|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvacici
30.1.2012 23:01:28   
taurus
ma polako...ima još 8 mjeseci do togauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Prvacici
30.1.2012 23:43:38   
mama75
IZVORNA PORUKA: taurus

dido hvala

eto za mame koje ove godine imaju prvačiće...sistematski ubrzo počinju
još da nam neko javi za testiranje u školi

Sistematski pocinju u martu, cini mi se. Kao sto je vec receno: pregled kod pedijatra i fizijatra. Ako ima potrebe salje se kod ocnog. tada se dobije i vakcina. brisevi ne trebaju nikakvi za skolu.
Upis i testiranja pocinju u maju. Mi se nismo uopste pripremali za to testiranje. htejla sam stvarnu procjenu pedagoga.
Sretno svim buducim prvacicima! Mame, ne brinite, stvarno nije strasno. Jedino sto je stvarno "obaveza" u smislu da se mora ici svaki dan user posted image Nema vise sijela do kasno u noc.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Prvacici
31.1.2012 11:03:13   
Hannan
Joj cim se spomene skola meni se zeludac prevrne...iako mi imamo fore do2013, meni muka.
Dido, mi cemo haman skupa u skolske avanture:)
U nedjelju nam je bio jedan djecak koji je prvi razred, i kaze da nije znao ni jedno slovo kad je krenuo,iako je proslo polugodiste cita slovo po slovo...pravo me je utjesio, jer se ja izbrinu ziva kako ce ovaj moj to pohvatati, iako on zna slova, cita na slogove, broji do dvadeset deset i nema sanse mu utubiti da poslije 29 ide 30 hahah, kontam za 1,5g red bi bio da sta vise zna. Voli da crta, ali me je strah procjene pedagoga jer su kod njega sve sama cudovista na papiru.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Prvacici
31.1.2012 11:11:26   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Hannan

Joj cim se spomene skola meni se zeludac prevrne...iako mi imamo fore do2013, meni muka.


Ista sam ... a moramo u septembru u školu...user posted image


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Prvacici
31.1.2012 11:28:46   
Esmica
Joj,ja nisam znala za sistematski.Ja rekoh to sve tamo u augustu,septembru. user posted image
Moj mali ide u predskolsko,znaci u martu sistematski.
Ja se nadam da mu nece biti problem testiranje,bar crtanje,pisanje brojanje.Mada je i kod njega problem sta dolazi poslije 29,poslij 39,uvijek izleti trideset deset user posted image ,pa onda skonta da je pogrijesio,i gleda u mene.
Isto zna da pise slova,ali samo velika,i sklapa recenice,s puno gresaka.Neki dan mi je nacrtao na papiru puno cvjetica,obojio ih,i napisao mama svitici.
Ili nam napise na papir kad nesto hoce,npr. babo molim te pusti mi crtani na internet.Ja uspijem procitati,ali preskoci pokoje slovo,pa mu ja objasnjavam.Onda napise dvije rijeci spojeno,pa onda neku odvoji,i tako.A muz kaze pusti ga,jer je ionako ovo sam povezao,pa ce i to ako Bog da,muz ga samo pohvali,i kaze super.

Sad ispade ja ne valjamuser posted image


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Prvacici
31.1.2012 12:40:23   
veeseelaa
djeca ne moraju znati pisati i brojatu, ja razgovarala sa par učiteljica i ovo nije obavezno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Prvacici
31.1.2012 13:04:00   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

djeca ne moraju znati pisati i brojat



Pred znanje nekima čak predstavlja poteškoću jer im bude dosadno na nastavi u prvom polugodištu, a također postoji određena metodologija učenja koja djeci sa pred znanjem može biti zbunjujuća.
Ovo naravno ne znači da onima koji znaju treba ukinuti memoriju user posted image , samo da ne treba forsirati djecu koju to ne interesuje.

Nemojte čekati sa sistematskim jer se pred rokove zagužva. Bolje prije, naročito ako vam je neki fini pedijatar može vas već sad primiti.

Nema načina da se spermite za procjenu pedagoga, a spremanje bi moglo biti jako kontraproduktivno. A ne da nema potrebe da se brinete nego napravite od testiranja svečanost, jer to zaista i jeste.

I znajte, sve vaše emocije prema polasku u školu prelaze na dijete, a ono je to koje kreće u nepoznato, a ne vi. Ono treba nekog pouzdanog da im kaže da idu na lijepo mjesto, a ne u neku tegobu.


< Poruku je uredio Lejla Ka -- 31.1.2012 13:09:34 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Prvacici
31.1.2012 13:04:42   
Amam
IZVORNA PORUKA: Esmica

Joj,ja nisam znala za sistematski.Ja rekoh to sve tamo u augustu,septembru. user posted image
Moj mali ide u predskolsko,znaci u martu sistematski.
Ja se nadam da mu nece biti problem testiranje,bar crtanje,pisanje brojanje.Mada je i kod njega problem sta dolazi poslije 29,poslij 39,uvijek izleti trideset deset user posted image ,pa onda skonta da je pogrijesio,i gleda u mene.
Isto zna da pise slova,ali samo velika,i sklapa recenice,s puno gresaka.Neki dan mi je nacrtao na papiru puno cvjetica,obojio ih,i napisao mama svitici.
Ili nam napise na papir kad nesto hoce,npr. babo molim te pusti mi crtani na internet.Ja uspijem procitati,ali preskoci pokoje slovo,pa mu ja objasnjavam.Onda napise dvije rijeci spojeno,pa onda neku odvoji,i tako.A muz kaze pusti ga,jer je ionako ovo sam povezao,pa ce i to ako Bog da,muz ga samo pohvali,i kaze super.

Sad ispade ja ne valjamuser posted image



Ja sam na strani tm...
Moja je sad prvi razred i isto tako sam dramila,ali sam popustila sad,vidim djeca puno manje znaju od nje,cak su i neposlusna prema uciteljici i kazu da nece da pisu,vjezbaju,pa ih opet stavi u  isti kos,kaze niko neodstupa,svi su tu negdje.
Prvacici su poceli uciti slova prije raspusta,moja ih je znala i na upisu ali joj se zna desiti da pomijesa b i d,pa D okrene naopaku,ma ne brine me,oni su jos mali,nadoci ce.
Tako da nije to neki problem,bitno da raspoznaje boje,da razgovijetno govori,a ostalo...laganini

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Prvacici
31.1.2012 13:04:53   
veeseelaa
Pred znanje nekima čak predstavlja poteškoću jer im bude dosadno na nastavi u prvom polugodištu, a također postoji određena metodologija učenja koja djeci sa pred znanjem može biti zbunjujuća.
Ovo naravno ne znači da onima koji znaju treba ukinuti memoriju user posted image , samo da ne treba forsirati djecu koju to ne interesuje.


baš tako



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Prvacici
31.1.2012 13:56:16   
Esmica
Mi ga nismo nista ucili,vec je sam htio,i sam prepisivao slova s tastature,i pitao koje je koje.Sad hoce mala slova.Mozda mu bas bude potesko,ne znam.
Al ova mladja curica...ja ne znam kako ce ona.Ona sad treba u predskolsko.Nju nista ne zanima.On nije imao ni pune 3 godine kad je slova s tastature ucio,tad jos nije pisao.A ova curica,niti je zanima crtanje,niti pisanje,ma nista.

I on sad zna da pomjesa slova b i d,ili da naopako napise p,ili neko drugo slovo.
A mi jos nismo rijesili gdje da ga upisemo user posted image ,dal to moram rijesiti prije sistematskog,ili ide na sistematski u dom zdravlja gdje trenutno pripada?


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Prvacici
31.1.2012 14:17:00   
D_K
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

user posted image user posted image user posted image
Nema načina da se spermite za procjenu pedagoga, a spremanje bi moglo biti jako kontraproduktivno. A ne da nema potrebe da se brinete nego napravite od testiranja svečanost, jer to zaista i jeste.




nema, nema.. a za njom Mujo zamandali vrata.. moze i neki dobar pedagog user posted image user posted image
sve mi se cini da su mi plodni dani dok u svakoj temi vidim 'ono nesto' user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Prvacici
31.1.2012 14:19:36   
D_K
IZVORNA PORUKA: Esmica

Joj,ja nisam znala za sistematski.Ja rekoh to sve tamo u augustu,septembru. user posted image
Moj mali ide u predskolsko,znaci u martu sistematski.
Ja se nadam da mu nece biti problem testiranje,bar crtanje,pisanje brojanje.Mada je i kod njega problem sta dolazi poslije 29,poslij 39,uvijek izleti trideset deset user posted image ,pa onda skonta da je pogrijesio,i gleda u mene.
Isto zna da pise slova,ali samo velika,i sklapa recenice,s puno gresaka.Neki dan mi je nacrtao na papiru puno cvjetica,obojio ih,i napisao mama svitici.
Ili nam napise na papir kad nesto hoce,npr. babo molim te pusti mi crtani na internet.Ja uspijem procitati,ali preskoci pokoje slovo,pa mu ja objasnjavam.Onda napise dvije rijeci spojeno,pa onda neku odvoji,i tako.
A muz kaze pusti ga,jer je ionako ovo sam povezao,pa ce i to ako Bog da,muz ga samo pohvali,i kaze super.

Sad ispade ja ne valjamuser posted image



sve ovo citam i kontam da se ti brines!!! pa dijete ti je super!!
vidis koliko zna brojati, pisati, citati... ma haos..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Prvacici
31.1.2012 14:22:03   
Blue rose RR
Ne spremam je za pedagoga, ne spremam je za školu, spremam je da joj olakšam teret obrazovanja koji je ionako nakaradan (koliko li sam to puta samo rekla/napisala).




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Prvacici
31.1.2012 14:26:33   
D_K
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ne spremam je za pedagoga, ne spremam je za školu, spremam je da joj olakšam teret obrazovanja koji je ionako nakaradan (koliko li sam to puta samo rekla/napisala).



ne treba se ni previse opterecivati.. meni je prvo polugodiste sa Merjemom proslo bas lijepo.. nema nekog pritiska a vidim da je sve sto su ucili u skladu sa njenim poimanjima i porucujem zenicama da ne stresaju ni zbog djece ni zbog sebe.. a raditi se sa djetetom mora sa skolom i bez, to je jasno :))


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Prvacici
31.1.2012 14:28:29   
Blue rose RR
Draga ne opterećujem se, nego sam isfrustrirana programom rada osnovnih škola, i već sam ljuta na sve ono što će učiti, a niĐe veze.

Sreća pa ona to sa pjesmom radi sa majkom, i nije joj mrsko ići u "majkinu školu" :)


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Prvacici
31.1.2012 14:37:29   
D_K
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Draga ne opterećujem se, nego sam isfrustrirana programom rada osnovnih škola, i već sam ljuta na sve ono što će učiti, a niĐe veze.

Sreća pa ona to sa pjesmom radi sa majkom, i nije joj mrsko ići u "majkinu školu" :)



ovo za opterecivanje je upuceno Esmici user posted image user posted image user posted image


a ne brinem se ja za kikicu user posted image user posted image .. mozda ona i kod mene dodje, ko zna sta nam zivot nosi user posted image user posted image ..
obecavam da kod mene predmeti nece biti nidjeveze user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Prvacici
31.1.2012 14:40:33   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: D_K

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Draga ne opterećujem se, nego sam isfrustrirana programom rada osnovnih škola, i već sam ljuta na sve ono što će učiti, a niĐe veze.

Sreća pa ona to sa pjesmom radi sa majkom, i nije joj mrsko ići u "majkinu školu" :)



ovo za opterecivanje je upuceno Esmici user posted image user posted image user posted image


a ne brinem se ja za kikicu user posted image user posted image .. mozda ona i kod mene dodje, ko zna sta nam zivot nosi user posted image user posted image ..
obecavam da kod mene predmeti nece biti nidjeveze user posted image user posted image user posted image



Ako bude na familiju sa mamine strane i ne bi me čudilo da završi kod tebe. :)
Matematika ide od ruke više nego ostalo. (tu se na tatu bacila), mama je štreber :)


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Prvacici
31.1.2012 14:47:39   
D_K
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: D_K

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Draga ne opterećujem se, nego sam isfrustrirana programom rada osnovnih škola, i već sam ljuta na sve ono što će učiti, a niĐe veze.

Sreća pa ona to sa pjesmom radi sa majkom, i nije joj mrsko ići u "majkinu školu" :)



ovo za opterecivanje je upuceno Esmici user posted image user posted image user posted image


a ne brinem se ja za kikicu user posted image user posted image .. mozda ona i kod mene dodje, ko zna sta nam zivot nosi user posted image user posted image ..
obecavam da kod mene predmeti nece biti nidjeveze user posted image user posted image user posted image



Ako bude na familiju sa mamine strane i ne bi me čudilo da završi kod tebe. :)
Matematika ide od ruke više nego ostalo. (tu se na tatu bacila), mama je štreber :)



to nam treba user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Prvacici
31.1.2012 15:37:32   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: D_K

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

user posted image user posted image user posted image
Nema načina da se spermite za procjenu pedagoga, a spremanje bi moglo biti jako kontraproduktivno. A ne da nema potrebe da se brinete nego napravite od testiranja svečanost, jer to zaista i jeste.




nema, nema.. a za njom Mujo zamandali vrata.. moze i neki dobar pedagog user posted image user posted image
sve mi se cini da su mi plodni dani dok u svakoj temi vidim 'ono nesto' user posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image Nadrndana si 100%

A ja se izvinjavam na tipfeleru.

Na sistematski se ide u dom zdravlja u kojem ste išli kod pedijatra od rođenja. Oni obavljaju sistematski, izdaju potvrdu i šalju karton u nadležni školski dispanzer.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Prvacici
27.3.2012 22:35:46   
taurus
ja sam trenutno u dilemi oko izbora osnovne škole
u igri su dvije škole, naravno državne, ali jedna nam je blizu i ne treba prelaziti ulicu do nje
ova druga škola je malo dalje (razlika je nekih 6-7 minuta šetnje) i treba preći ulicu od 4 vozne trake, naravno ima semafor i ova "dalja" škola ima produženi boravak
produženi bi nam bio idealno rješenje za prve dvije godine, ali opet razmišljam šta poslijeuser posted image
kako će sam ići do škole
a s druge strane ako se odlučim za ovu "bližu" školu ne znam šta će raditi cijeli dan u stanu, jer je nastava svega par sati
odluku trebam donijeti u narednih par danauser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Prvacici
27.3.2012 22:39:20   
Hanady RR
taurususer posted image

hm...ja sam svakako za opciju škole koja ima porduženi boravak....
no opet...mene i daljina brinula...

ja sam donijela odluku...naša mahalska škola je devetogodišnja i ima porduženi...i tu će ići...
mene strah daljine škole...sve je dobro dok je ja vodim u školu, al šta kasnije ''kad se otme'' ko će raju pofarat po graduuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Prvacici
27.3.2012 22:52:13   
taurus
pa i mene brine kako će poslije ići do škole
garant neće dozvoliti da ga mama u nekom 5. ili 6. razredu prati do škole i da ga blamiramuser posted image

ako se odlučim za ovu bližu školu nemamo produženi i bio bi kod kuće sa tetom koja čuva E, a ja nisam baš sigurna kako će to funkcionisatiuser posted image


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Prvacici
27.3.2012 22:55:27   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: D_K

IZVORNA PORUKA: Esmica

Joj,ja nisam znala za sistematski.Ja rekoh to sve tamo u augustu,septembru. user posted image
Moj mali ide u predskolsko,znaci u martu sistematski.
Ja se nadam da mu nece biti problem testiranje,bar crtanje,pisanje brojanje.Mada je i kod njega problem sta dolazi poslije 29,poslij 39,uvijek izleti trideset deset user posted image ,pa onda skonta da je pogrijesio,i gleda u mene.
Isto zna da pise slova,ali samo velika,i sklapa recenice,s puno gresaka.Neki dan mi je nacrtao na papiru puno cvjetica,obojio ih,i napisao mama svitici.
Ili nam napise na papir kad nesto hoce,npr. babo molim te pusti mi crtani na internet.Ja uspijem procitati,ali preskoci pokoje slovo,pa mu ja objasnjavam.Onda napise dvije rijeci spojeno,pa onda neku odvoji,i tako.
A muz kaze pusti ga,jer je ionako ovo sam povezao,pa ce i to ako Bog da,muz ga samo pohvali,i kaze super.

Sad ispade ja ne valjamuser posted image



sve ovo citam i kontam da se ti brines!!! pa dijete ti je super!!
vidis koliko zna brojati, pisati, citati... ma haos..



Kod nas su na upisu ponesto nacrtali,razlikovali boje,ako je neko htio mogao je nesto da odrecituje i sl. kako je D_K napisala,nemas razloga za brigu !Evo da te utjesim,moj djecak je plakao ko' godina,samo da si vidjela tu scenu,najveci a place suza suzu goni.Sve on odogovara,sve ko zna ,ali opet sve kroz suze,djete se ujecalo.Ja se zadeverala tek onda ,upisemo ga u malu skolu i sve kako treba !


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Prvacici
27.3.2012 22:58:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: taurus

pa i mene brine kako će poslije ići do škole
garant neće dozvoliti da ga mama u nekom 5. ili 6. razredu prati do škole i da ga blamiramuser posted image

ako se odlučim za ovu bližu školu nemamo produženi i bio bi kod kuće sa tetom koja čuva E, a ja nisam baš sigurna kako će to funkcionisatiuser posted image




ne znam...user posted image
nisma ti pametna...nisma ti posebno za savjete u ovome domenu i ja sam ti vas sedmicu plakla dok mi ne javiše da je mahalska sa porduženim boravkomuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Prvacici
27.3.2012 23:22:28   
taurus
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: taurus

pa i mene brine kako će poslije ići do škole
garant neće dozvoliti da ga mama u nekom 5. ili 6. razredu prati do škole i da ga blamiramuser posted image

ako se odlučim za ovu bližu školu nemamo produženi i bio bi kod kuće sa tetom koja čuva E, a ja nisam baš sigurna kako će to funkcionisatiuser posted image




ne znam...user posted image
nisma ti pametna...nisma ti posebno za savjete u ovome domenu i ja sam ti vas sedmicu plakla dok mi ne javiše da je mahalska sa porduženim boravkomuser posted image


blago vama što imate produženi
ma meni nije jasno kako škole nemaju obavezu da organizuju produženi boravak
moj R opet neće biti sam u kući, a baš se pitam kako se snalaze roditelji ako nema produženog
da li djeca budu sama u kućiuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *