|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Atopijski dermatitis
26.3.2013 15:35:57   
veki_aki
Hvala!Pogledat cu jos, jer sam ja imala zadnjih godina alergije i znam kako oni nemaju pojma oko toga.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 826
   RE: Atopijski dermatitis
26.3.2013 19:48:15   
mama2009
moja D je sa 8 mjeseci dobila AD, i dan danas se povremeno javi. Ja sam vodila D kod dr Prohic, slucajno radim sa lab cak sam platila u Slo da mi se analizira krema i potvrdjene su moje sumnje...jako veliki procenat kortikosteroida u kremi....Visnja post koji si citirala jeste sa teskim rijecima, al istina je ja sam je vidjela kad je sama proizvoljno iz tubice u malu kutijicu stavljala kremice (kombinacije kortikosteroida)...
Kod nas se desilo cak da smo zavrsavali na injekcijama kortiko.
Kao sto je vec neko pisao kombinacija AD i bronhitisa i to uvijek tezi oblici......Mi od njenog rodjenja praktikujemo bas dva puta godisnje da je vodimo na more...evo vec tako trecu godinu za redom...
Na moru nema AD, cak i bijele fleke koje su joj se bile pojaile (depigmentacija) nestale su, ne prepoznatljiva koza....
Moj savjet je jacanje imuniteta i hranjenje koze.....al ne kad se javi nego cijelo vrijeme

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 827
   RE: Atopijski dermatitis
26.3.2013 20:49:54   
bebaa
ne znam vise sta reci ili misliti...samo znam da je malom puno bolje i lakse ali samo namazali samo cetiri puta tanko samo na jako izrazenom crvenilu...danas nismo mazali,samo a dermom da mu nahranim kozu...muci nas jos bronhitis a dobili smo babyvac pa ce mu valjda biti lakse disati...
ja i mm smo zakljucili:izbaciti omeksivac,plisane igracke,rjedje kvasiti kozu i dobro je mazati i hraniti pa valjda cemo nekako drzati pod kontrolom a kad se pogorsa opet pribjeci nekim KS kremicama samo da se povuce upala i to je to...

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 828
   RE: Atopijski dermatitis
27.3.2013 12:23:29   
bebaa
drage moje sad presvlacim bebu i vidim da na mjestima gdje se AD povukao potkozno imaju kao ljubicaste flecice,kao oziljak...jeki to normalno...hoce li se povuci...ne moze se napipati...koza je glatka...

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 829
   RE: Atopijski dermatitis
1.4.2013 21:49:15   
simba00
Pošto vidim da ovdje ima mama koje se razumiju u AD, napisaću ovdje o čemu se radi... Beba je stara 7 mjeseci, prije mjesec i po počela je jesti čvrstu hranu, a do tad je dojena. I dalje je dojim, uz 2 obroka hrane. Nekad u tom periodu uvođenja hrane, na vratu i prsima su se pojavile crvene fleke (leđa čista i svi ostali dijelovi tijela super, osim što je koža malo suha), ujutro i po danu bude perutava koža i bijelo, a uveče kad se kupa ili nakon obroka se zacrveni. Nije spržena koža niti ima nikakve bubuljice, ništa, samo sitne male crvene tačkice.

Bila sam kod pedijatrice, ona kaže - od vrućine. kako nije prolazilo, opet odem kod druge pedijatrice, kao iskusnije i cjenjenije - kaže AD. Reakcija na nešto, možda hranu ovo ono. Rekla mi je da mažem A-dermom koju imam odranije. Mazala 7 dana, nije se skroz povuklo ali nije više onako crveno uveče i perutavo i bijelo po danu. Evo zadnje tri noći nisam stavljala kremu, kad opet crveno...

Šta mi vi predlažete? Ja svakako planiram bebu odvesti dermatologu, znam da će dati kortikosteroide, pitam se da li je ovo uopšte AD ili nešto deseto.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 830
   RE: Atopijski dermatitis
2.4.2013 8:57:26   
bebaa
u svakom slucaju prvo svedi kupanje na minimum,nama je receno jednom u 7 dana ali se nekad ne pridrzavamo...izbaci omeksivac totalno...ja sam doslovce 4 masine vesa oprala cistog bebinog da odstranim omeksivac...ako je bebi suha koza moras je stalno mazati...a derma je onako nama ne pomazue uopstekod osipa ali mazem da mu koza nije suha,cisto da se nahrani...i prati da li nakon nekog cvrstog obroka to crvenili pojaca...

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 831
   RE: Atopijski dermatitis
4.4.2013 14:00:16   
simba00
Hvala na savjetima. Mi je kupamo svaki drugi dan i sad to polako smanjujem . Beba jako voli vodu i vrišti od sreće čim čuje tuš... pa nešto nisam htjela do sad da joj to uskraćujem,

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 832
   RE: Atopijski dermatitis
5.4.2013 8:48:32   
veki_aki
Cao samo da se javnem.Vodili smo malog kod privatnog dermatologa, dr.Azem Tiric u Sokolovic Koloniji, pregled je bio 30km i dao nam je antibiotsku kremu-5km, Chloramfenicol, to je zapravo kremica za oci, i evo nakon sto smo 6 dana mazali kako nam je rrekao, poprilicno se povuklo.On nam je rekao da je to blazi oblik ekcema, djecjeg, a koliko znam to ide pod ruku sa AD, i svima od srca preporucujem ovog dr. Moj mali je pored bas jako crvenih obraza imao i grubui kozu i neto kao zuckasto po tom crvenilu, pa se ponekad i perutalo, pocelo ga i svrbiti u zadnje vrijeme.Sad mu je jos samo blego crveno. Vidjet cemo sta ce biti kad nekoristimo vise kremu, al ja sam zadovoljna.Eto tek toliko da podjelim s vama iskustvo.
Sretno vam svima da sve bebice ozdrave i imaju lijepu kozu!

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 833
   RE: Atopijski dermatitis
11.4.2013 8:56:04   
alfaalfa
Drage mame,
Prvi put sam na forumu,nemamo hB vise problema sa AD,ali na zalost imamo puno iskustva koje cu rado podijeliti s vama.Ukratko,imam sina kojem je sada 6 godina, od drugog mjeseca zivota imao je AD (ekcem) i alergije na mlijeko, jaja, orasaste plodove i grahorice.Ekcem je poceo lagano na ocnom kapku,zatim se prosirio na lice,cijelu glavu,potom pregibe ruku i nogu.Svrbez i ljustenje koze,cesto rane koje bi on znao raskrvariti u sekundi,nespavanje i nervoza,lagane kupke u sred noci koje ce ga rashladiti-sve je to pripadalo nasoj svakodnevnici punih 5 godina.Bezbroj krema sa i bez kortikosteroida,kupki,hiljade potrosenih maraka na doktore, preglede,kreme,kupke isl.Doktor nam je svaki put davao sve jacu i jacu kremu,koje sam ja koristila JAKO RIJETKO,samo u krajnjem ocaju.Ali zadnji put kad sam ga namazala tom kremom,palo mi je malo kreme na njegovu potkosulju.Ujutro kad sam ga presvlacila vidjela sam da je na tom mjestu potkosulja progorila.To je bila kap u prepunoj casi,sve sam kreme pobacala,uzela kantarionovo ulje i namazala mu rane na rukama,koje su bile na putu da se inficiraju,zamotala sterilnim gazama i nekoliko dana 2-3 puta dnevno mijenjala zavoje.Rane su sve nestale,ali ekcem je jos bio tu.Omeksivac nisam koristila nikako, ali sam tad pocela i dva puta ispirati ves da sto vise hemikalija isperem.Kupala sam ga kupkom od zobenih pahuljica koju sam sama pravila-najjeftinije i najbolje sto sam mogla uraditi za njega-(A-derma je na bazi zobi). dvije sake zobi stavim u gazu i zavezem gazu.Stavim u njegovu kadicu za kupanje i na to ukljucim vrelu vodu i ostavim dvije tri minute da zob pusti nesto kao sluz, a onda rashladim vodu i dijete potapam u toj sluzavoj vodi.Slobodno mozete stiskati tu gazu da sto vise sluzi izadje.Od krema traziti one koje su na bazi vazelina,ne bademovu kremu,jer moze dijete biti alergicno na bademe.Ja sam isla kod jednog travara u Mostaru i on mi je pravio odlicnu kremu od vazelina i propolisa.Uvijek u jednoj kesici u frizideru drzite presvlak djetetu,pa kad se u noci probudi i cese,obucite mu to rashladjeno,to smiri kozu.Sve ovo sta sam napisala je samo vanjska njega.Ali ekcem je puno vise od toga.To je nesto iznutra sto se iznutra mora i lijeciti.Tako sam ja pocela prije tacno godinu dana davati mom sinu imuno g 100 i to je ono sto ga je izlijecilo. To odgovorno tvrdim.Davala sam mu dva puta dnevno iako su za alergiju preporucene i vece doze, i nakon tri mjeseca SVE je nestalo.Nas se zivot totalno promjenio.Nakon 5 godina nespavanja,napokon smo poceli spavati po cijelu noc.Nadam se da ce ovo moje iskustvo bar malo nekom pomoci,jer ono sto smo mi prozivjeli ne bih pozeljela ni najvecem dusmaninu.Za dvije sedmice cemo ponovo raditi alergotest,pa me bas interesuje je li se i na tom polju ista promjenilo. Ostajte mi lijepe,zdrave i pametne

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 834
   RE: Atopijski dermatitis
11.4.2013 9:05:10   
bebaa
alfa mozes li malo pojasniti o kakvoj kremi se radi,koji je sastav i za šta tačo služi...gdje si kupila i koliko platila...
moja beba ima AD i bas se mučimo,evo taman do neki dan imao bronhitis i opet ga sve safatalo,kažu sve na alergijskoj bazi koja je povezana sa AD...ta kupka mi se svidja ali koliko cesto si ga kupala time,cime si mu prala glavu jer je kod nas najtezi dio bas na glavi,sav je operutan i crven,svrbi ga i sve prokrvari...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu alfaalfa)
Neposredna veza do poruke: 835
   RE: Atopijski dermatitis
11.4.2013 9:49:28   
alfaalfa
ovom kupkom ga mozes kupati koliko hoces,ne isusuje kozu nego hrani.takodje po glavi.ako ima ranice po glavi,probaj malo kantarionovog ulja da mu se isuse te koje su otvorene i cure.kremu sam kupovala kod travara šarića u mostaru i uz to je jeo neki poseban med i pio caj,ali mu med i caj nisu pomogli toliko,ali je krema bila odlicna.cak mislim da je i sama mozes napraviti jer ima kupiti propolisa a i vazelina,mislim da nista drugo nije bilo u njoj.cini mi se da sam je placala oko 10 maraka.a ovaj imuno g 100 to su kapsule medicinske gljive,koje se otvore i daju djetetu da pojede.nemaju nekog jakog okusa,lako se pojedu.ja mom sinu mijesam sa kasicicom meda,ali ako je beba ispod godine dana,mozes pomijesati sa nekom kasicom.to mu je pomoglo za ukupan imunitet,i za prehlade i sl.jer su takva djeca podlozna i bronhitisu i astmi.ove zime je hB bio bolestan samo jednom i to 2-3 dana samo,dok su ostala djeca i na antibioticima bila po dva puta,i imali virusne infekcije.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 836
   RE: Atopijski dermatitis
11.4.2013 22:34:01   
minie

IZVORNA PORUKA: alfaalfa

ovom kupkom ga mozes kupati koliko hoces,ne isusuje kozu nego hrani.takodje po glavi.ako ima ranice po glavi,probaj malo kantarionovog ulja da mu se isuse te koje su otvorene i cure.kremu sam kupovala kod travara šarića u mostaru i uz to je jeo neki poseban med i pio caj,ali mu med i caj nisu pomogli toliko,ali je krema bila odlicna.cak mislim da je i sama mozes napraviti jer ima kupiti propolisa a i vazelina,mislim da nista drugo nije bilo u njoj.cini mi se da sam je placala oko 10 maraka.a ovaj imuno g 100 to su kapsule medicinske gljive,koje se otvore i daju djetetu da pojede.nemaju nekog jakog okusa,lako se pojedu.ja mom sinu mijesam sa kasicicom meda,ali ako je beba ispod godine dana,mozes pomijesati sa nekom kasicom.to mu je pomoglo za ukupan imunitet,i za prehlade i sl.jer su takva djeca podlozna i bronhitisu i astmi.ove zime je hB bio bolestan samo jednom i to 2-3 dana samo,dok su ostala djeca i na antibioticima bila po dva puta,i imali virusne infekcije.


Je li prestao biti alergican bar na mlijeko? Moj R je alergican na mlijeko i bjelance i rekla nam dr da ce mu to nestati. On je imao AD nekih 2-3 mjeseca i evo hB vise od godine dana nigdje ni traga.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu alfaalfa)
Neposredna veza do poruke: 837
   RE: Atopijski dermatitis
11.4.2013 22:37:50   
bebaa

IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: alfaalfa

ovom kupkom ga mozes kupati koliko hoces,ne isusuje kozu nego hrani.takodje po glavi.ako ima ranice po glavi,probaj malo kantarionovog ulja da mu se isuse te koje su otvorene i cure.kremu sam kupovala kod travara šarića u mostaru i uz to je jeo neki poseban med i pio caj,ali mu med i caj nisu pomogli toliko,ali je krema bila odlicna.cak mislim da je i sama mozes napraviti jer ima kupiti propolisa a i vazelina,mislim da nista drugo nije bilo u njoj.cini mi se da sam je placala oko 10 maraka.a ovaj imuno g 100 to su kapsule medicinske gljive,koje se otvore i daju djetetu da pojede.nemaju nekog jakog okusa,lako se pojedu.ja mom sinu mijesam sa kasicicom meda,ali ako je beba ispod godine dana,mozes pomijesati sa nekom kasicom.to mu je pomoglo za ukupan imunitet,i za prehlade i sl.jer su takva djeca podlozna i bronhitisu i astmi.ove zime je hB bio bolestan samo jednom i to 2-3 dana samo,dok su ostala djeca i na antibioticima bila po dva puta,i imali virusne infekcije.


Je li prestao biti alergican bar na mlijeko? Moj R je alergican na mlijeko i bjelance i rekla nam dr da ce mu to nestati. On je imao AD nekih 2-3 mjeseca i evo hB vise od godine dana nigdje ni traga.

kako mislis nema ni traga,cime si ga mazala...a ja ne mogu bebi davati ove gore preparate kad je mali,6.5 mj...ali cu ga kupati u toj zobi...nadam se napretku...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 838
   RE: Atopijski dermatitis
11.4.2013 23:40:30   
minie

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: alfaalfa

ovom kupkom ga mozes kupati koliko hoces,ne isusuje kozu nego hrani.takodje po glavi.ako ima ranice po glavi,probaj malo kantarionovog ulja da mu se isuse te koje su otvorene i cure.kremu sam kupovala kod travara šarića u mostaru i uz to je jeo neki poseban med i pio caj,ali mu med i caj nisu pomogli toliko,ali je krema bila odlicna.cak mislim da je i sama mozes napraviti jer ima kupiti propolisa a i vazelina,mislim da nista drugo nije bilo u njoj.cini mi se da sam je placala oko 10 maraka.a ovaj imuno g 100 to su kapsule medicinske gljive,koje se otvore i daju djetetu da pojede.nemaju nekog jakog okusa,lako se pojedu.ja mom sinu mijesam sa kasicicom meda,ali ako je beba ispod godine dana,mozes pomijesati sa nekom kasicom.to mu je pomoglo za ukupan imunitet,i za prehlade i sl.jer su takva djeca podlozna i bronhitisu i astmi.ove zime je hB bio bolestan samo jednom i to 2-3 dana samo,dok su ostala djeca i na antibioticima bila po dva puta,i imali virusne infekcije.


Je li prestao biti alergican bar na mlijeko? Moj R je alergican na mlijeko i bjelance i rekla nam dr da ce mu to nestati. On je imao AD nekih 2-3 mjeseca i evo hB vise od godine dana nigdje ni traga.

kako mislis nema ni traga,cime si ga mazala...a ja ne mogu bebi davati ove gore preparate kad je mali,6.5 mj...ali cu ga kupati u toj zobi...nadam se napretku...



Vec sam pisala, samo organskim, nerafinisanim shea butterom i stvarno HB vec godinu dana nema nigdje tackice, a ne suhe koze. Jos samoi da nam prodje i ova alergija pa da mozemo jesti mlijecne proizvode.

ej draga, a dojis li ti njega? Sigurno si pisala, ne mogu sad da trazim.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 839
   RE: Atopijski dermatitis
11.4.2013 23:45:00   
bebaa
ne dojim ga a sad sam se sjetila da je neko pisao za taj puter i da sam istrazivala...najblize je u zagrebu kupiti...naci cu nacina...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 840
   RE: Atopijski dermatitis
12.4.2013 8:41:28   
alfaalfa
pogledaj u bbi centru u sarajevu,ima neka prodavnica zdrave hrane,ne znam kako se zove,ali vrlo lako se moze desiti da imaju shea butter ili da ti ga mogu nabaviti.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 841
   RE: Atopijski dermatitis
15.4.2013 15:43:07   
necky
Evo da i ja podijelim svoja iskustva sa ovo dosadnom bolešću. Moj dječak ima 10 mjeseci i sa AD se borimo već nekih 6-7 mjeseci. Simptomi isti: suha koža, crvenilo, svrbež. Najgore nam je bilo tjeme. Od doktora do doktora i dijagnoza ista- AD. Pridržavali smo se uputa- pamučna odjeća, kupanje uljima i specijalnim gelovima, uvijek u destilovanoj vodi i ne više od 10 min. Sedmično smo trošili i po 200 ml krema tipa A-derma, Mustala, Weleda, Jecoderm. Na dan-dva bude dobro i onda opet ispočetka. U međuvremenu alergotest je pokazao alergiju na proteine kravljeg mlijeka. Počeli smo koristit specijalnu mliječnu formulu, izbacili sve što ima veze sa mlijekom, ali uzalud. Glava uvijek izgrebana, čarape na rukama, nervoza, nespavanje. Vrhunac je bio kad mu se otvorila ranica na ramenu. Mislila sam nema kraja. Stalno sam visila po portalima koji se bave zdravljem, čitala iskustva drugih po forumima, naručivala nove kreme. Nastojala sam koristiti samo kreme organskog porijekla, i striktno bez kortikosteroida. Prije mjesec dana na jednom takvom portalu, na forumu pročitam kako hvale kremu iz Posušja. Naravno, nazovem apoteku i naručim je. Već nako 2-3 dana imali smo rezultate: koža PRAVA BEBINA, i bez svrbeža. Sinoć smo čak spavali u pidžamici bez stopala i čarapa na rukama, a da jutros ni jednu ogrebotinu nemamo! Mame koje deveraju sa AD znaju o čemu govorim. Znam da je prerano govoriti o izlječenju, ali zaista je ovo jedina krema koja je pokazala rezultate, a uz to nema sintetskoh dodataka. Da ne duljim više evo broj telefona Gradske ljekarne u Posušju, pa probajte 039 681 029. Teta sa kojom smo stupili u kontakt zove se Milica i kremu nam je poslala isti dan kad smo je naručili. I to na riječ, tek poslije smo je platitli. Nadam se da će i vama pomoći.

< Poruku je uredio necky -- 15.4.2013 15:46:44 >

(odgovor članu alfaalfa)
Neposredna veza do poruke: 842
   RE: Atopijski dermatitis
18.4.2013 8:55:17   
simba00

IZVORNA PORUKA: necky

Evo da i ja podijelim svoja iskustva sa ovo dosadnom bolešću. Moj dječak ima 10 mjeseci i sa AD se borimo već nekih 6-7 mjeseci. Simptomi isti: suha koža, crvenilo, svrbež. Najgore nam je bilo tjeme. Od doktora do doktora i dijagnoza ista- AD. Pridržavali smo se uputa- pamučna odjeća, kupanje uljima i specijalnim gelovima, uvijek u destilovanoj vodi i ne više od 10 min. Sedmično smo trošili i po 200 ml krema tipa A-derma, Mustala, Weleda, Jecoderm. Na dan-dva bude dobro i onda opet ispočetka. U međuvremenu alergotest je pokazao alergiju na proteine kravljeg mlijeka. Počeli smo koristit specijalnu mliječnu formulu, izbacili sve što ima veze sa mlijekom, ali uzalud. Glava uvijek izgrebana, čarape na rukama, nervoza, nespavanje. Vrhunac je bio kad mu se otvorila ranica na ramenu. Mislila sam nema kraja. Stalno sam visila po portalima koji se bave zdravljem, čitala iskustva drugih po forumima, naručivala nove kreme. Nastojala sam koristiti samo kreme organskog porijekla, i striktno bez kortikosteroida. Prije mjesec dana na jednom takvom portalu, na forumu pročitam kako hvale kremu iz Posušja. Naravno, nazovem apoteku i naručim je. Već nako 2-3 dana imali smo rezultate: koža PRAVA BEBINA, i bez svrbeža. Sinoć smo čak spavali u pidžamici bez stopala i čarapa na rukama, a da jutros ni jednu ogrebotinu nemamo! Mame koje deveraju sa AD znaju o čemu govorim. Znam da je prerano govoriti o izlječenju, ali zaista je ovo jedina krema koja je pokazala rezultate, a uz to nema sintetskoh dodataka. Da ne duljim više evo broj telefona Gradske ljekarne u Posušju, pa probajte 039 681 029. Teta sa kojom smo stupili u kontakt zove se Milica i kremu nam je poslala isti dan kad smo je naručili. I to na riječ, tek poslije smo je platitli. Nadam se da će i vama pomoći.

Koliko košta ta krema? Kako je dobiješ, poštom?

(odgovor članu necky)
Neposredna veza do poruke: 843
   RE: Atopijski dermatitis
18.4.2013 8:57:50   
Ben 10

IZVORNA PORUKA: simba00


IZVORNA PORUKA: necky

Evo da i ja podijelim svoja iskustva sa ovo dosadnom bolešću. Moj dječak ima 10 mjeseci i sa AD se borimo već nekih 6-7 mjeseci. Simptomi isti: suha koža, crvenilo, svrbež. Najgore nam je bilo tjeme. Od doktora do doktora i dijagnoza ista- AD. Pridržavali smo se uputa- pamučna odjeća, kupanje uljima i specijalnim gelovima, uvijek u destilovanoj vodi i ne više od 10 min. Sedmično smo trošili i po 200 ml krema tipa A-derma, Mustala, Weleda, Jecoderm. Na dan-dva bude dobro i onda opet ispočetka. U međuvremenu alergotest je pokazao alergiju na proteine kravljeg mlijeka. Počeli smo koristit specijalnu mliječnu formulu, izbacili sve što ima veze sa mlijekom, ali uzalud. Glava uvijek izgrebana, čarape na rukama, nervoza, nespavanje. Vrhunac je bio kad mu se otvorila ranica na ramenu. Mislila sam nema kraja. Stalno sam visila po portalima koji se bave zdravljem, čitala iskustva drugih po forumima, naručivala nove kreme. Nastojala sam koristiti samo kreme organskog porijekla, i striktno bez kortikosteroida. Prije mjesec dana na jednom takvom portalu, na forumu pročitam kako hvale kremu iz Posušja. Naravno, nazovem apoteku i naručim je. Već nako 2-3 dana imali smo rezultate: koža PRAVA BEBINA, i bez svrbeža. Sinoć smo čak spavali u pidžamici bez stopala i čarapa na rukama, a da jutros ni jednu ogrebotinu nemamo! Mame koje deveraju sa AD znaju o čemu govorim. Znam da je prerano govoriti o izlječenju, ali zaista je ovo jedina krema koja je pokazala rezultate, a uz to nema sintetskoh dodataka. Da ne duljim više evo broj telefona Gradske ljekarne u Posušju, pa probajte 039 681 029. Teta sa kojom smo stupili u kontakt zove se Milica i kremu nam je poslala isti dan kad smo je naručili. I to na riječ, tek poslije smo je platitli. Nadam se da će i vama pomoći.

Koliko košta ta krema? Kako je dobiješ, poštom?



Procitajte ovu temu jos jednom ,mislim da je neko uzimao tu kremu i da i ona ima kortikosteroida u sebi.Nisam sigurna ko,ali sam ja odustala od kupovine.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 844
   [Obrisana poruka]
18.4.2013 9:17:10   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Ben 10)
  Neposredna veza do poruke: 845
   RE: Atopijski dermatitis
18.4.2013 9:29:48   
Emica_sa
Ja sam puno puta citala o Bioeliksir kremi,i na vise mjesta se tvrdi da nema kortikosteroida,cak sam nasla i ispitivanja nekog Njemackog laboratorija koji je ispitivao i bili su negativni na kortikosteroide,pokusaj Iman svi hvale ovu kremuuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 846
   RE: Atopijski dermatitis
18.4.2013 9:29:53   
Ben 10
Mi smo tako jednu uzeli u apoteci ,zena nam napravila i bas nam je brzo pomogla ,nije se AD ni vracao nesto poslije nje.Bas zbog toga brzoga djelovanja mi je bila sumnjiva ,mada mi mirise na kremu za guzu ,ona pavloviceva ili ivina sto se kupuje.
Sada nakon silnih antibiotika i antipiretika nam se na ocnome kapku pojavio AD i na vratu ,nije puno,mazala sam mu pantenolom i vec se peruta.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 847
   RE: Atopijski dermatitis
18.4.2013 9:37:59   
simba00
Da, to je tačno, treba sve te "domaće" kremice uzeti s rezervom jer ko provjerava tu travarku iz Posušja? Ali čisto me zanima cijena i kako nabaviti, možda da je odnesem u neki labos na testiranje user posted image

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 848
   RE: Atopijski dermatitis
18.4.2013 9:47:10   
Ben 10
Cini mi se da je 10 km bila ,imam ja negdje broj pa ti napisem napp i posaljem.Nisam sigurna ,mislim da je neko radio analizu.
Valjda ce se neko javiti.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 849
   RE: Atopijski dermatitis
18.4.2013 9:49:17   
Ben 10
Imas PP

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *