|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ljekovito bilje
26.3.2011 22:08:00   
malena27 RR
i evo jos jedan link na temu na kojoj mozes naci korisne informacije:

http://www.ringeraja.ba/forum/Problem_sa_za%26%23269%3Be%26%23263%3Bem_i_potrebne_pretrage/m_869539/tm.htm

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Ljekovito bilje
27.3.2011 12:38:13   
scorpia
Mene zanima da li je neka od vas cula za neke ljude u Visokom,koji kazu da imaju recept za parove koji imaju problema sa  zacecem kojeg su dobili od neke stare zene,ja sam im se javljala preko e-mail-a,cijenu koju su mu rekli cini se previsoka,pa bih voljela znati ako je neka od vas cula za njih ili trosila njihovu terapiju i da li im je pomogla....unaprijed zahvalna...user posted image  

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Ljekovito bilje
3.7.2011 12:49:13   
malena27 RR
prenos postova:



IZVORNA PORUKA: Demir C

Pozdrav svima,


nova sam i ne znam se bas koristiti najbolje forumom . Mislim , ipak da necu pogrijesiti.
Vec sam ovo pitanje postavila prije nekoliko dana ali niko mi nije odgovorio. Molim Vas, mozete li se raspitati kod vasih nana, baka tj. starijih zena koja se biljka krije pod starinskim nazivom ZAMET?
Riječ je o biljci koja se u malim kolicinama uz macinu travu koristi za trudnocu i koja zaista pomaze.
Molim Vas, da mi odgovorite odnosno da se raspitate....Unaprijed HVALA svima:)




IZVORNA PORUKA: tekja

Nazalost nisam cula za zamet, evo pitah mamu i sveki i dobih savjet da je uz macinu travu jako dobro piti crveni kantarion, pa eto...valjda ce neko drugi znatiuser posted image ...mozda da pitas nekog lokalnog travarauser posted image




IZVORNA PORUKA: Demir C

Zahvaljujem na brzom odgovoru:))


Iskreno se nadam da ce neko znati o kojoj biljci je rijec jer pocela sam je koristiti na nagovor jedne izuzetno stare zene. Ona ne zna nista osim da se biljka zove zamet ali je zato pomogla zenama koje nisu imale po 14. godina djecu i koje su i ljekari otpisali. ja dobijam taj caj usitnjen i osusen tako da je nemoguce prepoznati a ne znam koliko je ta stara zena raspolozena meni da pokaze barem biljku pa bih je odnijela nekom travaru.
U svakom slucaju, hvala na brzom odgovoru i nadam se da ce se i druge clanice javiti i pomoci ne samo meni nego mnogima.
srdacan pozdrav svim clanovima Foruma:))




IZVORNA PORUKA: MicoTico

Nikad cula!
Znam za virak ( vrkuta, gospin plast) i macinu travu, ali za zamet nikad cula. Moguce da je to neki lokalni naziv za neku travcicu koju znamo pod drugim imenomuser posted image



IZVORNA PORUKA: Visnja RR

nesto bas nisam sigurna da postoji trava koj rjesava probleme pogotovo kad doktori otpisu a koji se nisu mogli 14 godina rjesiti...al dobro... nesto meni ovdje nije ok user posted image






_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu scorpia)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Ljekovito bilje
5.7.2011 0:48:14   
š t a
Molim oprez sa kombinacijama trava jer može biti više štete nego koristi, pročitala sam i čula par puta da je recimo levanda jako opasna za trudnice, i macine trave ima više vrsta tako da dobar poznavaoc bilja treba da ih raspozna

_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Ljekovito bilje
9.7.2011 19:01:46   
srčeko
Pozdrav,
evo da vam se i ja pridružim. Ovaj mjesec ja i moj zaručnik počinjemo raditi na bebiciuser posted image . Tako da sam od prvog dana poslije M počela s čajem od marulje i unutra stavim još malo vrkute, a poslije O ću piti samo vrkutu. Cijelo vrijeme (osim za vrijeme M) pijem i Vitex. Kupila sam si i LH trakice tako da ptovjerim kada mi je O jer do sada nisam baš o tome vodila računa. 01.10 nam je vjenčanje pa bih voljela da i naša bebica bude s nama..user posted image Inače smo u vezi 7 godina.

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Ljekovito bilje
1.10.2011 22:48:24   
klemzi
LIMUN - tajna koja se ljubomorno čuva! Probajte ovo Iscjedite pola limuna, razrijedite s pola litre mlake vode i pijte. Pripravak alkalizira tijelo - super je. ... Limun (citrus) je čudotvoran proizvod za ubijanje kancerogenih stanica. Snažniji je deset tisuća puta od kemoterapije. Zašto mi ovo saznajemo tek sada ? Zato što postoje laboratoriji zainteresiranih za proizvodnju jedne sintetičke verzi...je koja će im donijeti golemu zaradu. Vi od sada možete pomoći jednom prijatelju obaveštavajući ga da je limunov sok blagotvoran za sprječavanje te bolesti. Njegov ukus je lijep i ne stvara one strašne posljedice kao kemoterapija. Ako imate mogućnosti, zasadite limunovo drvo na terasi ili u vrtu. Koliko ljudi umire dok se ljubomorno čuva ova tajna, da ne bi bili pogođeni multimilioneri velikih korporacija. Kao što znate, stablo limuna je nisko, ne zauzima mnogo prostora i poznato je po svojim raznolikim plodovima. Možete uzimati limun na različite načine: možete jesti plod, cijediti ga i praviti razna pića i kolače. Pripisuju mu se različita svojstva, ali najbolji učinak ima na ciste i tumore. Ova biljka je dokazani lijek protiv svih tipova raka. Smatra se takođe da je on antimikrobski agens širokog spektra protiv bakterijskih infekcija i gljivica, da je djelotvoran protiv internih parazita i crijeva, da regulira veoma visoki krvni tlak i živčane poremećaje te da djeluje antidepresivno. Izvor ove informacije je fascinantan: on potiče od jednog od najvećih proizvođača lijekova na svijetu, koji tvrdi da poslije više od 20 godina rada u laboratoriji od 1970. god. je ustvrdio kako limun uništava maligne stanice u dvanaest vrsta raka, među kojima je rak debelog crijeva, dojke, prostate, pluća i gušterače. Sastojci ove biljke su pokazali da djeluju 10000 (deset tisuća) puta bolje od Adiamicina, kemoterapijske droge za usporavanje rasta kancerogenih stanica. Ono što je još iznenađujuće jest to što limun uništava kancerogene stanice, a ne utječe na zdrave stanice. Naučni institut za zdravlje, L. L. C. ; 819 N. Koz ul., Baltimore, MD, 1201. Institut de Sciences de la Santé ; L. L.L., 819 N. Causez Street, Baltimore, MD 1201.

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Ljekovito bilje
25.11.2011 16:23:56   
malena27 RR
Postovi koji nemaju vezu sa zatrudnjivanjem su prebaceni na temu:
http://www.ringeraja.ba/forum/m_753661/mpage_1/key_/tm.htm#1126558
Lp, RR Tim

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Ljekovito bilje
25.11.2011 19:58:14   
mamma mumi
trudnica sam u 23 nede. interesuje me da ja smijem koristiti curokotovo ulje za mazanje nosnica, prehladjena sam , sinusi mi se upalili, i nos mi zapusen. Inace sta bi bilo dobro da uzimam za jacanje imunitetea, jer sam u zadnja 2 mj. non stop bolesna. Hvala

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Ljekovito bilje
5.10.2012 21:24:30   
prva
curokotovo ulje se ne koristi u trudnoci.

Evo i moje iskustvo. Nakon 2 terapije kod travara Sadik Bilalalovic uspjesno sam zatrudnila. Sada je vec trudnoca poodmakla.
Vidim da o njemu ima jako malo informacija, ali uvijek su pozitivni rezultati, vjerujem da oni koji uspiju sa njegovom terapijom zaborave od velike radosti iznijeti svoje iskustvo (bas kao sto se sa mnom desilo).

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 284
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *