|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 [39] 40   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Atopijski dermatitis
2.4.2014 14:51:03   
BBubica
Evo da se opet javim. Jos smo na terapiji kod homeopatice zbog ekcema-atopijskog dermatitisa-neurodermatitisa (kako koji dr to vec nazove!).
Stanje se prilicno smirilo, proteklih dana smo prvi put skinuli zavoje s ruku i nogu user posted image
Sinoc prvi put cijelu noc spavali.
Koza je puno bolja-ne mogu da vjerujem da su sve one otvorene rane nestale, koza je opat mekana. Jos nije sve zavrseno, jos ga ponekad zasvrbi, ali je dijete opet ono staro: igra se, smije, pjeva , plese , nasoj radosti nema kraja .
Uz homeopatsku terapiju, u apoteci su nam napravili kremu u koju su stavili anestezin (ili kako se vec tacno zove ne znam...) koji je isto pomogao da se umiri svrbez..
Nadam se da ce ovaj nas post pomoci nekome!

(odgovor članu alfaalfa)
Neposredna veza do poruke: 951
   RE: Atopijski dermatitis
9.4.2014 10:03:59   
elmaL
Drage moje, nadjoh ovu temu, pa da se javim, mozda nesto saznam da ce mi pomoci djecaku. Naime, prije nekih mjesec dana ( oko 2.rodjendana), E je dobio crvenu fleku ispod lijevog koljena, a nekoliko dana prije toga koza mu je postala uzasno suha, perutava, imam istu kozu, i u zimskom periodu sa vjertovitim vremenom bas mi se pogorsa, ja sam mislila da je i kod njega u pitanju samo suha koza...onda sam mu pocela vise mazati losionom poslije kupanja, i malo mu je bila bolje.

medjutim, ta fleka je postala sve izrazenija, nekad jako crvena, nekad ne user posted image na nogama iznad koljena ima male krugove kao hrapave malo crvenkaste....u apoteci sam prov uzela A-derma losion (43KM), on mu jest ucinio kozu meksom i nije vise onako suha, medjutim te fleke su ostale iste. Pedijatrica nam je rekla da je to AD, da mu promijenimo higijenu, tj. izbacimo kupke, sampone, nastavimo mazati sa ovom A-dermom, da koristimo tecni detrdzent i ispiremo dvaput odjecu.

eh sad, ja ne vidim da mu se stanje imalo poboljsalo, cak mu je prije nekoliko dana izbacilo i na pregibima ruka, na jednoj vise, on se sreca ne cese, ne svrbi ga, ali me strah da se ne pogorsa user posted image a pogotovo sto ide ljeto, bice u sorcu, majici kratkih rukava, znaci bice vise izlozen i prasini i svim utjecajima s vana.

nismo isli jos kod dermatologa, ali ako se ne poboljsa oticemo...

vidim da je svakom nesto drugo pomoglo, pa kotnam da krenem sa jednim po jednim ne bi li nam nesto ovo ublazilo.
cudno mi je da je nekad vrlo svijetlo i reklo bi se da ce nestati, madjutim, u toku dana kad ga presvlacim, vidim odjednom jako crveno user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 952
   RE: Atopijski dermatitis
9.4.2014 10:10:24   
bebaa
cudno mi je da je nekad vrlo svijetlo i reklo bi se da ce nestati, madjutim, u toku dana kad ga presvlacim, vidim odjednom jako crveno


može li biti od neke gardarobe kojiu je taj dan nosio kad primjetiš pojačanje.....
tačno je da svima nešto drugo upali,sve je to individualno...naša dobitna kombinacija je kupka na preporuku naše drage forumašice vještice i zatim namažemo pantegal kremom .......zadnji put nam je bilo baš kritično i samo nakon 4 noći nam se povuklo.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 953
   RE: Atopijski dermatitis
9.4.2014 10:15:36   
elmaL

IZVORNA PORUKA: bebaa

cudno mi je da je nekad vrlo svijetlo i reklo bi se da ce nestati, madjutim, u toku dana kad ga presvlacim, vidim odjednom jako crveno


može li biti od neke gardarobe kojiu je taj dan nosio kad primjetiš pojačanje.....
tačno je da svima nešto drugo upali,sve je to individualno...naša dobitna kombinacija je kupka na preporuku naše drage forumašice vještice i zatim namažemo pantegal kremom .......zadnji put nam je bilo baš kritično i samo nakon 4 noći nam se povuklo.....user posted image


pa ja sam u pocetku mislila da je od odjece, da mu nije bilo grubo pa ga iziritiralo user posted image medjutim nije se povlacilo, cini mi se sto je vise aktivan, onda je gore, najbolje mu izgleda ujutro kad ustane.

kakva kupka je u pitanju? probacu i ja mazati tom kremom, jel to isto sto i panthenol krema ? jer mu ova A-derma ocito ne ublazava stanje kako bi trebalo user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 954
   RE: Atopijski dermatitis
9.4.2014 10:27:48   
bebaa
draga moja šta smo mi para bacili na A-dermu i slične preparate,i privatno išli,pravili nam kreme....ma ništa...
a naravnio da je ujutro najbolje stanje,bio je miran cijelu noć...čim krene sa aktivnostima to s epojačava,naročito ako se dijete malo oznoji.....
kupka je super....
uzmeš najlon čarapicu i u nju ubaciš 5 kašika zobenih pahuljica,onih pola....
3 kašike mljevenog lana i 3 kapi eteričnog ulja lavande.....svežeš i potopiš u kadicu za kupanje u vruću vodu da otpusti sluz......
ja sam pisala i ranije o ovome.pročitaj......ne koristi nikakva hemijska sredstva za higijenu dok ovo koristiš....dakle stavi dijete u kadicu kad vidiš da iz čarape izlazi sluz...ja sam dijete mazala tom čarapicom po tijelu...ma divota.....i tako s eigrao po 10 min. 4 noći.....
da kucnem,nije se još vratilo...i nakon banjanja namažeš tom kkremom...jeste to ti je ista krema ,bitan je pantenol u sastavu.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 955
   RE: Atopijski dermatitis
9.4.2014 10:36:15   
elmaL

IZVORNA PORUKA: bebaa

kupka je super....
uzmeš najlon čarapicu i u nju ubaciš 5 kašika zobenih pahuljica,onih pola....
3 kašike mljevenog lana i 3 kapi eteričnog ulja lavande.....s
vežeš i potopiš u kadicu za kupanje u vruću vodu da otpusti sluz......
ja sam pisala i ranije o ovome.pročitaj......ne koristi nikakva hemijska sredstva za higijenu dok ovo koristiš....dakle stavi dijete u kadicu kad vidiš da iz čarape izlazi sluz...ja sam dijete mazala tom čarapicom po tijelu...ma divota.....i tako s eigrao po 10 min. 4 noći.....
da kucnem,nije se još vratilo...i nakon banjanja namažeš tom kkremom...jeste to ti je ista krema ,bitan je pantenol u sastavu.....user posted image


e super, probacu bas, samo mi reci jesu ove zobene pahuljice one standarden sto ima kupiti u DM-u, ja ih tamo uzimam stavljam u hranu ili neke dr? i etericno ulje, jesi negdje specijalno uzimala, ili je ovo isto standardno sto se moze kupiti ?


_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 956
   RE: Atopijski dermatitis
9.4.2014 10:41:25   
bebaa
ja sam kupila zobene u bingu one HAHNE........što se odma mogu jesti sa mlijekom,mekane.....a kapi uzela u apoteci,ima i u CM-u...sve ti je to isto.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 957
   RE: Atopijski dermatitis
9.4.2014 10:48:36   
elmaL
jest to su te na koje mislim, hvala ti puno za savjet user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 958
   RE: Atopijski dermatitis
9.4.2014 11:28:43   
Ben 10
Sugradjanko ,vidim da se i vama pojavio AD oko 2 rodjendana ko i nama.Najvise nam je pomogao pantenol ko i sada cesto mu namazem ,mada je Ad poprilicno miran.Poceo je tako ko i kod vas i ima ga samo na pregibima ruku i koljena.A-derma nam nije pomogla.Mi smo imali i jedan melem sto nam je pravila u jednoj apoteci zena i dosta nam je pomoga u pocetku.
Pantenol koristi mast ,nemoj kremu jer je razlika velika bar kod nas nije krema pomogla ,jer mast je masnija pa bolje njeguje nego krema brze upije.
Izbaci svu hemiju ,omeksivace i ostalo,mi se kupamo kupkom iz Dm-a ,ali ne svaku vece ,nego samo par puta sedmicno ,ostalo samo cista voda svakodnevno.
Procitaj temu dobro , imas dosta savjeta i na temi bronhitis jer smo pisale ,kod nas je pratilo jedno drugo.
U Mostaru kada pukne ona vjetrina koza se isusi.Takodje ni ovo danasnje vrijeme ne odgovara ,jer vlaga isto smeta AD-u.
Nemoj da ga mazes sa onim uljima i losionima samo ce mu jos vise isusiti kozu.
Sretno!!!

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 959
   RE: Atopijski dermatitis
9.4.2014 12:02:15   
elmaL
Ben 10 hvala draga na savjetima, kod vas se znaci stabilizovalo. I kod nas se samo javilo ispod koljena (na jendoj nozi, na drugoj smao mrvica), i odnedavno isto na ruci na pregibu...a bas se pojavilo u vrijeme kad je ono sedmcia dana uzasno puhao sjever, i kod mene i kod njega je bila koza uzasna, non stop suha user posted image poslije njemu primjetim to ispod koljena..

probacu sad sa ovom kupkom sto rece bebaa i panthenol mast, imam je vec davno kupljenu ako zatreba, kontala sam da je i mast i krema isto user posted image kako je nisam ni koristila nisam ni upucena.

ako nam se ne bude smirivalo, javicu ti se za taj melem sto ti je zena pravila da mi das info user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 960
   RE: Atopijski dermatitis
9.4.2014 12:20:55   
Ben 10
Slobodno se javi ,mogu ti malo odvaditi da probas.Prije toga mazi cesto pantenolom i oblaci mu cisto pamucnu odjecu...

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 961
   RE: Atopijski dermatitis
15.5.2014 13:43:29   
sretna_mama
BIOELIKSIR DERMIO KREMA, gdje kupiti u SA, zna li neko? Hvala..

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 962
   RE: Atopijski dermatitis
15.5.2014 15:18:58   
minie
IZVORNA PORUKA: sretna_mama

BIOELIKSIR DERMIO KREMA, gdje kupiti u SA, zna li neko? Hvala..


Mislim da je ima u dosta apoteka, probaj Una lijek.
Jeste li probali dr Pasha zlatni melem ili neke druge kreme. Ja sam cula da i uvom Bioeliksiru ima KS user posted image A i poprilicno je skup, mislim da je oko 113 KM.

< Poruku je uredio minie -- 15.5.2014 15:19:40 >


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 963
   RE: Atopijski dermatitis
15.5.2014 22:46:27   
sretna_mama

IZVORNA PORUKA: minie

IZVORNA PORUKA: sretna_mama

BIOELIKSIR DERMIO KREMA, gdje kupiti u SA, zna li neko? Hvala..


Mislim da je ima u dosta apoteka, probaj Una lijek.
Jeste li probali dr Pasha zlatni melem ili neke druge kreme. Ja sam cula da i uvom Bioeliksiru ima KS user posted image A i poprilicno je skup, mislim da je oko 113 KM.


Vec dugo imam dijagnoze atopijski i kontaktni derm.
U zadnje vrijeme se jako pogorsalo.. Prepone i malo prema butinama, poderana koza.. Sad suha, sad kvasi.. Ludim, vrijedja me sve zivo.. Malo ima i ispod pazuha i ispod zica grudnjaka..

Melem nema sanse, masno nista ni slucajno, pocne mi u mozak kljucati.

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 964
   RE: Atopijski dermatitis
15.5.2014 22:48:42   
bebaa
sretna ima u apoteci u merkatoru...ali i on sadrži KS pa smo i mi odma odustali kad je malom bilo kritično......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 965
   RE: Atopijski dermatitis
15.5.2014 22:49:48   
bebaa
sretna a da i ti probaš ovui kupku od Vještice,pisala sam ranije na ovoj temi......čini mi se......odlična stvar.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 966
   RE: Atopijski dermatitis
16.5.2014 9:00:04   
sretna_mama

IZVORNA PORUKA: bebaa

sretna ima u apoteci u merkatoru...ali i on sadrži KS pa smo i mi odma odustali kad je malom bilo kritično......


Nije valjda u onoj biljnoj na Dobrinji u M..Sinoć bila u Merkatiru, kontam nema..

Kako ide ta kupka

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 967
   RE: Atopijski dermatitis
18.5.2014 22:12:35   
Bella.88

IZVORNA PORUKA: sretna_mama


IZVORNA PORUKA: bebaa

sretna ima u apoteci u merkatoru...ali i on sadrži KS pa smo i mi odma odustali kad je malom bilo kritično......


Nije valjda u onoj biljnoj na Dobrinji u M..Sinoć bila u Merkatiru, kontam nema..

Kako ide ta kupka


imala si iznad,neznam da li si videla,evo kopirala
IZVORNA PORUKA: bebaa

kupka je super....
uzmeš najlon čarapicu i u nju ubaciš 5 kašika zobenih pahuljica,onih pola....
3 kašike mljevenog lana i 3 kapi eteričnog ulja lavande.....svežeš i potopiš u kadicu za kupanje u vruću vodu da otpusti sluz......
ja sam pisala i ranije o ovome.pročitaj......ne koristi nikakva hemijska sredstva za higijenu dok ovo koristiš....dakle stavi dijete u kadicu kad vidiš da iz čarape izlazi sluz...ja sam dijete mazala tom čarapicom po tijelu...ma divota.....i tako s eigrao po 10 min. 4 noći.....
da kucnem,nije se još vratilo...i nakon banjanja namažeš tom kkremom...jeste to ti je ista krema ,bitan je pantenol u sastavu.....user posted image




_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 968
   RE: Atopijski dermatitis
29.1.2015 21:20:27   
Hanady RR
mame prenesite svoju aktivnost pisanja ovdje
http://www.ringeraja.ba/forum/pricajmo-o-ekcemu---dermatitisu-i-osvojite-cortinat-kremu/m_2423603/mpage_1/tm.htm#2423719

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 969
   RE: Atopijski dermatitis
6.11.2015 10:37:33   
senka27
dali se moze koristiti obicna pavloderm krema,sadrzi takodje pantenol
za blazi ekcem,dali ima svrhe...il bas mora biti pantenol mast?

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 970
   RE: Atopijski dermatitis
6.11.2015 15:44:23   
bebaa

IZVORNA PORUKA: senka27

dali se moze koristiti obicna pavloderm krema,sadrzi takodje pantenol
za blazi ekcem,dali ima svrhe...il bas mora biti pantenol mast?


Pantegal,bepanten,pantenol....ali pavloderm nismo kiristili kod AD....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 971
   RE: Atopijski dermatitis
17.11.2015 20:27:02   
BBubica
Meni se cini kako kod koga, nekom pomaze nekom ne, najbolje isprobati

Mi se evo trecu godinu borimo sa AD :(
Mislila sam da se necu vracati na ovu temu, al evo nas , jos smo tu
Ove godine nam je najvise pomoglo more+ sunce, cjelodnevno suncanje (u septembru )
Al evo opet nakon mjesec i pol lagano se pocelo vracati
Ono sto je novo tj nova krema je od dr Kozarev, koja cini mi s epomalo stabilizuje stanje ( ne smijem nista jos reci).
U nedjelju (Sarajevo, Grbavica, centar za djecu i omladinu 10-17h)) ce biti prezentacija koju cu ja raditi , pa ako ko procita i ako je zaintreresoan moze doci, neobavezno. probati kreme, uzeti katalog, mozete se javiti i meni u pp
Sretno nam svima u borbi sa ADom :(

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 972
   RE: Atopijski dermatitis
21.1.2016 21:15:56   
mala_sa
Maloprije procitah da se ekcem moze tretirati uljem od curokota, i to jako uspjesno. Psorijaza takodjer. Mi cemo sutra aBd vec probati na jednom dijelu, pa da mogu uvidjeti ako bude kakve reakcije u odnosu na ne tretirani dio.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 973
   RE: Atopijski dermatitis
21.1.2016 21:21:43   
bebaa
Hajde probaj pa javi...stvarno je puno sto djece sto odraslih sa AD ili nekim drugim oblikom kozne bolestiuser posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 974
   RE: Atopijski dermatitis
21.1.2016 21:26:05   
ninuska

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Maloprije procitah da se ekcem moze tretirati uljem od curokota, i to jako uspjesno. Psorijaza takodjer. Mi cemo sutra aBd vec probati na jednom dijelu, pa da mogu uvidjeti ako bude kakve reakcije u odnosu na ne tretirani dio.

I ja sam cula..al sam mislila da se treba piti user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 38 [39] 40   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 [39] 40   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *