|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Atopijski dermatitis
18.4.2013 13:06:34   
Kviki
Probajte Atopik kremu, mojoj bebi je dosta pomogla, krema sadrži ulje žutog noćurka 10 %, urea 5%, shea butter 5%. Naravno da AD nije u potpunosti iščezao, ali je sad gotovo zanemariv, nema crvenila, suhe kože, češanja, nervoze... A nije ni skupa, oko 9 KM, u svakom slučaju vrijedi pokušati.

< Poruku je uredio Kviki -- 18.4.2013 13:07:53 >

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 851
   RE: Atopijski dermatitis
18.4.2013 19:30:47   
necky
Krema dolazi poštom i košta 30 KM, Žena nije "travarka" nego magistar farmacije. Ako je ona slagala mene da nema kortikosterida u njoj, onda sam i ja slagala vas. Mi je koristimo i zaista pomaže. A gdje se sastav kreme može provjeriti?

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 852
   RE: Atopijski dermatitis
18.4.2013 20:38:45   
Ben 10
To i jeste problem sto nema na kutiji sastava...

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu necky)
Neposredna veza do poruke: 853
   RE: Atopijski dermatitis
28.4.2013 21:20:31   
Aid2203
Drage mame,,ja sam se samo uclanila pa se jos ne snalazim!!!Trebam pomoc i vasa iskustva,moj sin je sa 15dana zivota dobio neki osip po licu,obrascicima prvo su bile samo neke male crvene tockice pa su onda poneke i pobijelile na vrhu(izgledaju kao one pubertetske)pa otislo na celo,vrat uglavnom cijelu glavu pa sad i na ramene i istackalo mu se cijelo tijelo.Pedijatrica mi rekla da je AD al meni ne lici na ovo sto mame sa iskustvima pisu nema crveni plikova,,niti se guli kozica,na jednom mjestu po 5,6 tih mali bubuljica bude kazem vam izgleda kao momak u pubertetu.Dobila sam adermovu kozmetiku koristim je pa cu sad da vidim.Molim vas pomozite mi opisite mi kako tocno izgleda taj AD.Prva mi je beba i ja sam ocajna!!!!!Inace dojim ga samo bez dodatka druge hrane ako nesto znaci

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 854
   RE: Atopijski dermatitis
29.4.2013 9:01:09   
alfaalfa
kod mog sina nije bilo bubuljica,samo jako suha koza koja se ljusti i peruta,a onda puca i krvari ponekad.nisam doktor, ali mi se cini da to sto ti opisujes nije AD, mislim da ti je bebica malo mala da bi se pojavili simptomi AD, to mi vise zvuci kao neka bakterijska infekcija.u svakom slucaju otidji kod dermatologa ako mu ne prodje.sretno

(odgovor članu Aid2203)
Neposredna veza do poruke: 855
   RE: Atopijski dermatitis
29.4.2013 9:25:17   
bebaa
kod nas sporadično ima bubuljica ako je naglo izložen nekom alergenu pa bukne...neki dan mu dala špinat mada mi je Prohićka rekla da je on težak za AD i djete svo buknule,sitne crvene...a u principu je suha koža kao da je na nekim mjestima popucala,tjeme je suho i peruta se ,tjelo svo isušeno...užas...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu alfaalfa)
Neposredna veza do poruke: 856
   RE: Atopijski dermatitis
29.4.2013 10:06:46   
bebaa
e majke mi ovo je fakat više dosadno...maloprije ga uspavala i gledam lice se užarilo i oko zapešća takođe...namazem kremiocom pa valjda ce popustiti...a jutros ustao sve čisto nema nigdje pikice...iz čista mira...
juče sam zvala jednu homeopatkinju pa cu kad uradimo alergotestove pod hitno kod nje...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 857
   RE: Atopijski dermatitis
29.4.2013 10:13:40   
alfaalfa
mom je sinu jako smetala vrucina,posebno kad spava.ne mora uvijek biti hrana ili neki alergen,moze biti jednostavno vrucina ili stres.na zalost oni tako reaguju i na vanjske faktore i na bilo kakva uzbudjenja bilo pozitivna ili negativna.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 858
   RE: Atopijski dermatitis
29.4.2013 10:14:25   
bebaa

IZVORNA PORUKA: alfaalfa

mom je sinu jako smetala vrucina,posebno kad spava.ne mora uvijek biti hrana ili neki alergen,moze biti jednostavno vrucina ili stres.na zalost oni tako reaguju i na vanjske faktore i na bilo kakva uzbudjenja bilo pozitivna ili negativna.

jesst tačno...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu alfaalfa)
Neposredna veza do poruke: 859
   RE: Atopijski dermatitis
30.4.2013 11:12:47   
Aid2203
drage mame hvala vam na odgovorima,puno ste mi pomogle!!Juce smo bili kod pedijatrice i kaze da mozda nije AD ali neki ekcem jest,,eh zab.vam u prosloj poruci reci da od rodjena ima kremeljave oci valjda je pokupio infekciju tokom poroda pa mozda mu je i od toga.Narcucili smo se kod dermatologa pa cemo vidjet sta i kako!!Eh sat sam cula za kremeljave oci malo je onako grrr i smijesno ali podjelit cu sa vama-Valjda nista bolje od same njegove mokrace da mu se stavi na ovi al to vazi samo za djecu koja se iskljucivo doje,eh sto kazu kad muka natjera.Probat cu jos sta pa neznam sta dalje::POZZZ veliki

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 860
   RE: Atopijski dermatitis
30.4.2013 11:18:29   
bebaa
svaki put kad se stanje pogorša mi imamo krmeljove...zas svojih 7 mjeseci je vec tri puta dobivao kapi antibioti...to si trebala naglasiti pedijatru...nije šala igrat se...ok i ja vjerujem u taj urin čula sam za to ali se ipak prvo posavjetuj sa pedijatrom...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Aid2203)
Neposredna veza do poruke: 861
   RE: Atopijski dermatitis
30.4.2013 11:42:12   
Aid2203
ma sve sam ja to rekla ali samo neke nove kapi i vise mi je dojadilo djetetu sipati kapi,,ja mu mazem aderminom kremom i odlican rezultat za svega 5 dana sad trenutno jednu ili dvije bubuljice ima na licu!!sutra nam je 40danauser posted image user posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 862
   RE: Atopijski dermatitis
30.4.2013 12:04:57   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Aid2203

ma sve sam ja to rekla ali samo neke nove kapi i vise mi je dojadilo djetetu sipati kapi,,ja mu mazem aderminom kremom i odlican rezultat za svega 5 dana sad trenutno jednu ili dvije bubuljice ima na licu!!sutra nam je 40danauser posted image user posted image

mašala...odma put pod noge ionako je praznik,izvedi djete nek se sunča...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Aid2203)
Neposredna veza do poruke: 863
   RE: Atopijski dermatitis
7.5.2013 16:23:55   
veki_aki
opet sam na ovoj temiuser posted image Chloramfenicol nista nije pomogao, to je bilo samo trenutno, na kraju poslije nekih prirodnih kremica medju kojima je i shea butter, koje nista nisu djelovale morali smo upotrijebiti afloderm koji je odmah djelovao.Kategoricno sam odbijala ikakve kortikosteroide, al kad je preslo skoro u rane morali smouser posted image Sad kad se povuklo mazemo pashinom baby kremom i za sad je ok.
Nego da pitam, sta znaci da je spinat tezak za djecu sa AD,jel da ga vise ne koristim, jer ne bi rekla da mom smeta.Mi smo ispitali i mlijeko i izgleda da je ok, kontam sad i bjelance probat.E sad ja sam to ispitivala 4 dana, da li je to dovoljno da organizam odreaguje, kontam se ako je alergija reagovat ce odmah?
Nadam se da se nece vise vracati, jer ne znam fakat sta bi sad koristilauser posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 864
   RE: Atopijski dermatitis
7.5.2013 16:30:44   
bebaa
vidjela si šta se meni desilo...šta god da probaš nemoj biti sama u kući...umal me srce nije opalilo šta ugledah...a komšija ni na mapi svi na poslu...nemam vremena čekat taksi...
hele meni je dr Prohić rekla da mu ne dajem špinat niti mledi sir da su oniu teški za organizam,da još ne povoljnije djeluju na kožu...ne znam kako ti hoćeš...ali ja sam neki dan namjerno pred mužem probala mu dati i mali se sav osuo,jedva mu smirili kožu...i mi mažemo pashinom kremom jer sam isprobala a dermu i ništa samo malo nahrani kožu i to je to...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 865
   RE: Atopijski dermatitis
8.5.2013 9:06:07   
veki_aki
Mojoj bebari opet jucer pocelo malo crveno, kad jutros nistauser posted image Sad se kontam moze li biti da mu sta smeta kod mojih, mozda drugi detrdzent koriste, ili nesto tako?Kaze mm, ma to on navikao kod nas neuredno a kod tvoje mame sve sterilno, pa mu smetauser posted image Nemojte sad mislit da je kod mene bas toliki nered al eto nije kao kod mameuser posted image
Za spinat cu jos da provjerim, al odavno ga koristimo i nijen nam smetao, bas maldi sir nism probali al smo probali druge stvari slicne i ne smeta. Da li ovo ikad skroz prodje?user posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 866
   RE: Atopijski dermatitis
8.5.2013 9:09:29   
veki_aki
e citala sam bebo sta bi tvom malom a taman sam kontala da probamo smoki sad ne smijemuser posted image
Ajd prodje vam na kraju sve ok i sad znas sta ne smijes, nek je sad ok.
Malo OT, jesmo li mi ono komsinice, S.Kolonija?Mogu mislit frke ako ti niko nije bio tu a valja doci do DZ...

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 867
   RE: Atopijski dermatitis
8.5.2013 9:23:57   
bebaa

IZVORNA PORUKA: veki_aki

e citala sam bebo sta bi tvom malom a taman sam kontala da probamo smoki sad ne smijemuser posted image
Ajd prodje vam na kraju sve ok i sad znas sta ne smijes, nek je sad ok.
Malo OT, jesmo li mi ono komsinice, S.Kolonija?Mogu mislit frke ako ti niko nije bio tu a valja doci do DZ...

nismo kone ja sam na dobrinji mada vas s prozora vidim...
a što se tiče crvenila i tvojih ....možda neko nije tog trena na sebi imao pamučnu nego sintetičku odjeću pa ga prislonio ili nju( ne skonta pol i ne zamjeri ) na sebe...drugo nama je rečeno da sve plišane igračke izbacimo pa se igra iskljiučivo sa plastičnim igračkama i manje mu je crvenila oko usta jer sve cucla...treće nama je rečeno da se može povući do 3. ili 10. ili 18. rođendana...znači ima tri roka...ali može i da ostane zavisi koliko razvije imunitet...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 868
   RE: Atopijski dermatitis
8.5.2013 13:48:54   
veki_aki
e bebo citala sam da moze dugo trajat a ja se nesto sve nadam da nam sad prestaje. Danas smo bolji izgleda vidjet cemo, drzimo se pase za sadauser posted image i ne toplimo se niti se dekicama pokrivamo ako nisu pamucne...
Pa ti si mi haman komsinicauser posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 869
   RE: Atopijski dermatitis
8.5.2013 16:20:15   
bebaa
dobro si....haman....
mi danas malo šetali i vidim kad smo došli kući da mu na obrazu ima malo crveno,to sam i vani primjetila...izgleda da je od toplote jer u kući se povuklo...ma njemu sve živo smeta...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 870
   RE: Atopijski dermatitis
9.5.2013 10:18:45   
veki_aki
da vas nesto pitnem...citala sam nesto oko bronhitisa i vidim zene spominju cilime, zavjese, pa mi pade na pamet pa ja lafo da mi je sto prirodnije i zdravije u kuci sve vunene cilime uzeli gdje boravimo, a oni u biti ne bi smjeli vunu zar ne?Moj mali samo puze pa je stalno u kontaktu sa cilimom a to mi nije palo na pametuser posted image Da li ste vi mjenjali cilime?Opet mi sintetika bezveze, jedino goli podovi da buduuser posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 871
   RE: Atopijski dermatitis
10.5.2013 19:24:16   
Aid2203
Veki ja neznam o tvom slucaju nista nismo imali nikad iskustva o tome,ali sam cula za to da treba sve cilime dignut kad bebac puza a ima bronhu,nego ja zelim da kazem da smo isli dermatologu i da moj bebac nema AD nego MILIJE(nesto poput ciscenja od hormona).Moramo paziti sta ruckamo dok dojim ali uglavnom nije AD:tako nek sve mame procitaju moje opisivanje kako je osip izgledao i ako se njihovim bebacama to javi neka nemjenjaju sa AD-om....user posted image

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 872
   RE: Atopijski dermatitis
11.5.2013 10:39:05   
bebaa
juče smo dobili nalaze alergotestova i pokazali su da beba nije alergična na mlijeko ali je ikupni ieg 43 a granica za djecu do jedne godine je do 15...pa ćemo u pon. do pedijatrice da vidimo na šta ga treba eventualno dalje testirati...vrlo mi je bitno da nije mlijeko...
juče smo šetali i nekoliko puta prošli pored ljudi koji su sređivalo okoliš i kosili travu...kad smo došli kući mali se sav zažario u obrazima...
za sada je zaključak da je alergičan na kikiriki i na pelud trave...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Aid2203)
Neposredna veza do poruke: 873
   RE: Atopijski dermatitis
11.5.2013 10:53:44   
minie

IZVORNA PORUKA: bebaa

juče smo dobili nalaze alergotestova i pokazali su da beba nije alergična na mlijeko ali je ikupni ieg 43 a granica za djecu do jedne godine je do 15...pa ćemo u pon. do pedijatrice da vidimo na šta ga treba eventualno dalje testirati...vrlo mi je bitno da nije mlijeko...
juče smo šetali i nekoliko puta prošli pored ljudi koji su sređivalo okoliš i kosili travu...kad smo došli kući mali se sav zažario u obrazima...
za sada je zaključak da je alergičan na kikiriki i na pelud trave...user posted image



I nama je test koji se radi iz krvi pkazao da nije alergican ni na mlijeko ni na jaje, a ustvari jeste user posted image Onaj na kozi je pokazao stvarno stanje, a i ja sam sama vidjela da mu bas to smeta user posted image user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 874
   RE: Atopijski dermatitis
11.5.2013 10:59:22   
bebaa

IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: bebaa

juče smo dobili nalaze alergotestova i pokazali su da beba nije alergična na mlijeko ali je ikupni ieg 43 a granica za djecu do jedne godine je do 15...pa ćemo u pon. do pedijatrice da vidimo na šta ga treba eventualno dalje testirati...vrlo mi je bitno da nije mlijeko...
juče smo šetali i nekoliko puta prošli pored ljudi koji su sređivalo okoliš i kosili travu...kad smo došli kući mali se sav zažario u obrazima...
za sada je zaključak da je alergičan na kikiriki i na pelud trave...user posted image



I nama je test koji se radi iz krvi pkazao da nije alergican ni na mlijeko ni na jaje, a ustvari jeste user posted image Onaj na kozi je pokazao stvarno stanje, a i ja sam sama vidjela da mu bas to smeta user posted image user posted image

molim ta kako ste ustanoviuli to za jaje ili eventualno druge namirnice...da li se i to traži posebno ili je neka grupa testova...ne znam a voljela bi znati jer evo sve se otkriva jedno po jedno...ne bi da se opet traumiram s kojekakvim namirnicama...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *