|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvačići
6.9.2012 23:47:34   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Pa da i mi imali roditeljski 2 sata trajao...
milion pitanja...a opet i učiteljica se spremila mnogo toga nam rekla prije nego smo pitali...
informacije sacko 15 dana ...a roditeljski po dva u polugodištu jednom...

pa onda izabrali člana za vijeće roditelja ispred razreda...odmah...
mislim možda bi taj član i vama dobro došao draga taurus...malo puno ti nama nabroja...
nekako mi prejako za prvačićeuser posted image



Pa to vam je kad su predstavljali dvetogodisnje obrazovanje,m sve divno,krasno...a kad su djeca krenula kuku lele.imaju previse gradiva.istina da se razlikuje od uciteljice do uciteljice,a gdje li od skole do skole,.kod nas svaka skola trazi druge knjige (pisca) to u moje vrijeme nije bilo.
Jos kad imate djete s posebnom potrebama u razredu,nemojte me pogresno shvatit nemam nista protiv takve djece,ali ucitelijca ima poseban plan i program za takvu djeci i dok se njemu/njoj/njima posveti druga djeca dangube i obratno.
Sto se tice vjeca roditlja,redovna sam ispred K. odjeljenja u istom,nema tu nista osim sto prisustvuje sastancima s ostalim roditeljima iz drugih odjeljenja,s direktorom i nastavnikom koji predstavlja vjece nastavnika.tu se diskutuje opcenito o problemima u skoli.

Opet kazem jos ste pocetnici(uglavnom) ,recimo po planu i programi djeca u drugom razredu crtaju s ugljenom i rade s tusem user posted image pa oni neznaju ni s flomasterima da boje.

Samo ne pridajte mnogo znacaja "sitnicama",pustite djecu neka se osamostale ali i nauce obavezama.moraju skolu da prihvate kao "kucu" a uciteljicu kao "roditelja".opsuteno cure,imat cete kad "ludit",vjerujte mi na rijec !

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 551
   RE: Prvačići
6.9.2012 23:52:35   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: taurus


IZVORNA PORUKA: zaha

Eh to je ta,nisam se mogla sjetiti imenauser posted image Za zadace ne znam,a pitat cu,a veceras mi se dusica zali da se uciteljica puno ruzi,ali nju ne ruzi ona slusauser posted image duse mile,treba ih isprepadati odmahuser posted image

ne daj Bože da meni moj R to kaže....u tom slučaju ujutro u 8 bih bila pred školom i tražila razgovor sa pedagogom


Ne mozes na svaku skakti i ne mozes svaku da vjerujes svom djetetu,ispitaj pa se zali user posted image ja sam u predhodnom postu napisala sta mislim ,vidjet cete sta vas jos ceka.mozda uciteljica imat takav glas,mozda se nije izderala.nekad su ucitelji mali sipke,pa ko ne slusa oho ho.danas nemaju sipke ali imaju ucenike koji histerisu,prijete,donose cakije u skolu ...uznemiravaju ucitelje,ali i drugu djecu.i kad pismeno zatrazite premjestaj takvog djeteta u drugo odjeljenje direktor odogovori "pa gdje cu ga",ne moze nigdje takav zakon.

I da,pomirite se s cinjeicom da cete na informacijama kao i na roditeljskim sastancima vidjati jedne te iste roditelje,roditelji problematicne djece ih vjesto izbjegavaju.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 552
   RE: Prvačići
7.9.2012 0:01:52   
Hanady RR
bogami hato ti si temu fulila...ovo je tema prvačići...kakave čakije , ne dolaci rdiztelja porblematične djece...
kakavi glasovi jači i ruženje djece...
ta molim vas..nije srednji vijekuser posted image

meni kad bi dijete reklo kao zahinoj sestri ja bih također u školu otišla...

ja sma oduševljena i školom i učiteljicom i dojeljenjem našim..imamo i djecu s aposebnim potrebama al zaista su super...
i učiteljica ih ne odvaja iako sus e roditelji brinuli pa komentirali...
mislim n znam sutra šta se može desiti...al sam uvjerena da učiteljica neće soatviti nikoga da dangubi jer je zaista vrlo vrlo dobra...


autoritet i disciplina naravno da su poželjeni...al naša učiteljica je nama rekla ako će kazniti nekoga ko je ne posluša...pormjenit će mu mjesto u klupi koje voli, kazniti sve ne odlaskom u salu za fizičko...itd...


i ja sma sinoć izabrana u vijeće roditelja...i ne očekujem nešto previše...al vskakoa ako bi imali porblem učiteljice koja koja ima sistem prenošenja znanja nedoličan današnjem vaktu dabi regariali kao roditelju putem predstavnika roditelja...


ma ne znam..nemojte nas plašiti...ja se taman malo smirilauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 553
   RE: Prvačići
7.9.2012 0:17:23   
Esmica
Iskreno,ja sam danas na roditeljskom primjetila da roditelji prvacica malo  pretjeruju,da ne kazem drugu rijec.
Stvarno se ide iz krajnosti u krajnost,do te mjere da jadne uciteljice su ispod te djece koja mogu da joj sefuju.Svaka cast kad ima uciteljica koje mogu sa svim da se nose,a ja iskreno bih poludjela kad bi meni roditelji dosli s onakvim prijedlozima,aman zeman koda je svako dijete princ carles,haman uciteljica treba novo kupatilo da sagradi da njeno dijete slucajno ne bi uslo u ono skolsko,zatim obavezno da se stepenice poprave da ne bi palo...mislim da tu ide moja trogodisnja djevojcica,mozda bih se i zabrinula za te stepenice,a mozda i ne bih,jer i ona uredno silazi,polahko ali sigurno cuva svoju guzicicu,a da ne govorim o prvacicima kojima opadnuti malter sa stepenica sigurno nije problem.
Ma hiljadu stvari,vidjela sam da roditelji bespotrebno opterecuju uciteljicu toliko nebitnim stvarima.
Ima 25 djece i roditelji bi trebali imati vise razumjevanja.
Pa naprimjer da ne obuvaju djeci tenisice sa pertlama koje sami ne znaju zavezati.Kaze ona treba joj 15 minuta dok sve obuje.
Lijepi cicak,zar nije najprakticniji?
Ne kazem,ne bih dozvolila da neko maltretira moje dijete,ali poznavajuci ga,i ja ga zaruzim kad predje svaku mjeru,i kod mene culi u cosku kad pretjera,pa zasto da uciteljica trpi ako i kod nje bude neposlusan.Jos djecaci ako se udruze,pa mali su oni,ne znaju se toliko kontrolisati i mirno sjediti i pratiti...jos uvijek su u fazonu igre.



_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 554
   RE: Prvačići
7.9.2012 0:26:18   
hatepsut
Boga mi Hanady sve se kod nas desavalo sto sam navela,na zalost.da se sokiras,cak i da ne povjerujes.daj Boze da sve bude kako ste vi zamislili i ja sam zamisljala svasta nesto kad sam imala prvacica i vrlo dobro znam kroz sta sam prosla.najgore je kad vidis da djecica prave klanove,na to se grozim.kad podju pricati ko sta jede,pa moje djete pita zasto mi ne jedemo svinjetinu jesmo li bolesni ili sta user posted image veliku ulogu igra uciteljica,ali na neke stvari jednostavno ni ona ne moze da utice.
Djeca s posebnim potrebama treba da se socijaliziraju,ali tad i uciteljica treba da ima pomocnika,bila na casu i uvjerila se.prvo ko sta sam napisala da se druga djeca "dosadjuju" i bez obizra na date "zadatke",ali isto tako i uvjerila se kako djecica s posebnim potrebama (ne volim ovo ni izgovarati ni pisati,sva su djeca) vrlo brzo napreduju i pored osobe koja nije kvalificirana da radi s njim.
Na zalost sve sto sam navela je nasa realnost,ma kako nam bilo ne shvatljivo user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 555
   [Obrisana poruka]
7.9.2012 0:34:49   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Esmica)
  Neposredna veza do poruke: 556
   RE: Prvačići
7.9.2012 0:35:56   
Hanady RR
ja ne znam stavrno jel previše očekivati da se uslovan tolate napravi i da kao već postoje stepenice iste budu uslovne za djecu...
no dobro...mi nemamo tih problema...
a ni sa higijenom...

naša je učuiteljica rekla krpoce da nose...već su naučili d ane mrve po učionici jer merce plaču ako ih gazimo...
sa svojih krpica svi lijepo bacaju u knatu za smeće...istresu sami...
sama nam rekla da donesemo dezinfekciono srestvo za rukice...
vlažne i suhe maramice...
tolat papir...novine da stave pos tolovima kad budu radili vodenim..plastičen čaše da vskoa ima svoju vodu...
tene da uče polako smai obuvati...mislim kod nas niko i nema na pretle...sem iz fola pertle a sa strane rajfežluz...

a jedno je da naruži nepolsušno dijete a drugo da dijete koje je mirno dođe kući i kaže da s eboji učiteljice i da je ona ljuta uvijekuser posted image
o tome krenusmo komentirati...
i naša je zaružila djevojčicu kkoja ide da šilji olovku svako minutu...pa smo svi odlučili kupiti šiljala sa kutijom uz sebe...da smanjimo taj obim šetanja i ometanja časa...
al i nakon toga kada je neko pretjerao pa opomenut moja djevojčica i sada smatra d aje njena učiteljica najljpša, najdraža, nabolja moguće...i vrlo prijatna i vesela...

mene to raduje...
ja ne bih mom djetetu poželjela okruženje koje nije dostojno njega...a ne bih ni drugoj djeci...

Sad kad ovo čitam baš sam sretna...
nas je manje u razredu oko 18 i djeca i roditelji i učiteljica su prekrasni...
i baš mi se dopada učiteljica koja je mlada, autoritativna, ima metode vrlo upješne koje ne plaše djecu...
mislim treći je dan škole..pa ta djeca nisu vala zaslužila da dolaze plačući i tužni kući...djetetu jeste da bude nemirno...naravno da mora biti disciplonovno...al postoje metode koje neće unesrećiti malu raju...

baš sma sretan što me zapala učiteljica koja je sve što poželjeti možemouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 557
   RE: Prvačići
7.9.2012 0:41:53   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Iman83

Hanadi, previše hvališ učiteljicu čiji rad još nisi upoznala. Moje mišljenjeuser posted image .
Jedno je govoriti kako ćeš postupiti a drugo šta ćeš od navedenog moći primjeniti na djeci koju još ne poznaješ. Jer ono što pali kod jednih ne pali kod drugih.




Dio o kojem govorimo je za hvalu...kod taurus bigami za kuđenjeuser posted image
a rekla sam dok dođemo do dijela prenošenja znanja vdijet ćemo jel i tu sve kako treba...
ovaj start je predobar...
moje dijete priča, komlet vrijeme mi prepirča...
kad sma došla na roditeljski vdijela sam da je sve i tačno jer priča i učiteljica....

Ja sam stavrno zadovoljna...pa mene ovo kod taurus potreslo...
a da ne govorim...
da je žena održala predavanje roditeljima po pitanju naraodne muzike...
da radi magistarki o utjecaju klasične muzike na dječiji um...pa im pupta dok crtaju....
pa svira klavir ...i voljan je sve koji žele to naučiti...
pa će im vdoiti hor u školi
pa će imati sekciju plesa-baleta jer učiteljica s ei baletom bavila...

komletan se predala toj djeci...kroz skecije, kroz rad...
i umjerena žena i odmjerena...

eto vdijet ćemo...
sve na temi piše...
i kažem 100% da naćemo imati problemauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 558
   RE: Prvačići
7.9.2012 0:55:37   
Esmica
Joj kad se sjetim moje skole,koliko je sve bilo jednostavnije,bez puno price.
Za mene je ovdje toliko nepotrebnih stvari,toliko se pridaje vaznost sporednim stvarima da ce na kraju sve ostati na tome.Prije svega meni bi bilo mnogo vaznije da se recimo roditelji zabrinu da li su svi roditelji u mogucnosti realizovati svaku njihovu ideju koju oni onako olako predloze,zatim da li ima djece u potrebi koji ne mogu priustiti sve ono na sta oni pristanu,pa bar iz tog nekog principa i saosjecaja odustati od prvobitne namjere izmisljanja tople vode ondje gdje moze i hladna posluziti.
Ja bih se zalagala prvo da se djeca uce solidarnosti sto je moguce vise,i da im se zasad ugradjuju lijepe osobine kroz ucenje i igru,a potiskuju one manje lijepe/lose osobine....a roditelji se ipak vise brinu zasto ne bi imali teke sa debelim koricamav(cemu debele kad i tanke vrlo dobro sluze?).
Jedna predlaze uniformu,drugi odbijaju...jedni predlazu uzinu jednaku za sve,drugi odbijaju,jedni zele da djeca izlaze vani na veliki odmor,drugi ne...
po mom misljenju,daje se vaznost manje bitnim stvarima.


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 559
   RE: Prvačići
7.9.2012 0:58:57   
Esmica
I da..uciteljicom sam i ja zasad preprezadovoljna.Stvarno se super nosi sa svim,i super na sve odgovara,da svi budu zadovoljni,bez imalo uvrede i bez imalo zanemarivanja bilo kojeg roditelja.
Mislim da ce sa mnom najlakse.Haman sam sve presutila.
Naravno,vidjela sam da zena super radi svoj posao,i radi ga vec dugo vremena,a da nije tako,odnosno da je bilo potrebno reagovala bih...no nisam osoba koja prica samo da bi nesto rekla.
Na roditeljskom bih se javila samo onda kad je zaista to potrebno.
Za nasu uciteljicu user posted image


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 560
   RE: Prvačići
7.9.2012 1:03:48   
Esmica
Evo primjer,s obzirom da je mnogo djece u oba prva razreda,ormarici za knjige i pribor ce se morati dijeliti,pa uciteljica kaze da roditelji za dijete donesu obicnu kutiju od cipela s poklopcem da u nju stavljaju te bojice,makaze,ljepilo,i sta vec bude trebalo.Samo da napisu ime djeteta na kutiju.
Medjutim,par roditelja predlazu da se kupe kutije,ima kao u knjizarama,bla bla,oni jednostavno zele sve najbolje za svoje dijete kako kazu user posted image .
Cemu to kad kutije od obuce sasvim dobro mogu posluziti?
Bilo je jos takvih izmisljanja...



_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 561
   RE: Prvačići
7.9.2012 1:23:45   
Hanady RR

kod nas je i to super riješeno...user posted image
mi smo kupili pribor i odnijeli u školu...u kesama od bloka sve odnijeli..na kesma imena napisali
odmah na rodietljskom smo rekli ko može da ponese duplo...ko ne može uzet nek ne brine ima ko ima neka dijele...to i radeuser posted image

i oko užine dogovoreno sve...na moje zadovoljtvo...ko će da kupi neka kupi...ko da donese neka donese...neće oni jedni drugima gledati niti smiju sa svoga mjesta dok ne pojedu user posted image
a prvi danas u učili 4 čarobne riječi...izvini, hvala, molim i izvoliuser posted image
oko gardarobe nismo ni pričali...djeca su savim ok obučena, da im je udbno, nisu uštirkana a sve što se ispralja oprati se može...
nit oko korištenja odmora
nit oko sveske mi dobili spisak prvi dan na njemu pisalo šta sve treba...kako je učiteljica rekla tako smo kupili


pa imamo druga sa slušnim aparatićem ...koji mora čuvati da se ne povrijedi u igri...
koji je stidljiv i slabo priča jer ima poteškoće...a djeca ga uzmu za ruku oa povedu pažljivo u igruuser posted image
učiteljica ih naučila tome...

i da samo 1 sveska tankih korica sa linijama je potrebnauser posted image
a škola nama nova..pa nam dvorište ograđeno...pa nemamo velike dijece jer smo us mjesni do 4 razroda...
a i da imamo nije problem jer imamo posebno dvorište za prveake sa travom
i na sve to na odmoru i malom i velikom učiteljice su vani sa djecom u dvorištu...

baš smo imali srećeuser posted image sa ovom novotvorenom školomuser posted image
na komletnom roditeljskom ja sam smao rekla da ja ću donijeti alkosol da se ne kupuje svaki mjesec drugi roditelj...
i da nije porblem ako se drugi slažu...kad su me preložili u veijeće roditelja...

sve ostalo rješila učiteljica startom priče...i istina malo jačim razgovorom sa roditeljima djece sa posbenim potrebama...al sasvim logično oni su uplašeniji od nas...pa im je uljijevala vjeru da ne brinu jer zaista ne trebajuuser posted image

sad stavrno moram napisati...divne roditelje imamo u odjeljenju za drugare...al fakat...nije jednog blenatvog pitanja bilo...čuj oko kutije da pričamouser posted image
samo smo zamolili da nam se raspita sa kurs engleskoga jezika sa kojim razredom kreće i dla će biti u našoj podružnoj školi ...
nas nekoliko zainteresiranih ima...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 562
   RE: Prvačići
7.9.2012 1:43:50   
Esmica
Hanady,zavidim tiuser posted image
Odoh sad u krpe,inace ce moj prvacic ostati bez dorucka...
Inace,mi doruckujemo,a za uzinu ponese voce(Bananu,jabuku) i vodu.Sutra cu mu insaAllah napraviti med s vodom da ponese,to mnogo voli.
Iskreno da kazem,dok je jos mali,ne bih voljela da nesto jede u skoli,kad je vec malo casova,samo dva zasad,pa i tri kad bude,moze se izdrzati,uz dorucak kod kuce.Prvenstveno zbog higijene,sta ja znam sta sve dira,moze li oprati rukice prije nego uzme sendvic,itd...
Onda moj malac koliko god pricam da se rukice peru prije jela,kaze pa oprao sam,samo sam teku i olovku dirao user posted image ,ili prao sam kad sam dosao (recimo prije sat vremena),jednostavno zaboravi da je svasta dirao,ili ne shvata da bas neposredno prije jela mora prati rukice.
Dok jos ne stekne taj osjecaj,meni pase ovako.Taman kad bude vise casova,valjda ce i on ako Bog da bolje savladati tehnike jela u javnim ustavnovama user posted image .

Ujutro sve sam obavi,ode u wc,obuce se,jede sto sam spremila,opere zubice,sve sam zavrsi,poljubi me i ide...ma dusa moja.

A danas sam prvi put vodila djevocicu u predskolsko...Najveca greska mi je sto ih zajedno ne upisah,mada ona je daleko iza njega u shvatanju,al zaista je tesko podnosljiva.
Samo trubi kad cemo i njoj rusak(veliki,ne ovaj mali sto je za predskolsko),kad ce i ona u prvi,kad cemo i njoj ovo,ono...mada dobije vecinu kao i on,bez obzira sto ne ide,al nije to to.Kad ce i ona svaki dan ici u skolu...
Ne znam kako se vi nosite s mladjima,al u mene kriza.Cak i ova od tri godine se javlja da ide u skolu.Rekoh taman jos i ovu najmanju,i da vas sve o jednom trosku kutarisem.Iz pelena za klupe user posted image


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 563
   RE: Prvačići
7.9.2012 8:44:01   
Blue rose RR
Očito je da svaka škola ima različiti pristup djeci, odnosno svaka učiteljica ima različiti pritup kako djeci, tako i nastavnom planu i pogramu.
Ne želim se miješati u rad učiteljice sve dok ista ima realana pristup djeci - kad kažem realan mislim upravo na ono što smo tvrdili da je devetogodišnje obrazovanje - a to je igra i prisvajanje osnova ponašanja, djelovanja kroz igru (u šta sam ja i dan danas skeptična).
Ne želim je niti hvaliti niti kuditi. Nije lahko sa 24-oro djece (meni je teško sa jednim nekada) izaći u kraj sa njihovim dječijim prohtjevima, različitim ponašanjima, stepenom predznanja, karakterom i čemu sve još.

Ali isto tako ne mislim ni da roditelj treba da se ponaša indeferentno kada vidi da nešto nije u redu. Taurus izuzetno mi je žao što imate trenutno takvu situaciju sa učiteljicom, i vjerujem da ćete vi kao roditelji istoj predočiti da vaša djeca ne znaju čitati i pisati, i da ista je dužna pratiti nastavni plan i program (koji sam već iščitala i po onom kad bi radili svi učitelji bilo bi super).
Nema tu, ona ovako radi, decidno je rečeno šta se radi u prvom razredu i kada kreće se sa slovima i brojevima.





_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 564
   RE: Prvačići
7.9.2012 9:21:06   
Anoniman
Mi cemo nositi uniforme.
Koristiti cemo samo jednu svesku za sve predmete, sa linijama, tankih korica, A4 formata, da djeci ne bude tezak ruksak. Oprema za fizicko: sorc ili helanke, majica kratih rukava i patike po zelji, samo da je udobno. Imamo i predstavnika vijeca roditelja.
Ova dva dana su samo bojili i spajali neke tackice. Ucili se osnovnim pravilima ponasanja u skoli. Uciteljica ima blage crte lica.


Taurus, ja ne znam stvarno kako ta tvoja uciteljica trazi da nesto pisu ako nisu naucili slova. Zalite se pedagogu, direktoru...ne znam, samo zalite se.

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 565
   RE: Prvačići
7.9.2012 9:23:42   
Anoniman
I sasvim normalno mi je da svaka uciteljica ima svoj originalan pristup djetetu sa svim mogucim domisljatostima kako da djeci privoli skolu, kako da od njih napravim poslusnu i radinu djecu, naravno, prateci plan i program.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 566
   RE: Prvačići
7.9.2012 12:17:36   
D_K
ovo je za mame.. mali flashback user posted image

http://www.radiosarajevo.ba/photo/galerija/2229/

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 567
   RE: Prvačići
7.9.2012 12:27:20   
henna ze

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Boga mi Hanady sve se kod nas desavalo sto sam navela,na zalost.da se sokiras,cak i da ne povjerujes.daj Boze da sve bude kako ste vi zamislili i ja sam zamisljala svasta nesto kad sam imala prvacica i vrlo dobro znam kroz sta sam prosla.najgore je kad vidis da djecica prave klanove,na to se grozim.kad podju pricati ko sta jede,pa moje djete pita zasto mi ne jedemo svinjetinu jesmo li bolesni ili sta user posted image veliku ulogu igra uciteljica,ali na neke stvari jednostavno ni ona ne moze da utice.
Djeca s posebnim potrebama treba da se socijaliziraju,ali tad i uciteljica treba da ima pomocnika,bila na casu i uvjerila se.prvo ko sta sam napisala da se druga djeca "dosadjuju" i bez obizra na date "zadatke",ali isto tako i uvjerila se kako djecica s posebnim potrebama (ne volim ovo ni izgovarati ni pisati,sva su djeca) vrlo brzo napreduju i pored osobe koja nije kvalificirana da radi s njim.
Na zalost sve sto sam navela je nasa realnost,ma kako nam bilo ne shvatljivo user posted image



znam o čemu pričaš....nažalost sve je fino i krasno na početku...
i da postoje stvari na koje učiteljica ne može uticati..npr to stvaranje grupica i poimanje kod djece ja sam bitan i najbitniji..pa fakat kad ga tako ponese od kuće...svi ostali su samo obična djeca..

i po milion puta akon 5 godina mogu reći da imamo najbolju učiteljicu na svijetu..nikad niti jedan problem..nitša..da joj bog da sve želje da se ispune..


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 568
   RE: Prvačići
7.9.2012 12:44:43   
koka i po

IZVORNA PORUKA: taurus

ovo je starije učiteljica....oni su joj zadnja generacijauser posted image



vjerovatno se zato tak i ponasa.
to je onaj prijevaktile socijalisticki sistem obrazovanja i ona ga se drzi.valjda ne zna drugacije.
kada sam I.upisala u skolu bila su dva odjeljenja.jedno je vodila"socijalisticka" uciteljica a drugo mladja.moje dijete je pripalo ovoj prvoj...ja sam ga prebacila u drugo odjeljenje i vjeruj sad se kajem.djeca iz prvog odjeljenja i dan danas imaju pravilan pristup skoli,odgovorna su,disciplinovana,raspolazu vecim znanjem i znanjem koje ostaje za citav zivot a ne onim "letecim" i ostalo.ovi drugi su susta suprotnost.
ako ti ista znaci...cvrsto sam ubjedjena da ce tvoje dijete i djeca iz ovog odjeljenja odskakati po svemu od ostalih sto se tice znanja i dozivljavanja samog skolovanja.ne zato sto ova uciteljica vise zna nego radi po onom starom isprobanom sistemu.ja sam kategoricno protiv devetogodisnjeg obrazovanja i novog sistema rada jer dijete ne stvara pravilnu predstavu skole nego je dozivljava kao igru.posljedice se osjete tek u vecim razredima.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 569
   RE: Prvačići
7.9.2012 12:58:54   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: D_K

ovo je za mame.. mali flashback user posted image

http://www.radiosarajevo.ba/photo/galerija/2229/


Eh da je onog vremena user posted image
A pod jastukom sam krila onaj spomenar: Ko se voli taj se piše ...mirisao mi nešto posebno :)))

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 570
   RE: Prvačići
7.9.2012 21:06:42   
Esmica
koka i po ,ja te potpisujem i imam isto misljenje kao ti.
Nasa uciteljica kaze da dugo dugo nije mogla da dodje sebi,da se snadje s ovakvim nacinom skolovanja,al je eto sad nasla neki nacin da bude ne odskacu puno od sistema,a isto tako da ne remeti svoj plan i program.
Ja danas isla malenom kupiti sto je potrebno.
U exclusive knjizari slab izbor pernica za djecake user posted image ,no nasli smo jednu,al sa jednim rajfeslusom.Htjela sam bar dva,da potrpamo sve bojice i flomastere,al hajd,posluzice i ova.
Kupila teke 3 sto trebaju,matematika,bosanski i moja okolina zasad,bojice kvalitetne i flomastere,ma eto nekog pribora uglavnom zadovoljna sam zasad.Ogromna razlika izmedju obicnih bojica i ovih sto sam kupila,u ostavljanju traga boje i siljenju.
Muz me zeza da cu sad malenog opterecavati cuvanjem pribora,pa mislim se i hocu,treba da se nauci da cuva,a kakvi su muski,nisam bas optimista.
Jucer skolsku teku nasla na hodniku kod ogledala.Pa rekoh zasto je nisi vratio na mjesto,kaze nisam mogao uci u obuci skroz unutra,a pokazivao rodici sta je napisao user posted image .



_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 571
   RE: Prvačići
7.9.2012 22:50:05   
nanika
Evo da se i mi javimo. I moja cura je prvacic i jako je zadovoljna skolom, bas joj se svidja. Uciteljica je mlada nekih 35 godina i koliko sam skontala iz curicine price ima super pristupuser posted image .
Njoj je danas bilo zao sto je vikend i sutra ne ide u skoluuser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 572
   RE: Prvačići
7.9.2012 22:52:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: nanika

Evo da se i mi javimo. I moja cura je prvacic i jako je zadovoljna skolom, bas joj se svidja. Uciteljica je mlada nekih 35 godina i koliko sam skontala iz curicine price ima super pristupuser posted image .
Njoj je danas bilo zao sto je vikend i sutra ne ide u skoluuser posted image

i moja tuguje...user posted image

samo dokle će ih to držatiuser posted image

Drago mi je da imate lijep početak...to me raduje kod svih...
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 573
   RE: Prvačići
7.9.2012 22:56:31   
nanika
Hanady nadam se da ce potrajati i da ce biti sve ok. Eto i mi smo imali sreceuser posted image . Nama jos nije bio roditeljski ali smo bili onaj prvi dan u ucionici i uciteljica nam je dala one osnovne informacije a roditeljski je iduce sedmice.
Jucer je bila prezentacija sekcija u holu skole pa smonisli da vidimo i to. Mojo curi se svidio folklor i mali modelariuser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 574
   RE: Prvačići
7.9.2012 23:01:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: nanika

Hanady nadam se da ce potrajati i da ce biti sve ok. Eto i mi smo imali sreceuser posted image . Nama jos nije bio roditeljski ali smo bili onaj prvi dan u ucionici i uciteljica nam je dala one osnovne informacije a roditeljski je iduce sedmice.
Jucer je bila prezentacija sekcija u holu skole pa smonisli da vidimo i to. Mojo curi se svidio folklor i mali modelari[sm=smiley1.gif]

user posted image user posted image

jao divne sekcije imateuser posted image user posted image

Kod nas je malo oskudno sa sekcijama jer smo podružnica...
no prav je ovo godina d apordružnica radi...ja s enadam savtit će svi da i ovdje djeca hooće lijepe antivnosti...za sada karate, engleski, hor, klavir, moderni ples i balet, literarna i likovna sekcijauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *