|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upala pluca!
10.11.2010 19:17:43   
bebacha
emma.a zasto svinjska mast na leda,ja stavljam na prsta,jel grijesimuser posted image
a sta je ovaj Dr.theis.



_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Upala pluca!
10.11.2010 19:26:07   
emma.L
Ne mislim da će mast po prsima škoditi, ali se sjećam da su mi kao djetetu mazali samo leđa i prekrivali izbušenim (viljuškom nabockanim) pak papirom. Zaista ne vidim razlog zašto ne i po prsima, kad bolje razmislim user posted image . A Mucoplant gel je gel od eukaliptusa i pogodan je za mazanje djece jer nema mentola u sebi. Emi smo i time mazali prsa i leđa kad je imala bronhitis sa 4 mjeseca, a super je istopiti po kašičicu gela u šerpi vrele vode i staviti pored uzglavlja za inhalaciju dok dijete spava. Umiri kašalj i propuše nosić fino, pa beba puno mirnije spava.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Upala pluca!
10.11.2010 19:40:38   
emma.L
E samo par minuta nakon što napisah sve što smo mi probali i što su meni rekli i pokazalo se dobrim, nađem ovo:



Eterična ulja često opasna za djecu
Oprezno s uljem eukaliptusa: mnogi lijekovi protiv prehlade koje možemo nabaviti bez recepta, ili kupke na bazi eteričnih ulja, mogu biti opasni po zdravlje naših najmlađih.
Naime, ulja mogu imati otrovno djejstvo, upozorava njemačko udruženje apotekara. Koristiti možete samo proizvode koji su izričito prikladni za djecu.
Dječica mlađa od tri godine posebno su osjetljiva na ulje eukaliptusa, timijana i metvice. Simptomi eventualnog trovanja uglavnom su gubitak daha, grčevi ili čak gubitak svijesti. U tom slučaju potrebno je neodložno potražiti ljekarsku pomoć. Kao trenutačna pomoć, nakon što je dijete progutalo izvjesnu količinu eteričnog ulja, preporučuje se uzimanje čaja, vode ili soka, kako bi se ublažili negativni efekti eteričnog ulja.


I to baš za eukaliptus, a mi smo kupovali Dr. Theis, dakle ne nešto neispitano i domaća proizvodnja.
Elem, evo sad i ova informacija, pa neka svatko odluči po svom user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Upala pluca!
10.11.2010 22:12:55   
new mama
Hvala jos jednom na podrsciuser posted image ,nista skontala sam nek zavrsi sa terapijom pa cu je odvesti kod specijaliste,da vidimo sta dalje,sad ionako mora isprimati inekcije,koj iskreno cekam jedva da se zavrse,srce mi puca po pola kad joj dajuuser posted image user posted image ,a valja jos pet,ali sta se moze...
Ja njoj trenutno dajem med i puter,caj od sljeza i kunice,sirup za imunitet koji smo juce poceli davati,a sto se tice svinjske masti ona je odlicna,meni je izvukla bronhitis i vise se nikad nije vratio,ja sam to Ajni stavljala ranije,naravno kad nema temperaturu i stavim dvije noci,ali ona dobije temperaturu poslije toga,ne znam sto se to desava,tako da me strah da joj stavljam,a koliko ja znam stavlja se i na ledja i prsa,naizmjenicno,najbolje je na novinu ili papirnu kesu koja se izbockauser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Upala pluca!
10.11.2010 22:16:15   
Anoniman
duša draga, prima boce user posted image , hajd neka samo da joj bude bolje

(odgovor članu new mama)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Upala pluca!
10.11.2010 22:19:36   
Nunichi
Vibrice za slatki osmijeh od nas... user posted image user posted image user posted image
Brzo nam ozdravi malena!

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Upala pluca!
10.11.2010 22:51:25   
mama_debeljuca
podrška i pozitivne vibrice drugarici i od nas sa upalom pluća.user posted image
Nek nam pilići što prije ozdraveuser posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Upala pluca!
10.11.2010 22:56:42   
N_N
A miša mu! Dušica mala se razbolila..... Ne dajte se!
Evo i od nas podrška, nek' princeza što prije ozdravi user posted image

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Upala pluca!
10.11.2010 23:16:42   
Anoniman
Nasoj malenoj princezi, zelimo brzo ozdravljenje, Ajna i mamauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 8:24:35   
new mama
Ljubimo vas sve moja djevojcica i jauser posted image user posted image user posted image user posted image ,aBd i ja se nadam da ce ubrzo biti dobrouser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 8:36:58   
Hanady RR
Nisam znala da nam je Ajna slaba....user posted image
nadam se biće sve OK. user posted image
Ja bih ti savjetovala da što prije odete ljekaru specijalisti ( Nada Čivić je duper i ima privatnu ordinaciju) koji će pratiti njeno stanje.
Uvedi joj dosta šipurka, C vitamin je dobar u borbi protiv uplae pluća. čaj neka pije umjesto vode. Ako imaš onaj pravi šipurak nabavi.
Također smreka je dobra sa disajne puteve...ako nemaš smreke ja ću ti donijeti na druženje, pa potopi u teglu i neka je pije.
nemoj joj davati tople napitke oni su loši u svim problemima sa bolestima disajnih organa.

Nadam se biće bolje ubrzo, a onda se posvetite ovome jer očito vraća joj se iz nekog razloga, neko žarište postojiuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 8:40:44   
new mama
Hanady hvalauser posted image ,ma mora specijalisti,slazem se da se upala vraca,a ako ti nije tesko mozes mi ponijeti smreku,pa da i to probam,naravno nemoj da te mucim sad s tim,ako ti naumpadneuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 8:52:02   
acudesa
Kako je Ajnica? Jel se bolje osjeca, New mama, zao mi je, znam kako je tesko za boce i ostalo, ali ako znas da ce joj pomoci-budi jaka

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 8:54:23   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: new mama

Hanady hvalauser posted image ,ma mora specijalisti,slazem se da se upala vraca,a ako ti nije tesko mozes mi ponijeti smreku,pa da i to probam,naravno nemoj da te mucim sad s tim,ako ti naumpadneuser posted image

ne brini već spemila za vasuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 8:57:03   
new mama
Acudesa pa ne znam sta bi ti rekla,ona ne izgleda uopste kao da ima upalu pluca,nema ture,mada jos uvijek kaslje pomalo i osjeti se kako hropi kroz prsa,samo da je boce isprimati,pa onda ide kontrola,vidjecu cu da li ce ista dr. reci,a tek cu znati kad cijela terapija prodje,znaci poslije boca ide antibiotik,pa ce onda ponovo rengen pluca,da se vidi kakvo je stanjeuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 8:59:14   
new mama
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: new mama

Hanady hvalauser posted image ,ma mora specijalisti,slazem se da se upala vraca,a ako ti nije tesko mozes mi ponijeti smreku,pa da i to probam,naravno nemoj da te mucim sad s tim,ako ti naumpadneuser posted image

ne brini već spemila za vasuser posted image



Hanady moze bar od nas ovouser posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 8:59:35   
bebacha
Mi smo prije mjesec imali pocetak upale pluca,antibiotici,inhalacije i proslo je.al evo opet kasalj,mada mislim da je sad laringitis.nezelim je jos vodit jer vec unaprijed zna terapiju.jos nije strasno pa se borimo priridno.danas cu kupit ovaj Mukoplant gel,pije sirup od borovi iglica,neki Medexov.
Hanady vezano za ovaj vitamin C.jel mislis prirodno unosit ili nesto drugo.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 9:06:36   
acudesa
IZVORNA PORUKA: new mama

Acudesa pa ne znam sta bi ti rekla,ona ne izgleda uopste kao da ima upalu pluca,nema ture,mada jos uvijek kaslje pomalo i osjeti se kako hropi kroz prsa,samo da je boce isprimati,pa onda ide kontrola,vidjecu cu da li ce ista dr. reci,a tek cu znati kad cijela terapija prodje,znaci poslije boca ide antibiotik,pa ce onda ponovo rengen pluca,da se vidi kakvo je stanjeuser posted image

ne znam koliko je za utjehu, ali eto bar neka nema temperaturu i velikog kasalja..da se muci sa tim
ljubim je

< Poruku je uredio acudesa -- 11.11.2010 9:07:09 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 9:11:33   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: bebacha

Mi smo prije mjesec imali pocetak upale pluca,antibiotici,inhalacije i proslo je.al evo opet kasalj,mada mislim da je sad laringitis.nezelim je jos vodit jer vec unaprijed zna terapiju.jos nije strasno pa se borimo priridno.danas cu kupit ovaj Mukoplant gel,pije sirup od borovi iglica,neki Medexov.
Hanady vezano za ovaj vitamin C.jel mislis prirodno unosit ili nesto drugo.


dobra je C vitamnin kod upale u svakom obliku...
ali ja uvijek dajem prednost prirodi pa je čaj od šipurka super stvar za to jer je veliki izvor C vitamina...

user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 9:15:27   
bebacha
caj od sipurka ide na listu za kupovinuuser posted image
od koje dobi se smije davat sipurka,kontam zbog ovog mog malo.znam da ima Hipp sok od sipurka,od 4 mjeseca al neznam za caj


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 9:20:04   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: bebacha

caj od sipurka ide na listu za kupovinuuser posted image
od koje dobi se smije davat sipurka,kontam zbog ovog mog malo.znam da ima Hipp sok od sipurka,od 4 mjeseca al neznam za caj


pa od 6 mjeseca može čaj od šipurka...
a ti imaš još malo fore do tada...pa možeš kupovati Hipp čaj u granulama ....voće je hhibiskus, šupurak itd i dodatak c vitamina ima...
evo ovaj
user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 9:23:58   
mamina princeza
New mama nadam se da ce ajnica biti sto prije bolje.
Bas s ovim kasljem nikad ne znas. I meni se cinilo d anije strasan pa smo eto dijagnozom jaki bronhitis i dalje ide nadam se da nece biti upala pluca.

Mi smo po preporuci moje prijateljice kupili u apoteci sirup od smrekinih vrsaka i super je i meni pomaze jer i ja imama tih problema.

Ja ne znam sta su vrske od smreke :)))) Nemojte se smijai al stvarno ne znam. Znam za one bobice sto se potope u teglu pa se ceka da se spuste ( ili obratno) , mama mi cesto pravi taj sok. Jel to djelotvorno isto za kasalj. Handay bas puno zna o ovim prirodnim lijekovima pa pomislih moze mi ovu moju dilemu rjesiti. Ako su to vrsci od smreke i ako je taj sok djelotvoran kontam bolje da njega pijemo nego ovaj sirup - prvo sto je prirodnije drugo sto mi je sirup 16 KM a posto ga troje pijemo brzo se trosi.

Mi smo sad meni se cini bolje al ne msijem nista reci prije sutrosnje kontrole kada cemo znati trebamo li na slikanje pluca ili ne .... nocu vise ne kaslje i danju slabije al se cuje nesto kao hrkanje - nije pistanje iz pluca nego negdje u grlu ... vjerovatno od sekreta iz nosu kojeg isto ima dosta.
Stalno je osluskujem i odsadjujem joj.

Pitala sam Hanady na nekoj drugoj temo  - valjda bronhitis da li u ovoj fazi da pije puno caj aod luka i jabuka - znaci faza kada ima slajma a ne zna iskasljavati. Voljela bih da povrati ili bas pokaki da budem mirna i znam da nje izasao. Nekako mi ne djeluje dobro ni sto se smiruje kasalj a nije slajm izbacila. Kasniej mioze biti problema.

Uh svako drugo djete im aproblem s bronhitisom ili upalom plluca .....  sta je ovo ljudi moji.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 9:33:01   
Hanady RR
smrekini vrhovi su ti mali izdanci kao male jelikice ali baš male koje narastu na samoj smreki prije nego se plod pojavi...
i njih možemo koristiti u liječenju ...
recimo ja sam mužu te vrhove stavljala sa medom pa to stoji 40 dana pa onda jede svako jutro po jednu kašiku....
logikom moglo bi se i skuhati sa smeđim šećerom kao i lovor pa da bude sirup od njih....nisam nikada tako radila ali mislim da bi mogli i porbati mogu ti reći dobro si ti ovo sad skontala.

Eh smreka je biljka koja ima sitne iglice...pa se sve te njene iglice mogu koristiti i pomješati sa medom, a kažu dobro je i napraviti malo jastuče kao ono od lavande pa staviti negdje gdje dijete spava iznad krevetića.

i da treba davati čaj kada dijete kašlje a ne zna iskašljati ako ima šlajm u sebi...
ako je suh kašalj bez išta onda i ne treba, a ako kašlje jer ima šlajma treba piti čaj da ga rastopi ili izbaci stolicom ili povrati. jer ako se ne oslobodimo šjalma stalno će nam se vraćati brohnitis.user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 9:37:59   
bebacha
IMa sirup od smrekinih vrhova,Medex ga pravi.ima kupila u Dm.u,18KM.al je odlican 

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Upala pluca!
11.11.2010 9:39:49   
mamina princeza
vidis ja sam pogresno sve prije onda shavtila. kad mi djete suho kaslja ja joj dajem taj tvoj cuvani caj od luka i jabuka a kad je slajma ja malo smanjim jer nisam bila sigurna.

a ono obratno...
ok sad bar znam cim dodjem kuci kuham ga pa cemo sadapiti stalno svaki dan po malo.  vjerujem da je kod nas bas to problem. usuti se slajm i onda prvim iducim virusom pocne bronhitis i tako stalno.




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *