|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lekovito bilje
19.12.2009 20:31:50   
aicha
Ćurukot /Crni kumin (kim)/Nigella-Sativa[/color]
Ćurukot u svojoj čahuri, koja izgledom podsjeća na čahuru maka, sadrži tamna zrnca, koja se nakon žetve suše. Iz ovog sjemena se hladnim cijeđenjem dobiva ulje, koje je bogato nezasićenim punomasnim kiselinama. Te kiseline su esencijalne (od životne važnosti), pa ih je uz hranu potrebno unositi u organizam. Nabrojimo samo neka od velikog broja oboljenja protiv kojih se koristi ovaj čudotvorni lijek: akni, alergija i astme, nadimanja, celulita, prehlade, bolova u zglobovima, nedostatka koncentracije, kamena u bubregu, djelomične impotentnosti, te težih oblika neplodnosti, upala desni… sve to je moguće liječiti uljem od ćurekota. Danas se ćurekot uzgaja pretežno u Siriji, Iraku, Egiptu, Americi, Indiji, Pakistanu, Iranu, Grčkoj i na Kipru, obzirom da najbolje uspijeva u sunčanim predjelima.
Način upotrebe



1. Nervoza – 1 mala kašika ulja sa findžanom kahve.

2. Kašalj i bronhitis – namazati uljem prsa i leđa i piti 3x1 supenu kašiku ulja + 2 kašike staviti u čašu vrle vode i udisati.

3. Malaksalost – 1 supena kašika ulja + sok od narandže. Piti 10 dana izjutra.

4. Poboljšanje pamćenja – 1 mala kašika ulja sa 100 ml čaja od nane. Piti 10 dana.

5. Bubrezi – Samljeti ¼ kg ćurekota (u zrnu) i pomiješati sa ¼ kg meda. Piti izjutra prije jela 2 kašike ove smjese sa ½ čaše tople vode i 1 kafenu kašiku ćurekotovog ulja.

6. Ljepota – Namazati lice sa 1 kašikom ulja od ćurekota + 1 kašikom maslinovog ulja. Nakon 1 sahata oprati lice sapunom i vodom.

7. Povraćanje i mučnina – 1 malu kašiku mljevenih karanfilića pomiješati sa 1 supenom kašikom ulja, popiti sa čašom čaja od nane. Piti 3 puta dnevno.

8. Ojed – Ojedeno mjesto oprati vodom i sapunom, zatim posušiti i namazati uljem, navečer i ostaviti do jutra. Tako raditi 3 noći.

9. Srce i suženje krvnih aorti – Ujutro i naveče piti po 1 kašikicu (za čaj) ulja sa toplim napitkom (čaj, mlijeko ...).

10. Psorijaza – Oboljelo mjesto namazati jabukovim sirćetom, a nakon toga uljem od ćurekota. Terapija traje 15 dana. Ukoliko bude potrebno da se nastavi napravi se pauza od 10 dana, a zatim se ponovi.

11. Bradavice – Bradavicu namazati uljem, a zatim popiti 1 kafenu kašiku ulja. Terapija se koristi 3 puta na dan (15 dana). Ukoliko bude potrebno da se nastavi napravi se pauza od 10 dana, a zatim se ponovi.

12. Reumatizam – Umlačiti ulje i namazati (utrljati) oboljele dijelove tijela. Zatim popiti 1 veliku kašiku ulja. Terapija traje 14 dana 2 puta dnevno.

13. Glavobolja – 3 puta dnevno uljem namazati čelo, sljepočnice i iza ušiju. Izjutra popiti 1 čajnu kašikicu ulja prije jela. Terapija traje 3 dana.

14. Kiselina i stomačne tegobe – 1 čašu mlijeka + 1 supenu kašiku ulja 3 puta dnevno.

15. Ženske bolesti – 1 kafenu kašika ulja sa čajem zaslađenim 1 kašikom meda piti 5 puta dnevno. Terapija traje 40 dana.

16. Upala nosnih šupljina, suhi kašalj, bronhijalna astma, gripa – 5 puta dnevno namazati unutrašnjost nozdrva uljem od ćurekota, jako udahnuti i izbaciti šlajm na usta (nekoliko puta). Terapija traje 3 dana.

17. Očne bolesti i oštećenje vida – Pola sahata prije spavanja namazati kapke i kožu oko očiju uljem, a zatim se popije 1 čajna kašika ulja pomiješana sa i čašom soka od mrkve.

18. Dijabetes - 15 minuta prije doručka i večere uzeti 1 kafenu kašiku ulja, pomiješanu sa 1 čašom čaja od cimeta. UPOZORENJE: OBAVEZNO IZMJERITI VRIJEDNOST ŠEĆERA PRIJE I POSLIJE (1/2 SAHATA) UZIMANJA TERAPIJE. UKOLIKO JE ŠEĆER NISKE VRIJEDNOSTI NE UZIMA SE TERAPIJA.

19. Jačanje imuniteta – 15 minuta prije doručka i večere uzeti jednu čajnu kašikicu ulja, i zaliti sa ½ čaše vode u kojoj je rastopljena supena kašika meda.



_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Lekovito bilje
22.12.2009 19:22:49   
aicha
Pocela sam piti sirijsko curekotovo sinoc. Ne znam da li umisljam al vec je pocelo da djeluje jer juce me bolio stomak ono tupo i ja digla muza i frku, isli danas po uputnice da idem ginicu i vec se smirilo malo..jos ga pijem...javim za ostalo

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Lekovito bilje
22.12.2009 20:52:05   
nadam se73
drage moje ja sam pocela trositi,,Hazreti Ftiminu rucicu,,Trosi se 40dana.u pola litre prokuhane vode potopis biljku i dastoji 15min.izvadis biljku na ubrus da se osusi i opet ujutro od iste biljke pravis caj.a caj pijes citav dan i svaki put proucis fatihu.drage trudilice zelim nam od sveg srca da iducu godinu budemouser posted image i da dobijemo sltkui zdravu user posted image

(odgovor članu Sanelina73)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Lekovito bilje
22.12.2009 20:57:53   
mamaajna
curokot je odlican za podizanje imuniteta,mogu ga i djeca od 1g piti,pogotovo sada vrijeme gripa.ako neko nezna gdje kupiti ulje ili kapsule nek se javi private,jer se nesmije reklamiratiuser posted image

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Lekovito bilje
22.12.2009 21:19:27   
Radoznalica
Ćurekotovo ulje je zaista djelotvorno kad je u pitanju podizanje imuniteta, ali i liječenje bolesti. Samo bih našim dragim trudilicama napomenula da ga ne smiju koristiti trudnice i osobe koje urade transplataciju organa, jer imunitet toliko ojača da odbacuje strana tijela. Moj mm je kupio ulje i dobio je papir na kojem to piše, i piše kako se koristi za pojedinačne bolesti i slučajeve, a to vam je napisala aicha. Još piše da je važno znati da do potpunog dejstva ćurekota dolazi tek nakon 8 do 12 sedmica redovnog konzumiranja. Ja bih probala sa ovim tretmanom za ljepotu, pa javim vam rezultate user posted image

P.S. tek sam vidjela da je ovo i aicha napomenula, ali eto bitna je namjera, ne zamjerite na ponavljanju....

< Poruku je uredio Radoznalica -- 22.12.2009 21:21:09 >


_____________________________

Nikada nemojte mnogo govoriti o sebi, jer drugi uvijek imaju više za kazati o toj temi


(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Ljekovito bilje
22.12.2009 21:49:08   
tikica_69
Probala sam dosta toga na biljnoj bazi...i MM i ja, no za sada nista nije pomoglo user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu Radoznalica)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Lekovito bilje
24.12.2009 14:37:43   
aicha
IZVORNA PORUKA: Radoznalica

Ćurekotovo ulje je zaista djelotvorno kad je u pitanju podizanje imuniteta, ali i liječenje bolesti. Samo bih našim dragim trudilicama napomenula da ga ne smiju koristiti trudnice i osobe koje urade transplataciju organa, jer imunitet toliko ojača da odbacuje strana tijela. Moj mm je kupio ulje i dobio je papir na kojem to piše, i piše kako se koristi za pojedinačne bolesti i slučajeve, a to vam je napisala aicha. Još piše da je važno znati da do potpunog dejstva ćurekota dolazi tek nakon 8 do 12 sedmica redovnog konzumiranja. Ja bih probala sa ovim tretmanom za ljepotu, pa javim vam rezultate user posted image

P.S. tek sam vidjela da je ovo i aicha napomenula, ali eto bitna je namjera, ne zamjerite na ponavljanju....


nisam to znala koliko je potrebno dugo

bas mi je u pocetku nekakav ruzan ukus a vec sam se navikla...poslije 2-3 dana
haman sam pola bocice popila...ja malo jacu dozu uzimam, na bocici pise 1-2kaskice a ja minimum 3 jer za zenske bolesti je terapija 5 dnevno uz caj i 40 dana
vjerovatno ce i brze imati efekta

ma samo da poubija baje i ciste bicu prezadovoljna i da mi imunitet ojaca

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu Radoznalica)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Lekovito bilje
24.12.2009 14:42:34   
aicha
sad cu poceti kad popijem ovo sirijsko (blaze) sa saudijskim (jacim) uljem pa cemo vidjeti...a i kapsule cu dobiti

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Lekovito bilje
24.12.2009 14:46:58   
Radoznalica
Ja sam čitala da je najdjelotvornije neko egipatsko, ali sigurno da je svako ljekvito. Moj mm pije zbog imuniteta, glavobolja i kašlja i kad god ga redovno koristi skoro da nikako nema tegoba. Pa sretno i tebi user posted image

_____________________________

Nikada nemojte mnogo govoriti o sebi, jer drugi uvijek imaju više za kazati o toj temi


(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Lekovito bilje
24.12.2009 14:52:12   
aicha
IZVORNA PORUKA: Radoznalica

Ja sam čitala da je najdjelotvornije neko egipatsko, ali sigurno da je svako ljekvito. Moj mm pije zbog imuniteta, glavobolja i kašlja i kad god ga redovno koristi skoro da nikako nema tegoba. Pa sretno i tebi user posted image


eh moracu ga nabaviti
Allah te nagradio


_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu Radoznalica)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Lekovito bilje
26.12.2009 19:47:45   
malaaa
draga ena hvala ti na odgovoru puno a kako se koristi to curukotom ulje zastaje ako mi mozete odgovoriti kako ga tacno koristiti

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Lekovito bilje
28.12.2009 17:39:32   
ena0002
Malaa evo iznad je Aicha napisala za koji slucaj kako da se koristi user posted image

(odgovor članu malaaa)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Lekovito bilje
8.1.2010 20:20:39   
ena0002
Ja kupila u dm-u med sa curekototm i OK je moze se jesti, ali mala teglica kosta oko 10 KM, znaci kilogram oko 40 KM, a to je u stvari samo curekot samljeven i pomjesan sa medom, a sam skontala da mogu to i sama pomjesati, kilogram meda je 15 KM user posted image

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Lekovito bilje
25.1.2010 21:32:03   
Anoniman
HELLO!!! ja sam nova na forumu... pocela sam piti caj od vrkute, menstro čaj i pijem kapi konopljike... htjeli biuser posted image .  kakva su vam iskustva koliko dugo se mora piti, koliko cesto imati odnose... jajnici su mi u redu, papa test isto al imam neredovite menge, zbog prolaktina... nisam imala 2 mjeseca- samo sam imala smedji iscjedak...

(odgovor članu ena0002)
  Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Lekovito bilje
26.1.2010 11:34:41   
ena0002
Imas dosta odgovara na ovoj temi, pa na temi Vrkuta, Visok prolaktin....malo iscitaj naces sigurno sve sto te interesuje user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 22.3.2010 8:20:22 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Ljekovito bilje
20.3.2010 22:54:33   
Banana
Danas sam dobila Fatiminu ručicu user posted image Drage osobe su se zaista potrudile da mi to nabave iako nisam tražila. Rečeno mi je da 40 dana klanjam nafile namaz prije zore i molim dragog Boga da mi usliši želju. Fatiminu ručicu trebam potopiti u vodu i tako piti. Kad sam došla kući shvatila sam da mi ovaj dio nije baš najjasniji. Trebam li onako onaj cijeli snop potopiti ili ga samo isitniti? Da li sve da potopim odjednom ili da to podijelim na 40 dijeova pa onda svaki dan potapam po jedan dio? Inače, znam da nema neke "posebne" dove ali sad ne mogu ne pokušati s ovim, posebno što je u tom komšiluku par dugogodišnjih trudilica zabebilo user posted image Može biti da im je i bilo vrijeme da zatrudne a možda je i ovo pomoglo user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 17.5.2010 17:33:17 >


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Lekovito bilje
20.3.2010 23:07:19   
mina minka
banana gdje si to nabavila mozes li mi na pp to malo objasnit

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Lekovito bilje
21.3.2010 11:05:06   
brzamala
Banana izvini ali ovo ti je stvarno glupost, sujevjerjeuser posted image Doviti treba u zadnjoj cetvrtini noci tj. pred zoru zato sto Allah ispunjava dove pitajuci meleke: Ima li neko da od mene nesto trazi pa da mu dam? Ima li neko da me za nesto moli pa da mu uslisam. To je jedno od vremena kad Allah uslisava dove a to nema veze ni sa kakvom travkom. Radi sebe, ne kvari cistu dovu takvim sujevjerjem, jer ti to moze biti prepreka, pa da ti se dova ne ispuni. Izvini, nisam mislila nista lose sa ovim, ali vjeruj da ti to nema veze jedno s drugim. Kakve Fatimine rucice i bakraci.

I jos nesto, kod dove nema ogranicavanja, tako da rok od 40 dana je nesto sto je postavio neko ko nema pojma.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 22.3.2010 8:22:49 >

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Lekovito bilje
21.3.2010 11:27:38   
Banana
user posted image user posted image user posted image
Ma znam ja da nema magične prečice za ispunjenje želje, na kraju, sav Kur''an je magičan (u pozitivnom smislu naravno). Pored toga, znam da nam se želje ne moraju odmah ispuniti, pa čak ni na ovom svijetu, tako da se ja uzdam samo u Njegovu milost. Inače, klanjam pa mi ova nafila ne bi bila neki izuzetak, ono, da sad očekujem da će to biti to. Ova Fatimina ručica... ne znam šta bih rekla, kontam pošto je sa hadža da nije loše, ne znam može li se uopšte donijeti nešto sa hadža a da nije ok. A 40 dana ima dosta simbolike, svašta se spominje u trajanju od 40 dana pa je valjda zbog toga.
Hvala ti na dobronamjernom savjetu, pokušala sam zaguglati ovu travu ali ništa posebno nisam pronašla, zato i pitam ovdje user posted image .

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Lekovito bilje
21.3.2010 15:30:51   
Lalana
Banana ja odlicno znam za "glupii mit" o Fatiminoj rucici, to prodaju zenama kada dodju odredjeni trgovci i sami im se smiju i izrugivaju sto vjeruju da to pomaze, posebno za neplodnost.
To ti ne moze nikakvu korist donijeti, osim sto mozes zgrijesiti ako vjerujes da je to od pomoci.
Nego ti zaista trudi se da dovis sto vise, posebno pred zoru, odnosno u zadnjoj trecini noci, i uzdaj se POTPUNO u Allaha a nemoj da ti ni na kraj pameti buce Fatimina rucica jer ti to moze pokvariti uslisanost dove, ako je imao neko koga ti poznajes da je pio to i navodno ostao trudan, to je samo slucajnost, koja se potrefila tada, odnosno Allahovo davanje bas u tom periodu, a ne kojekakve Fatimine rucice.

Imala sam priliku vidjeti tu Fatiminu rucicu, i dobila sam objasnjenje da apsolutno nema ljekovitost sve je povezano za sujevjerje.

Druga stvar su neke trave koje imaju medicinsku potporu da olaksavaju zenske probleme, tipa macina trava i ostale ljekovite biljke.

< Poruku je uredio Lalana -- 21.3.2010 15:31:18 >


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Lekovito bilje
21.3.2010 15:49:39   
jasmin
Potpisujem Lalanu!
Pusti,draga,kojekakve izmisljotine o tim biljkama i sjeti se da Allah daje porod pa samo od Njega trazi.Naravno,uzmi sebebe tipa namaza,iskrene dove iz srca,cini istigfar i osloni se na Allaha.
...a onome koji se Allaha boji, On ce izlaz naci.

3. i opskrbice ga odakle se i ne nada; onome koji se u Allaha uzda, On mu je dosta.
Allah ce, zaista, ispuniti ono sto je odlucio; Allah je svemu vec rok odredio.
Sura Et-Talak.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 22.3.2010 8:24:14 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Ljekovito bilje
21.3.2010 23:11:10   
Banana
Hvala vam na ovim riječima, dvoumila sam se i nije mi baš bilo jasno, čuj, ja pijem a mm spermići ubrzavaju user posted image . Inače, čitam ja o svemu (od Šaubergera do orgonskih akumulatora), voli žena nauku user posted image , ali sam bila malo popustila pod uticajem svekrve i hadžinice user posted image
Elem, potopila sam tu biljčicu čisto da vidim hoće li šta prokllijati i, ako tako uspije, kakva će narasti.

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 10.12.2010 9:47:11 >


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Ljekovito bilje
22.3.2010 8:20:19   
Lalana
Eto i ja sam hadzinicauser posted image ako ti sta znaciuser posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 10.12.2010 9:47:01 >


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Ljekovito bilje
13.4.2010 18:55:34   
merima_s
ja sam prosle hefte radila hidzamu. Hanuma koja mi je radila rekla je da zene poslije hidzame lakse zatrudne, imala je dva slucaja zena koje su imale PCOS zbog cega nisu imale djece po nekoliko godina, i nakon hidzame su ostale trudne. Meni je radila na 9 tacaka, 3 na dnu ledja i 3 na dnu stomaka, a dvije na ledjima i jednu na prsima.

A moj mm je upisao kurs hidzame i u literaturi koju je dobio nabrojane su bolesti koje se lijce hidzamom a rezultati su priznati od medjunarodnih zdravstvenih institucija. Jedna od njih je i nepostojanje ovulacije, tj hidzama podstice ovulaciju.
Pa eto ko zeli nek proba, nije nista strasno a super je.

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 10.12.2010 9:46:50 >


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Ljekovito bilje
17.5.2010 17:32:57   
malena27 RR
prenos postova:


IZVORNA PORUKA: bebac bucko
Evo nekoliko biljaka koje se preporučaju osobama sa problemom neplodnosti:

Oman - korijen (Inulae radix)
Glavni sastojci su gorki seskviterpenski laktoni, eterična ulja, triterpeni i inulin. Pozitivno utječe na sluznicu dišnih puteva, ublažava kašalj. U "narodnoj medicini" koristi se kod želučanih tegoba, bolesti crijeva, jetre i žučnog mjehura. Uz razne ljekovite primjene, oman se koristi za jacanje plodnosti i sprijecavanje pobacaja.

Zeleni čaj - nefermentirani listovi (Camelliae sinensis folium)
Sadrži flavonoide, polifenole (katehine), kofein, hlapiva ulja, vitamine, minerale,nešto trjeslovina. Ima antioksidativni učinak, osvježava. Jača imuni sistem, podiže koncentraciju, posjeduje antivirusni učinak. Snižava krvni tlak i kolesterol u krvi, pomaže kod glavobolje. Snizuje rizik od nastanka karijesa, pripisuju mu antitumorski učinak. Novija istrazivanja su pokazale da utjecu na polodnost. Zene koje redovito uzimaju samo jednu salicu zelenog cajana dan znatno povecavaju mogucnost da zatrudne.

Konopljika ili divlji papar (Vitex agnus - castus)
je do 2m visok primorski grm, duguljastih tamnozelenih listova i sitnih ljubičastih cvjetova, skupljenih u gosti vrsni cvat.
Biljka cvate ljeti, a u ljekovite svrhe se koriste cvjetovi i plodovi koji mirisu na papar.
Budući da uravnotežuje hormone estrogena i progesterona, konopljika djeluje na zenski reproduktivni sistem.

Američko istraživanje je pokazalo da je oko 30% žena koje su uzimale kapsule ili tinkturu od konopljike zatrudnjelo za nekoliko mjeseci

Kadulja - list (Salviae folium) Sadrži eterična ulja, tanine, gorke tvari, triterpene (ursolična i ružmarinska kiselina) i flavonoide. Djeluje spazmolitično, adstringentno, antibakterijski, fungicidno, antivirusno, pospješuje želučanu sekreciju i smanjuje znojenje. Daje se kod grčeva u probavom sustavu, tegoba u menopauzi i amenoreje te kod pojačanog znojenja. Preporuča se za grgljanje kod upala sluznice usta i ždrijela (afte). Zbog antiinfektivnog učinka koristi se kao kupka kod kožnih bolesti. Ne preporuča se pijenje veće količine čaja u trudnoći i dojenju, a upotreba čistog eteričnog ulja i tinkture je zabranjena

Kadulji su se oduvijek pripisivala ljekovita svojstva, a osim sto pomaže protiv bolesti maternice, kadulja se preporuča i parovima kao pomoć protiv neplodnosti.

CRNI KIM

Crni kim ili crnjika (Nigella sativa) od davnina na Dalekom istoku slovi kao dobar afrodizijak. Uz sirok spektar ljekovitog djelovanja, crnjika pomaze i kod nerazvijene ili spustene maternice, bolnih mjesecnica i neplodnosti


PASTIRSKA IGLICA
Pastirska iglica (Geranium robertianum) je do 50cm visoka zeljasta biljka ciji listovi neugodno mirisu kada se protrljaju medu prstima. Cvate od travnja do rujna cvjetovima crvenoljubicaste boje, cesto sa svjetlijim prugama. Najcese raste na stjenovitim mjestima, u zivicama i uz rubove suma. Zeljasti nadzemni djelovi skupljaju se u vrijeme cvatnje te koriste za lijecenje razlicitih krvarenja i upala sluznice, a pomaze i kod neplodnosti. 



Rusomača - biljka (Bursae pastoris herba)
Sadrži biogene amine, peptid diozmin (ima antihemoragičko djelovanje), flavonske glikozide i trijeslovine. Rusomača sa svojim sastojcima jača stijenke krvnih žila i djeluje protuupalno. Tradicionalno se koristi za zaustavljanje krvarenja bez obzira na uzrok. Primjenjuje se kod krvarenje u probavnom traktu (erozivni gastritis, upalne bolesti crijeva), iz mokraćnih putova, maternice (metroragije raznih uzroka, pojačano menstrualno krvarenje), kod krvarećih hemoroida, krvarenja iz nosa i malih površinskih rana. Ne smije se primjenjivati tokom trudnoće niti kod osoba na antikoagulantnoj terapiji.




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *