|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Atopijski dermatitis
4.12.2013 9:57:37   
Ben 10
Stvarno mi je zao sto se mucite,dio toga smo prosli.
Sada je poprilicno mirno ,ali na ovome sjeveru i ovolikome vjetru mu je koza suha,osjetim i cini mi se sto ga vise mazem,ona je suhlja.Nas je spasio neki melem sto mi je pravila zena u apoteci,rekla je da je na prirodnoj bazi ,ali njemu se smirilo i ne ponavlja se.
Sreca ne cese se,povremeno dam flonidan zbog kaslja, jer njega uvati alergijski kasalj.
Nisam dobro razumjela jeli dajes zajedno flonidan i lostop, jer je to jedno te isto samo razliciti proizvodjaci.
Mislim da je H vise i veliki pa to malo prolazi ,mada smo tek sa 2 godine dobiliAD ,ne ranije.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 901
   RE: Atopijski dermatitis
5.12.2013 1:20:43   
BBubica
Zadnja dva dana fenistil i lostop (greskom napisala flonidan koji je inace istog sastava kao lostop) pred spavanje, i to ga evo drzi po dva sata u komadu..
Jako sam razocarana nasim doktorima, ne toliko neznanjem koliko nezainteresovanoscu da na bilo koji nacin pomognu. Sreca imamo divnu pedijatricu koja uvijek izlazi u susret i pokusava pomoci, nazalost bezuspjesno...
Hvala na savjetima i podrsci
user posted image

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 902
   RE: Atopijski dermatitis
5.12.2013 10:30:10   
Ben 10
To ti je svugdje isto,nije da oni nisu zainteresovani ,nego ako je alergijski kasalj nemogu ti puno pomoci,samo hemijom ,a mi mame ko nesto izbjegavamo hemiju.
Alergen brzo djeluje i ako ga ima u blizini ,dijete ce uvijek kasljati.
Mi smo radili testove i znamo na sta smo alergicni i cistimo i cistimo prasinu ,ali evo nocas je kasljao citavu noc.
Procitaj dobro temu bronhitis i atopijski dermatitis i nacices dosta savjeta od mama.Jer su te dvije teme povezane.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 903
   RE: Atopijski dermatitis
5.12.2013 11:21:59   
veki_aki
a joj bbbubice bas mio je zao, iskreno se nadm da ce to da prodje, kao sto kazu vremenom.Mi smo to dobili proslog februari i samo po obrazima,al su gorili i stalno je nesto curilo i cesalo ga, bile su i male ranice, probali smo par nekih krema, na kraju smo morali koristiti afloderm sa ks 3 dana i fakat se odmah povuklo i onda smo dosli do dr.pashe kreme i na kraju do zlatnog melema dr.pasha i od tad ga svaki dan s tim mazemo i fakat do unazad mjesec dana nicega nije bilo, sad se opet pojavilo samo crvenilo i malo gruba koza al ne svrbi ga i nije upaljeno pa smo na dr.pashi jos uijek.Kupa se iskljucivo mustelom jer mu odgovara, prije je sa niveom i jako mu je smetala,dok mu ljetos mlijeko za suncanje nivea odgovaraouser posted image Ja svima preporucujem sad dr.pashu al eto nije svima isto,nama npr.taj she maslac nije nista pomogao.Ja se samo nadam da nam nece biti ko prosle zime...

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 904
   RE: Atopijski dermatitis
5.12.2013 17:21:19   
BBubica
Mi smo probali neke druge kreme od dr Pashe, al nisu pomogle.
Evo jutros zavrsili u bolnici tako je bio lose. Trazila sefa i odmah druga prica-hospitalizacija odmah!
Dobio terapiju i dosli smo kuci da se spremimo pa ujutro opet u bolnicu. A terapija-ista kao sto nam je dala i pedijatrica :( injekcije i mazanje eosinom..
Kod nas nije kasalj. Jako crvenilo koje svrbi i poslije se pretvori u rane..na to se nakaci neka bakterija , dobije antibiotik, padne imunitet i tako u krug do besvijesti..
A nezainteresovani su. Razumijem da nema puno toga za pomoci, al kad doktor ne zeli ni pregledati dijeteto je vec bezobrazluk. Kad im zovnes sefa -e da vidis te ljubaznosti, grrrr

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 905
   RE: Atopijski dermatitis
5.12.2013 17:47:00   
Ben 10
U vecini slucajeva atopijski dermatitis prati i bronhitis alergijski,bar je u nas takav slucaj.
Jutros smo nakon 2 god i 10 mj imali strasan bronhijalni napad.Opet imamo terapiju flixotide pumpicom.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 906
   RE: Atopijski dermatitis
5.12.2013 23:46:37   
BBubica
joj znam, bronhitis, astma..sve to ide uz AT nazalost i ja se toga najvise i bojim :(
zao mi je sto vam se to opet vratilo user posted image

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 907
   RE: Atopijski dermatitis
6.12.2013 6:40:17   
niki83
Bas mi je zao vasih djecaka... Ovo vrijeme im nikako nije na ruku, previse je smoga, prasine..
Da se sto prije svi zajedno rijesimo ovog AD i svega sto nosi sa sobom user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 908
   RE: Atopijski dermatitis
6.12.2013 13:21:13   
SREĆNA
Nadam se da će se Iman javiti, ali od nje sam saznala za kremuz pantenol od galenike.Košta oko 2 km. Kaže da njoj pomaže, zapravo njenoj bebi.Pa ne znam da da pokušate.
Žao mi je što je dječice malene.
Kod nas se više nije javljalo ni crvenilo ni osip.Ne znam.Možda i nije AD kao što dr. reče, a bila je apsolutno nezainteresovana kad sam bebu dovela na pregled.Ni savjet ni pomoć.Boli njih briga.Nadm se samo da se neće više pojavljivati.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 909
   RE: Atopijski dermatitis
7.12.2013 11:58:20   
Ben 10
Mi koristimo pantenol redovno ko njegu koze,ona nam regenerise i obnavlja kozu ,a pomaze i protiv isusivanja koze tokom ovih vjetrovitih dana.
Pantenol nam je najvise od svih krema pomogao ,one aderme i slicno je samo bacanje para kod nas bilo.
I to Pantenol mast ,a ne krema ,ona nam nije dobra ,a mast ,nahrani dobro onu grubost kod AD-a.

< Poruku je uredio Ben 10 -- 7.12.2013 11:59:20 >


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 910
   RE: Atopijski dermatitis
8.12.2013 17:30:40   
bebaa
uh evo i mene da se opet javim........mislila sam da se ovo nikad neće vratiti ,kako ja bila čista i mekana koža....evo dva dana butine su mu se nakitile nekakvim osipom,isto hrastova kora,zadebljalo užas,od jutros i sitne bubuljice po licu........nervozan je pravo.....ja mazala sudokremom,ma ništa......okupala sam ga i dobro natrackala dr.Pasha kreme na tijelo......zlo mi je od ovog AD.........user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 911
   RE: Atopijski dermatitis
10.12.2013 20:51:50   
BBubica
Mi smo od prosle sedmice u bolnici na koznoj klinici..ali, ma nista njih ne interesuje, nece mu raditi ni testove ni pretrage. Tvrde da je to nasljedno, zakrpe injekcijama , a niko nece da se bavi UZROKOM.
Strasno user posted image
Ovaj AD ko nije iskusio ne moze razumjeti koja je to patnja i za dijete i za roditelje.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 912
   RE: Atopijski dermatitis
14.12.2013 17:18:10   
bebaa
drage moje ja se ne mogu ,jer ne valja,zahvaliti tetama s foruma koje su nam pomogle da se evo u kratkom roku riješimo AD-------mada znam da će opet eskalirati kad tad...ali bitno nam je da se sad sve povuklo nakon samo 4 kupke i kremice......ništa posebno,ništa skupo i nikakva hemija......guza i butine su mu opet kao u bebe a bio je haman kao pečeno.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 913
   RE: Atopijski dermatitis
14.12.2013 17:27:27   
Ben 10
Drago mi je da ste bolje,pantenol mast je zakon.
Ja i sebi lice mazem kada sjever u Mostaru udari...

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 914
   RE: Atopijski dermatitis
18.12.2013 14:56:24   
BBubica
bebaa sta ste tacno koristili?
nama uopste nije bolje :(
bili 7 dana u bolnici, izasli jos gori.
evo od danas pedijatrica ukljucila neke injekcije i antibiotik da sebar upala smiri jer je cio u ranama i lice i....
bas sam ocajna
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 915
   RE: Atopijski dermatitis
19.12.2013 22:11:21   
niki83
Bbubice..a jeste li ikada razmisljali o homeopatiji? Ili ste mozda i probali?
Neko mi je jednom pisao o tome i da se na taj nacin bas uzasan AD smirio, a poslije ga odrzavali melemima i sl.
Vidim da si iz Sa, a gore znam da ima dobrih homeopata.. Znam da su zenice iz drugih gradova dolazile x puta samo zbog njih.

_____________________________

N&N

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 916
   RE: Atopijski dermatitis
19.12.2013 23:02:40   
Miracle*3
Moja kcerka ima problem, tipicni AD, ali svaki put dobije uputnicu dermatologu i oni samo kazu ili mustela ili aderma ili...uglavnom krema neka od 50 km. Nema veze da je 150 ja bi daala ali dzaba, nikad niko nije htjeo da trazi uzrok. Radili test intolerancije na hranu....nista. I po preporuci jedne mame odem u Suncokret, u Velesice kod dr Saracevic, koja je propisala terapiju, dala da uradi pretrage, i za sve to nam pedijatrica dala recepte, i evo za 3 dana vec je bolje. Preporucujem svima da odu,

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 917
   RE: Atopijski dermatitis
20.12.2013 15:13:40   
BBubica
niki, probali smo homeopatiju jos davno ali je islo jako traljavo-nikako. evo bas juce otisli kod neke druge homeopatice pa cemo vidjeti sta ce biti..
zvanicna medicina nema lijek za ovo, samo zakrpe kozu KS inaprave jos goru stvar i to je to.
Miracle-sta su vam dali-sta koristite??
Meni je dr u Suncokretu jos davnih dana rekla da uradimo test na intoleranciju na hranu .
Uradili, bacili 300 KM sto se mene tice.
Izbacila sve na sto se pokazala intolerancija i ni pomaka!
Ja sam ubijedjena da je uzrok nj dernatitisa jos iz doba moje trudnoce koja je bila jako stresna . Uz sve sam pila lijekove cijelo vrijeme , ajedan od njih-ginipral je nedavno povucen iz upotrebe. Jako je stetan i za majku i za plod, moze se koristiti max 48 sati uz lijecnicki nadzor, a ja ga pila 6 mjeseci plus infuzije....
Pa budi pametan poslije svega user posted image

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 918
   RE: Atopijski dermatitis
20.12.2013 15:31:53   
Teddy Bear
Draga BBubice, bas mi je zao sto se tako mucite, moj sin ima blazi oblik AD, a od sestre djecak ima bas problema sa AD, oni zive u Njemackoj i sve moguce pretrage su obavili, alergican je na grinje, prasinu, ima posebnu posteljinu... itd,itd, uglavnom oni se bore evo punih 14 godina, koliko je i staro dijete... jednostavno takav tip koze, i najvise mu se pojavi kad je nervozan i pod stresom, a sestra je imala buran zivot, iza nje je razvod, borba za ostanak, pa mozda je i kod vas slican slucaj, krenuvsi od stresa u trudnoci. Kako mi je seka objasnila dijagnoza Neurodermatitis ...

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 919
   RE: Atopijski dermatitis
20.12.2013 16:35:24   
Miracle*3
Ona joj je dala da radi alergo testove, singular da pije 6 mjeseci, i KS kremu sad da koristi jer je bas akutno stanje, i posto se vec smirilo, ne koristim vise.
Mama koja mi je preporucila to, njena kcerka imala identican problem kao moja, sve isto, i kaze posle te terapije, i pridrzavajuci se alergo testa, tj kad je uklonila sve sto smeta nee pojavljuje se vise

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 920
   RE: Atopijski dermatitis
21.12.2013 18:28:42   
lady_bubamara
Pozdrav.

Nisam imala vremena da isčitavam stranicu po stranicu al moj malac se već nekoliko dana češka iza ušiju a ja budala to nešto povezala sa zubićima ( jer stalno slini, trpa šakica u usta, nervozan je , desni otečene i crvene) i zato sam pomislila da češka uši no od jutros stanje je katastrofa, to su kao neke crvene fleke više liče na ranice od češanja koje se stvore i par sitnih crvenih flekica na obrazima , kašlje od jutros i izbacio je šlajma... user posted image Doktorica rekla da dođemo u ponedjeljak, namazala sam pantenolom te crvene krastice iza uha, meni je ovo prva beba , tako da bi mi svaki savjet dobrodošao.... Možda i nije AD ali ono što proguglah ispade da jeste user posted image

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 921
   RE: Atopijski dermatitis
21.12.2013 21:55:52   
Medić*

IZVORNA PORUKA: ninulina

Pozdrav.

Nisam imala vremena da isčitavam stranicu po stranicu al moj malac se već nekoliko dana češka iza ušiju a ja budala to nešto povezala sa zubićima ( jer stalno slini, trpa šakica u usta, nervozan je , desni otečene i crvene) i zato sam pomislila da češka uši no od jutros stanje je katastrofa, to su kao neke crvene fleke više liče na ranice od češanja koje se stvore i par sitnih crvenih flekica na obrazima , kašlje od jutros i izbacio je šlajma... user posted image Doktorica rekla da dođemo u ponedjeljak, namazala sam pantenolom te crvene krastice iza uha, meni je ovo prva beba , tako da bi mi svaki savjet dobrodošao.... Možda i nije AD ali ono što proguglah ispade da jeste user posted image


Da li si mu uvodila nesto novo od hrane, mozda je alergija na nesto, neku novu namirnicu user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 922
   RE: Atopijski dermatitis
21.12.2013 22:05:25   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: ninulina

Pozdrav.

Nisam imala vremena da isčitavam stranicu po stranicu al moj malac se već nekoliko dana češka iza ušiju a ja budala to nešto povezala sa zubićima ( jer stalno slini, trpa šakica u usta, nervozan je , desni otečene i crvene) i zato sam pomislila da češka uši no od jutros stanje je katastrofa, to su kao neke crvene fleke više liče na ranice od češanja koje se stvore i par sitnih crvenih flekica na obrazima , kašlje od jutros i izbacio je šlajma... user posted image Doktorica rekla da dođemo u ponedjeljak, namazala sam pantenolom te crvene krastice iza uha, meni je ovo prva beba , tako da bi mi svaki savjet dobrodošao.... Možda i nije AD ali ono što proguglah ispade da jeste user posted image


Da li si mu uvodila nesto novo od hrane, mozda je alergija na nesto, neku novu namirnicu user posted image


nisam draga, standardno ono što sam ti neki dan pisala na fb. i zar se osip od hrane pojavi iza ušiju, i zar ne bude praćeno prolivom user posted image ja sam mislila da se od alergije na hranu dobije i proliv...pih, nemam pojma....

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 923
   RE: Atopijski dermatitis
21.12.2013 22:15:45   
Medić*

IZVORNA PORUKA: ninulina


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: ninulina

Pozdrav.

Nisam imala vremena da isčitavam stranicu po stranicu al moj malac se već nekoliko dana češka iza ušiju a ja budala to nešto povezala sa zubićima ( jer stalno slini, trpa šakica u usta, nervozan je , desni otečene i crvene) i zato sam pomislila da češka uši no od jutros stanje je katastrofa, to su kao neke crvene fleke više liče na ranice od češanja koje se stvore i par sitnih crvenih flekica na obrazima , kašlje od jutros i izbacio je šlajma... user posted image Doktorica rekla da dođemo u ponedjeljak, namazala sam pantenolom te crvene krastice iza uha, meni je ovo prva beba , tako da bi mi svaki savjet dobrodošao.... Možda i nije AD ali ono što proguglah ispade da jeste user posted image


Da li si mu uvodila nesto novo od hrane, mozda je alergija na nesto, neku novu namirnicu user posted image


nisam draga, standardno ono što sam ti neki dan pisala na fb. i zar se osip od hrane pojavi iza ušiju, i zar ne bude praćeno prolivom user posted image ja sam mislila da se od alergije na hranu dobije i proliv...pih, nemam pojma....


Nemam ti ni ja bas pojma ali eto onako rekoh znam da se od nepodnosenja nekih namirnica djeca mogu osuti a bas te sitne flekice user posted image Valjda se javi neko ko kako to ide sa AD user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 924
   RE: Atopijski dermatitis
23.12.2013 20:07:39   
minie

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: ninulina


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: ninulina

Pozdrav.

Nisam imala vremena da isčitavam stranicu po stranicu al moj malac se već nekoliko dana češka iza ušiju a ja budala to nešto povezala sa zubićima ( jer stalno slini, trpa šakica u usta, nervozan je , desni otečene i crvene) i zato sam pomislila da češka uši no od jutros stanje je katastrofa, to su kao neke crvene fleke više liče na ranice od češanja koje se stvore i par sitnih crvenih flekica na obrazima , kašlje od jutros i izbacio je šlajma... user posted image Doktorica rekla da dođemo u ponedjeljak, namazala sam pantenolom te crvene krastice iza uha, meni je ovo prva beba , tako da bi mi svaki savjet dobrodošao.... Možda i nije AD ali ono što proguglah ispade da jeste user posted image


Da li si mu uvodila nesto novo od hrane, mozda je alergija na nesto, neku novu namirnicu user posted image


nisam draga, standardno ono što sam ti neki dan pisala na fb. i zar se osip od hrane pojavi iza ušiju, i zar ne bude praćeno prolivom user posted image ja sam mislila da se od alergije na hranu dobije i proliv...pih, nemam pojma....


Nemam ti ni ja bas pojma ali eto onako rekoh znam da se od nepodnosenja nekih namirnica djeca mogu osuti a bas te sitne flekice user posted image Valjda se javi neko ko kako to ide sa AD user posted image


Moj R se osuo bio po obratima i cesao i dr rekli da je AD, ali pogrijesili su. Bio je alergican na proteine kravljeg mlijeka i to je izazvalo osip koji je licio na AD i nikad nije imao proliv.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *