|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upala pluca!
2.6.2011 21:17:45   
mamina princeza
evo nas na ovoj temi... upravo danas popodne pustene iz bolnice gdje smo ostale u nedelju zbog dijagnoze upala pluca. Moja curica je prije ovoga imala oko 5 bronhitisa al na vrijeme smo uvijek reagovali i nij eislo ni blizu upale ... nazalost ovaj put nekako dr nisu postavili dobru dijagnozu iako smo isli svaki dan govorili su da je smao laringitis a da su pluca cista . Posto nije na vrijeme inhalirana kao obicno dobila je upalu pluca. Nakon nepodnosljivog kaslja otisli smo u nedelju navece na pedijatriju dobili injekcju vratili se kuci al je onda bilo jos gore pa smo opet otisli slikali joj pluca i utvdili upalu..... i osale smo gore 5 dana... uzas .....ne daj Boze nikad vise.... HB curica je bolje nakon pencilina u venu i jos nekih inhalacija i injekcija za laringitis. Sad pijemo jos jedan antibiotik , singular narednih 1 dana i pumpicu flixotide narednih mjesec pa cemo vidjeti. Vec sutra idemo opet na kontrolu.... Bas smo se napatile. Valjda ovaj put konacno izbacimo nekako taj slajm koji nas bas muci evo skoro goddina dana. Na snimku se vidi nenormalno puno tog slajma koji se nezaozio a ja svaki put mislim da je sve izbacila.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Upala pluca!
2.6.2011 21:24:11   
Lulu_08
mamina princeza, bas mi je zao sto ste se napatile tako!

Guscije salo je zakon. U napitke stavljati po malu kasicicu 3xdnevno, a u slucaju upale KADA NEMA TEMPERATURE (odnosno nakon udarnih dana) nabaviti lanenu krpu i makazama je tako iskorijiti da izgleda kao siperak koji ide i preko prsa i preko ledja, ugrijati guscije salo da se rastopi, premazati krpu i navuci preko glave. Sa tim djete treba da spava. Pored kreveta na tanjiric narezati i staviti crnog luka da djete inhalira u toku noci, tako nosic i disajni putevi budu u potpunosti prohodni! Isjeckati bijeli luk i pomijesati sa kasikicom meda i malo soka od limuna, jednom u 2 dana davati djetetu - prirodni antibiotik.

Gore navedeno osim "lanene kosuljice" sam ja radila, a kosuljicu je mama meni pravila kada sam imala laringitis i bronhitis kao mala. Jos sam dodatno svako jutro u mlijeko stavljala joj po jedno jaje od prepelice, i to 40 dana.

I "kuc kuc" prodje 7 mjeseci od upale pluca i super je sve!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Upala pluca!
2.6.2011 21:27:31   
Skvo RR
Draga bas mi je zao...curice...user posted image user posted image user posted image user posted image ,,a i vas mila...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...Uglavnom nadam se da ce ostati iza vas...
Za slajm..ako mozes priustiti malo vise odmora to je nesto sto je za bronhitis odlicno...udisanje ujutru zraka, ozona, morske soli...Znam da je u ovom vaktu ovo nezahvalno preporuciti..ali moja rodica se izljecila u "onom" vaktu slajma bili su 2 mjeseca....ne znam za planine..kako bronhitis reaguje na planinski zrak?...user posted image ...evo sve nesto razmilsljam...

Ljubim vas.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Upala pluca!
2.6.2011 22:59:44   
ziki
Mamina princezo bas mi zao malene. Nadam se da ce sto prije ozdravit. Mislim da sam vec pisala Misuru da je nama pomoglo more al van sezone za 1.5 prije vrucina(ili na kraju sezone kad se more hladi pa je isparavanje soli vece) i maslinovo domace dole kupili i grijali svaku noc te previjali na prsa. Kao i za sve obloge i ovdje vazi da ne smije nikako kad ima temperaturu.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Upala pluca!
2.6.2011 23:06:46   
Malenaoduvijek
mamina princezo bas mi je zao curice.
jeste vi iz sa, jesi cula za onu slanu sobu sto ima, sta mislis da je odvedes tamo prvo na pregled i konsultacije.
imas ovdje i temu .

a moj mladji sin pije singular radi bronhitisa i evo hB od kako ga pije samo je jednom bio bolestan i to bez temp.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Upala pluca!
2.6.2011 23:10:11   
Anoniman
mamina princezo zao mi je sto ste morale biti u boln. ....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Upala pluca!
2.6.2011 23:12:23   
Adana
Mila, tako mi je zao sto ste sve to prosle i sto je macana bolesna. user posted image
Zelim jos sto brze ozdravljenje i oporavak, a i tebi da se drzis i budes dobro.
Ljubim vas puno! user posted image user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Upala pluca!
2.6.2011 23:24:05   
Adana
Imam pritefteren ovaj recept, pa eto mozda da probate:

Za obnavljanje pluca i podizanje imuniteta, bogato kalcijem... Isprobano, efikasan 100%.

5 jednodnevnih jaja - oprati dobro i staviti u veliku teglu.
Sok od 1 kg limuna preliti preko jaja, da ih skroz prekrije. Zatvoriti teglu i ostaviti 8-10 dana.

Nakon toga ljuska od jajeta postaje tanka kao najlon. Moze se pocijepati, otvoris jaje ko smoki.
Dakle, ovo procijediti i dodati:

1 kg secera u kocki (ovo je bitno, ali ne znam zasto)
1 solju meda
1 solju konjaka
Dobro umutiti drvenom kasikom.

Drzati u frizideru. Piti 3x1 fildzan. Malo sacekati da se umlaci u fildzanu pa onda lagano popiti.
Prije svake upotrebe dobro promuckati jer se bijeli talog od ljuske jajeta slegne na dno.

Od ove mjere izadje oko 1,5 litar. Potrebno je popiti 2 ture (3 litra).

< Poruku je uredio Adana -- 2.6.2011 23:27:43 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 0:24:29   
babina beba
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

evo nas na ovoj temi... upravo danas popodne pustene iz bolnice gdje smo ostale u nedelju zbog dijagnoze upala pluca. Moja curica je prije ovoga imala oko 5 bronhitisa al na vrijeme smo uvijek reagovali i nij eislo ni blizu upale ... nazalost ovaj put nekako dr nisu postavili dobru dijagnozu iako smo isli svaki dan govorili su da je smao laringitis a da su pluca cista . Posto nije na vrijeme inhalirana kao obicno dobila je upalu pluca. Nakon nepodnosljivog kaslja otisli smo u nedelju navece na pedijatriju dobili injekcju vratili se kuci al je onda bilo jos gore pa smo opet otisli slikali joj pluca i utvdili upalu..... i osale smo gore 5 dana... uzas .....ne daj Boze nikad vise.... HB curica je bolje nakon pencilina u venu i jos nekih inhalacija i injekcija za laringitis. Sad pijemo jos jedan antibiotik , singular narednih 1 dana i pumpicu flixotide narednih mjesec pa cemo vidjeti. Vec sutra idemo opet na kontrolu.... Bas smo se napatile. Valjda ovaj put konacno izbacimo nekako taj slajm koji nas bas muci evo skoro goddina dana. Na snimku se vidi nenormalno puno tog slajma koji se nezaozio a ja svaki put mislim da je sve izbacila.



Fige da sve bude ok. Nama je pomoglo kozije mlijeko i mast od guske koju smo svako jutro stavljali u caj!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 8:24:05   
Mala Selma
Mamina prinzeza, zelim vam brz oporavak  user posted image i bas mi je zao kroz sta se prosli.
I mi smo nazalost imali upalu pluca sa jedne strane i bila sma bas luda i tuzna ma uhhhuser posted image .Mi smo pili samo pancef sirup, kozje mlijeko ( iz prodavnica u tetrapaku) , nabavila sam i kozji loj i to sam topila i stavljala u mlijeko. Meni je pedijatrica preporucila da nabavim cepice BRONHOPULMIN ILI OZOPULMIN za izbacivanja slajma, ali nazalost mogu se nabaviti samo u Sloveniji. ZCula sam da ima i u Hrvatskoj i Srbiji, ali nazalost moji prijatelji koji su obisli u protkli mjesec te zemlje nisu nasli , a niti su u apoteci culi za ove cepice.
Znaci ako imas nekoga u Sloveniji neka ti kupi i posalje, kostaju oko 10 eura, bijela kutija sa zelenim slovima.

p.s. a gdje ima u sarajevu nabaviti gusciju mast? Bila bih vam zahvalna da me uputiteuser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 9:20:37   
henna ze
da vam kažem za guščju mast..i ja sam nabavila prošle sedmice..Henu je baš steglo..čujem da je puna šlajma...
držim zaledjeno i po potrebi odrežem jedan veći komad i ubacim u topao čaj naveče..za tri dana djetetu kao da je rukom odneseno..nisam mogla da vjerujem..nema kakvih recepata nisam probala..ovo je prvi put da nešto djeluje..pa sam naručila još jedno veće pakovanje..
ne znam za  sarajevo..ali evo ja sam već naručila za sebe, nedi i još jednu prijateljicu..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 9:23:33   
ziki
Henna ze gdje naručuješ, možeš i na pp da li može u Gračanici ili kako to frcera.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 9:27:34   
Lulu_08
Zaboravila sam napomenuti da je i Luna pila kozije mlijeko iz marketa (tetrapak) u tom periodu.



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 10:17:06   
Mala Selma
da vam kažem za guščju mast..i ja sam nabavila prošle sedmice..Henu je baš steglo..čujem da je puna šlajma...
držim zaledjeno i po potrebi odrežem jedan veći komad i ubacim u topao čaj naveče..za tri dana djetetu kao da je rukom odneseno..nisam mogla da vjerujem..nema kakvih recepata nisam probala..ovo je prvi put da nešto djeluje..pa sam naručila još jedno veće pakovanje..
ne znam za sarajevo..ali evo ja sam već naručila za sebe, nedi i još jednu prijateljicu..


Molim te mozes li mi dati broj tel. od koga narucujes ili da narucis za mene, a ja bi dosla do zenice i tebi dala novac ili vec bi se nekako dogovorile. Mislim ako nabavljas u zenici da to nije daleko za nas iz sarajeva da dodjemo to lijek koji nam svima moze pomociuser posted image

Hvala

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 11:06:01   
henna ze
već sam javila ziki..ja to kupujem preko jedne kone..a ona je to dobila od jedne tete iz tuzle..evo nazvaću ja konu da vidim koliko toga ima pa javim

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 11:13:48   
henna ze
danas kad dodjem kući dobiću broj od ove tete iz tuzle da možete direktno zvati..a mala selma..ima kod moje kone još pa eto ako hoćeš ti dodji do Zenice..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 11:14:35   
Anoniman
Ja sam vidjela na piku da neko prodaje pa pogledajte, mislim da ima i broj tel.

(odgovor članu henna ze)
  Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 12:07:11   
henna ze
onako informativno..100 gr košta -10 KM, a  150 gr 15KM..ovo na piku mi poskupo..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 12:10:05   
bebacha
toliko skupouser posted image uh.ja sam dobila to,onu malo teglicu od Frutek kasice al dzaba Alennece popit caj s tim i gotovo.neznam kako da ga prevarim.zasad mu samo stavljam svinjsku mast na prsa

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 12:19:31   
Bakir2009
I mi smo muku mučili sa šlajmom , i sve smo probali , kozije mlijeko , svinjska mast na prsa 40 noći (i super mu je pomoglo) ali najviše mu je pomogla guščja mast , moja mama je naručivala od nekog čike iz Sarajeva i za 200 gr platili smo 20 KM , imam i broj njegovog mobitela , pa sada ne znam da li smijem ovako postaviti ovdje ili ko bude zainteresiran mogu mu poslati na pp.

Također smo koristili i prepeličja jaja svako jutro po jedno, sa malo meda.

_____________________________

Bakir , 29.07.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 12:20:13   
henna ze
moja Hena popije..čudom se čudi što joj dajem dva čaja...uopšte ne primjeti da u ovom prvom ima nešto..ova moja mast se ne osjeti mirisom..možda jer držim zaledjeno..a vidi se da pliva..i to stavim komad otprilike veličine oraha...nakon tri dana djetetu sve prestalo..sad bih ja toga kupila 10 kg...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 12:53:29   
Mala Selma
I mi smo muku mučili sa šlajmom , i sve smo probali , kozije mlijeko , svinjska mast na prsa 40 noći (i super mu je pomoglo) ali najviše mu je pomogla guščja mast , moja mama je naručivala od nekog čike iz Sarajeva i za 200 gr platili smo 20 KM , imam i broj njegovog mobitela , pa sada ne znam da li smijem ovako postaviti ovdje ili ko bude zainteresiran mogu mu poslati na pp.

Također smo koristili i prepeličja jaja svako jutro po jedno, sa malo meda.


poslala sam ti ppuser posted image

a henna, ako nebudem nasla u sarajevu, poslat u ti pp, da mi ti kupis od kone, a moj prijatelj bi se nasao sa tobom da preuzme i da ti pare ( naravno ako ti odgovara ).

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 12:58:30   
Bakir2009
Odgovoreno na ppuser posted image

_____________________________

Bakir , 29.07.2009.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 13:00:36   
henna ze
no frks...naravno da ti je lakše nabaviti u sa..ja ću biti rezerva..samo da djeci bude dobro

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Bakir2009)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 13:04:26   
Mala Selma
hvala hennauser posted image
bakir, evo zovem ovog ciku, ali nejavlja se, probat cu opet kasnije!
Ma A. je sad dobro hvala Bogu, ali zelim da nabavim pa da mu pomalo dajem sa mlijekom, cisto radi prevencije, jer sam se basbas nasikirala kad je imao upalu plucauser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *