|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Uniforme u školama?
27.11.2010 22:03:35   
Anoniman
Da li ste za uvodjenje uniformi u osnovnim i srednjim skolama?

user posted image
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:11:02   
mama75
Simpa mi je to skroz. Ali bas me zanima ko bi to finansirao? Meni se npr. svidjelo i kada su prije par godina ponovo vratili kecelje u skole. Mislim da su neke skole dobile besplatno, u nekima se moralo placati, zavisno od opstine u kojoj je skola ( mislim na Sarajevo). 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:16:01   
Blue rose RR
Itekako.
Mislim da su školski hodnici postali modne piste "grandovskih" mamlaza, i onda ostajemo u čudu kako naša djeca poslije završetka škole budu oličenje one stare: "da su oni samo prošli kroz školu, ali ne i obratno"...
Ako ništa izgubit će se onaj takmičarski dio kod omladine kada je riječ o (ne)markiranoj odjeći. Ma koliko mi to negirali, djeca će poniziti drugo dijete, zato što ono ima maicu sa pijace, stvorit će se klanovi "maminih i tatinih sinova i kćerki" ... i opet se vraćamo na početak i priču o mamlazima.
Mada ne vjerujem da će nešto bitno uniforma promijeniti, jer je sve to u našim glavama.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:17:12   
Anoniman
Ove kecelje su mi strasno ruzne...meni barem
A uniform bi finansirali roditelji...mislim svakako kupujes djetetu garderobu u kojoj ce ici u skolu...mislim da je cak jeftinije...mozda ne odmah...ali kroz godinu gledano...svakako

(odgovor članu mama75)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:17:31   
reallove
ovdje djeca nose uniforme..meni je to bas super....

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:24:24   
Anoniman
i meni

Blue rose...slazem se...mislim da bi se time mnogo toga rjesilo...a i kad vidim u cemu neke "curice" dodju u skolu...prosto da nepovjerujesuser posted image

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:26:19   
amela2208
i odvje se nose ali meni se to ne svidja
user posted image
prve dvije slike su za osnovnu zadnja desna je za srednju skolu
Bzveze mi djecu navikavati na kravate i pantalone na peglu od 5-6 goduser posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:27:47   
mama75
Ja kada sam isla u OŠ nosila sam kecelju, do 4-5 rezreda, ne sjecam se tacno. Pa su nam mame sile one lijepe kragne, da nam kecelje budu jos ljepse. Jos mi se vise svidjaju ove sada kecelje, ima ih rozih, pa lila... Malo mi je to "jeftinija" varijanta od uniforme. Jeste da kupujemo djeci odjecu za skolu, ali kada su to farmerice i majica, onda se to "iskoristi" i vikendom, a uniforma... Mada opet ponavljam, meni se to svidja. Mislim da Bosnjacka gimnazija u Sarajevu ima neke uniforme. I jos neka privatna OŠ. 

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:34:48   
amela2208
IZVORNA PORUKA: Blue rose

Itekako.
Mislim da su školski hodnici postali modne piste "grandovskih" mamlaza, i onda ostajemo u čudu kako naša djeca poslije završetka škole budu oličenje one stare: "da su oni samo prošli kroz školu, ali ne i obratno"...
Ako ništa izgubit će se onaj takmičarski dio kod omladine kada je riječ o (ne)markiranoj odjeći. Ma koliko mi to negirali, djeca će poniziti drugo dijete, zato što ono ima maicu sa pijace, stvorit će se klanovi "maminih i tatinih sinova i kćerki" ... i opet se vraćamo na početak i priču o mamlazima.
Mada ne vjerujem da će nešto bitno uniforma promijeniti, jer je sve to u našim glavama.


Mi smo takav narod nazalost...
Kod nas je imao rahmetli direktor srednje skoli kojı skoro svako jutro stojao na vrata i vracao ucenike-ucenice sa vrata jer nisu prikladno ocuni bili. Cure u miniçima i previse nasminkane isto tako. 
Bas me interesuje misljenje tajre, klemzi i ostalih prosvetnih radnika na ovoj temi


_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:35:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama75

Ja kada sam isla u OŠ nosila sam kecelju, do 4-5 rezreda, ne sjecam se tacno. Pa su nam mame sile one lijepe kragne, da nam kecelje budu jos ljepse. Jos mi se vise svidjaju ove sada kecelje, ima ih rozih, pa lila... Malo mi je to "jeftinija" varijanta od uniforme. Jeste da kupujemo djeci odjecu za skolu, ali kada su to farmerice i majica, onda se to "iskoristi" i vikendom, a uniforma... Mada opet ponavljam, meni se to svidja. Mislim da Bosnjacka gimnazija u Sarajevu ima neke uniforme. I jos neka privatna OŠ. 
da, samo kecelje nisu pod moranje...i mogu imati bilo kakve cipele...dakle od tena koje kostaju 30 KM-300KM...a ovako se vise ta klasna razlika ne bi primjecivala...a bas zato sto uniformu ne bi nosio i vikendom tj. vani...ne bi se toliko trosila a samim tim bi imala i manje kupovine...barem ja mislim

(odgovor članu mama75)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:38:11   
Crvena
user posted image  za temu dada.
Naravno da sam za skolske uniforme ili kecelje. U Sarajevu ima osnovnih skola u kojima nastavnici i ucenici nose kecelje. user posted image
Koliko znam to finansiraju roditelji.


< Poruku je uredio Crvena -- 27.11.2010 22:40:48 >


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:39:25   
muaaa
Moja djeca nose kecelje u skolu,koje smo placali po 25 km,i ta ideja mi je ok.Nemoze u skolu niko ko nije pripadnik iste.Mada je bilo negodovanja od strane roditelja jer mu se nece kod djeteta vidjeti Beneton majica,ali nisu mogli nista jer je vecina bila za.Ni protiv uniformi nebih imala nista protiv.

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:39:52   
Anoniman
zanemarite kecelje...ja pitam za uniforme...dakle od glave do peteuser posted image

(odgovor članu Crvena)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:41:28   
Blue rose RR
Uniforme bi trebale da predstavljaju rješenje prosvjetnih radnika, na gluposti odgoja današnjih roditelja, koji puštaju svoj djecu da paradiraju polugoli, nafrakani kao za večernji izlazak, i mislim da pantole na peglu i kravate odišu otmenošću za razliku od dopi*njaka i pirsinga na pupkovima...



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:42:04   
Crvena
IZVORNA PORUKA: dadada

zanemarite kecelje...ja pitam za uniforme...dakle od glave do peteuser posted image

Da pocnemo od kecelja, pa cemo valjda nekada stici do uniformiuser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:44:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Blue rose

Uniforme bi trebale da predstavljaju rješenje prosvjetnih radnika, na gluposti odgoja današnjih roditelja, koji puštaju svoj djecu da paradiraju polugoli, nafrakani kao za večernji izlazak, i mislim da pantole na peglu i kravate odišu otmenošću za razliku od dopi*njaka i pirsinga na pupkovima...


opet potpisujemuser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:48:50   
Anoniman
I fino bi se mogao sklopiti ugovor sa nekom nasom tekstilnom industrijom da sije te uniforme...to sigurno ne bi bilo skupo

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:51:12   
dinaa
Uniforma bi bila super ali da mi je da bar pocnu i kecelje nositi.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:55:43   
Anoniman
o neeee jos da i Noi peglam kosuljeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
salim se meni je uniforma super i bas bih voljela da se to uvede dok moje pile pođe u skoluuser posted image

< Poruku je uredio noa -- 27.11.2010 22:56:21 >

(odgovor članu dinaa)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 22:59:06   
R&T@
Meni bi zivot bio laksiuser posted image user posted image user posted image user posted image

Ali mislim da nema sanse da se to postigne u nasem drustvu.

Evo vam jos jedna informacija:
ni ja nemam "uniformu",ni mantil, ni pravila oblacenja, ni akreditaciju...user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 23:04:32   
SdZ
To je krasna ideja i bila bih presretna da postane stvarnost. Djecica bi izgledala preslatko, a i pomogle pri odgoju djece i njihovog daljnjeg zivota. 

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 23:25:13   
teacher75
potpisujem sve sto je blue rose napisala. i sama sam prosvjetni radnik i vidim kako se diskriminiraju djeca koja ne nose markirano. kod nas zaista u skoli i postoje pravila vezana za oblacenje (nema minjaka, bermuda, majica na bretele- to vazi i za ucenike i za profesore) ali opek naidje neko ko povremeno prekrsi ta pravila, a o razlikama u statusu koje se pokazuje brendiranom odjecom da ne govorim. ja, licno, ne bih imala protiv ni kada bi nama, profesorima, uveli neke uniforme (naravno lijepe, dizajnirane sa stilom) jer ne bih morala razmisljati sta obuci svaki dan. ni mantili nisu losi, jer bih onda mogla ispod mantila obuci sta hocu, a ne razmisljati je li suknja prekratkauser posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 23:38:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama75

Ja kada sam isla u OŠ nosila sam kecelju, do 4-5 rezreda, ne sjecam se tacno. Pa su nam mame sile one lijepe kragne, da nam kecelje budu jos ljepse. Jos mi se vise svidjaju ove sada kecelje, ima ih rozih, pa lila... Malo mi je to "jeftinija" varijanta od uniforme. Jeste da kupujemo djeci odjecu za skolu, ali kada su to farmerice i majica, onda se to "iskoristi" i vikendom, a uniforma... Mada opet ponavljam, meni se to svidja. Mislim da Bosnjacka gimnazija u Sarajevu ima neke uniforme. I jos neka privatna OŠ. 


Takodje, imala sam i ja  bila plava i bas te kragnice bijele....

(odgovor članu mama75)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 23:43:30   
N_N
dadada, bravo za temu!!
Baš bi me radovalo kad bi se i kod nas "uvele" uniforme u školama. Moja S od I razreda (sada je III) nosi kecelju odnosno mantil - sako ne znam ni kako bih ga nazvala, obaveza je da nose i učenici i uposlenici u njihovoj školi. Nikako mi se ne sviđa taj mantil, izgledaju kao masovno okupljanje domara (djevojčice u ljubičastim mantilima, dječaci u tamno plavim). Nemam ništa protiv tog zanimanja user posted image  al baš im ružno stoje user posted image . Ne znam koja im je svrha kad su ti mantili kratki i, uglavnom, raskopčani pa im se opet vidi majica, donji dio odjeće naravno. Stvarno ne znam koji je cilj tih mantila user posted image user posted image
dadada, izvini, znam da je tema uniforme user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Uniforme u školama?
27.11.2010 23:44:52   
vjestica
za uniforme sam definitivno (iz svih navedenih razloga)
u medicinskoj školi se nose bijeli mantili i akreditacije


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *