|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
1.10.2010 18:33:50   
mimh
enic, super baš si me obradovala, meni taman ja na porodiljskom od 17.7., što znači da bih trebala dobit oba mjeseca. al u ze.-do kantonu naknada kasni, pa još nisam dobila nijednu, odnosno prvu bih trebala dobit tek krajem oktobra (i to možda tako su mi rekli u socijalnom), plus umanjenje za onih 10%. kad li će biti isplata od poslodavca bar razlika, jer sam bez para od 17.7. pravo mi se odužilo. a i kad bude vazda će kasnit....user posted image

(odgovor članu Enic)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
2.10.2010 13:19:25   
Enic
Super drago mi je da ces sve dobiti, znam da se covjeklu oduzi kad nema para ali sad ce ti poceti isplata pa uzivaj godinu dana sa svojom porodicom. pozzuser posted image user posted image

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
4.10.2010 9:43:53   
h2001
Ja koliko sam skontala, ukoliko nam ne bude isplaceno retroaktivno (nama koji smo se vec vratili na posao), jedini nacin jeste tuzba. E sad, tuzba ali kome, obzirom da je institucija poslodavac koja isplacuje po naputku Ministarstva finansija (tako mi rekose u racunovodstvu), a opet ni Min. Fin. radi po naputku (član 35.) Strazbur ok, ali mislim da bi trebali pokusati prvo ovdje........zastara je 3 godine za ta potrazivanja (mislimuser posted image ) tako ako neko ima neku ideju kome tuzba neka kazeuser posted image

(odgovor članu Enic)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
4.10.2010 9:46:47   
h2001
user posted image Advokati jesu skupi.......ali ako nas ima viseuser posted image .................

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
4.10.2010 11:02:31   
Nadja08
Tuzba se podize protiv BiH, zatim Ministarstva odnosno drzavne institucije u kojoj je porodilja zaposlena, a svi zastupani po Pravobraniteljstvu BiH, a upucuje se Sudu BiH.
Dug je put do Strazbura. Moraju se iscrpiti svi raspolozivi domaci pravni lijekovi prije Strazbura.

(odgovor članu h2001)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
4.10.2010 12:21:35   
h2001
Nadja znas li slucajno da li je vec neko podnio takvu tuzbu Sudu biH? I kada?

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
4.10.2010 13:31:19   
Nadja08
Jesam ja. Rasprava mi u ovom mjesecu nekad. Ima skoro godina.

(odgovor članu h2001)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
4.10.2010 15:34:00   
Enic
Zelim ti sretno na raspraviuser posted image javi nam sta je bilo jer i ja hocu da pisem tuzbu da mi se isplati 9 plata. Pozz

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
4.10.2010 18:26:56   
jose
user posted image 5.10.2010 u 9.00 sati 134. sjednica Vijeća ministara BiH...
21.tačka dnevnog reda   Odluka ustavnog suda...

(odgovor članu Enic)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
4.10.2010 20:32:57   
Nadja08
Svakako. Nadam se da ce se za sve nas jednom za sva vremena rijesiti ovo pitanje na nacin kako zasluzujemo. Od tuzbi je slaba kolektivna korist.

(odgovor članu Enic)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
5.10.2010 14:06:39   
RICI
Vijeće ministara BiH upoznato je o Odluci Ustavnog suda BiHo dopustivosti i meritumu broj:U-12/09 od 28. maja 2010. godine, kojom je ukinut član 35. Zakona o plaćama i naknadama u institucijama BiH i Odluka Vijeća ministara o načinu i postupku ostvarivanja prava na naknadu za porodiljsko odsustvo u institucijama BiH.

S tim u vezi, zaduženo je Ministarstvo finansija i trezora da realizira obaveze Vijeća ministara BiH koje proizlaze iz navedene odluke, vodeći računa o roku u kojem je potrebno Ustavni sud BiH informirati o preduzetim mjerama.

pa vidjecemo slijedece korake ministarstva trezora, nadam se da nece odugovlaciti sa ovim


_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
5.10.2010 22:55:46   
mia27
nije mi jasno kako su u nekim institucijama dobili instrukciju da vrse isplate razlika plata a u drugim ne! 

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
6.10.2010 10:28:06   
mia27
zvala sam Ministarstvo financija, od 29.8 pocinje vrijediti Zakon o radu za porodilje tj. pocet cemo dobijati pune plate,a nema nista za isplate za 8. i 9. mjesec!!!! ima li jos tko kakvih informacija?

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
6.10.2010 18:36:18   
Enic
Kod mene na poslu su rekli da ce nam sad isplatiti platu za septembar evo cekam da dobijem tu prvu famoznu platu, a za prije nista (:(:( :

(odgovor članu mia27)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
6.10.2010 18:38:38   
Enic
ciko iz ministarstva finansija mi je rekao da su oni napisali dopis da nam bude isplaceno i za avgust ali koliko vidim nista od toga(:(:(:

(odgovor članu mia27)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
6.10.2010 19:02:28   
mia27
ama kod mene nista ne znaju ni za semptembarsku platu. Na osnovu cega ce tebi isplatiti,jesu dobili ikakav dopis ili ista slicno?

(odgovor članu Enic)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
7.10.2010 14:03:50   
jose
Dobila sam informaciju da ce porodiljske naknade obracunati od 28.09 (Službeni glasnik)

(odgovor članu mia27)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
7.10.2010 14:16:58   
Super Beba
Ja sam čula da će se novi obračun (za porodilje) vršiti od 1.10.2010. god, što znači da plaća ide od oktobra, a isplata u novembru...

(odgovor članu jose)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
8.10.2010 0:28:52   
mimh
bila sam kod svojih u računovodstvu i oni ništa ne znaju, čak štaviše ne znaju ni hoće li uopšte biti isplate, jer su čuli da će odluka biti poništena, odnosno da je već. zna li neko nešto o ovomme, ja bih se složila da mi isplate bilo koju platu, obzirom da mi naknada ionako kasni, odnosno nisam dobila još nijednu, prvu ću u novembru.

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
8.10.2010 7:32:11   
Nadja08
A koja odluka ce, po njima, biti ponistena?

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
8.10.2010 8:26:53   
mia27
meni u Ministarstvu financija nisu tako rekli. kazu da ce biti isplate od 28.9.2010

zna li jos tko ista?????javljajte zene!

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
8.10.2010 9:54:46   
Enic
Kod mene na poslu su dobili instrukciju da izjednace primanja porodiljama iz FBIH I RS. Tako da nisu obracunali porodiljama iz RS platu za septembar za ostalima na poslu nego ce obracunati zajedno porodiljama iz RS I FBIH. Tako su meni rekli na poslu. Ja se nadam sljedece sedmice da bi trebala dobiti platu ako bog da pa vam javim. I to bi trebalo da vazi za sve porodilje da dobiju septembarsku platu. user posted image

(odgovor članu mia27)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
8.10.2010 12:14:55   
mia27
e ovako, ciko iz Ministarstva financija zaduzen za porodiljne naknade mi je reko sljedece; Ministarstvo finanacija je pripremilo odluku koji treba da usvoji Vijece ministara(on pretpostavlja u ovom mjesecu) po kojoj cemo mi dobijati pune plaće od 29.8.2010 otkad je presuda objavljena u Sl.glasniku.

Enic, otkad tvojima za semptembarsku platu???? ja bih voljela da bude, ali izgleda nista od toga.

(odgovor članu Enic)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
8.10.2010 13:07:53   
luna77
ja nemogu naći tu odluku jeli 80/10

nala...user posted image

< Poruku je uredio luna77 -- 8.10.2010 13:13:42 >

(odgovor članu mia27)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Odluka Ustavnog suda BiH u korist porodil...
8.10.2010 13:35:00   
DISAMO
Odluka Ustavnog suda U 12/09 objavljena u Službenom Glasniku 80/2010 i važi od 28.09.2010

_____________________________

AJLA, 21.09.2006.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *