|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvacici
18.10.2011 22:15:10   
Amam
Hatepsut hvala za savjet oko pribora.A gdje mogu kupiti taj stadler?
Nedavno sam kupila BIc pa cu vidjet kako ce se pokazati.

Kod nas imaju kecelje svi,evo vec par godina i to je super.Ko zeli moze kupiti i veci broj pa koristiti duze.
Sto se tice oblacenja djevojcica iz starijih razred,to je strasno,covjek se zamisli gdje li ga je roditelj poslao.
A cula sam i za provociranje djece koja imaju "istroseniju" odjecu ili cak ko dolazi u skolu 2 dana u istoj majci user posted image user posted image .Zalosno.


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Prvacici
18.10.2011 22:56:03   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Amam

Kod nas isto imaju kecelje,za cure crvene,za decke teget plave,to mi je ok.Platili smo ih po 12 km,samo da su bar nasli malo bolji materijal,ovaj je bas sinteticki i poprilicno gruuser posted image


Ja sam za kecelje prvenstveno iz (za sad) razloga čuvanja odjeće, a kasnije i zbog razvijanja nekog timskog izgleda i atmosfere.
Jedino se bojim ovoga što navodi Amam, da bi na tenderu za nabavku pobjedili najpovoljniji koji bi sigurno zakinuli na kvalitetu.

Što se tiče izjednačavanja ili načina oblačenja, to se ne može do kraja postići sa keceljama. Snobovska djeca su tako odgojena i u duši takva, oni će šikanirati i sa keceljom i bez. A izazovno oblačenje bi trebalo biti riješeno na nivou škole. Kao dress code u firmi.
Moja razrednica nije dala da djevojčice na časove dolaze sa dugačkim šiškama koje padaju na lice, a kamoli kakve poderane farmerice i prekratke suknje. Ja danas nemam traume zbog toga, niti sam odjevno ograničena, ali znam šta se gdje oblači i nemam potrebu da se eksponiram neprimjerenim oblačenjem na pogrešnim mjestima (no to naravno nije zasluga moje razrednice već i kućnog odgoja koji i jeste ključ odgoja). Škola ih obrazuje, mi ih odgajamo.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Prvacici
19.10.2011 0:52:11   
DM
šta vaši prvačići nose za užinu u školu?
Moj dječak, kada je prva smjena, obavezno doručkuje(kad je druga ima već 2 obroka i nekoliko zalogajčića između) i s obzirom na to da imaju samo po 3 časa-mislim da mu /im užina i ne treba, ali etokud svi tu i mali Mujo!
U kutiji od tuperware nosi već oguljeno vooće(djeca su ga već zezala kao mu je mala i smiješna pernica-misleći na ovu kutiju)nekad štrudlu, krofnu, medenjak, neku čokoladicu, sokić....
Jednom su se svi "otimali" za mandarine iz te kutije i kaže mi sljedeći dan-molim te oguli  i napuni je do kraja mandarinama, jučer nam je bilo malouser posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Prvacici
19.10.2011 8:06:44   
hatepsut
Lejla i mi smo "znali" kako da se oblacimo.dress code bi roditelji trebali da odrede,jer vidimo  djecu kakva idu ili se vracaju iz skole.pisem ovo idu/vracaju rad mama koje rade.Moj djecak nikad nije otisao u skolu u maici/potkosulji ili sorcu iznad koljena,a djecak je.smatram da takve stvari nisu za skolu.ali misljenja su uvijek podjeljenja.nemam djevojcicu ,ali da imam isto bi pravilo vazilo i za nju.zna se kako se oblaci u skolu.mene moje profesorice sve volile,jer nikad nisam nasminkana dolazila u skolu,niti izazovno obucena.a sad kad vidim srednjoskolke uzas,em na njima pripjena odjeca,em dekolte..a o sminkanju da ne pricam.ali sve je to roditelja,bas kao sto je Lejla napisala.
doublemum,bas su slatki.a ti si brizna majka,svaka cast user posted image
Moj kad je prva smjena ujutro popije mlijeko(nekad samo s medom,nekad kras expres) a uzinu mu ja spremam.to je uglavnom sendvic(salama,sirni namaz,pasteta,eurokrem) ma kako kad s tim da salamu ne pravimo ako je toplo.i nosi caj,nekad sok.jer vec imaju po 5 casova.a dok je imao manje casova spremim smoki,mali kroasan i naravno caj,sok,vodu...je ne volim da u skolskom wc-u pije vodu...maximalno izbjegavam da mu dajem novac.mada se zna desiti da mu muz daje,ali on kaze "dao mi babo 2km,nisam ih potrosio ostavit cu ih u moju kasicu" ili je smjesan kad me nazove i kaze "dao mi babo 5km, mogu li da kupim miki maus casopis" user posted image koji nikad ne procita user posted image


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Prvacici
20.10.2011 19:26:40   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: Amam

Hatepsut hvala za savjet oko pribora.A gdje mogu kupiti taj stadler?
Nedavno sam kupila BIc pa cu vidjet kako ce se pokazati.

Kod nas imaju kecelje svi,evo vec par godina i to je super.Ko zeli moze kupiti i veci broj pa koristiti duze.
Sto se tice oblacenja djevojcica iz starijih razred,to je strasno,covjek se zamisli gdje li ga je roditelj poslao.
A cula sam i za provociranje djece koja imaju "istroseniju" odjecu ili cak ko dolazi u skolu 2 dana u istoj majci user posted image user posted image .Zalosno.



Imas kupiti taj pribor u svim knjizarama,ali i u fisu.kostaju cini mi se oko 6km,ali bas mogu dugo biti i jako su kvalitetne bojice,a i flomasteri ma sve vjeruj mi.
A to da se rugaju jedni drugima vjeruj da je istina.kod nas je prosle godine izbio sukob izmedju roditelja,jer su djevojcice "tracale" kako koja dolazi obucena u skolu ,kako slaze boje i sl.cak su komentarisale jednu djevojcicu kojoj je bila izlizana trenerka na koljenima ,strasno! Da je moje djete o tom diskutovalo ja bi znala kako bi s njim.ali to su uglavnom one djevojcice sto sjede s mamom na kafi s konama pa upijaju ko spuzve.mislim da se ne lazemo sve mi ponekad "tracamo" ali pred djecom se mora dobro voditi racuna sta pricati!A ovo prosto nigdje ne vodi.sto je najzalosnije uciteljica nista ne zna,sve se desava na odmorima,a idu tako daleko da pricaju o tome ko je koje vjere i sl.ja sam se frapirala kad je moj K. dosao s pricom ko ide na koju vjeronauku,ko jede a ko ne jede svinjetinu i sl.Ali opet podvlacim sve to djeca donesu iz kuce i sve sto pricaju roditelji oni prenesu u skoli.


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Prvacici
22.10.2011 23:09:55   
Amam
Hvala hatepsut.
Doublemum,moja A je sad druga smjena ,cas joj pocinje u 12h,ali ona ustaje u 9 i 30h mamina spavalica,tako da tad popije malo mlijeka ili caja i namazan hljeb,ili kroasan( u biti nije ljubitelj dorucka i sve je to u minimalnim kolicinama)
i onda joj za uzinu uvijek pakujem sendvic,ja pravim domaci hljeb i onda ona izabere da li ce kiri sir,ili zdenku sa purecom sunkom ili ce pastetu.Uz to jos nosi i sok,flasicu s vodom svakodnevno,jer kako rece hatepsut ne volim da pije onu "skolsku".

Par puta smo kupavili gotvo pecivo za hamburger ili hot dog i onda joj kuci napravim.

Evo i jedne situacije ispred skole.Dovodim ja A u skolu i djeca vec stoje u redu,ona uzinu nosi u kutiji za hranu,sad malo glupo ali s slikom jagodice bobice i onda djevojcica iz drugog odjeljenja prvog razreda dobacuje "Imam i ja kutiju" a moja A je operisana od toga,nikad je nisam ni ucila da sebe i ljude vrednuje po onom sto nose na sebi,samo je pogleda i okrenu se,a djevojcica opet "moja je helo kiti" i onda nastupa drugarica od A "pa sta",a djevojcica opet "pa i torba mi je HK" drugarica " i A... je " a djevojcica na to " i pernica mi je" i onda drugarica opet "pa i njena je"  i onda ja pridjem A i njenoj drugarici i kazem,ma nema veze,pa sve su torbe lijepe,ne moze svako voljeti HK,a moja A samo zbunjeno gleda,djetetu nije jasno za sto je bitno ko ima kakvu torbu i zasto se oko toga treba raspravljati.Mama te djevojcice je sve slusala i nije se udostojila reagovati user posted image .

Lejla Ka potpisujem.



_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Prvacici
26.10.2011 15:05:12   
hatepsut
Amam,takve situacije i kod nas e desavaju..mislim svakodnevnica..juce npr. isli su u jednu igraonu na 2h ,i dosao moj K .kaze "svi su me zezali za pape,ali meni to nije bitno".a pape ko pape,navlace se ko carape ,u stvari i iizgledaju ko debele carape,ali nisu to su pape.mislim da opet,kako sam gore pisala djeca previse sjede s mama ...mada opet zavisi i od dijeta do dijeta..mog K. recimo nista nije stid,nije mnogo izbirljiv sta da obuce..njemu ne smeta ni to sto mu mama od domaceg hljeba napravi sendvic i naspem mu domaci sok,njemu je bitno da on nije gladan,a tako sam ga i ja naucila !A ja sendvic zapakujem u foliju i u providnu kesicu.nekad spremam duplu uzinu i sok ,jer ima djecak s posebnim potrebama pa i njemu ponese (djete je normalno,samo totalno zapusteno) pa se vodi pod "djete s posebnim potrebama".

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Prvacici
26.10.2011 15:33:31   
Lejla Ka
Nama, tj. E. je dodijalo pisanje zadaće. A ja kontam, šta će biti poslije ako joj je sad dosadno user posted image Valjda se zasitila nacrtaj-oboji zadataka.
Za užinu pakujem sendviče. Moja curica ide u produženi boravak. U njemu je uključena užina tokom nastave, ali iskreno ne mislim da je nešto previše kvalitetna. Uz to moja hanumica je jako izbirljiva na hrani user posted image , pa često pojede samo pola ručka. Ja ovako zapakujem neki po sebi normalan sendvič, pa prebrodimo probleme do ručka kod kuće koji pojede ako je gladna. Vikendom onda bacim težište na supe jer je kod nas to jedini način da se mojoj djeci utrpa koji vitamin u hrani.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Prvacici
26.10.2011 15:42:51   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Amam

Evo i jedne situacije ispred skole.Dovodim ja A u skolu i djeca vec stoje u redu,ona uzinu nosi u kutiji za hranu,sad malo glupo ali s slikom jagodice bobice i onda djevojcica iz drugog odjeljenja prvog razreda dobacuje "Imam i ja kutiju" a moja A je operisana od toga,nikad je nisam ni ucila da sebe i ljude vrednuje po onom sto nose na sebi,samo je pogleda i okrenu se,a djevojcica opet "moja je helo kiti" i onda nastupa drugarica od A "pa sta",a djevojcica opet "pa i torba mi je HK" drugarica " i A... je " a djevojcica na to " i pernica mi je" i onda drugarica opet "pa i njena je".



Ti ovu situaciju vjerovatno doživljavaš drugačije, vjerovatno zato što si možda čula neki svađalački ton u izjavama. Meni ovo više zvuči ako pokušaj da se uspostavi komunikacija i skrene pažnja. Ne znam je li tvoja curica išla u vrtić prije škole. Moja je išla i uvijek je bilo "važno" da se imaju neke iste stvari, to im je bilo nešto povezujuće. Oni koji su voljeli iste stvari su se smatrali bližima. Ovdje se ne radi o vrijednosti tih stvari već nekako o izražavanju sličnog ukusa. Kad jedno dijete drugom nepoznatom kaže "i ja imama takvu pernicu" meni to više zvuči kao poziv na razgovor o zajedničkoj temi.

Neki dan moja E traži da joj zapakujem keksiće koje joj je pravila nana. Sutradan ih vidim ne pojedene. Pitam je za kekse, kaže "niko ih nije htio"... "a na Đ. svi skaču" user posted image Pitam šta je donijela Đ, ona odgovara neke slatkiše. Malo mi je bilo žao, a više mi je bilo smješno. Rado bih i ja "poslala" neke interesantne slatkiše, vjerujem da Đ nije donijela domaće kekse već nešto kupovno, ali mi se čini da je to podržavanje kupovine pažnje a to ne želim. Imat ćemo rođendan, počastit ćemo drugare, mislim da je to dovoljno.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Prvacici
24.11.2011 22:51:15   
Amam
Lejla A je isla neko vrijeme u vrtic i znam taj dio kad su oni sretni da imaju nesto kao drugo dijete,ali ovo je imalo posebne uzvike i tonove,no nebitno.Poslije sam skontala da je to dijete tome nauceno.
Hatepsut,ma ni moja to ne gleda,njoj je bitno da njoj odgovar a sto se drugima ne svidja ona to ignorise.

I mojoj A je zadaca dosadila,a da budem iskrena i meni vala.Zadnjih dana sjedimo satima za stolom i pise,jos uz to vazda nekih pjesmica ili treba pravit nesto od kartona.
Kod nas se sad i smjena promijenila cas joj pocinje u 7 i 30h ujutro,ne moze ona ni da gleda ali eto sta ce.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Prvacici
25.11.2011 0:31:01   
Lejla Ka
Ako će te utješiti i mojoj je bojenja, sastavljanja tačkica na vrh glave. Pjesmice su još interesantne. Mi dosta koristimo CD što smo dobili uz uđbenik muzičkog. Ja se definitivno još nisam uštelila u organizaciju dana, zadaća mi vazda nema gdje da se utrpa. Najbolje mi je kad je jutarnja smjena pa zadaću napiše poslije škole u boravku. Kad je popodnevna piše kući, a to je već knap s vremenom. Ali zato jutarnja smjena .... Ja ne mogu da se uhavizam, a kamoli djeca.

Danas su imali priredbu povodom dana državnosti. Joj kako sam ja emotivna na te stvari, ja bi samo suze puštala user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Prvacici
28.11.2011 9:50:20   
Amam
Moja A je u cetvrtak povracala i tako propustila svoj nastup na priredbi user posted image .
Ona zadacu hoce da radi odmah nakon dolaska,a zbilja bude umorna pa znamo raditi na 2x,ali to se bas razvuce i oduzme mi puno vremena,jos je i dobro dok sam kuci,ali kad se vratim na posao user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Prvacici
28.11.2011 10:43:08   
taurus
može li mi neka od mama koja ima prvačića reći šta se "uči" u prvom razredu, kakve su zadaće, koliko traje nastava, kada počinju sa slovima i brojevima

i da li su vaša djeca znala čitati prije polaska u školuuser posted image

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Prvacici
28.11.2011 11:02:46   
Blue rose RR
Sreća mi smo ove godine zaobišli školu jer je kikica rođena u oktobru.
Ali iz nekoliko izvora sam zaključila da je u svakoj školi različito. imam koleginicu čiji mali ide u Hrasnicu u prvi razred i koji stalno ima neku zadaću, dok koleginica ima rodicu čija kći ide na Grbavici u prvi razred i ova nikako nema zadaće. user posted image

U Hrasnici djeca počinju da uče pjesmice (?) u prvom polugodištu, naravno sa roditeljima jer djeca ne znaju da beknu ni slova ... i to iz bosanskog i muzičkog.

Debiluk.

Iskreno mi je žao što ne mogu djetetu naći guvernantu to 4. razreda user posted image

Voljela bih da se jave mame prvačića pa da nam prenesu svoja iskustva.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Prvacici
28.11.2011 11:10:59   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: taurus

može li mi neka od mama koja ima prvačića reći šta se "uči" u prvom razredu, kakve su zadaće, koliko traje nastava, kada počinju sa slovima i brojevima

i da li su vaša djeca znala čitati prije polaska u školuuser posted image


Moje dijete je drugi razred, ali nadam se da ću ti moći pomoći.
Škola koju moje dijete pohađa već od prvog razreda insistira na svakodnevnim zadaćama.
U prvom razredu je imala dva dana po dva časa, i tri dana po tri časa.

Upoznavanje sa slovima su počeli nakon zimskog raspusta, a pri upisu su insistirali na tome da djeca ne trebaju znati čitati.

Medjutim, do polovine marta su takoreći prošli sva slova, jer su prelazili po dva slova sedmično, da bi učiteljica davala primjedbe kako djeca ne znaju čitati.
Naravno da ne znaju, kako bi i znali ako su tek prešli slova.

Moje dijete nije imalo problema jer je znala čitati. Ali da nije znala, mislim da bi bili u problemu.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Prvacici
28.11.2011 11:12:32   
Hanady RR
Evo još jedne mame...ja redovno čitam ovu temu...vidim anam brine o zadaći...ja se već spremama kako ukonponovat rijetko slobodno vrijeme za sve...i zadaću i igranje ...ipak imama i mlađe dijeteuser posted image

ja sam u strahu do škole...relanom strahu...dan prekratko traje...sve s ebojim svi ćemo neke navike morati mjenjati iz temelja...a kako to uspjeti...sve uskladitiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Prvacici
28.11.2011 11:17:42   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana


Moje dijete nije imalo problema jer je znala čitati. Ali da nije znala, mislim da bi bili u problemu.


user posted image

užasuser posted image

Pa kakav je to program....
zar nisu rekli prvi razred hanam igranje...pa zato su nam ih uzeli na 9 godinauser posted image

nama neće biti porblem jer moja H zna slova i čita polako ponešto...al ja na tome ne insistiram čak je nekada i prekinem u nastojanju da porčita sve što poželi, kontam rano je, biće joj dosadno u školiuser posted image izgleda ću se ja ovome morati posvetiti...da ne napravim problem djetetu bez vezeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Prvacici
28.11.2011 11:19:30   
ElmaB
Eh evo jedne friške mame prvačića. Imaju zadaće, ali za sada se to zasniva još uvijek na crtanju. Nedavno su bili na predstavi u pozorištu i za zadaću su trebali nacrtati glavne likove iz te predstave. Iz matematike rade duže, uže, šire, deblje, tanje.... A slova i brojeve učiteljica nam je rekla da će raditi u drugom polugodištu kada će imati i ozbiljnije zadaće. Pošto Tea ide u produženi, dosta zadaće uradi tamo, jer imaju i dio obaveznog programa u produženom koji obuhvata rad domaće zadaće. Nedavno smo iz likovnog pravili saobraćajne znakove, a iz muzičkog neke instrumente. Na likovnom su počeli koristiti vodene bojice, kolaž papir i plastelin.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Prvacici
28.11.2011 11:19:31   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Evo još jedne mame...ja redovno čitam ovu temu...vidim anam brine o zadaći...ja se već spremama kako ukonponovat rijetko slobodno vrijeme za sve...i zadaću i igranje ...ipak imama i mlađe dijeteuser posted image

ja sam u strahu do škole...relanom strahu...dan prekratko traje...sve s ebojim svi ćemo neke navike morati mjenjati iz temelja...a kako to uspjeti...sve uskladitiuser posted image


ja kad vidim šta sve devera moja bratičina kao prvačić ja ostanem paf



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Prvacici
28.11.2011 11:19:38   
hatepsut
Kad su nama predstvaljali devetogodisnje skolovanje..ja sam bila odusevljena!Medjutim kad su djeca posla u skolu...druga prica..kakva igra kakvo li sta...
kod nas konkretno,na pocetku nekih jedva mjesec dana to izgleda kao "igra",s tim da onda moraju uciti pjesmice,a nisu ni slova ucili...
Imali su po 3 i 4 casa,zavisi od plana...
Moj je imao predznanje,ne zato sto sam ga forsirala nego je isao u malu skolu (cisto rad adaptacije) ali je naucio dosta.
Cula sam da su ocjene sad vec od 2. razreda.
U 3. uce tablicu mnozenja i djeljenja user posted image   meni je ovo jezivo,
Moj djecak je sad 4. razdred,gradiva ko u prici,svaki dan izuzev petka imaju 5 casova.a djecica imaju 9 do 9.5g.
A da vam pricam o tezini torbe user posted image


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Prvacici
28.11.2011 11:20:29   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


U Hrasnici djeca počinju da uče pjesmice (?) u prvom polugodištu, naravno sa roditeljima jer djeca ne znaju da beknu ni slova ... i to iz bosanskog i muzičkog.

Debiluk.



Ovo je i kod nas bio slučaj. Budući da moja H. nije znala dobro čitati u prvom polugodištu ja sam je slala bez naučene pjesmice u školu, uz pismo učiteljici:
" Po planu i programu koji je usvojen od strane Min. obrazovanja, djeca ne moraju znati čitati niti trebaju znati poznavati slova pri upisu u prvi razred. S tim u vezi moje dijete nije u mogućnosti da uradi zadaću koja joj je zadana, budući da nije još učila slova, a bez tog znanja teško može naučiti pjesmicu napamet. "
S poštovanjem,
_____________


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Prvacici
28.11.2011 11:21:43   
veeseelaa
Ali iz nekoliko izvora sam zaključila da je u svakoj školi različito.


da različito je, učiteljice mogu izgleda birati kako će deverati


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Prvacici
28.11.2011 11:23:17   
veeseelaa
" Po planu i programu koji je usvojen od strane Min. obrazovanja, djeca ne moraju znati čitati niti trebaju znati poznavati slova pri upisu u prvi razred. S tim u vezi moje dijete nije u mogućnosti da uradi zadaću koja joj je zadana, budući da nije još učila slova, a bez tog znanja teško može naučiti pjesmicu napamet. "
S poštovanjem,


kraljice, tako i treba


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Prvacici
28.11.2011 11:27:17   
bananica
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


U Hrasnici djeca počinju da uče pjesmice (?) u prvom polugodištu, naravno sa roditeljima jer djeca ne znaju da beknu ni slova ... i to iz bosanskog i muzičkog.

Debiluk.



Ovo je i kod nas bio slučaj. Budući da moja H. nije znala dobro čitati u prvom polugodištu ja sam je slala bez naučene pjesmice u školu, uz pismo učiteljici:
" Po planu i programu koji je usvojen od strane Min. obrazovanja, djeca ne moraju znati čitati niti trebaju znati poznavati slova pri upisu u prvi razred. S tim u vezi moje dijete nije u mogućnosti da uradi zadaću koja joj je zadana, budući da nije još učila slova, a bez tog znanja teško može naučiti pjesmicu napamet. "
S poštovanjem,
_____________





user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Prvacici
28.11.2011 11:31:03   
henna ze
kao prvo da kažem..da smo sretni jer zaista imamo najbolju učiteljicu na svijetu..prezadovoljni smo njenim odnosom prema učenicima i nama rodtieljima..ma zakon je
dalje..moja Hena je znala napisati ime i prezime kad je krenula..znala je brojeve do 100..i svašta nešto..ali da nije znala bio bi belaj..oni su počeli u prvom polugodištu slova da rade da im se to sve ne bi zbilo u 2 mjeseca..
i do prošle godine ja sam sjedila svaki dan sa njom po 2 sata dok uradi zadaću i nauči sve što treba
sad je 4. razred..ponekad zavirim u svesku i vidim onako šta rade...pa me panika uhvati..brže bolje bacim knjige i sveske i bježi tamo..
da čujete samo šta rade iz engleskog i koji izgovor..mislim da nas 80% roditelja ne bi znalo djeci pomoći oko zadaće...auu..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *