|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se nekada zivjelo
29.9.2010 15:53:51   
veeseelaa
a bio je neki običaj birvaktile da mladoženja nakon ženidbe prstom dva tri puta kljucne mladu u glavu hahahahah ko u stilu Kvočko jedna user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Kako se nekada zivjelo
29.9.2010 15:54:31   
ziki
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ja kad sam 97 godine išla na exkurziju u Budimpeštu od 37-38 djevojki samo nas 5 iz razreda je išlo, za Bogu plakat, nije u pitanju bila materijalna situacija nego njihovi roditelju su smatrali odvajanje na par dana od kuće nemoralnim user posted image user posted image user posted image  


eto vesela Sanžačka demokratija, pa kad mi Sandžak dirajuuser posted image
sad ozbiljno ovo mi je nečuveno, prviput takvo nešto čujem. Ja sam u srednju išla u ono ružnom vremenu dok je Bosni bio rat a kod nas izuzetno napeto, tako da radi toga nije bilo ni ekskurzije, zato sam sa zavišću slušala babu i mamu kad su pričali o njihovom ekskurzijama u gimnaziji 10 dana od Triglava do Varadra


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Kako se nekada zivjelo
29.9.2010 16:05:36   
Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ja kad sam 97 godine išla na exkurziju u Budimpeštu od 37-38 djevojki samo nas 5 iz razreda je išlo, za Bogu plakat, nije u pitanju bila materijalna situacija nego njihovi roditelju su smatrali odvajanje na par dana od kuće nemoralnim user posted image user posted image user posted image  





ja koliko shavtih ti si gimanziju završila...
ja sam 97 išla u Italiju-Rimini tour...
sva 4 razreda maturanata su išla sve djevojke...samo 1 nije a iz razloga smartnog slučaja u porodici. ja čak znam da smo imali aktivnosti prikupljanja donatorskih sredatava za one drugarice i drugove koji nisu mogli materijalno pa smo tako svakome po 1 ratu obezbedili. ja sam išla u III gimnaziju. Ovaj odnos u ovome vremenu meni je također čudan.
Koliko ste vi djevojaka imali u razredu uopšte

< Poruku je uredio Hanady RR -- 29.9.2010 16:06:06 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Kako se nekada zivjelo
29.9.2010 16:11:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ja kad sam 97 godine išla na exkurziju u Budimpeštu od 37-38 djevojki samo nas 5 iz razreda je išlo, za Bogu plakat, nije u pitanju bila materijalna situacija nego njihovi roditelju su smatrali odvajanje na par dana od kuće nemoralnim user posted image user posted image user posted image  





ja koliko shavtih ti si gimanziju završila...
ja sam 97 išla u Italiju-Rimini tour...
sva 4 razreda maturanata su išla sve djevojke...samo 1 nije a iz razloga smartnog slučaja u porodici. ja čak znam da smo imali aktivnosti prikupljanja donatorskih sredatava za one drugarice i drugove koji nisu mogli materijalno pa smo tako svakome po 1 ratu obezbedili. ja sam išla u III gimnaziju. Ovaj odnos u ovome vremenu meni je također čudan.
Koliko ste vi djevojaka imali u razredu uopšte
onda znamo dosta istih ljudiuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Kako se nekada zivjelo
29.9.2010 16:13:24   
Skvo RR
A vi sada pricate o bliskoj historiji...Ja sada citam i neke stvari ne mogu da vjerujem...Kod mene su isto svi isli na ekskurziju...ako je neko imao "materijalni" problem fond skole je pokrio troskove sa udruzenim sredstvima roditelja druge djece...

Mislim pricamo o istim godinama, istom gradu...user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Kako se nekada zivjelo
29.9.2010 16:13:39   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Hanady RR



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ja kad sam 97 godine išla na exkurziju u Budimpeštu od 37-38 djevojki samo nas 5 iz razreda je išlo, za Bogu plakat, nije u pitanju bila materijalna situacija nego njihovi roditelju su smatrali odvajanje na par dana od kuće nemoralnim user posted image user posted image user posted image  





ja koliko shavtih ti si gimanziju završila...
ja sam 97 išla u Italiju-Rimini tour...
sva 4 razreda maturanata su išla sve djevojke...samo 1 nije a iz razloga smartnog slučaja u porodici. ja čak znam da smo imali aktivnosti prikupljanja donatorskih sredatava za one drugarice i drugove koji nisu mogli materijalno pa smo tako svakome po 1 ratu obezbedili. ja sam išla u III gimnaziju. Ovaj odnos u ovome vremenu meni je također čudan.
Koliko ste vi djevojaka imali u razredu uopšte
onda znamo dosta istih ljudiuser posted image


naravno da znamo...user posted image
tamo negdje u tvom kvartu mislim da ih 3-4 išlo sa mnom u razreduser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Kako se nekada zivjelo
29.9.2010 18:26:45   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

A vi sada pricate o bliskoj historiji...Ja sada citam i neke stvari ne mogu da vjerujem...Kod mene su isto svi isli na ekskurziju...ako je neko imao "materijalni" problem fond skole je pokrio troskove sa udruzenim sredstvima roditelja druge djece...

Mislim pricamo o istim godinama, istom gradu...user posted image




u moje vrijeme user posted image  su svi isli na exkuziju...to je bilo ipak nesto mnogo prije vas user posted image ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Kako se nekada zivjelo
29.9.2010 18:52:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vjestica

ja sma se iskreno iznenadila kad sam pročitala 64 godište i 4 razreda osnovne
ja sam mislila da je to bilo prije II svjetskog rata
ali je fakat razlika između sela i grada (moja mama , pa i sveki koje su 47 i 46 godište su fakultetski obrazovane, pa mi je zato to toliko čudno, jer 64 godište je bliže mom godištu, nego moje mame godištu)



Da,64 godište...user posted image
I poznajem masu žena njene generacije,prijkateljica,rodica koju su također imale 4 ili 8 razreda,možda 2-3 sa srednjom i mooožda 2 sa fakultetom....
A sjećam se slučaja s jednom djevojkom,to je bilo možda 99 god.kada je krenula u srednju,i otac je ispisao jer je dobila jedinicu ili pobjegla s jednog časa,nisam sigurna,da bi se ona nakon par mjeseci udala sa svojih 15 god - za nepovjerovati!

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Kako se nekada zivjelo
29.9.2010 20:03:58   
ziki
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ziki kako je lijepo čuti to bika, odavno već to ne rabim, čini mi se od djetinjstva user posted image

I dole kod nas se termin rijetko upotrebljava, mada meni je izizetno drag. Nemirko moju mamu zove isto bika, ne moram da kazem da je bika ponosna na tu tituluuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Kako se nekada zivjelo
29.9.2010 20:04:50   
M kao Mama
Vesela, vesela ti si se  ubila za politike, stvarno da ti nisi diplomirani politolog,



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Kako se nekada zivjelo
29.9.2010 20:18:43   
vjestica
IZVORNA PORUKA: amela2208

IZVORNA PORUKA: vjestica

uh mene više nerviraju žene koje same sebe ograničavaju i dozvoljavaju da im neko određuje život
ma ko ti to u današnje vrijem može uraditi ako ti ne dozvoliš user posted image


sta su mogle uraditi curice u to vrijeme??? Curice su zavrisle 4. razred ili nisu, one sebi nisu krijili sudbinu niti su mogle tada. Za njih su se pitali otac, djed ili neko sasvim treci... Hvala Bogu sto zivimo u drugacije vrijeme.

pročitaj ponovo moj post
govorila sam o današnjim ženama, a ne onim prije koje nisu imale izbora


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Kako se nekada zivjelo
29.9.2010 21:51:37   
veeseelaa
ja sve napisa o exkurziji, neznam šta da kažem više
Tako to u nas bi user posted image
Tiki zna S...., i ona je bila u top 5 user posted image
Alma htjedoše me vrbovati al nisam zainteresiranauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , ipak volim biti dobra sa svima nikad neznaš koji će ti stranka trebati tj valjati user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Kako se nekada zivjelo
29.9.2010 22:37:11   
DM
pa ja kad sam 97 godine išla na exkurziju u Budimpeštu
I
I ja iste god bila u Šiofoku, pa na jednodnevni izlet u Budimpeštu(jeste li i      vi imali takav aranžman)-e kako se nekad hodalouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Kako se nekada zivjelo
2.11.2010 14:41:54   
jasmin
Eh drage moje,da vam ispricam jednu zacudjujucu pricu koju sam skoro slusala.Pricala mi jedna mlada zena iz Tadzikistana kako je kod njih jos uvijek onaj patrijarhalni obicaj na snazi.Muskarci se za sve pitaju,zena cuti i radi po naredbi.Hajd da je muka samo u tome,nego za sve sto ona i njen muz zele uraditi moraju pitati njenog svekra i svekrvu(i zaove).Da li ce izaci na kahvu,na rucak,u park,u posjetu prijateljima,kupovina...dakle bilo sto :(.Ono sto me posebno ostavilo u cudu jeste njen slucaj kada je morala na hitan carski rez,pa je opet,po tom ludom obicaju(da se neko ne uvrijedi,ali meni je ludo)njen muz nazvao njenog svekra i pitao ga za dozvolu.Prvo je svekar odbio.Pa je ponovo nazvao i rekao da je hitno,zivot je u pitanju,i tada su dobili dozvolu.Nisam mogla vjerovati,ne znas ni ko je tu lud,ni ko zbunjen,ni ko normalan.:(Jako sam bila tuzna na njenu pricu,ali kaze da je takav obicaj i one moraju tako.
Cuj moraju.....ali sta bih joj?!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 239
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *