|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 13:44:35   
Mala Selma
E drage zene,
evo sad sam stupila u kontakt sa covjekom koje prodaje gusciju mast, zivi u hrasnici i vidjet cemo se u nedenju.E sad koga interesuje dat cu mu broj telefona.
On jos prodaje: Jaja od patke ( nikad nisam koristila, je li neko od vas), gusku ( ociscenu), mast i domaca jaja od koke.Koga interesuje eto imamo distributera za Kanton Sarajevo user posted image
On ce u nedelju doci na Dobrinju, pa kome nesto treba mozemo se zajedno naci!!

Hvala bakir 2009

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 13:50:11   
taurus
selma koliko košta mast kod tog distributerauser posted image

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 13:53:11   
Mala Selma
10KM -100gr, ali ima samo pakovanja od 300gr, 400gr i 500gr.Kaze moze stajati 1 godinu u frizideru ( u hladnom) bez bojaznosti da ce se pokvariti

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 13:55:15   
assmiras
E drage zene,
evo sad sam stupila u kontakt sa covjekom koje prodaje gusciju mast, zivi u hrasnici i vidjet cemo se u nedenju.E sad koga interesuje dat cu mu broj telefona.
On jos prodaje: Jaja od patke ( nikad nisam koristila, je li neko od vas), gusku ( ociscenu), mast i domaca jaja od koke.Koga interesuje eto imamo distributera za Kanton Sarajevo
On ce u nedelju doci na Dobrinju, pa kome nesto treba mozemo se zajedno naci!!

Hvala bakir 2009


Mala Selma,

molim te proslijedi broj na PP.

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 13:55:16   
taurus
a može li se gušćija mast stavljati kao obloga na prsa ili se mora popitiuser posted image

i ja bih broj na PP


< Poruku je uredio taurus -- 3.6.2011 14:01:04 >

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 14:12:44   
Mala Selma
poslala sam vam ppuser posted image

a ja cu A. topiti sa mlijekom ! Mislim da cu zene pisale da se moze stavljati na pluca!
Ja sam i kozju mast topila i stavljala u mlijeko, e sad pijma nemam je li mu pomoglo, mozda sam stavljala malo (par dana)

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 16:31:32   
mamina princeza
Drage moje hvala n apodrsci i savjetima...... mi smo sve skoro vec i ranije probali tako daj apo tom pitanju nisam optimisticna......

Najvise bih voljela more al naazlost ni finanasijsi ni odmorima ne mozemo vise nego 2 puta po 7 dana ( trebali smo ici sada 18 ako bude abd dobro). bili smo u martu sedam dana na moru bas zbog pluca. Al eto opet. Gucu mast vec neko vrijeme nabavljam od covjeka iz hrasnice to je sigurno taj.... izbacili smo nekad slajm pomocu nje al eto opet se desava bronhitis. S tim da moram naopomenuti da mi je prolsi put imala skroz drugi miris i ukus nego sada.... ne znam da li je to ok. Stavljamo u mlijeko obicno bas kozije ono vinidija jer drugo ne mozemo naci. Citavu jesen smo pili rodakvu imed - sad vise rodakvu ne mogu naci pa ne pijemo....
Tako od prioronih preparata ja sam zaista skoor sve probala. Ko zna kako bi bilo da nisam......

Kod nas je izgleda neka aeergija u osnovi i kad se razvije od virusa bronhitis aktivira se to. Mada se necemo jos dugo moci ispitivati jer j epuna lijekova i kortiosteroida pa dok to izlapi iz nje alergotest nije pouzdan.

Sad pijemo Singular i pumpica Flixotide mjesec dana pa cemo pauzirati ljeti ako bude ok .....

Ja vise ni ne skupljam prirodne lijekove - jednostavno sam postala poluluda od toga svega. Koristim ovo sto imam ionako ne mogu sve pohvatati.

Jedino bih voljela nabaviti jos borove iglice za med, potrosili smo zalihe- znate li gdje se to ima nabaviti.

Ocajna sam nasim zdravstvom zaista --- sad kad je doslo do upale dokotri samo okrivljuju jedni druge. A onda smo juce potroili 200 KM na ove stvari ... zaista nam je fuj sve organizovano. Nek smo mi izasle iz bolnice dalje cemo lakse abd.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 16:32:18   
mamina princeza
I da gusca moze u mlijko mi j etako ppijemo - a moze i na prsa krpica s jedne ili s obje strane

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 17:49:34   
henna ze
imaš kupiti u konzumu borove iglice sa medom..u maloj teglici oko 5 LM-..ja sam  to kupovala dok nisam otkrila da mala ne smije med..tako da sad izbjegavam..ako ima i tvoja beba alergije..kako znati da nije na med..ja sam napravila sad domaći sa šećerom...
sretno draga..i vjeruj da znam kako ti je..


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 19:39:43   
new mama
Mamina princeza tako mi je zao maleneuser posted image i sto ste morale biti u bolnici,hB da ste vi izasle iz bolnice,sad ce biti lakse,ako sta mogu pomoci slobodno pitaj jer ja sam to vec dva puta prosla tako da te razumijem...Bice ljepotica dobro,a ti se mama nemoj puno sikiratiuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Upala pluca!
3.6.2011 22:04:25   
mamina princeza
Hvala mila moja ... milion stvari covjek bi imao pitati u jednom momentu kad ga ovako nesto snadje... saljem pp da ovdje ne zakuhavam:)

Sto se alergije tice misli m da nemam na med jer nega jedemo od prve godine ... i nama ne sumnjaju na takvu vrstu alergija nego prasina polen i slicno. Borove iglice smo imali jedne prilike i bas su joj godile al ne kupovne nego bas iglice koje se onda naprave s medom .... i bas  imas ono med i iglice. Mislim da je i u DM bilo da s ekupi moram provjeriti jos.

Maloprije smo bili na kontroli, doktorica Selimovic na pedijatriji plumologija bas nas je fino ovaj put primila i posavjetovala. Iam jos puno bronhitisa i jos se borimo da se ne vrati upala. Primila je jos jednu vocu dexametazona i pojacaa nam je flixotide na 3x. Singular cemo ipak uzimati duze vrijeme - mjesec do dva. Najvanije je da curica ne skace ovo dva tri daan jer je time sebi opet opovecala opstrukcije a s njom je to bas tesko jer se ona dobro osjeca. Uh...samo da nam se ne varti i da opet ne budemo morali gore.




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Upala pluca!
4.6.2011 21:01:49   
henna ze
hmm..ne znam..meni nekom logikom ako si alergičan na polen..onda mi logično da si i na med..pa sad ne znam ima li moja logika veze...
ja uglavnom maloj više ne kupujem ni med ni propolis.zato sam napravila ovo sa šećerom..
kako bi dobro bilo kad bi ona to nekim čudom izbacila..a mala je kako ju smiriti...u svakom slučaju želim vam da što prije ozdravite


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Upala pluca!
4.6.2011 22:25:03   
mamina princeza
ja citav zivot se gnjavim sa alergijom na polen a bez probelma jedem med tokom citave godine tako da nisma mislila o tome:) ma kako god nama misle da ako alergija postoji ona samo otezeva rad pluca i bronhija a uzrocnik upale i bronhitisa ipak je po vecini virus.

samo sto nam grori bronhitisi budu proljece i jesen i teze ih lijecimo.....
nekad cemo uraditi test...

evo borimo se gledamo crtice igramo se mirno. nadam se da se nece vratiti da ce ovaj singulair i flixotide uraditi svoje


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Upala pluca!
8.6.2011 10:11:46   
mamina princeza
Da li neko od vas ide kod dr Saračević i gdje? Znam da je u penziji i da ponekad radi u okviru solvite - slana soba, al ove sedmice nema tamo terimne.
Voljela bih se savjetovati s njom oko trerapije i jos nekih stvari apa ako ima neko neke informacije molim da napise... hvala


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Upala pluca!
16.6.2011 9:13:50   
Bakir2009
Mala Selma jesi li dobila ciku, jesi li uspjela nabaviti salo?

_____________________________

Bakir , 29.07.2009.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Upala pluca!
16.6.2011 11:16:22   
Mala Selma
Mala Selma jesi li dobila ciku, jesi li uspjela nabaviti salo?


Jesam, topim mu svaku noc kasikicu i dodajem mlijeku.Neprimijetim neki napredak, jer i dalje kaslje, bas mu je sazreo slajm ali nezna kako da ga izbaciuser posted image . Nema temperaturu, samo kasalj se javi najcesce u nocnim satima i nije previse strasan, kako je znalo biti. Imate li savjet kako da izbaci ovaj slajm, majkemi vise nisam pametna, sve sam moguce probala al neideuser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Bakir2009)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Upala pluca!
16.6.2011 11:52:09   
mišur

Mamina princeza,

tek sad vidim šta je bilo...Baš mi je žao Dž., pile malo, i tebe, naravno, mogu misliti kako si se nasikiralauser posted image
Biće to bolje, treba vremena da se bronhitis smiri, ali ti ne odustaj od ovih prirodnih lijekova, koliko god da se činilo da slabo pomažu, sigurno ima neke vajde od njih.
Ja svoje klince već cijelu ovu sedmicu vodim u slanu sobu po 30 min dnevno. I ja s njim u paketuuser posted image .nadam se da će biti nekog efekta, u smislu da povrate, posebno Ana, jer ima još šlajma. Nosići im odmah prorade, dok smo još u sobi, i Ana je kroz stolicu počela pomalo izbacivati šlajm.
Krajem juna ih vodim na Zlatibor 5-6 dana, a polovinom avgusta ćemo na more, i nadam se da će se oporaviti koliko toliko.
Mamina princeza,
nožeš li nekako skoknuti do Trebevića pa nabrati tih iglica, negdje gdje nema saobraćaja toliko? Onda ih pomiješaš sa šećerom i ostaviš neko vrijeme, i imaš med.
I ja sam isto uradila i čekam da vdim hoće li se šta primiti user posted image
Želim maloj princezici da što prije ozdravi, oporavi se i nastavi sa igrom kako je navikla, a ti se, draga, ne daj...proći će i to!

MalaSelma,
Ja sam svoju curu natjerala da jednom povrati tako što sam je naljutila (brisala sam joj nos, a ona to mrzi)i od ljutnje i plača je povratila.


(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Upala pluca!
16.6.2011 12:02:04   
mamina princeza
Draga moja misur hvala ti puno:)
Znas kako je nedavno ste i vi imali slicnu situaciju s pocetkom upale pluca ....
hvala bogu moja curica se jako brzo oporavila. Nakon 4 dana od izlaska iz bolnice ona je bila skroz ok na slusanju kod dr nisu se ni osjetile opstrukcije ni nista a i polako je prestala da kaslje. dosta slajma je izbacila na stolicu nije nikako povracala.

Juce smo isli na konsultacije sa dr Saračevičkom jer nismo dobili sasvim precizne upute oko terapije a kako idemo na more za par dana trebalo nam je. Opet je preslusala kaze super nista se ne osjeti ko d anije ni bilo nista ... dr saračević se moze nacin u slanoj sobiSolvita srijedom i u privatnoj poliklinici suncokret po potrebi ako nekom bude trebalo. ona je meni od svih dosada dr koje smo obisli ( ukljucujuci i pedijatre i pulmologe ostavila najbolji utisak)
I mi idemo u slanu sobu ...isli smo i prije al ne redovno sad nam je terapija dva puta sedmicno po 20 minuta.

Koristimo terpiju do daljnjeg znaci singulair +flixotide i kad  prodje jos nekih desetak dana idemo raditi alergotestove da jednom zakljucimo tu pricu s alergijama.

Ovja mjesec smo pauzirali s vrticem al nastavljamo abd cim se vartimo. Dr je savjetovala isto pa ako se bude bas ponavljalo i uz terpiju onda cemo vidjeti ( ne daj boze da do toga dodje). dakle, mi ne bjezimo u buduce od virusa sa njima s emora susratati u zivotu nego idemo na to zalijecimo pluca i bronhije tako da prehlada bude prehlada a ne bronhitis i upala pluca.
vidjecemo hoce li pomagati. Za sada nam je dobro.

Prirodne lijekove i dlaje koristimo, stavljam gucu mast u mlijeko ssigurno 3-4 dana u sedmicu , pijemo kozije, pijemo sirup od smrekinih iglica.....
nista od toga nisma primjetila da pomaze al joj i dalje dajem. Ne moze odmoci......






_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Upala pluca!
29.9.2011 10:56:58   
bebacha
          Pravilno lupkanje za izbacivanje slajma iz pluca:  

Djete se lupka 3 puta dnevno prije obroka,po 10-15 minuta.
Djete se stavi preko svoje noge(ili preko jastuka)glava mora biti skroz nisko,znaci djeteov stomak na nasem koljenu a ostali dio tjela spusten prema dole.i lpka se od polovine leda prema gore skupljenom sakom.lupka se srednjom jacinom,ni blago ni jako.
nadam se da sam dobro objasnila.
nama ovo slabo ide,on se neda lupkatuser posted image user posted image


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Upala pluca!
28.4.2013 20:05:04   
mamma mumi
drage mame sta mi je dobro da kupim od srupa imam obostranu upalu pluca,virusna,a koju sam vukla danima i neznajuci.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Upala pluca!
11.12.2013 15:19:32   
ninuska
Da podignem temu.

Vidim da nema novijih informacija, pa me interesuje jel ko u skorije vrijeme u Sarajevu kupovao guscju mast sto ste spominjale u prethodnim postovima.
Curica ima upalu desnog plucnog krila, pa jel mi bolja ova guscja mast ili svinjska ili imate neke druge. Preporuke?
Prima injekcije 1X dnevno i pije antibiotik.


(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Upala pluca!
11.12.2013 15:27:50   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: ninuska

Da podignem temu.

Vidim da nema novijih informacija, pa me interesuje jel ko u skorije vrijeme u Sarajevu kupovao guscju mast sto ste spominjale u prethodnim postovima.
Curica ima upalu desnog plucnog krila, pa jel mi bolja ova guscja mast ili svinjska ili imate neke druge. Preporuke?
Prima injekcije 1X dnevno i pije antibiotik.





ja lično preferiram guščiju, a da nju ne mogu nabaviti u nuždi bi možda i tu koristila, ja mojoj stavljam u vrelu supu ili mlijeko, u koje stavim neskvika ili meda da joj to malo ublazi , a ja sam nabavljala iz Posavine, a da li je ima u Sa ne znam

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Upala pluca!
11.12.2013 15:41:01   
ninuska
Hvala ti. Nisam nesto ni ja za svinjsku,mali ako pomogne kontam da stavim.nisam pametnauser posted image

A, jesi li kad stavljala na pluca ili bas mora u neku tecnost? Imamo velikiiiii problem sa jelom, pa bi mi bilo lakse mazati.

Mozda se neko javi da zna gdje se moze nabaviti

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Upala pluca!
11.12.2013 15:43:38   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: ninuska

Hvala ti. Nisam nesto ni ja za svinjsku,mali ako pomogne kontam da stavim.nisam pametnauser posted image

A, jesi li kad stavljala na pluca ili bas mora u neku tecnost? Imamo velikiiiii problem sa jelom, pa bi mi bilo lakse mazati.

Mozda se neko javi da zna gdje se moze nabaviti



nisam, ali može na pamučnu ili lanenu krpicu

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Upala pluca!
11.12.2013 15:50:26   
Alannah
Pada mi na pamet jedino da odes na zelenu pijacu i vidis kod onih teta sto prodaju sir i kajmak,bar u Tuzli te tete i prodaju mast.Malom mazem svinjsku na pluca,a gusciju jede,onako na kasikicu svako jutro,pa zalije cajem.Ona je blazeg okusa,pa mu ne smeta,mada je par puta pojeo i svinjsku onako.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *