|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako povećati količinu mlijeka
19.1.2010 23:15:32   
leona81
IZVORNA PORUKA: mama Nataša

Ne znam da li je neko već spomenuo al evo nešto što potiče proizvodnju nevjerovatno - piskavica.

To je malo smeđkasto sjeme, ima u Bademu da se kupi.
Ja sam kuhala čaj i jela pride skuhane sjemenke

Efekat je za svaku pohvalu user posted image



fenugreek? jel istina da se pojaca miris znoja, to su meni dali i za ciscenje organizma al nisam nikad uzela, kako se pije caj tj pravi...s mlijekom? ja se bojim da mi ne poveca proizvodnju kad iovako muku mucim s viskom


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: kako povećati količinu mlijeka
19.1.2010 23:23:00   
mama Nataša
Meni je izazvao efekat kao peti dan nakon poroda - buknule grudi a mlijeko ponovo počelo curiti!
Trajalo je oko 5 dana, poslije se ponovo stabilizovala ponuda/potražnja.

Ali ja sam imala problem zbog premalo mlijeka i nedovoljnog prirasta težine kod bebača.
Obzirom da ti imaš 'viška' mlijeka, nisam sigurna da bi ti bilo pametno piti ovaj čaj.

A što se tiče recepta, ja sam kuhala jednu čajnu kačiku na 2dl vode, malo prokuha, poklopiš, ko i svaki drugi čaj.

Istina je da se miris izlučuje preko znoja tako da sav zamirišešuser posted image


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: kako povećati količinu mlijeka
20.1.2010 12:16:43   
leona81
ma znam, meni su to donijeli iz arapskih zemalja, kazu da je dobar za ciscenje organizma nakon poroda...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: kako povećati količinu mlijeka
20.1.2010 13:20:34   
Lejla Ka
Da se malo osvrnem na konzumaciju piva (bezalkoholnog ili saalkoholnog). Meni (pošto pivo nije dolazilo ni pod razno u obzir) su savjetovali bozu. To je zabravo u glavnom ista priča. Puno B vitamina, i kvasnog vrenja. Konzumacija u velikim količinama priziva soor. Ja sam ga dobila sa oboje djece baš nakon što sam se par dana naljevala bozom (prvi put da povećam mlijeko, drugi put što sam je pravo zavoljela, pa mi pošao ah user posted image ) Soor ili mlječac, koji je gljivična infekcija najviše voli situaciju oslabljenog imuniteta i konzumacije dosta kvasca i šećera. Zato oprez. A jedna forumašica koja je i pivo konzumirala, da proba i to ;) kaže da misli da je više do opuštajućeg faktora nego do sastojaka.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: kako povećati količinu mlijeka
20.1.2010 20:22:19   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

jedna forumašica koja je i pivo konzumirala, da proba i to ;) kaže da misli da je više do opuštajućeg faktora nego do sastojaka.


Ovo je 100% istina. Sve stvari koje su "narodni lijek" povecanje kolicine mlijeka nisu nista drugo do namirnica koje su bogate vitaminom B1, Tiamin, koji podpomaze prirodni proces laktacije. Iznimno je vazno da dojilje jedu balansiranu ishranu, posebno bogatu raznim zitaricama i mahunarkama jer te namirnice: dovode hormone u ravnotezu, smiruju, bogate su mineralima i vitaminima i imaju neprocjenjive benificije za razvoj vasih mali sisavaca, a posebno njihovog malog mozga. Nemoj te se ogranicavati ishranom ali nemojte ni pretjerivati sa pojedinim namirnicama. Sve je stvar u ravnotezi.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: kako povećati količinu mlijeka
20.1.2010 20:34:04   
škorpija
ooo boogy woogy nema te na RR, ja već pokrenula potragu na starim forumašicamauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: kako povećati količinu mlijeka
20.1.2010 20:35:27   
boogy woogy
Nema me na mapi....ludnica od posla i mog dvogodisnjaka koji me polomiuser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: kako povećati količinu mlijeka
20.1.2010 20:37:28   
škorpija
ma skontala sam, hajde drago mi je da barem povremeno virneš na rruser posted image , vjerovatno i ja kad počnem raditi neće me biti nigdjeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: kako povećati količinu mlijeka
20.1.2010 23:17:56   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Da se malo osvrnem na konzumaciju piva (bezalkoholnog ili saalkoholnog). Meni (pošto pivo nije dolazilo ni pod razno u obzir) su savjetovali bozu. To je zabravo u glavnom ista priča. Puno B vitamina, i kvasnog vrenja. Konzumacija u velikim količinama priziva soor. Ja sam ga dobila sa oboje djece baš nakon što sam se par dana naljevala bozom (prvi put da povećam mlijeko, drugi put što sam je pravo zavoljela, pa mi pošao ah user posted image ) Soor ili mlječac, koji je gljivična infekcija najviše voli situaciju oslabljenog imuniteta i konzumacije dosta kvasca i šećera. Zato oprez. A jedna forumašica koja je i pivo konzumirala, da proba i to ;) kaže da misli da je više do opuštajućeg faktora nego do sastojaka.

nisam znala ovo za bozu, i ja sam je pila u ogromnim kolicinama prvih mjesec dana- u prosjeku po litar i po dnevno i, zaista,dobile smo soor kojeg se jos nismo u potpunosti rijesile!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: kako povećati količinu mlijeka
22.1.2010 9:32:27   
mama Nataša
IZVORNA PORUKA: leona81

ma znam, meni su to donijeli iz arapskih zemalja, kazu da je dobar za ciscenje organizma nakon poroda...


Piskavica je navodno odlična za razne stvari i shodno tome konzumira se na razne načine. Ukucaj na Google pa ćeš vidjeti, ima svašta na tu temu

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

A jedna forumašica koja je i pivo konzumirala, da proba i to ;) kaže da misli da je više do opuštajućeg faktora nego do sastojaka.


Ta sam! user posted image
Nakon silnih problema sa količinom mlijeka bila sam spremna probati sve, a od pive sam zazirala zbog toga što alkohol prolazi kroz mlijeko i bojala sam se jako efekta na bebi.
Samo par gutljaja me ošamutilo načisto ali sam u rekordnom vremenu izdojila nevjerovatnih 200ml što se nikad ranije nije desilo.
Premalo je vremena prošlo da bi piva išta pomogla oko proizvodnje ali sam sasvim sigurno bila opuštena user posted image

I tako sabereš 2 i 2 - biti opušten jaaaaaaaaaako je bitno




_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: kako povećati količinu mlijeka
22.1.2010 16:55:38   
leona81
ja sam pila bezalkoholnu pivu zbog b vitamina

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: kako povećati količinu mlijeka
28.1.2010 19:06:53   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: leona81

ja sam pila bezalkoholnu pivu zbog b vitamina


Takodjer. I jako opusta. Kad bebicu uspavas, istusiras se toplom vodom i popijes jednu 0%, da vidis kako mlijeko nadodje (prvenstveno zbog opustenosti).

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: kako povećati količinu mlijeka
15.2.2010 21:44:20   
Niina
i ja imam jedan slican problem,zapravo ne znam da li imam dovoljno mlijeka. Beba mi slabo napreduje iako je dojim na 2h, uz sve to doji kratko. Pravo sam se opteretila, probala sam izmusti mlijeko aventovom manuelnom pumpicon nakon podoja ali sve sto sam uspjela izmusti bilo je pokoja kapuser posted image user posted image user posted image user posted image , madjutim kada beba doji na drugu mi dojku curi mlijeko, i svaki put iscuri oko 7ml a kad hocu da izdojim tu istu ne izadje skoro nista.

Ja cu probati sa tom pivom, pa nece joj nista biti,...kompot...imal jos ko kakav savjet...


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: kako povećati količinu mlijeka
15.2.2010 21:48:18   
teacher75
meni nadodje i od mlijeka i boze

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: kako povećati količinu mlijeka
15.2.2010 21:54:07   
Niina
ma mlijeko stalno pijem jedino da i to povecam a svaku noc po pivce za zivce pa ce biti ako Bog da
A moze i ta boza, pa vrijedi pokusati


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: kako povećati količinu mlijeka
15.2.2010 21:57:31   
teacher75
uzmi bezalkoholno pivo, kazu da je dobar i sok od jabuke

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: kako povećati količinu mlijeka
15.2.2010 22:02:41   
Niina
probat cu i to...od svega toga postajem tako napeta i nesretna samo bih plakalauser posted image user posted image user posted image user posted image a znam da je to posjeldnje sto mi sada trebauser posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: kako povećati količinu mlijeka
15.2.2010 22:04:40   
martajay
meni je najvise nadolazilo od hippovog caja za dojilje.



_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: kako povećati količinu mlijeka
15.2.2010 22:06:14   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Niina

probat cu i to...od svega toga postajem tako napeta i nesretna samo bih plakalauser posted image user posted image user posted image user posted image a znam da je to posjeldnje sto mi sada trebauser posted image user posted image user posted image user posted image



probaj ga sto vise forsirati da doji iz te sike gdje je manje mlijeka, ili probaj pumpicom da muzes povremena. sto vise izvlacis to se vise mlijeko povecava

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: kako povećati količinu mlijeka
15.2.2010 22:10:21   
martajay
niina, samo stavljaj bebu kad god zatrazi na grudi... ne opterecuj se razmacima izmedju dva dojenja... ja sam svoju bebu dojila ponekad i bukvalno na pola sata.... i dalje dojim, i to bez ikakvog reda... sisa kad pozeli.... ne opterecuj se...samo stavljaj bebu sto vise na grudi!

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: kako povećati količinu mlijeka
15.2.2010 22:14:29   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Niina

i ja imam jedan slican problem,zapravo ne znam da li imam dovoljno mlijeka. Beba mi slabo napreduje iako je dojim na 2h, uz sve to doji kratko. Pravo sam se opteretila, probala sam izmusti mlijeko aventovom manuelnom pumpicon nakon podoja ali sve sto sam uspjela izmusti bilo je pokoja kapuser posted image user posted image user posted image user posted image , madjutim kada beba doji na drugu mi dojku curi mlijeko, i svaki put iscuri oko 7ml a kad hocu da izdojim tu istu ne izadje skoro nista.

Ja cu probati sa tom pivom, pa nece joj nista biti,...kompot...imal jos ko kakav savjet...


a zasto ti kratko doji? probaj ga dici da podrigne pa ga opet vratiti na istu dojku

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: kako povećati količinu mlijeka
15.2.2010 22:58:59   
iv@ncica
draga moja nina pisala sam ti na bebe 2009..ono okvirno..ali rekoh ti ne znaci da je beba gladna, hajde ti jedi da valja svaka 2 sata, neka mozes nekad ne, nisu ti bebe za pogledat na sat pa je narucati..to mozes poslije.. i moj je skartio podoje nakon famoznog skoka u 3-cem mjesecu..i bilo je dana kad je dojio samo nekoliko minuta i po nekoliko dana skoro nikako, a to je kad sam trebala dobiti..hormoni polude beba sve osjeti..pogotovo sad tu tvoju brigu..znam sto prolazis..vjeruj mi pomoci ce ti sok od jabuke, caj za dojilje ovo ono..ali vjeruj mi pij ti dosta tekucine najbolje vode..jer sam ja tako bas u toj fazi naguravala samo kile pijuci sokove i jeduci sve sto su mi govorili..a tamo sve isto, mlijeka isto...beba se isto ponasa...jednostavno, znam da nije lako, ali ako se ne opustis ne radi reflex otpustanja mlijeka i bebi se unervozi i ako ne potece odmah nece da doji...opusti se mazi svoju bebu i ponudi joj cesto..pa ako hoce, kad bude gladna dojit ce ne brini..meni je reflex otpustanja redovito kocio kad sam bila nervozna, naravo kad je vazda neko dolazio, puna kuca..ja sama..treba spremiti i docekati goste..beba slabo spava, ja iscrpljena i skoro nikako nisam spavala...ali uz svu muku vidi cuda mi i danas dojimo..iako moj frajer samo hoce ponekad i to ja forsiram...on voli sad kasikom jesti..i bitno je da beba piski, 5-6 mokrih pelena dnevno treba imati..a kakiti ne mora danima, jer je to tvoje mlijeko koje beba skroz iskoristi...i ne mora dobijati kilo mjesecno..mi nismo nikad..ako beba ne napreduje..vec nazadaju to je druga stvar ..moj maji od tada pa sve do danas doji po svega nekoliko minuta...tako da je i mene to brinulo..pisala sam i ja ovdje i mucila sve zivo..alči vidis nas danas mozemo ti reci da smo to prosli..nije lako dojiti, sika nema nacrtane mililitre user posted image , jos nesto..ja nikad nista nisam uspjela izmusti, ali beba zna na svoj nacin ne brini..ali cim ti mlijeko curi, kad beba doji refleh je pokrenut i mlijeka ima.. bit ce dana kad ce ti curiti..bit ce dana kad ces misliti da ga nemas..ali s to se vise zamaras..to je gore..ako hoces dojiti i uspjeti..trebas se opustiti, slusati svoj instinkt majke i svoju bebu..kad je beba gladna nervozna je i stalno place..ne piski i ne dobija na tezini..procitaj tolike teme o tome...pomoci ce ti user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: kako povećati količinu mlijeka
15.2.2010 23:25:03   
Niina
hvala vam drage moje,..puno mi znaci kada vas vidim, jer znam da nisam sama a dajete mi nadu da ce sve ovo jednom proci.
Ivancice ja sam medicinski radnik i znam puno oko toga medicinski ALI iskustvo je nesto neprocjenjivo, a ja kada sam dobila bebu mislim da sam sve zaboravila sto sam znala na tu temu.
A i ja sam razmisljala, o tim sokovima....to su samo kile i kile...ali probat cu malo soka a naravno vise tekucine, masiranje i opustanje mislim da mi je ono trenutno najpotrebnije.
Mama mi je moja najveci nemir unijela, prvo je rekla da mi beba kratko doji, pa da sam i ja takva bila i da joj se mlijeko povuklo u trecem mjesecu...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image od tada samo mi je u glavi , da ne zelim da mi mlijeko stane, zelim da dojim svoju bebu jer znam sta joj to znaci....i postala sam uplasena ...i ocajna....

Kako sam posumnjala da nemam mlijeka....vise ne znam da li beba place jer je grcevi muce ili je gladna.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: kako povećati količinu mlijeka
15.2.2010 23:50:05   
iv@ncica
eee pusti mamu..i mene je moja izmucila dok ih nisam prestala slusati..joj sve te razumijem..pa prosli smo to....stvarno zato ti i govorim iz iskustva..ovaj sad skok ce ti biti najgori..ali mlijeko se ne moze povuci..pusti ti mamu, samo ti polako, i izdrzi jos malo..poslije kad bude poceo piti i jesti ma sve ce biti lakse..sad ga muci navikavanje na sve, tvoja nervoza, previse ljudi, grcevi..ma njemu je tesko..a s tim i tebi....pusti sebi muziku, upali mirisne svijece, popije fini toli caj..nemoj mentu, nemoj previse sokova, ali tekucine moras...i zaboravi sto znas iz teorije sad ti tek ide praxa user posted image , ...sad trebas podrsku..ja je nisam imala..i sad mi se rugaju kad vide kako se ja jos patim user posted image sa sisom...grozni su--zato se ne zamaraj..bit ce tesko jos malo, pa ces tek onda uzivati...vjeruj mi...koju sam god oko sebe zenu srela...ni jedna nije imala mlijeka ko foluser posted image ...ma nije istina, samo sto su sve bile prepanute kao i mi i nitko ih nije imao uputiti, da sam njih slusla upravo bih u ovoj tvojoj fazi i ja prestala..zato sad je to takvo razdoblje i slijedi ti skok u razvoju ..moras izdrzati...pokusaj spavati, kucu i goste pusti, mene je to ubilo...i opustaj se..tusiraj ih toplom vodom..i pozitivno misli, da ti to mozes..eto to najvise pali + narfavno bebac treba da dokiuser posted image ..vecina zena je prestajala oko 3 -ceg mjeseca..jer navodno im je falilo...to je taj famozni skok..i nece faliti..navuci ce beba, ne slusaj samo sve oko sebe koji ti svojim negativnim stavom stvaraju nervozu...cinis svojoj bebi nesto dobro i tako prirodno..pa tasto kupovati to umjetno, pored svoje dvije sike eehheh..u ostalom je lakse i jeftinije..samo trebas jos malo izdrzati..sretno ;))) ah da neko jede brzo neko sporo. ..ne gledaj na sat , koliko ti i kad jede, i ja sam organizirana pa i bebu pokusala u svoju satnicu usteliti, tek sad to mogu ..prije dok je tako mali tesko da mogu se drzati nekog reda...one s bocom otprilike moguuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: kako povećati količinu mlijeka
15.2.2010 23:53:32   
Anoniman
Niina draga,
ma samo se nemoj sikirati, to je nesto zadnje sto ti sada treba...
Ivancica ti je sve tako divno i krasno objasnila da stvarno nema rijeci...
Jedino sta ti ja mogu dodati je moje iskustvo, odnosno sta meni pomaze... Svaki dan 2 l soka od jabuke, to obavezno pijem, kad se sjetim caj za dojilje... A sto se tice hrane, ma jela ne jela nista posebno ne utice na mlijeko... Jedino sta sam primjetila je da u toku noci dok odmaram mlijeko nadolazi ko ludo... evo vec nekoliko noci probudim se majica mi bude mokra... a u toku dana, vjeruj da pomislim da ga nema nikako... Ali kao sto rece Ivancica, Nane vec navuce sebi i bude ga sasvim dovoljno...
kazes da nisi sigurna imas li ga dovoljno i da kratko doji, isto sam se tako i ja pitala da li ima uopste, jer probala i ja i pumpicom i ovako i onako da izmuzem ma nema kapi... ali kad Nane pristavi se da doji zna mi se zagrcnuti koliko on to navuce...
bitno je samo da se ne sikiras, da se ne nervozis i budi nasmijana s bebijem dok ga dojis, pricaj mu i miluj ga, ostvaruj taj famozni kontakt i vidjeces kako ce veselo da jede i sve duze i duze... Nane je iz pocetka dojio po petnaestak minuta, a danas po pola sata i do sat vremna... nikad ga ne prisiljavam da doji po nekoj satnici nego kad on trazi, a isto tako ne prekidam ga sve dok sam ne izbaci sikanu iz usta... samo se prilagodi bebiju i opusti se...

(odgovor članu Niina)
  Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *