|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 32 [33] 34   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Faze dvogodišnjaka
10.1.2015 14:54:56   
elmaL
ada ne bih rekla da je prepalo, prije bih rekla daje neka faza osjetljivosti i vezanja uz tebe. U odrastanju oni svasta prozivljavaju u svojim glavicama.

Moj savjet ti je da je ne pokusavas ubjedjivati tipa pa nema nista tamo i sl...koji dan je nemoj nikako uvoditi tamo gdje se boji niti spominjati to, ili pricati nekome pred njom o tome, razumiju oni sve. Pa onda probaj poslije da nekako kroz igru udjete u sobu, ili je pitaj gdje joj je neka draga igracka, hajmo je donijeti iz sobe i tako nesto.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 801
   RE: Faze dvogodišnjaka
11.1.2015 11:43:02   
ada_
Hvala elmaL probam i tako user posted image

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 802
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.1.2015 9:52:09   
mimi_2in1
eh evo i ja imam pitanjee...mi smo jos daleko od dvogodinjska al nemam gdje drugo da pitam. Asja ima 15 mjeseci i postala je nepodnosljiva. dobro bila je bolesna ..ALI.. pocela je da grebe sve oko sebe, mene i mm manje jer zna da ne smije ali tetku (moju sestru koja je trenutno cuva) zlostavlja bukvalno. i nista ne pomaze, objasnjavanje, ruzenje, ignorisanje..nista.a inace tetku obozava, prva rijec kad ustane joj je keka! kad je vidi poludi od srece...ali kad je zaruzim sto je grebe (ili bilo koga kad grebe) totalno nas mnozi sa nulom. kako da se izborim sa tim? sta da joj radim?
druga stvar je da je postala uzasna kad joj nesto nije po volji, aako joj nesto zabranimo ili ne uradimo kako je ona htjela omah ocinje da kmeci, da se baca, ima uzasne izljeve gnjeva. znam da su to tantrumi..pretpostvaljam..grljenje ne pomaze, udara me i otima se, prica takodje ne, samo pocne vristati vise, ignor vrlo rijeto. svaki savjet mi je dobro dosao, jedan dan cu da se bacim kroz prozor od njenog kmecanja i vristanja. od nekad veselog i nasmijanog djeteta dobila sam kmezavo, cmizdravo deriste kojem ne znam sta da radim. user posted image iskreno ne sjecam se kad se zadnji put nasmijala i bila vesela i nasmijana bar sat.
i trece pitanjeuser posted image (sta cu imam mnogo problema user posted image ) sad bi ona po cijeli dan da gleda crtane i pjesmice. kako to ne dolazi u obzir i ja ne dam, oko toga imamo najveci konflikt. kada pokusam da je zainteresujem da se igramo samo ode (knjezeci) baca igracke, baca sebe..sve sto joj dodje pod ruku.koliko vi dozvoljavate svojima crtanih (pjesmica) dnevno? i kako da je malo animiram? stvarno mi nije mrsko ali ni znam sta da joj radim..kupili flomastere da svrljamo, to je interesantno pola minute - kontam jos je mala za njih, hoce da ih pojede. pravila joj vodene boje jestive...jednom bile interesantne drugi put bi samo prosipala i nosala po kuci.za plastelin je mala. slikovnice upale par minuta..igracke ostale nista.user posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 803
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.1.2015 11:50:47   
ada_
za ovo grebanje i moja radi isto,mm ne smije ali mene i ujeda i grebe i stipa dzaba joj pricam,nekad dobije i po guzi jer mi je lice svo izgrebano ali nista ne pomaze,i ona kmezi tj bas place kad joj ensta nije po volji i zelji ili joj se za nesta kaze NE,ja isto nemam pojma sta joj bi postala je pravo razmazeno dijete a veze nemam kako user posted image kako se uopste dijete razmazi user posted image user posted image
a za gledanje crtanih i pjesmica to ne ogranicavam jer nju ionako nista ne drzi ni 5min,sad sjedi gleda nesta,pa je za par minuta na podu igra se sa kockicama,pa onda uzme knjigu hoce da citamo i tako po cijeli dan,s njom nikad nije dosadno user posted image user posted image

< Poruku je uredio ada_ -- 12.1.2015 11:52:14 >


_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 804
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.1.2015 11:57:39   
mimi_2in1
ma ona bi sjedila po cijeli dan za tabletom il tv-om al ne da gleda nesto stalno nego pocne jedna pjesmica, 6 sekundi , vrti glavom a-a, hoce dalje. ako ne prebacim pocne da cmizdri...prebacim drugu opet 6 sekundi opet a-a..ama izludi.

ne znam kako se dijete razmazi, i ja se pitam..jos stvarno mislim da joj ne popustam, ne mogu reci da je navikla da sve bud po njenom pa sad kao odjednom joj nista ne dam.
znaci i kod vas isto...ja vise ideja nemam sta da joj radim. kazem mm juce na granicu me gura sa svojim bezobrazlukom...al ascare bezobrazluk. recimo vise nije dovoljno da pljune zalogaj, nego ga izvadi rukom i baci na mene, na mm i tako..
kontam imaju viska energije..al trebao bi joj dan od 48 sati da je umorim. user posted image

kako vi sa plakanjem?

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 805
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.1.2015 12:09:10   
bebaa
šta da vam kažem....lice mi je svo šareno samo od sebe...još kad on priđe pa me ono ko štipne buci-buci bi ga razbucala u sekundi.......
kod nas tv i laptop mogu stalno biti upaljeni....ni on ne sjedi da nešto gleda duže od 10-ak sekundi.....ništa mu ne drži pažnju....od svih mogućih sadržaja on najviše voli najavnu špicu dnevnika....i odjavne špice crtića....user posted image
i da li mi uopšte spadamo na ovu temu jer imamo više od dvije godine.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 806
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.1.2015 12:49:59   
ada_

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

ma ona bi sjedila po cijeli dan za tabletom il tv-om al ne da gleda nesto stalno nego pocne jedna pjesmica, 6 sekundi , vrti glavom a-a, hoce dalje. ako ne prebacim pocne da cmizdri...prebacim drugu opet 6 sekundi opet a-a..ama izludi.

ne znam kako se dijete razmazi, i ja se pitam..jos stvarno mislim da joj ne popustam, ne mogu reci da je navikla da sve bud po njenom pa sad kao odjednom joj nista ne dam.
znaci i kod vas isto...ja vise ideja nemam sta da joj radim. kazem mm juce na granicu me gura sa svojim bezobrazlukom...al ascare bezobrazluk. recimo vise nije dovoljno da pljune zalogaj, nego ga izvadi rukom i baci na mene, na mm i tako..
kontam imaju viska energije..al trebao bi joj dan od 48 sati da je umorim. user posted image

kako vi sa plakanjem?

a nikako,nekad joj uspijem skrenut paznju na nesta drugo pa se usuti,a nekad je vala pustim nek se isplace nece joj nista biti

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 807
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.1.2015 13:28:12   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

ma ona bi sjedila po cijeli dan za tabletom il tv-om al ne da gleda nesto stalno nego pocne jedna pjesmica, 6 sekundi , vrti glavom a-a, hoce dalje. ako ne prebacim pocne da cmizdri...prebacim drugu opet 6 sekundi opet a-a..ama izludi.

ne znam kako se dijete razmazi, i ja se pitam..jos stvarno mislim da joj ne popustam, ne mogu reci da je navikla da sve bud po njenom pa sad kao odjednom joj nista ne dam.
znaci i kod vas isto...ja vise ideja nemam sta da joj radim. kazem mm juce na granicu me gura sa svojim bezobrazlukom...al ascare bezobrazluk. recimo vise nije dovoljno da pljune zalogaj, nego ga izvadi rukom i baci na mene, na mm i tako..
kontam imaju viska energije..al trebao bi joj dan od 48 sati da je umorim. user posted image

kako vi sa plakanjem?

Mi smo imali ovaj problem kad je maleni bio u tom uzrastu, doslovno nas izludjivao. Jedva sto pocne crtani/pjesmica, on u plac da ne valja, mijenjaj po hiljadu puta. Dok nam ni je pukao film, jer stvarno vise nismo mogli i dogovorimo se da nema vise nikako, ni tableta ni telefona ni laptopa. Par dana smo imali bas krizu, place, vristi, cupa dzep da izvadi telefon, ali smo izdrzali. Nakon toga je valjda shvatio da mu je bolje da gleda ikako, pa je odustao sa stalnim mijenjanjem, pa je postalo podnosljivo.
A sto se placa tice, nista mu nije bilo od malo placa :) Pogotovo kad znam da je bez razloga (sto je u njegovom slucaju bilo u 99% slucajeva user posted image )

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 808
   RE: Faze dvogodišnjaka
19.1.2015 13:46:01   
Bella.88

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

ma ona bi sjedila po cijeli dan za tabletom il tv-om al ne da gleda nesto stalno nego pocne jedna pjesmica, 6 sekundi , vrti glavom a-a, hoce dalje. ako ne prebacim pocne da cmizdri...prebacim drugu opet 6 sekundi opet a-a..ama izludi.

ne znam kako se dijete razmazi, i ja se pitam..jos stvarno mislim da joj ne popustam, ne mogu reci da je navikla da sve bud po njenom pa sad kao odjednom joj nista ne dam.
znaci i kod vas isto...ja vise ideja nemam sta da joj radim. kazem mm juce na granicu me gura sa svojim bezobrazlukom...al ascare bezobrazluk. recimo vise nije dovoljno da pljune zalogaj, nego ga izvadi rukom i baci na mene, na mm i tako..
kontam imaju viska energije..al trebao bi joj dan od 48 sati da je umorim. user posted image

kako vi sa plakanjem?

mimi ne može dijete u tom uzrastu biti razmaženo i bezobrazno...,dijete tek sa dvije godine može povezati uzrok i posledicu,do tada dijete samo ispituje granice

crtiće joj ukini u potpunosti ako je već takva situacija
mi smo imali sličnu situaciju sa crtićima,ali je kratko trajala hvala Bogu
ja sam njemu ukinula laptop,ujutru odgleda na tv-u crtić,dva i to je sve
nekad kad sam umorna ili mi je loše zbog user posted image pustim mu malo baby einstein ili neki drugi po njegovoj želji,ali nema zezanja ovaj hoću ovaj nećuuser posted image

po ovom postu iznad i ja mislim da su tantrumi,ako jesu onda nekad pokušaj da preusmeriš pažnju,nekad ignoriši i tako,sve će proćiuser posted image

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 809
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.1.2015 0:33:40   
aidana

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

i kako da je malo animiram? stvarno mi nije mrsko ali ni znam sta da joj radim..kupili flomastere da svrljamo, to je interesantno pola minute - kontam jos je mala za njih, hoce da ih pojede. pravila joj vodene boje jestive...jednom bile interesantne drugi put bi samo prosipala i nosala po kuci.za plastelin je mala. slikovnice upale par minuta..igracke ostale nista.user posted image


ovakav je i moj bio, sad se kao hoce poigrati malo duze (to duze je 3 min)user posted image Sta sam ja samo igracaka nekih edukativnih/kreativnih napravila, ma ne bi mi vjerovale...ali to njega nista ne zanimauser posted image jos kad procitam na netu o toj istoj stvari milion komentara kako se djeca igraju po pola sata hoce nesto da mi budeuser posted image Ali eto jednostavno nije tip da sjedi i boji, lista slikovnice i sl. To sto kod njega uvijek pali je voda. U tom uzrastu joj mozes nasuti u serpu mlake vode i ping pong loptice, daj joj i malu cjediljku pa nek ih ganja, to je moj bas volio raditi i mjesecima kasnije. Mi sad imamo razne varijacije na tu temu, kupanje zivotinja, pranje sudja, presipanje, transfer spuzvicom....jedino tad znam imati i pola sata mira.

Iako je moj haman trogodisnjak kontam da mi ipak nije vrijeme za onu drugu temu...imamo jos 4 mjesecauser posted image Mi trenutno imamo problem sa psovanjem...neki dan je poceo da govori hebem ti za svaku stvar. Ne znam kako da se postavim, kontam bolje je mozda ignorisati ali treba mu ipak staviti do znanja da to nije uredu. Da ga ruzim i kaznim mozda bi napravila kontra efekat pa bi to govorio da me iznervira...nisam pametna....

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 810
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.1.2015 8:54:32   
mimi_2in1
joj Bella ne znam vjerjes...nadam se da ce shvatiti dokle su joj granice. sto se tice crtica, izgleda da smo uspjeli da to saniramo. par dana je ostala bez njih. sada dobije jednom dva puta dnevno i moze pogledati ono sto stavimo do kraja. nema prebacivanja 1000 puta.

i ja mislim da su ovo tantrumi, lici mi na to...pa eto borimo se. sada je opet pocela sama sebe da udara po glavi..i to bas jako.user posted image

aidana ja iva ne znam s cim da je zainteresujem..super tih edukativnih stvarcica ima, slikovnica..ma nista. daj da se glupira, da skace, da budaljesa, onda oplace..i sve tako u krug.

pa valjda ce biti bolje..

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 811
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.1.2015 11:12:51   
ada_
nasa faza straha od prostorija kako dosla tako i prosla user posted image

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 812
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.1.2015 11:27:35   
Medić*

IZVORNA PORUKA: ada_

nasa faza straha od prostorija kako dosla tako i prosla user posted image


Mi nemamo jos tu vrstu straha... imamo od ljudi nepoznatih, od nekih poznatih se stidi.
Ne od muskih, od zena je strahuser posted image
Posebno sa dugom kisom, crnom.
No sve je to normalno, djeca imaju te sposobnisti opazanja razlicitosti, normalna i zdrava faza. Neko je brze prebrodi a neko sporije :(

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 813
   RE: Faze dvogodišnjaka
10.2.2015 10:03:24   
CombatKitten
Evo o ja da se izjadam.
N. ima 20 mjeseci i postala jeuser posted image

1. Strah od odvajanja...ne da mi ni do wc-a. Hoce da sam uvijek u njenoj blizini. Otac je ne zanima ni 1%.
2. Suprotno tome je kad je trebam presvući, ne da da je dotaknem, sva se ukoči, izvija se, udara me nogama, vrišti.
3. opsjednuta je mojim ušnim resicama, čupa ih, grebe, kraste mi je napravila. to je smiruje i postalo je gore nakon sto sam je odvikla od dojenja i od cucle.
4. Neće da jede. šta god joj ja dam neće. U vrtiću kazu fino jede.


Niko nam ne vjeruje šta proživljavamo kod kuće, jer je u vrtiću i kod nana i deda dobra. U kući je vazda vriska. Neko uvijek plaće, ili ona ili ja.

Do kojeg uzrasta djecu drži ovakvo ponašanje?

Posao, milion obaveza oko kuće, ovo njeno ponašanje me dovelo do hormonalnog disbalansa (nizak nivo progesterona, izostanak ovulacije). user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 814
   RE: Faze dvogodišnjaka
19.5.2015 21:46:31   
bebica123
Je li se neka od vas susretala s tim da se dijete totalno drugacije ponasa u kuci i napolju kada je. Dakle ja imam curicu od 20 mjeseci, jako je nemirna kada smo kuci, histerise za sve moguce, vristi, baca se po podu, grize me, lupa glavom od zid i sl. Kuci kada je ne sjedne ni minute za citav dan, samo nerede neke pravi. Vani kada izadjemo to je potpuno drugo dijete. Doduse ne uvijek, ali u vecini slucajeva. Dakle bude jako stidna, ko kod joj pridje i obrati joj se, ona samo suti i gleda ili okrene glavicu. Ljudi ne mogu da vjeruju kako je mirna. Kada smo u parkicu umjesto da se igra i trci, ona dodje i sjedne sa mnom na klupu. Treba joj vremena dosta da se oslobodi, e onda kada se konacno oslobodi, pocne prilaziti djeci, igrati se. Voli cak i sama sa sobom da se igra, uvijek nadje neku zanimaciju. Zanima me zasto je tako, u kuci nemoga, vani mirnica. Je li se neko susretao s ovim?

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 815
   RE: Faze dvogodišnjaka
26.5.2015 10:46:13   
ziki
Bebice 123 moj malđi sin je takav bio. Sad mu je 4 godine. Sa neke 3,5 počelo je da se popravlja stanje.
Znači kući užas od djeteta, skače, vrišti, trči.... kad ode u obdanište il igraonicu sam, on je za ne povjerovat, miran preimiran. Sontali smo da se oslanja previše na brata, nemirko kakav je upada u nevolje a brat ga je branio i štitio tako da kad njega nema on se povuče. Radili na samopouzadnju i počeo je da se oslobađa, a i raste konta stavri sve bolje...

CombatKitten- rekoh već sa 3,5 god je kod nas počelo da ide na bolje. Nisam baš utješna user posted image user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebica123)
Neposredna veza do poruke: 816
   RE: Faze dvogodišnjaka
26.5.2015 11:54:44   
Alma_27
Isto takoje bilo i kod mene. I sad je ponekad tako. Dodju i sjede sa mnom na klupi. Hajde, rekoh, sad razgulite po igralistu s tim biciklima i da vas nisam vidjela 3 metra blizu sebe user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 817
   RE: Faze dvogodišnjaka
26.5.2015 12:04:25   
bebaa
Mama moze li lacunal....
Ne moze,sine,eto imas crtani na tv...
Mama,daj da te polubim.....
Poljubi da pukne...
Mama moze li sad lacunal....
user posted image user posted image
Kako su namazaniuser posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 818
   RE: Faze dvogodišnjaka
26.5.2015 13:29:59   
vila_7
pridruzujem se user posted image
Mojoj je 2 i pol godine - i ako smo bilo gdje - dijete kao dijete - ok , relativno mirna , lijepo se ponasa , .....
U kuci , nekad je stvarno super i zaigra se sa starijom (4,5 g ) , ma ni ne cujem ih, al cesto se desi dan poput jucerasnjeg :
-plače i krevelji se jer ja nisam obukla grudnjak ispod majice user posted image
-plače jer je maca uzela MOJ papir i igra se s njim
-plače jer misli da sam joj namazala med na kruh , a zapravo je marmelada koju je ona izabrala
-plače jer............ i tako 2 PUNA SATA
I onda odemo u krevet , i drugo dijete, smije se , mazi , pricamo , citamo slikovnicu....
Mada ja mislim da je mojoj period kad im tesko pada odvajanje od mene (radim) , jer u zadnje vrijeme me moli da je nosam - cisto onako , moli da ne idem na posao ,.... pa vjerovatno nakupi tokom dana pa bude nervozna kad ja napokon dodjem.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 819
   RE: Faze dvogodišnjaka
26.5.2015 15:36:21   
sara123

IZVORNA PORUKA: bebaa

Mama moze li lacunal....
Ne moze,sine,eto imas crtani na tv...
Mama,daj da te polubim.....
Poljubi da pukne...
Mama moze li sad lacunal....
user posted image user posted image
Kako su namazaniuser posted image

user posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 820
   RE: Faze dvogodišnjaka
26.5.2015 15:46:31   
bebaa
Vilo....i moj tako kad dodjem visi po meni...ne znam kako kafu popijem...sve gledam kad ce prosuti...pozele nas....i to traje pola sata i onda se do spavanja svadjamouser posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 821
   RE: Faze dvogodišnjaka
27.5.2015 7:56:03   
vila_7

IZVORNA PORUKA: bebaa

Vilo....i moj tako kad dodjem visi po meni...ne znam kako kafu popijem...sve gledam kad ce prosuti...pozele nas....i to traje pola sata i onda se do spavanja svadjamouser posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 822
   RE: Faze dvogodišnjaka
15.8.2015 18:07:59   
ellene
Moja L nema još dvije godine, 21 mjesec. Ali je živa ima energije kao da joj za svaki obrok dajem red bull user posted image
Inače je dobra curica nekako se možemo dogovoriti oko nekih stvari ako razumije, a voli skakati, po kauču, po krevetu, ja samo strepim kad će pasti, onda je moram pucnuti šipkicom da prestane. voli bacati hranu ako joj se ne jede, od toga je nikako odviknuti. Nekad bude kmezava ako je neko nešto zagalami samo mami mami i govori mama neda user posted image A to mm ide na živce kaže eto ti tvoja mama, ko da sam ja kriva user posted image
Malo je smiri igra sa kamenčićima, ili štipaljkama, mobitel također. Moja svekrva nebi smila sama s njom prošetat jer se otima i bježi. I da uvijek je u strahu da ću joj pobjeći, jer radim, pa je ostavim svekrvi, zato gdje got krenem samo trči i uhvati se ko mačka, i govori MAMI !
Eto toliko o mojoj curici nadam se da će te faze proći.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 823
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.2.2016 16:22:09   
niki83
Evo me na ovoj temi ponovo nakon 4.5god...taman kolika mi je razlika izmedju djece user posted image
Sreca pa pronadjoh svoje postove od ranije..inace bih ostala u ubjedjenju da nam je ovo dijete gore od prvog..user posted image
Koliko tvrdoglavosti..koliko ispitivanja nasih granica..ama da sjednes i places user posted image ali sam se ismijala na kraju zajedno s mm..kad smo se ustvari podsjetili da nam je i cura bila takva..pa ono ima nade i za ovog malca! user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 824
   RE: Faze dvogodišnjaka
8.2.2016 0:55:16   
ananas_ze
Ja dosla da vidim sta ima user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 32 [33] 34   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 32 [33] 34   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *