|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: atopijski dermatitis
2.2.2010 11:29:34   
Super dada
Nunichi ima li poboljsanja od a-derme?
Ja namjeravam isto to kupiti, izgleda da se osip kod mog user posted image nece tek tako povuci.


_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: atopijski dermatitis
2.2.2010 13:56:27   
Nunichi
Iskreno slabo super dada... user posted image
A mozda i ja ocekujem cudo...mazemo se evo, pa valjda se stanje popravi.
Svi hvale ove kreme, ne znam zasto, ali nama i ne djeluju nesto posebno. user posted image

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: atopijski dermatitis
2.2.2010 14:36:31   
Visnja RR
ono sto vam ja iz iskustva mojih prijateljica koje imaju djecicu sa Atop.derm. reci je da za to treba jako puno strpljenja...
navescu vam onaj najtezi primjer... bebica moje prijateljice je od rodjenja pa do 3 godine zivota muku mucila sa at.derm. ...nije bilo prospavane noci 3 g. zbog toga jer je bebicu svrbilo jako i samo je plakala...pa ceskanje, pa se stvore ranice... nema sta nije probala...na kraju se sve samo povuklo...

mislim da je sve individualno... alu da treba pokusati ublaziti kremicama to sigurno al ipak treba da znate to je cesto velika i dugotrajna borba...
ako ne pomazu kreme ja uvjek preporucujem homeopatsko lijecenje...jer nije vazno kako vazno je da bebicama bude bolje... znam da mnogi imaju nepovjerenje prema homeopatiji ali znam da mnogo toga mogu izlijeciti ili bar zalijecicit do nekog prirodnog i samog izlijecenja...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: atopijski dermatitis
2.2.2010 15:25:34   
muby
pozdrav svima
moze li mi neko ko se susretao sa atopijskim dermatitisom reci da li je ovo to
user posted image

ova fleka se pojavila vrlo rano i beba to stalno cese (nekad izgleda kao da ce se povuci ali on to opet rascese)
ima i sa druge strane ali malo manje
pedijatrica to uvjek pogleda i ne reaguje
da li bih trebala bebu odvesti dermatologu jer ipak ovo ne prolazi vec duze vremena?


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: atopijski dermatitis
2.2.2010 15:28:17   
škorpija
sorry ja ne znam, ali ako češe moguće da je to AD. al kako je meden, ma ja bih mu ove obraščiće uhuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: atopijski dermatitis
2.2.2010 15:35:09   
anidla
kod nas je isto bilo kao na ovoj slici, ali na oba obraza, izmedju obrva, malo na bradi i po usima...mi smo se borili skoro 2 mjeseca....ja sam ludila....i na kraju sam sve pobacala kreme i samo umivala lice cistom vodom...operem svoje ruke sapunom i tako mokrim rukama perem lice mom bebacu....

sve se smirilo, ali je bilo jos malo hrapavo...e onda smo kupil A Derma kremu o kojoj sam vec pisala Exomega i hvala dragom Bogu i to hrapavo je sada glatko....

uglavnom, i dan danas bebaca umivam 3 do 4 puta dnevno plus kupanje....nama godi cista voda i ova krema....

znam kako se sve mame osjecaju, ja sam ludila...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: atopijski dermatitis
2.2.2010 15:43:10   
Nunichi
Visnja hvala ti na podrsci... user posted image

Muby nas AD izgleda bas ovako, i ove je i velicine, samo na donjem dijelu obraza. user posted image
I ja sam mislila da nije nista, jer se samo povlacilo, ali zadnji put kad se flekica pojavila ostala je neko vrijeme i tek tad sam je odvela dermatologu.
Mozda da ipak odes do dermatologa...
Ja danima pokasavam slikati kako to kod Zare izgleda, ali nikako da je uhvatim, probacu veceras kad zaspe nemirna beba. user posted image
ps. premeden nam je Haris  user posted image

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: atopijski dermatitis
2.2.2010 15:47:02   
anidla
pokusat cu i ja naci neku sliku gdje se vidi...kako je bilo...

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: atopijski dermatitis
2.2.2010 17:46:27   
muby
anidla, Nunichi
hvala vam puno na odgovorima
u svakom slucaju otici cemo dermatologu
a sto prije cu da kupim tu A Derma Exomega kremu da probam hoce li pomoci

skorpija, Nunichi hvala na komplimentima :)


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: atopijski dermatitis
2.2.2010 19:38:33   
veca79
Pozdrav svima
Moj djecak ima 13mje.a od 3mje.se borimo sa AD i nama nista nije pomagalo dok nismo izbacili iz kuce zavjese,tepihe,cvijece ,plisane igracke.Kupsmo se svaki 4-5 dan linola kupkom tjelo mazemo linoderm kremom od nacurka i biljnom kremom koju kupim u biljnoj apoteci ovdje u banjaluci.inace radili smo i alergo test na hranu pa nema masta  nije pozitivan,mada doktor kaze da sve moze izaci do 3-4god.Moj Djordje je sad dobro sa vremena na vrijeme izadje malo ali nista strasno kako je bilo prije.Poslacu vam sliku da vidite kako je izgledalo prije i kako izgleda sad.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: atopijski dermatitis
2.2.2010 20:39:52   
zagy
Ja po preporuci dermatologa, pored kreme koju spomnjete mažem user posted image i sa ohlađenom kamilicom u cvatu, kako to dvoje kombinujemo dermatitis nam se skoro skroz povukaouser posted image  

(odgovor članu veca79)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: atopijski dermatitis
2.2.2010 20:44:05   
Anoniman
Pokusajte izbjeci vunu i sintetiku, umjesto stramplica helanke ili duge pamucne gace za djecake, jer je meni dr i to preporucila pa sam zaboravila reci. Danas sam pricala s Visnjom pa sam se sjetila

(odgovor članu zagy)
  Neposredna veza do poruke: 137
   RE: atopijski dermatitis
3.2.2010 9:08:35   
Super dada
Muby i kod mog user posted image dermatitis je identican, s tim da ima i male plocice crvenila i na nadlanici lijeve ruke. user posted image

_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: atopijski dermatitis
3.2.2010 10:03:30   
muby
Supar dada jesi li ga necim tretirala?
Ja sam muzu rekla da mi danas kupi A Derma Exomega kremu pa cu javiti rezultate.
Dermatolgu cemo otici cim prije ali ne mozemo ove sedmice.

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 22:13:16   
Ilhana RR
Drage moje, imam velik problem.

Mislim da mi Lamija ima ovaj ekcem.

Pocelo je da je svrbi ono sa unutrasnje strane laktova i na prevoju kod koljena pozadi... nonstop cese cim je gola... i onda joj je pocelo po licu da joj se pojavljiva neko crvenilo... kad sam pricala sa pedijatricom rekla je ma probaj sa hidrokrotisonom koje po mom misljenju nije bas dobra solucija jer kortison ukida sve... i rekla je da se neskiiram al sad evo jos gore izgleda, probala sam sa tom kremom i evo dan nisam mazala i sada jos gore izgleda nego ispocetka... sada je jedan krug od mozda 5-6 cm na licu joj... i ima jedan manji ispod oka...

Neznam vise sta radim, ovi da izvinete izraze debili od doktora nece nikakve testove da rade jer je zima i govore sad da je radi toga... al mislim da je nesto vise od toga... bojim se da nije ovaj atopijski dermatitis jer sam citala da se toga nemozes rijesiti..

Jao neznam sta da radim, nemogu iscekati dole da dodjem da sve moguce nalaze joj izvade da vide jer ocigledno ovi neplaniraju nista da rade... sledece sedmice idem ponovo kod pedijatrice, mora takodjer da primi vakcinu koju je trebala da primi sa 18 mjeseci, nije mogla jer je imala temperaturu taj dan i cekali da ozdravi i onda nije bilo vremena za to... ma katastrofa... neznam sta da vam kazem....



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 22:19:51   
Ilhana RR
Evo slikica, sad je uslika

user posted image


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 22:29:19   
Anoniman
user posted image

ja bih za pocetak ukinula svu hemiju...nemoj vise stavljati omeksivace...i probaj je kupati u kamilici...to joj sigurno nece skoditi ne znaci da ce od toga proci ali ce joj barem malo olaksati...za kreme ti ne znam nista reci...Ja se nadam da ce brzo proci



(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 142
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 22:30:03   
dana3
Ilhana iscitaj temu popisi nazive krema i neka ti svekrva ili zaova posalju kreme postom pa mazi i vidi hoce li biti bolje,
ti znas da ovde tesko rade nalaze ako ne smatraju da je potrebno 

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 22:32:29   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: dana3

Ilhana iscitaj temu popisi nazive krema i neka ti svekrva ili zaova posalju kreme postom pa mazi i vidi hoce li biti bolje,
ti znas da ovde tesko rade nalaze ako ne smatraju da je potrebno 


procitatcu temu al ako su nase beby kreme u pitanju you name it I got it...

a sto se tice slanja zaova mi stize ako Bog da pocetkom marta tako da bih mi mogla donijeti...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 22:32:49   
Super dada
IZVORNA PORUKA: muby

Supar dada jesi li ga necim tretirala?
Ja sam muzu rekla da mi danas kupi A Derma Exomega kremu pa cu javiti rezultate.
Dermatolgu cemo otici cim prije ali ne mozemo ove sedmice.


Pocela sam da mazem promjene na kozi sa a-derma kremom vec dva dana. Imam osjecaj da je bolje, ili barem manje je crveno i tanje su one hrapave plocice na kozi lica i nadlanice. Nadam se da ce mu ova krema pomoci.


_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 22:37:04   
enna
Ilhana sta da ti kazem ja sam muku mucila s enom od njenog 3 mjeseca zivota do godinu dana a najucikovitija krema koja mi je i pomogla hB je AFLODERM KREMA ja je u Bosni kupila rekao mi jedan stari pedijatar da probam i hB od nje se sve povuklo i nije se vise ni povratilo a nadam se i da nece aBd.Ja sam obisla doktore i sve kreme neznama koje vise nismo koristili ali bezuspjesno na kratko se smiri pa navece srce maleno legne ok a ustane sva crvena ma uzas.Ako ti neko moze posati tu kremu pokusaj ne steti nista mazi 3 puta na dan ujutro navece i popodne ispocetka pa onda popodnevno mazanje izbaci!!!Sretno draga moja znam da se brines a nju svrbi moja na je znla ustati sa krvavim jastukom ma uzasnouser posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 22:39:56   
muby
evo i ja veceras prvi put namazala (tek kupili kremu)
vidjecu sutra kakva je situacija
a inace mu je ovo sa desne strane bas strasno, grubo, i on je to jos izgrebao
sa lijeve strane se malo smirililo samo po sebi
ali to se opet mijenja s vremena na vrijeme



_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 22:42:22   
Anoniman
Ilhana, svabe reklamiraju ovu kremu kod jako suhe koze koja izaziva svrbez...pa probaj...mozda je stvarno od zime samo

(odgovor članu Super dada)
  Neposredna veza do poruke: 148
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 22:48:22   
enna
user posted image  evo kod Ene je to ovako izgledalo da vam malo docaram

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: atopijski dermatitis
4.2.2010 22:48:38   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: dadada

Ilhana, svabe reklamiraju ovu kremu kod jako suhe koze koja izaziva svrbez...pa probaj...mozda je stvarno od zime samo


Ima li tu kod nas da se kupi ili samo kod svaba?

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *