|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvačići
21.10.2015 13:12:10   
dambolina
moja cura mashAllah da se ne urekne, pravo fina, uredna, poslusna na nastavi. iskreno, mislila sam da ce biti jako nekoncentrisana na nastavi jer ustaje rano, vec oko 7 i u produzenom je od 7.30, a nastava joj je tek od 11.30. Zbog toga sam mislila da ce biti bez puno entuzijazma, elana na nastavi, medjutim prevarila sam se :) Ona je mamino fino, pametno dijete. cim kuci dodje radi zadacu ako je ima, do sada nikad nije zaboravila sta je zadatak. pita me neki dan a sto ja imam svaki dan tri casa, reko sto, kol'ko bi tiuser posted image kaze ona pa cetiriuser posted image

(odgovor članu Edita1989)
Neposredna veza do poruke: 1326
   RE: Prvačići
21.10.2015 14:39:14   
aazra

IZVORNA PORUKA: škorpija

user posted image Azra Ajdin je donio user posted image šaku bombona kući, kaže Bilal ih počastio za rođendan, znaci sve je podijelio, nekima i vise nego sto trebauser posted image . A ljutko se u našem razredu lako zaradi,dodiše kad pročitam kako su drugi dječaci svd po pe-esu, kako kod Male Selme, onda mi nije ni čudnouser posted image



user posted image user posted image user posted image i tebi Maja hvala na izvještaju user posted image

Sad se plašim ovog testa iz matematike, kojeg je najavila putem ove aplikacije "classdojo" kao da ja imam prvi test u zivotu user posted image ...ponavljali smo sinoć ovo što su radili, ali ne znam kako da mu objasnim šta je test ali da ga ne prepadam...ne znam ni kako će to izvesti kad se vodi da oni ne znaju još čitati user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1327
   RE: Prvačići
21.10.2015 14:50:16   
Hanady RR
Naša je učiteljica prošle semdice vršila porvjere znanja testovima...
i mogu vam reći da su s emalo prepali rekla im je konotlni pa onda ova djeca što imaju starije seke i vrace koji jako vole i raduju s ekontolnom jelteuser posted image isprepadali djecu...
al to su samo provjere znanja...pa sma ja mojoj koja se ni manje ni više nego porbudila u noći i povratila jer suztra ima kontolni...objasnila d aje to porvjera znanja što znači da će učiteljica smao da malo provjeri jel ih dobro naučila do sada ako nije da uče opetuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1328
   RE: Prvačići
21.10.2015 15:50:22   
aazra
Da, definitivno je lakše djeci koja su to već prošla sa starijim bracama i sekama...doduše, učiteljica nije precizirala hoće li biti usmeni ili pismeni kontrolni...a oni nisu učili čitanje. Bilal zna pročitati zadatak, ali mu zato treba vremena otprilike kao za jedan zadatak i lako se zbuni kad ga se pozuruje (posebno na onim zadacima lijevo - desno, ravno - koso isl) user posted image

Kako god, meni je gora trema, a mislila sam da to više neću morati prolaziti nakon faksa user posted image

< Poruku je uredio aazra -- 21.10.2015 15:51:32 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1329
   RE: Prvačići
21.10.2015 15:53:39   
aazra

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

pa sma ja mojoj koja se ni manje ni više nego porbudila u noći i povratila jer suztra ima kontolni...objasnila d aje to porvjera znanja što znači da će učiteljica smao da malo provjeri jel ih dobro naučila do sada ako nije da uče opetuser posted image


Eto, to je ono što bi da izbjegnem...mora da joj je starija sestra prouzrokovala tu traumu user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1330
   RE: Prvačići
21.10.2015 19:12:26   
Mala Selma

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Naša je učiteljica prošle semdice vršila porvjere znanja testovima...
i mogu vam reći da su s emalo prepali rekla im je konotlni pa onda ova djeca što imaju starije seke i vrace koji jako vole i raduju s ekontolnom jelteuser posted image isprepadali djecu...
al to su samo provjere znanja...pa sma ja mojoj koja se ni manje ni više nego porbudila u noći i povratila jer suztra ima kontolni...objasnila d aje to porvjera znanja što znači da će učiteljica smao da malo provjeri jel ih dobro naučila do sada ako nije da uče opetuser posted image



Lutka dragauser posted image

Mi smo isto imali test provjeru znanja,ali A.je samo rekao dala nam uciteljica papir da rijesimo zadatke (moja okolina) i kad smo uradili mi joj vratiliuser posted image user posted image pojma nije imao da je to test,nije ni znao sta znaci test,kontrolni,diktat itd.Pa smo mu objasnili.

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1331
   RE: Prvačići
21.10.2015 20:00:01   
aazra
Možda je tako najbolje, pustiti dijete da samo iskusi šta je provjera znanja, ovako kontrolni zvuči apstraktno, ne želim ni da mu obećajem nikakvu nagradu, za sad je strah od ljutka najbolja motivacija user posted image

Btw, on je već iz te matematike donio papir sa zadacima jedan nije uradio dobio je kvakicu i smješka sad ne znam je li to bilo za probu user posted image Ja sam poruku od nje preko classdojo dobila jučer popodne za kontrolni u četvrtak, tj. sutra.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 1332
   RE: Prvačići
3.11.2015 11:53:48   
megi
Sta rade prvacici
nasi danas otisli u pozoriste, uzbudjeni jedva su cekali, pa vidjecemo utiske
neki dan smo pravili semafor i saobracajni znak i mi joj malo pomogli ona bojila
kad sam jutros usla u razred i vidjela instalacije upitah se jesu li ove zadace za djecu ili za roditelje
semafori i znaci skoro po metra vidis da je dijete samo gledalo ako je i to u njega a roditelji sve napravili


_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1333
   RE: Prvačići
3.11.2015 13:49:26   
salmy
meni nije jasno kako djeca uce pjesmice a slova nisu ucili

jel se to podrazumijeva da su dosli sa tim znanjem?

decko zna slova i pise recenice bez problema...ali kakav je to plan i program..uciti pjesmice a slova neuser posted image

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 1334
   RE: Prvačići
3.11.2015 13:53:39   
Medić*

IZVORNA PORUKA: salmy

meni nije jasno kako djeca uce pjesmice a slova nisu ucili

jel se to podrazumijeva da su dosli sa tim znanjem?

decko zna slova i pise recenice bez problema...ali kakav je to plan i program..uciti pjesmice a slova neuser posted image


uce pjesmice slusajuci ihuser posted image
kod nas jos sa slovima nisu poceli...
Mada moj cita odlicno

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1335
   RE: Prvačići
3.11.2015 13:57:10   
salmy

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: salmy

meni nije jasno kako djeca uce pjesmice a slova nisu ucili

jel se to podrazumijeva da su dosli sa tim znanjem?

decko zna slova i pise recenice bez problema...ali kakav je to plan i program..uciti pjesmice a slova neuser posted image


uce pjesmice slusajuci ihuser posted image
kod nas jos sa slovima nisu poceli...
Mada moj cita odlicno

ali citaju pjesmice osim sto slusaju..znaci moraju znat slovauser posted image nesto mi to napako...
jucer su citali pricu i prepricavali je

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1336
   RE: Prvačići
3.11.2015 13:58:04   
veeseelaa
vidim vi sve imate odgovore
a ja lutam li lutam user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1337
   RE: Prvačići
3.11.2015 14:02:26   
Medić*

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: salmy

meni nije jasno kako djeca uce pjesmice a slova nisu ucili

jel se to podrazumijeva da su dosli sa tim znanjem?

decko zna slova i pise recenice bez problema...ali kakav je to plan i program..uciti pjesmice a slova neuser posted image


uce pjesmice slusajuci ihuser posted image
kod nas jos sa slovima nisu poceli...
Mada moj cita odlicno

ali citaju pjesmice osim sto slusaju..znaci moraju znat slovauser posted image nesto mi to napako...
jucer su citali pricu i prepricavali je


onsko provjeravaju ih dokle suuser posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1338
   RE: Prvačići
3.11.2015 14:53:29   
salmy
http://zelenaucionica.com/marija-montesori-14-prakticnih-pravila-za-nastavnike/


e moja Marijauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1339
   RE: Prvačići
6.11.2015 11:49:02   
Medić*
Gdje ste raja user posted image

U razredu imamo djecaka koji psuje, jako nestasnog, medjutim cujem da je nekim djevojcica iz razreda predlagao ljubljenje u usta user posted image
Ja sam zaprepastena kakve sve djece ima i ne zelim to tolerisati.
Razumijem ja te neke djecije stvari ali ovo ne smije ostati nerijeseno i olako se shvatiti.....

Nisam neko ko ne razumije sta sve djeci moze pasti na um, neko ko ne razmije djecije nestasluke i neko ko pretjeruje ali ovo me jeko iznenadilo...

Svom sam djecaku skrenula paznju da ga ignorise i ne obraca paznju sta radi i govori i da ga se kloni.
Tako i radi. Sve dok se djecak ne popravi kaze ne zeli se s njim druziti....To sam i uciteljici rekla. To vecina roditelja zna ali eto dijete se ne mijenja user posted image

Ne mogu da shvatim da iz jednih tako malenih usta toliko pogrdnih rijeci moze izaci pa evo sad ovo ljubljenje isto user posted image

< Poruku je uredio Medić* -- 6.11.2015 12:00:05 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1340
   RE: Prvačići
6.11.2015 12:06:38   
Visnja RR
Nadam se da ce razgovori na relaciji roditelji -učitelji-pedagozi naci neko rjesenje...

a bas je nezgodno....




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1341
   RE: Prvačići
6.11.2015 12:08:33   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Nadam se da ce razgovori na relaciji roditelji -učitelji-pedagozi naci neko rjesenje...

a bas je nezgodno....





I ja se nadam.....


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1342
   RE: Prvačići
6.11.2015 12:08:58   
bebaa
Svasta...
Moj dosao i pita mama jeli dzukela ruzna rijecuser posted image
Znaci puno prije skole treba utjerati u suruuser posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1343
   RE: Prvačići
6.11.2015 12:12:37   
Medić*

IZVORNA PORUKA: bebaa

Svasta...
Moj dosao i pita mama jeli dzukela ruzna rijecuser posted image
Znaci puno prije skole treba utjerati u suruuser posted image


O da, no eto svasta ima...
Razumjem ja da ima djece koja pusju, ponasaju se ruzno, nestasna su i sl...ali mi ne ulazi u glavu sta ti roditelji rade odnosno sto nista ne rade po tom pitanju...
Desavalo se nama i u vrticu da se djecak skida i zeli da mu drugi gledaju sta ima u gacama ali si u roditelji itekako djelovali...

Ovdje se bas zakazalo kako vidim....

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1344
   RE: Prvačići
6.11.2015 12:20:56   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: bebaa

Svasta...
Moj dosao i pita mama jeli dzukela ruzna rijecuser posted image
Znaci puno prije skole treba utjerati u suruuser posted image


O da, no eto svasta ima...
Razumjem ja da ima djece koja pusju, ponasaju se ruzno, nestasna su i sl...ali mi ne ulazi u glavu sta ti roditelji rade odnosno sto nista ne rade po tom pitanju...
Desavalo se nama i u vrticu da se djecak skida i zeli da mu drugi gledaju sta ima u gacama ali si u roditelji itekako djelovali...

Ovdje se bas zakazalo kako vidim....



zato će trebati mnogo rada s tim djetetom i strpljenja...

žao mi djeteta a roditele bih natumezala


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1345
   RE: Prvačići
6.11.2015 12:40:09   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: bebaa

Svasta...
Moj dosao i pita mama jeli dzukela ruzna rijecuser posted image
Znaci puno prije skole treba utjerati u suruuser posted image


O da, no eto svasta ima...
Razumjem ja da ima djece koja pusju, ponasaju se ruzno, nestasna su i sl...ali mi ne ulazi u glavu sta ti roditelji rade odnosno sto nista ne rade po tom pitanju...
Desavalo se nama i u vrticu da se djecak skida i zeli da mu drugi gledaju sta ima u gacama ali si u roditelji itekako djelovali...

Ovdje se bas zakazalo kako vidim....



zato će trebati mnogo rada s tim djetetom i strpljenja...

žao mi djeteta a roditele bih natumezala



Bas tako.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1346
   RE: Prvačići
6.11.2015 12:57:30   
loptica7
Moju curu i jos par djevojcica je jedan djecak zelio poljubiti u usta, ali nisu mu dopustile. Curi sam rekla ako ponovo pokusa da ga ponovno sprijeci rukama i da mi svakako kaze. Sad ne ljubi nikoga.

Nezgodna je situacija.
Kod nas ima djecak u susjedstvu kad sam ja cula sta sve psuje nisam mogla vjetovat svojim usima; j..... te, ajde u pm, Boga spominje i sl. Sve je to cuo od svojih ukucana i okoline.


_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1347
   RE: Prvačići
6.11.2015 13:18:55   
maja78 RR
Moj A psuje, a vjerujte mi nema sta nisam pokusala, a kakve je samo psovke donosio iz vrtica ja sam ostajala sokirana, u zivotu takve nisam cula, i to oni psuju da uciteljice ne cuju, nema koliko puta nisam skrenula paznju. Sad kako je skola to se svelo na minimalno ali nije jos iskorjenjeno. Poenta ovoga sto govorim jer kada je ekipa u vrticu duze (4 godine) tesko je izaci sa nekim stvarima na kraj kada je on tamo bio po 9 sati, pa tolerisala ja to ili ne.
E imao je (i ima) jos uvijek sovju veliku ljubav od prvog dana vrtica, i njih dvoje su stvarno uzajamno bili zaljubljeni i jedna dan pricam ja sa njenom mamom kaze ona joj rekla da su se poljubili u obraz i na pricu pa kako ona joj rekla da su pricali prvo romanticne stvari ??????????????? naravno obzirom da je to njima iz dragosti doslo i da nije bio obrazac ponasanja to smo vrlo lako presjekli tj rekli da su oni mali za bilo kakva ljubljenja pa cak i za rodjendan se nisu kod cestitanja htjeli poljubiti.

ali svakako se treba stalno truditi i sto vise pricati

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 1348
   RE: Prvačići
6.11.2015 14:44:41   
dambolina
pa sta ocekivati kad na TVu nema nikakve cenzure, pa jadna djeca bivaju u p'o bijela dana izlozena farmama, parovima, zvjezicama granda i kojekakvim sundom koje i roditelji sa velikom paznjom i ceznjom svakodnevno iscekuju i gledaju. kod nas, barem do sada, nije bilo slicnih ispada, pa se iskreno nadam da ce tako i ostati. nove su generacije roditelja, neki novi stilovi odgoja, tesko je ostati pametan...

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 1349
   RE: Prvačići
6.11.2015 15:49:52   
salmy
ja sam danas u tramvaju sok dozivjela

usao dedo sa unukom...nekih 4-5 godina ima

psuje..pljuje se..ruga se zenama ..zanci uzas...on smao vice:prestani a toliko se dere da je strasno...ja s esokirala nisam znala da moze onoliko djete onako da psuje

majku..oca..pi*ku..itd...putnici su ostali zateceni..ma strasno

dere se on na nju...a ona jos vise na njega...

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 1350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *