|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako povećati količinu mlijeka
9.8.2010 8:50:16   
niki83
vidim draga imate malih problemcica..pa jesi sigurna da on nije sve izdojio, pa zato mozda nisi mogla ti.. probaj jesti gerslo tj. jecam, i bijeli luk, znam da ga mnogi ne vole, ali vrijedi pokusati.. a ja sam pila na pocetku sok od breskve, gusti.. cini mi se da mi je opd ovih stvari najbolje nadolazilo mlijeko.. a ti nemoj da odmah mislis da je dosao kraj dojenju!!!user posted image opusti se, i uzivaj, dojit cemo mi jos dugo ako Bog da.. i ako te tjesi da ti kazem da ja nikad nisam mogla izdojiti vise od 10ml mlijeka, a 3 razlicite pumpice sam probala.. pozz

_____________________________

N&N

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: kako povećati količinu mlijeka
9.8.2010 8:56:12   
mala86
ma ja ne odustajem dok je kapi mlijeka u meniuser posted image !sad cu opet popit onaj caj za dojenje pa cu vidjet

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: kako povećati količinu mlijeka
3.9.2010 15:23:14   
mimh
ako su ključni noćni podoji za povećanje proizvodnje mlijeka kako da ja svog natjeram da sasne kad neće, tek mu je mjesec i po a on naveče jede jednom, maximalno dva puta, probala sam tjerati samo se rasplače ma ni da povuče od šale. a tečnosti mi je više muka, bubrezi me bole. od kompota ima najviše mlijeka čini mi se, ali onda ima strašne grčiće, a kad pijem bilo koji kupovni sok ništa. a dok ima grčiće neće siku ni pod tačkom razno.

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: kako povećati količinu mlijeka
3.9.2010 15:30:49   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: mimh

ako su ključni noćni podoji za povećanje proizvodnje mlijeka kako da ja svog natjeram da sasne kad neće, tek mu je mjesec i po a on naveče jede jednom, maximalno dva puta, probala sam tjerati samo se rasplače ma ni da povuče od šale. a tečnosti mi je više muka, bubrezi me bole. od kompota ima najviše mlijeka čini mi se, ali onda ima strašne grčiće, a kad pijem bilo koji kupovni sok ništa. a dok ima grčiće neće siku ni pod tačkom razno.


Nisam čitala prethodne postove, samo ovaj tvoj, a, kao mama koja uspješno doji već 21 mjesec, čini mi se da imam dovoljno iskustva da ti kažem dvije stvari:
1. Ako dijete neće da jede noću - pusti ga da spava! Jedino djeca koja su pothranjena i presporo dobivaju na težini su kandidati za budjenje noću.
2. Laktacija je prirodna stvar i sama će se uspostaviti. Ne trebaju ti nesnosne količine tekućine, ne znam kako hranljivi obroci i slično. Ti jedi normalno i pij normalno tekućinu, možeš, vala, i vodu običnu, pa će se mlijeko stvarati. Koliko - zavisi od ponude, odnosno, od potražnje. I, važno je da imaš povjerenja u sebe, u svoje tijelo i u prirodu. Tvoje dijete, dojeći, jede najzdraviju moguću hranu i zato istraj i ne opterećuj se.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: kako povećati količinu mlijeka
3.9.2010 15:32:20   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: mala86

ma ja ne odustajem dok je kapi mlijeka u meniuser posted image !sad cu opet popit onaj caj za dojenje pa cu vidjet


Da, i ovi čajevi nisu loša fora. Ali, vjerujte, kod zdravih žena se laktacija normalno uspostavi - potrebno je da je prehrana uobičajena i uravnotežena i da se unosi normalna količina tekućine, nema potrebe za pretjerivanjem.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: kako povećati količinu mlijeka
3.9.2010 15:35:47   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: niki83

vidim draga imate malih problemcica..pa jesi sigurna da on nije sve izdojio, pa zato mozda nisi mogla ti.. probaj jesti gerslo tj. jecam, i bijeli luk, znam da ga mnogi ne vole, ali vrijedi pokusati.. a ja sam pila na pocetku sok od breskve, gusti.. cini mi se da mi je opd ovih stvari najbolje nadolazilo mlijeko.. a ti nemoj da odmah mislis da je dosao kraj dojenju!!!user posted image opusti se, i uzivaj, dojit cemo mi jos dugo ako Bog da.. i ako te tjesi da ti kazem da ja nikad nisam mogla izdojiti vise od 10ml mlijeka, a 3 razlicite pumpice sam probala.. pozz


Često se desi da žene ne mogu pumpati mlijeko, a dijete normalno mogu dojiti. I kod mene je to na početku bio problem, pa mi je dr objasnio da se radi o tome da dojke nisu kontejneri za mlijeko, već "fabrikica", koja mlijeko proizvodi, dok dijete sisa. Da bi se mlijeko proizvodilo, mora se otpustiti u mozgu hormon koji se zove oksitocin, a da bi se ovaj hormon otpustio, mama se mora osjećati opušteno i lijepo. To je, sve koje smo doijile i dojimo, znamo, ponekad, u prva dva mjeseca, gotovo nemoguće, zbog svih bolova i briga, ali, treba istrajati i sve se fakat, ali fakat, uredi.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: kako povećati količinu mlijeka
3.9.2010 17:05:12   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mimh

ako su ključni noćni podoji za povećanje proizvodnje mlijeka kako da ja svog natjeram da sasne kad neće, tek mu je mjesec i po a on naveče jede jednom, maximalno dva puta, probala sam tjerati samo se rasplače ma ni da povuče od šale. a tečnosti mi je više muka, bubrezi me bole. od kompota ima najviše mlijeka čini mi se, ali onda ima strašne grčiće, a kad pijem bilo koji kupovni sok ništa. a dok ima grčiće neće siku ni pod tačkom razno.

Pošto ti je bebbe RR odgovorila na pitanja, ja bih samo pitala zašto misliš da trebaš povećavati količinu mlijeka?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: kako povećati količinu mlijeka
3.9.2010 17:09:15   
Munjeviti Jurić
probaj jesti gerslo tj. jecam, i bijeli luk, znam da ga mnogi ne vole, ali vrijedi pokusati..


Bijeli luk može dijete odvratiti od dojenja jer se osjeti u mlijeku (isto tako i druga hrana jakog okusa).  Jecam nadima i dijete moze imati grceve.  Izbacivanje jakih zacina i hrane koja nadima (a ne ubacivanje user posted image )je jedino sto treba u ishrani promijeniti, a zdrav organizam ce proizvesti onoliko mlijeka koliko treba. 

Pumpicom (nikakvom) se ne moze izdojiti onoliko koliko beba podoji, i ta kolicina nije relevantna. 

Ako se dijete ne budi nocu da doji, a pritom ima normalnu tezinu i zdravo je, znaci da nije gladno, i ne treba ga buditi i davati mu na silu. 

< Poruku je uredio Munjeviti Jurić -- 3.9.2010 17:19:42 >

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: kako povećati količinu mlijeka
4.9.2010 9:46:15   
mimh
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mimh

ako su ključni noćni podoji za povećanje proizvodnje mlijeka kako da ja svog natjeram da sasne kad neće, tek mu je mjesec i po a on naveče jede jednom, maximalno dva puta, probala sam tjerati samo se rasplače ma ni da povuče od šale. a tečnosti mi je više muka, bubrezi me bole. od kompota ima najviše mlijeka čini mi se, ali onda ima strašne grčiće, a kad pijem bilo koji kupovni sok ništa. a dok ima grčiće neće siku ni pod tačkom razno.

Pošto ti je bebbe RR odgovorila na pitanja, ja bih samo pitala zašto misliš da trebaš povećavati količinu mlijeka?




mislim da moram iz razloga što onda po danu pojede iz obje sike što ima, pustim ga da jede koliko hoće, i onda počne plakati te mu napravim ad i popije po 60ml., pa prema tome pretpostavljam da mu toliko fali. plus što je mali lijenčina pa mu je mrsko vuć, maprosto ako ne ide kako on hoće on neće da sasne pa bih voljela da povećam količinu. a to što naveče spava plašim se da je od umora danju jer danju gotovo da ne spava, zaspi po 15 minuta pa plač i tad ne pomaže ništa dok se dobro ne najede, ali sike neće ako nisu puuuuuuuuune.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: kako povećati količinu mlijeka
4.9.2010 14:32:09   
Lejla Ka
Mimh koliko je stara tvoja beba?

Ovo mi je ključno pitanje, jer čim se flašica i dodavanje AD umješa u dojenje, to zezne prave signale organizmu za količine koje bebi trebaju.
Tvoja beba ne spava noću od umora, već zato što je njen bioritam takav. Veliki je broj beba koje slabo spavaju danju, a dobro noći. Neka te utješi činjenica da neke bebe slabo spavaju općenito, i danju i noću, i neke mame noćnih ptićica bi se rado mjenjale sa tvojim režimom. Da li beba dobiva dovoljno mlijeka jedini pokazatelj su mokre i pokakane pelene i dobivanje na težini. Ako se beba nervozi na dojci, može zaista biti razlog to što mlijeko u navratima ide samo, a onda treba sisati da ga se pokrene opet. A ovo može biti posljedica upotrebe flašice, jer je na flašicu sve potpuno drugačije.

Kod vas može biti problem što slijedeći refleks otpuštanja mlijeka (kad mlijeko krene samo) po bebinom tajmingu kasni. Tj. bebi je dugo do drugog otpuštanja. Taj bi se problem mogao postepeno riješiti kompresijama:

http://www.youtube.com/watch?v=RymUDeCAt18&p=A0D6968BD29EC980&playnext=1&index=63

Znači kad mlijeko stane, beba se počne nervozit, ti stisneš kao da cijediš.

Napiši koliko je beba stara pa da vidimo šta ćemo dalje.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: kako povećati količinu mlijeka
4.9.2010 17:10:57   
mimh
hvala puno na videu, pokušat ćemo i to, beba ima mjesec i po dana....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: kako povećati količinu mlijeka
4.9.2010 17:45:00   
idana_85
mimh

Nakon svih mojih muka, a dojila sam 17 mjeseci, ja ti mogu reci Zeno, naspavaj se, odmori i psihicki rastereti. Ja sam tako spavala kad mlijeka nestane, a mm cuvao bebija. A i malo djidji midji, odmah kasnije mlijeko bukne ;)


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: kako povećati količinu mlijeka
5.2.2015 0:33:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Vanja88

Drage moje zene,mame,dojilje
Ja sam 8.12 rodila djecaka putem carskog reza. Da napomenem dugo smo se ja i suprug borili za bebu,kod mene je bio i sada je problem hipotireoza uzimam terapiju,i visok prolaktin..Prije par godina MRI je pokazao da imam adenom(benigni tumor) od 4mm. Prolaktin je bio strahovito visok i prepisana mi je terapija od 0,5mg dostinexa 2x sedmicno. U toku trudnoce nisam pila dostinex, ali mi ni prolaktin nikada nije bio povecan,svakih par mjeseci kad sam radila KS prolaktin bi bio nizak umjesto da se u toku trudnoce povecava!!
Elem, da ne duzim.....beba je bila par dana u inkubatoru i tokom tih dana hranjena je na flasicu,ja nisam uspjela ni kolostrum da izvucem.
Nakon 15 dana moje mlijeko je nadoslo. U medjuvremenu beba se vec navikla na flasicu i ja sam odlucila da izdajam mlijeko i hranim ga. Meni stvarno nije bitno da li ce on da sisa ili da jede moje mlijeko iz flasice,meni je bitno da on dobija moje mlijeko svjesna sam koliko je zdravo.
Imam osjecaj da sve manje i manje mlijeka izdajam,maximum sto sam ikada mogla je 100ml. Naravno to njemu nije dovoljno i ja moram da ga dohranim sa AD. Zelim da mu priustim jos moga mlijeka,i molila bi ako nije problem da podijelite par nacina/savjeta da povecam svoju kolicinu mlijeka nekim biljnim prirodnim putem!? Svakako cu da upitam endokrinologa da mi prepise nesto ako postoji,ali u medjuvremenu zena zeni da pomogne! Hvala unapred!
user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: kako povećati količinu mlijeka
5.2.2015 0:38:15   
Vanja88
Hvala Hanady, izvinjavam se nisam vidjela da vec postoji tema!
Hvala za prenos posta ja taman krenula da kopiram:)\

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: kako povećati količinu mlijeka
5.2.2015 13:54:01   
Hannan
nazalost nemam savjet, jer je situacija malo specificna...ali barem da podignem temu :)
Sretno!!!

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: kako povećati količinu mlijeka
5.2.2015 14:06:48   
AAvalon
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Vanja88

Drage moje zene,mame,dojilje
Ja sam 8.12 rodila djecaka putem carskog reza. Da napomenem dugo smo se ja i suprug borili za bebu,kod mene je bio i sada je problem hipotireoza uzimam terapiju,i visok prolaktin..Prije par godina MRI je pokazao da imam adenom(benigni tumor) od 4mm. Prolaktin je bio strahovito visok i prepisana mi je terapija od 0,5mg dostinexa 2x sedmicno. U toku trudnoce nisam pila dostinex, ali mi ni prolaktin nikada nije bio povecan,svakih par mjeseci kad sam radila KS prolaktin bi bio nizak umjesto da se u toku trudnoce povecava!!
Elem, da ne duzim.....beba je bila par dana u inkubatoru i tokom tih dana hranjena je na flasicu,ja nisam uspjela ni kolostrum da izvucem.
Nakon 15 dana moje mlijeko je nadoslo. U medjuvremenu beba se vec navikla na flasicu i ja sam odlucila da izdajam mlijeko i hranim ga. Meni stvarno nije bitno da li ce on da sisa ili da jede moje mlijeko iz flasice,meni je bitno da on dobija moje mlijeko svjesna sam koliko je zdravo.
Imam osjecaj da sve manje i manje mlijeka izdajam,maximum sto sam ikada mogla je 100ml. Naravno to njemu nije dovoljno i ja moram da ga dohranim sa AD. Zelim da mu priustim jos moga mlijeka,i molila bi ako nije problem da podijelite par nacina/savjeta da povecam svoju kolicinu mlijeka nekim biljnim prirodnim putem!? Svakako cu da upitam endokrinologa da mi prepise nesto ako postoji,ali u medjuvremenu zena zeni da pomogne! Hvala unapred!
user posted image




Vanja, i ja sam rodila na carski, blizance, i mjesec dana su bili u inkubatoru, i nisam imala nikakav kontakt sa njima. Ja sam uspjela za to vrijeme, a i poslije toga (evo sad ima je mashAllah preko dva mjeseca) da zadrzim mlijeko iskljucivo pumpanjem rucnom pumpicom. Nije najlaksi nacin, ali se moze. Sto se tice pripravaka, ja to nista posebno ne uzimam. Pijem caj za dojilje i kafu divku, koja sadrzi jecam, i to je to. Sve ti funkcionise na sistemu ponude i potraznje. I meni su dolazili periodi kad sam mogla ispumpati samo po 40ml, ja se sva rastuzim, i onda se zadam i svakih 2-3 sata redovno pumpam. I kad nestane mlijeka odnosno kad ispumpas sve, onda jedno 10-tak minuta pumpaj "naprazno" da posaljes dojkama signal da treba vise mlijeka. Ja sam tako povecala sa 40ml po izdajanju na sad oko 150-180 ml , prvo jutarnjemizdajanje i do 300ml (ipak imam dvije bebe za nahraniti :) znaci, samo moras cesce pumpati i mlijeko ce nadoci. Ja sam cijeli mjesec dok su bili u inkubatoru izdajala i zamrzavala svoje mlijeko, pa sad zadjem u te zalihe kad ne ispumpam dovoljno, ali ti imas jednu bebu i definitivno mozes ispumpati dovoljno za jednu bebu. Samo kazem, pumpaj, pumpaj, pumpaj, i mlijeko ce nadoci. Kao sto rekoh, nije lako, ali moze se definitivno.
Ja jos uvijek vecinom izdajam. Ali posto oni mogu i zele da doje (iako su mjesec dana hranjeni iskljucivo na flasicu) vec se trudim da ih postepeno prebacim na dojku, sto bih i tebi preporucila. I sama vec znas da je tvoje mlijeko najbolje, i zaista je njima svejedno kako ga dobiju, ali vjeruj mi da ce tebi biti,lakse. Recimo, krenes u set_nju, ne moras organizovati citavu logistiku, nositi termoske, pumpice, flasice...dvije sike idu svakako s tobom, hapa uvijek spremna i topla i svjeza :) ili recimo, negdje se zadrzis, nemas pumpicu jer nisi planirala, kad dojis sve je to jednostavnije. Imas jednu bebu, zadaj se, i predji na dojenje ako ikako mozes, radi sebe. Ja to planiram, mada je puno teze organizovati se sa dvoje, nadam se da cu uspjeti...

< Poruku je uredio AAvalon -- 5.2.2015 14:09:38 >


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: kako povećati količinu mlijeka
5.2.2015 18:01:59   
almondray

IZVORNA PORUKA: AAvalon

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Vanja88

Drage moje zene,mame,dojilje
Ja sam 8.12 rodila djecaka putem carskog reza. Da napomenem dugo smo se ja i suprug borili za bebu,kod mene je bio i sada je problem hipotireoza uzimam terapiju,i visok prolaktin..Prije par godina MRI je pokazao da imam adenom(benigni tumor) od 4mm. Prolaktin je bio strahovito visok i prepisana mi je terapija od 0,5mg dostinexa 2x sedmicno. U toku trudnoce nisam pila dostinex, ali mi ni prolaktin nikada nije bio povecan,svakih par mjeseci kad sam radila KS prolaktin bi bio nizak umjesto da se u toku trudnoce povecava!!
Elem, da ne duzim.....beba je bila par dana u inkubatoru i tokom tih dana hranjena je na flasicu,ja nisam uspjela ni kolostrum da izvucem.
Nakon 15 dana moje mlijeko je nadoslo. U medjuvremenu beba se vec navikla na flasicu i ja sam odlucila da izdajam mlijeko i hranim ga. Meni stvarno nije bitno da li ce on da sisa ili da jede moje mlijeko iz flasice,meni je bitno da on dobija moje mlijeko svjesna sam koliko je zdravo.
Imam osjecaj da sve manje i manje mlijeka izdajam,maximum sto sam ikada mogla je 100ml. Naravno to njemu nije dovoljno i ja moram da ga dohranim sa AD. Zelim da mu priustim jos moga mlijeka,i molila bi ako nije problem da podijelite par nacina/savjeta da povecam svoju kolicinu mlijeka nekim biljnim prirodnim putem!? Svakako cu da upitam endokrinologa da mi prepise nesto ako postoji,ali u medjuvremenu zena zeni da pomogne! Hvala unapred!
user posted image




Vanja, i ja sam rodila na carski, blizance, i mjesec dana su bili u inkubatoru, i nisam imala nikakav kontakt sa njima. Ja sam uspjela za to vrijeme, a i poslije toga (evo sad ima je mashAllah preko dva mjeseca) da zadrzim mlijeko iskljucivo pumpanjem rucnom pumpicom. Nije najlaksi nacin, ali se moze. Sto se tice pripravaka, ja to nista posebno ne uzimam. Pijem caj za dojilje i kafu divku, koja sadrzi jecam, i to je to. Sve ti funkcionise na sistemu ponude i potraznje. I meni su dolazili periodi kad sam mogla ispumpati samo po 40ml, ja se sva rastuzim, i onda se zadam i svakih 2-3 sata redovno pumpam. I kad nestane mlijeka odnosno kad ispumpas sve, onda jedno 10-tak minuta pumpaj "naprazno" da posaljes dojkama signal da treba vise mlijeka. Ja sam tako povecala sa 40ml po izdajanju na sad oko 150-180 ml , prvo jutarnjemizdajanje i do 300ml (ipak imam dvije bebe za nahraniti :) znaci, samo moras cesce pumpati i mlijeko ce nadoci. Ja sam cijeli mjesec dok su bili u inkubatoru izdajala i zamrzavala svoje mlijeko, pa sad zadjem u te zalihe kad ne ispumpam dovoljno, ali ti imas jednu bebu i definitivno mozes ispumpati dovoljno za jednu bebu. Samo kazem, pumpaj, pumpaj, pumpaj, i mlijeko ce nadoci. Kao sto rekoh, nije lako, ali moze se definitivno.
Ja jos uvijek vecinom izdajam. Ali posto oni mogu i zele da doje (iako su mjesec dana hranjeni iskljucivo na flasicu) vec se trudim da ih postepeno prebacim na dojku, sto bih i tebi preporucila. I sama vec znas da je tvoje mlijeko najbolje, i zaista je njima svejedno kako ga dobiju, ali vjeruj mi da ce tebi biti,lakse. Recimo, krenes u set_nju, ne moras organizovati citavu logistiku, nositi termoske, pumpice, flasice...dvije sike idu svakako s tobom, hapa uvijek spremna i topla i svjeza :) ili recimo, negdje se zadrzis, nemas pumpicu jer nisi planirala, kad dojis sve je to jednostavnije. Imas jednu bebu, zadaj se, i predji na dojenje ako ikako mozes, radi sebe. Ja to planiram, mada je puno teze organizovati se sa dvoje, nadam se da cu uspjeti...

user posted image Svaka ti je na mjestu al' ovo mi se posebno sviđa.
Čestitam na bebicamauser posted image i moja drugarica je uspješno dojila blizance.Sve se može kad se hoće.
Kod dojenja važi pravilo više podoja-više mlijeka,pa predpostavljam da bi se to moglo primjeniti i kod izdajanja.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: kako povećati količinu mlijeka
6.2.2015 21:55:16   
svamojadjeca
BOZA nabreknes ko balon tj.baloni.i lubenica pojacava mljeko.ovo govorim iz prakse hihihi

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: kako povećati količinu mlijeka
6.2.2015 23:35:32   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: svamojadjeca

BOZA nabreknes ko balon tj.baloni.i lubenica pojacava mljeko.ovo govorim iz prakse hihihi


Potpisujem!

Samo treba paziti na količinu popijene boze user posted image Ja sam sa prvim malim popila litru u sat vremena (nešto me krenulo user posted image ) i mali nije mogao spavati koliko su ga mučili gasovi...Isto se desilo i mojoj prijateljici :)

Uglavnom, ja preporučujem 2 čaše boze dnevno user posted image

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu svamojadjeca)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: kako povećati količinu mlijeka
6.2.2015 23:52:17   
Vanja88
Boza? user posted image

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: kako povećati količinu mlijeka
7.2.2015 0:26:44   
Super Beba
IZVORNA PORUKA: Vanja88

Boza? user posted image


http://hr.wikipedia.org/wiki/Boza

http://en.wikipedia.org/wiki/Boza

Ako imaš kakvu tursku slastičarnu u blizini, možda kod njih ima user posted image

< Poruku je uredio Super Beba -- 7.2.2015 0:27:57 >


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 246
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *