|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 7:58:56   
kula
Ja sam kupila bijelo pakovanje od 350g, proizvođač je HRANA I VINO, piše na njoj kalijumova so...ne znam da li je kombinovana...

Imam još jedan mali savjet šta sam ja počela koristiti unazad nekih 7 dana. 1kg limuna, 0,5 kg celera i 1,5litar vode kuhaš 20 minuta. Ostaviš da se ohladi, procijediš, staviš u frižider i piješ svako jutro po fildžan toga na gladan stomak... user posted image

Uz sve što primijenjujem - svako jutro pritisak je 120/80, naveče maksimalno 130/85, što je svakako bolje nego što je bilo prije ovog ''režima'' ishrane...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 8:18:13   
Medić*
E tu sam i ja uzela bas, ali ona je kombinovana nije cista kalijumova so, ali pise da se koristi za visoki pritisak. A za ovaj recept, cula sam, u svakom slucaju hvala :)
Za sada je ok pritisak :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 8:37:35   
mamaibabo
jutro drage moje moj vam je iskren savjet izbaciteso u bilo kom obliku znam da je ruzno jesti bez soli al ja je idan danas jedem ,tako me dr.savjetovao i samo sto vise soka od paradajza user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 8:41:26   
Medić*
IZVORNA PORUKA: mamaibabo

jutro drage moje moj vam je iskren savjet izbaciteso u bilo kom obliku znam da je ruzno jesti bez soli al ja je idan danas jedem ,tako me dr.savjetovao i samo sto vise soka od paradajza user posted image


Pa moze ova kalijumova user posted image Bas je za visoki pritisak i izbacivanje tecnosti.

Je li pravis taj sok od paradajza ili negdje kupis ? Ja jedem sirovi paradajz.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 8:47:04   
kula
Ja sam prvobitno prestala koristiti so, ali na prijedlog interniste sam počela uzimati kalijumovu so, jer ona čak i snižava pritisak i izbacuje višak tečnosti iz organizma.
Obična - natrijumova so veže vodu, a kalijum je oslobađa.

Medic, ja paradajz jedem u salati i kuhan... Sok od paradajza stvarno ne mogu, još imam mučnine, a od soka mi bude baš muka...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 8:48:03   
mamaibabo
s obzirom da u ovo doba godine nema dobrog paradajza najbolje ti je kupovati sok od paradajza ja licno u trudnoci kupovala i dan danas pijem bebic ima u dobar vakat 8 i pol mjeseci jos nikad vodu ja nisam izbacila user posted image kad sam rekla dr.da koristim tu sol rekao mi je da istu nekoristim da sol skroz izbacim ,to mi je rekao intrnista ,moj visok pritisak u trudnoci je iazvan pritiskom bebe na mokracni mjehur i nisam mogla nikako a malu nuzduma joooooj kad se sjetim al hvala Bogu sve brzo prodje ,iz svog iskustva vam i ovorim bolje skroz izbaciti sol i da ponekad i bezalkoholno pivo popiti

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 8:51:34   
Medić*
Ma vidim sada paradajz nista ne valja. A gdje sok kupujes ?

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 8:54:38   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Ma vidim sada paradajz nista ne valja. A gdje sok kupujes ?

ja licno u mercatoru ima vise vrsta a najbolji mi je onaj domaci u staklenoj boci malo je skuplji i cesto ga nema as proizvodjac

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 8:57:42   
Medić*

IZVORNA PORUKA: mamaibabo


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Ma vidim sada paradajz nista ne valja. A gdje sok kupujes ?

ja licno u mercatoru ima vise vrsta a najbolji mi je onaj domaci u staklenoj boci malo je skuplji i cesto ga nema as proizvodjac


Hvala ti, nisam ga uzimala do sada. Probat cu taj sok iako bas sokove ne volim, malo cu ga sas vodom razblaziti :)
Jesi ti uzimala kakve tablete za pritisak? Meni je sada ok, ali eto kako trudnoca raste moguce da i on naraste, mada mi je u prvoj trudnoci suprotno, na pocetku visok, oko 6-7 mj se stabilizovao. Tek pred porordjaj blago skocio.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 9:04:08   
mamaibabo
ja sam pila aldomet 2 puta po jednu hranom i tabledama sam pritisak odrzavla na 130/90 nekad bi malo skocio al nista znacajno puno srece i pazite se mirujte i mislite na lijepe stvari gledajtevesele filmove user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 9:09:24   
Medić*
IZVORNA PORUKA: mamaibabo

ja sam pila aldomet 2 puta po jednu hranom i tabledama sam pritisak odrzavla na 130/90 nekad bi malo skocio al nista znacajno puno srece i pazite se mirujte i mislite na lijepe stvari gledajtevesele filmove user posted image


Ja pijem po jednu tabletu metildopa, to je isto sto aldomet, je li ? Dr daju i apaurin uz tablete, ali mene tih apairina bas nekako strah, ali eto oni ih kao bobe daju. Jesi ga pila do kraja trudnoce, jesi ga pila prije obroka ili poslije? jesi se u terminu porrdila user posted image Sory na ovolikim pitanjima user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 15.1.2013 9:10:28 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 9:17:58   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: mamaibabo

ja sam pila aldomet 2 puta po jednu hranom i tabledama sam pritisak odrzavla na 130/90 nekad bi malo skocio al nista znacajno puno srece i pazite se mirujte i mislite na lijepe stvari gledajtevesele filmove user posted image


Ja pijem po jednu tabletu metildopa, to je isto sto aldomet, je li ? Dr daju i apaurin uz tablete, ali mene tih apairina bas nekako strah, ali eto oni ih kao bobe daju. Jesi ga pila do kraja trudnoce, jesi ga pila prije obroka ili poslije? jesi se u terminu porrdila user posted image Sory na ovolikim pitanjima user posted image

bebac mi se budio pa moram bjezati pisem ti sve uskoro nisam rodila u terminu rodila u 37 nedelji beba hvalaBogu dobjo tt 3450 duzina 53 cm dobila ocijenu 9/9 samo se nemoj sekirati bice to ako Bog da sve ok da i ja sam pila apaurin 2puta na dan

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 9:48:50   
Medić*
I ja sam rodila u prvoj trudnoci sa 37 i 3 dana :) Hvaal draga. Pisem ti pp :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 9:52:03   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: mamaibabo

ja sam pila aldomet 2 puta po jednu hranom i tabledama sam pritisak odrzavla na 130/90 nekad bi malo skocio al nista znacajno puno srece i pazite se mirujte i mislite na lijepe stvari gledajtevesele filmove user posted image


Ja pijem po jednu tabletu metildopa, to je isto sto aldomet, je li ? Dr daju i apaurin uz tablete, ali mene tih apairina bas nekako strah, ali eto oni ih kao bobe daju. Jesi ga pila do kraja trudnoce, jesi ga pila prije obroka ili poslije? jesi se u terminu porrdila user posted image Sory na ovolikim pitanjima user posted image

pila sam i ja istu terapiju kao i ti..porodila se 38 i 6...pricam o prvoj trudnoci..i apaurine sam pila..nije mi bilo drago..ali sta ces...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 9:54:57   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: mamaibabo

ja sam pila aldomet 2 puta po jednu hranom i tabledama sam pritisak odrzavla na 130/90 nekad bi malo skocio al nista znacajno puno srece i pazite se mirujte i mislite na lijepe stvari gledajtevesele filmove user posted image


Ja pijem po jednu tabletu metildopa, to je isto sto aldomet, je li ? Dr daju i apaurin uz tablete, ali mene tih apairina bas nekako strah, ali eto oni ih kao bobe daju. Jesi ga pila do kraja trudnoce, jesi ga pila prije obroka ili poslije? jesi se u terminu porrdila user posted image Sory na ovolikim pitanjima user posted image

pila sam i ja istu terapiju kao i ti..porodila se 38 i 6...pricam o prvoj trudnoci..i apaurine sam pila..nije mi bilo drago..ali sta ces...


Ma meni je samo to sto je rano 14 sedmica ( 4 mj ) user posted image a inace sve je drugo super hBg.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 9:56:52   
Skvo RR
Ja sam jos gore startala..ja inace pijem terapiju za pritisak...i kada sam zatrudnila...ukinu mi nju...user posted image ..kao trudnoca stabilizuje...i tako sam se vucarala donekle sa dobrim pritiskom...kada jednu noc 170 sa 150....user posted image ....i hitno na GAK...em je bio visok, em u blizu...ma bolje je odmah poceti sa terapijom...a ne razmisljati kako sta...

< Poruku je uredio Skvo RR -- 15.1.2013 9:57:06 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 9:58:44   
Medić*
Uh, u pravu se, hBg pa je sve iza tebe..i to sto kazes bolje na vrijeme oko tog pritiska user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 10:00:15   
Skvo RR
I da medic..jedan savjet..kada sam bila trudna sa emirom...otisla sam kod nutricioniste u Vrazovu....dobro bi bilo da odes..da ti ona jelovnik..za trudnice koje imaju problema sa pritiskom..bas lijepo poprica sa tobom i objasni ti neke stvari...samo trazi uputnicu kod svog doktora.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 10:03:59   
Medić*
Hvala draga, vec sam od svoje dr dobila preporuku iz predostroznosti, imam jelovnik i pridrzavam se :))))

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 10:40:33   
kula
Ma ja sam 12. sedmica, pa me doktorica drži još malo bez tableta...a ako bude potrebe, bolje je sa tabletama, nego ne daj Bože.... Zato kod nje na kontrolu svako 15 dana.
Ma sve user posted image user posted image koje imamo problem sa pritiskom moramo ga baš često mjeriti i kontrolisati, to je najbitnije.
Meni danas baš loše, valjda ova kišurina, pa sam nikakva!

< Poruku je uredio kula -- 15.1.2013 10:41:44 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 11:00:30   
Medić*
Kula, meni je sacekala da prodje punih 12 sedmica i vec sa 13 mi ukljucila, jer je organogneza zavrsena sa prvih trimestrom. Mada metildop je siguran u trudnoci svakako. Moze i od pocetka ako je bas potrebno. Sada sam 13+3. I ti si tu negdje cini mi se :)

< Poruku je uredio medic slatki -- 15.1.2013 11:01:50 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 11:13:38   
kula
Medic, ti ideš jednu sedmicu ispred mene, ja sam sada 12+3 user posted image
Meni nisu propisali aldomet zato što još nisam ušla u 4. mjesec i zato što hoćemo da pokušamo sa smanjenjem tjelesne težine...ma debela ušla u trudnoću pa je sada cilj da reduciram kilažu user posted image user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: visok pritisak u trudnoci
15.1.2013 11:43:17   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I da medic..jedan savjet..kada sam bila trudna sa emirom...otisla sam kod nutricioniste u Vrazovu....dobro bi bilo da odes..da ti ona jelovnik..za trudnice koje imaju problema sa pritiskom..bas lijepo poprica sa tobom i objasni ti neke stvari...samo trazi uputnicu kod svog doktora.

i meni treb nutricijonista ja vec trazim nekog privatno nisam znala da ima u Vrazovoj znaci samo treba uputnicauser posted image od dr.opste prakse ili?

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: visok pritisak u trudnoci
28.1.2013 15:09:20   
Medić*
Kula ima li te ? user posted image Kako sa pritiskom ?

Meni mashalah super pritisalak sada, ne divlja uopste, i ja se malo opustila, cak mi nije ni so vise zabranjena, onako umjereno samo :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: visok pritisak u trudnoci
28.1.2013 15:37:57   
kula
Hej medic, drago mi je čuti za pritisak! Hvala Bogu, i ABD da ostane tako do kraja trudnoće (a i poslije)...
Kod mene se isto malo popravila situacija, ide maximalno do 130/80, u zadnje 2 sedmice nije prešlo preko te granice.
Uglavnom i ja sam se malo opustila user posted image , jedem umjereno slano, trudim se da koristim ovu kalijumovu so i što više C vitamina.
Trebala bih već sutra raditi ponovo nalaz krvi i urina pa možda srijedu-četvrtak ponovo kod interniste.
A već sam 14. sedmica, tako da je sada sve lakše, nema toliko straha kao do 12. sedmice npr.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *