim sumnjama...ja ti mogu brbljati o kremi ko kremi do sutra, ali ipak su oni ti koji znaju detaljnije sta i kako.

Pusa Noici...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: atopijski dermatitis
22.12.2009 13:06:01   
anidla
IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: anidla

pa smijem li ja to da dajem bebi na lice od mjesec  i 13 dana user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  


Smije ali uz strogi nadzor doktora!
Niposto sama da produzujes terapiju, sve znaci kako su ti rekli.
Betametazon je jedan od najjacih kortikosterodia, a afloderm smanjuje mogucnost nus pojava od kortikosteroida i posebno se koristi kod djece i starijih (jer imaju osjetljiviju kozu).

Nadam se da ces naci nekog dobrog dermatologa da ti pomogne sa svim ovim tvojim sumnjama...ja ti mogu brbljati o kremi ko kremi do sutra, ali ipak su oni ti koji znaju detaljnije sta i kako.

Pusa Noici...



mila, vidim da dosta tpga znas...isto tako se nadam da mi bas ti mozes nekog preporuciti dermatologa? nije bitno, ni pare, ma nista samo da ga odvedem strucnom licu za kozu....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: atopijski dermatitis
22.12.2009 13:08:56   
mamina princeza
Draga andila imas na prethodnim stranicama da se spominje dr Prohic ona je kazu dobar dermatolog imas negdje i broj ako ne mogu ti pronacijavi samo....
Dobar je i faruk alendar.
Mi kad smo isli njih nismo mogli naci bili valjda van grada pa smo bili kod Dr. Knor. Ja jnom nisam bas odusevljena al kao sto vidis nekad nekom potrefi dijagnozu i bas pomogne. Nas je sada spasila ova krem akoju je onaMaidi preporucila dok je ljetos nama npr preporucila nesto od cega mojoj curi uopste nije bilo bolje.

Sretno

< Poruku je uredio mamina princeza -- 22.12.2009 13:17:13 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: atopijski dermatitis
22.12.2009 13:12:47   
Nunichi
Ja sam ti u Tz mila.
A ni ovdje ne znam nekog posebno, bas skoro je moja mama imala uzasnu alergiju, 3 noci isla u hitnu, u bolnicu, pa jos uvijek nisu shvatili od cega je. user posted image
Ne znam, ja licno mrzim ta kozna oboljenja, jer su uvijek ili je ovo ili je ono ili je nesto trece. user posted image user posted image
Meni su za ospice dali belogent. user posted image user posted image user posted image

Nadam se da ce ti se javiti neko ko zna iz Sa. A hoce sigurno.
Sretno!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: atopijski dermatitis
22.12.2009 13:28:47   
anidla
hvala tebi svakako na trudu i pomoci....nadam se da ce se ovo skroz povuci, nadam se da mu nece ove kreme praviti kontraefekat i da, nadam se da se vise nikad nece vratiti....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: atopijski dermatitis
4.1.2010 12:44:26   
anidla
dok smo koristili kreme, lice je bilo cisto....
kad smo prestali opet se polako vraca....suha i hrapava koza popracena sitnim tackicama koje su crvene pogotovo kada place....ne znam vise sta da radim jer na kortikosteroide se ne vracam!!!!

molim vas, moze li ovo biti od hape koju mu dajem??? jer sve sam promijenila, od detrdzenta, ukinula omeksivac, prestala sam ga kupati baby kupkama....samo nekad eucerin sapun za osjetljivu kozu i to neeekad....

dajem mu aptamil, ali kotam da je od njega da bi mu i po tijelu izbacilo, a HB po tijelu nema nista...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: atopijski dermatitis
4.1.2010 12:55:08   
mamina princeza
Draga voljela bih ti pomoci al nisam sigurna.... mogu ce je i da je od mlijeka mada ja sumnjam zaista.

Mi smo imali problma sa licem i samo licem do godine i evo sad je na nogama problem. Misilm da je to jednostavno ta vrsta dermatitisa. Pokusaj se opet savjetovati sa pedijatromi dermatologom koju kremu bi mogla ukljuciti. Ova koju mi koristimo za noge je A-derma al mislim da ide od 3 mjeseca ne prije a za lice smo kao sto sam negdje pisla koristili Mustelu stelatopiu i kremu pantexol naizmnjenice.
Nista nije skroz pomagalo jednostavno malo se umiri al nikad nij eproslo do rodjendana. Jos svaki zubic koji je obino pracen jacom pljuvackom pracen j ejos vecim crvenilom.
Pokusaj kontaktireti dermatologa - bas dermatologa ne pedijatra i pitaj. Negdje gore sam ti navela koje ja znam .

Od kupki nama je super mustela s njom nemamo problema nikakvih , ne sadrzi sapun sto je veoma vazno za kozu s atopijskim dermatitisom. Znaci da nema ama bas nikako sapuna u sebi. Jeste skuplja al se jako malo stavlja i duuugo traje.

Sretno




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: atopijski dermatitis
4.1.2010 12:59:22   
anidla
ajd pls ako ti nije tesko da mi opet napises kojeg ti dermatologa znas...nije bitno koliko je para jer iskreno ja ne znam vise sta je ovo jer nam je pedijatar Lutvo Hodzic rekao da je kod njega Seberoicni dermatitis....user posted image
evo Noa upravo spava i dok spava koza mu nije crvena nije nista upaljeno i te tackice se ne vide, kao da nista nema...ali kad place boze dragi kako se upali, odjednom ih sto bude.....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: atopijski dermatitis
4.1.2010 12:59:41   
Bubana
IZVORNA PORUKA: anidla

dok smo koristili kreme, lice je bilo cisto....
kad smo prestali opet se polako vraca....suha i hrapava koza popracena sitnim tackicama koje su crvene pogotovo kada place....ne znam vise sta da radim jer na kortikosteroide se ne vracam!!!!

molim vas, moze li ovo biti od hape koju mu dajem??? jer sve sam promijenila, od detrdzenta, ukinula omeksivac, prestala sam ga kupati baby kupkama....samo nekad eucerin sapun za osjetljivu kozu i to neeekad....

dajem mu aptamil, ali kotam da je od njega da bi mu i po tijelu izbacilo, a HB po tijelu nema nista...


Draga, zao mi je sto   to prolazite , nadam se da ce sve to uskoro biti iza vas ..
Ne znam jesli li probala sa Mustelinom kozmetikom . Imaju posebnu liniju za osjetljivu kozu . Nama je puno pomogla . Prva curica je imala isto osip ali po cijelom tijelu. Jedino nam je Mustela pomogla .
Puno srece i poljubac za bebija user posted image

< Poruku je uredio Bubana -- 4.1.2010 13:00:10 >


_____________________________

Mama sada ima dva mala mirisna cvijeta ... Asju i Dalal <3

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: atopijski dermatitis
4.1.2010 13:01:55   
anidla
ma iskreno ne znam jel do kozmetike jer sam mu sad sve ukinula i opet se pojavilo...imam osjecaj da ludim nekad jer kad mu izbaci malu tackicu ja odma mm govorim evo ga opet....povuce se pa se opet pojavi malo vise i tako stalno....kupicu sve, nije mi bitno nista pa ni pare ali ono sto ja zelim je ds USTANOVIM DIJAGNOZU! i od cega je...

kod nas u porodici niko nije imao ni jednu vrstu dermatitisa, ni atopijskog ni seboroicnog...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Bubana)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: atopijski dermatitis
4.1.2010 13:05:27   
mamina princeza
moguce da je seborejicni dermatitis... ja to imam pa vjerovatno je i kod moje curice to mada niko jniej tacno rekao sta je ....
znam za dr Prohic ona je kazu ekstra za djecu njen broj koji sam ja nasla na ovom forumu j e: O33 526-632. Nisam provjeravala .

Dobar je  i dr Faruk alendar i dr Tanja Knor.






_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Bubana)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: atopijski dermatitis
4.1.2010 13:07:24   
mamina princeza
i da... moj je savjet dermatolg jer pedijatri imaju nekako opcenitije znanje a ovakve pojave ipak traze specijalistu. Dr Lutbo je kao sto mongi kazu dobar i ja sam cesto malu vodila kod njega al neka dzna nesto i bubnut pa treba provjerit tu informaciju ako vec postoje dermatolozi.




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: atopijski dermatitis
4.1.2010 13:07:35   
teta berta
Mi smo zaista SVE rijesili sa krememo EUCERIN 5% UREA ... MA ODLICNA JE PROBAJTE....



_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: atopijski dermatitis
4.1.2010 13:09:25   
emandino
i MOJA BEBA IMA ISTO TAJ NAVODNI DERMATITIS,ISLI SMO DOKTORU I DALI SU NAM NEKI RSTVOR STO SE U APOTEKAMA PRAVI,A ZOVE SE EOZIN I CRVENA JE BOJE I S TIM DA MU MAZEM JEDNOM DNEVNO,PA KAD SE SASUSI TAJ OSIP ONDA DA MU MAZEM ELOCOM MASTI,I TO TRAJE OKO 7 DANA I NESTANE I OPET ODPRILIKE ZA 7 DANA SE POJAVI,A DRUGI PUT KAD SMO ISLI DALA NAM JE EXOMEGA NEKA KREMA I SA NJOM SA MU MAZALA AL NISTA,

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *