|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako povećati količinu mlijeka
5.7.2009 13:39:06   
škorpija
Hej ne mogu da nadjem koje se ono bezalkoholno pivo preporučuje za povećanje količine mlijeka, mislim koja vrsta i da li stvarno pomaže, već pijem sok od jabuke, vodu, mlijeko, čaj za dojilje itd, i mlijeka ima ali nedovolno da skroz izbacimo nadohranu,
unaprijed hvala

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: kako povećati količinu mlijeka
6.7.2009 14:23:07   
Suzana
Draga Škorpijo,

Količina mlijeka se najbolje povećava na način da beba češće doji - ovdje si čitala o zakonu ponude i potražnje. Samo nastavi kako si počela, kao što su ti forumašice već pisale postepeno smanjuj AD mlijeko, a ja nisam pila bezalkoholno pivo tako da ne znam da li zaista pomaže.
Sretno! user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: kako povećati količinu mlijeka
16.7.2009 11:38:29   
harun03
Ja se bojim da to bezalkoholno pivo stra[no deblja, pa ne bih ekperimentisala, jer ionako imam previ[e kg poslije poroda. Pijem čaj za dojilje, više soka, mlijeka, supe.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: kako povećati količinu mlijeka
16.7.2009 11:47:16   
nanika
Evo ovaj caj sam ja pila, recept mi dala jedna stara pedijatrica.
Inace curicu sam dojila 2 godine, nikada nije uzimala dohranu.

100gr sjemenki kima, 100gr sjemenki anisa, 100gr sjemenki komoraca pomjesati i staviti u teglu. Odvojeno cuvajte 100gr listova koprive.
za litru caja pomjesajte dvije cajne kasike sjemenki sa dvije cajne kasike suhih listova koprive( žare).
Sve to preliti sa litrom prokljucale vode, pustiti da odstoji 8 minuta i piti

Sve ove sjemenke imaju da se kupe u hipermarketima na odjelu zacina

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu harun03)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: kako povećati količinu mlijeka
16.7.2009 11:53:39   
bubuli
ja sam cula da je bijela kafa super za mlijeko...i naravno sto beba cesce doji vise nadolazi....masiraj grudi laganim kruznim pokretima...potice zlijezde na rad da luce vise mlijeka...
sretno!!!


_____________________________



(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: kako povećati količinu mlijeka
16.7.2009 22:59:36   
Anushka
bezalkoholno pivo se preporucuje zbog kvasca i b vitamina, meni su nasli neke tablete bas od kvasca i b kompleksa kao to bezalkoholno pivo u prahu, i fuj kao germu da sam jela user posted image
a kao sto rekose, puuno tecnosti, i nek visi na sisi i bit ce mlijeka. I nemoj se nervirati/brinuti jer to bas utice na kolicinu mlijeka.

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: kako povećati količinu mlijeka
16.7.2009 23:08:42   
mamma mumi
Ja sam koristila bijelu kafu, jela luk i pila litrima ledeni caj od breskve a od kojeg mi je mlijeko pravo nadolazilo. Rekli su mi i da slatko povecava( a i da nisu ja sam ga jela puno hahah), . Sada ti je najvaznije da imas mlijek, a kile ce same spadati kasnije, nemoj se sada opterecavati kilama, uzivaj u bebi i dojenju.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: kako povećati količinu mlijeka
17.7.2009 9:32:02   
Chuchi
Uzmi instant caj za dojilje od Hipp-a, on ima sastav kao ovaj gore sto je Nanika napisala.
Ja jedan dan popijem dva puta taj caj, i naredna tri dana mlijeko nadolazi kao ludo user posted image
A naravno dojenje podstice laktaciju, pa zato moras non-stop dojiti bebu. Sretno!

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: kako povećati količinu mlijeka
18.7.2009 14:07:27   
harun03
IZVORNA PORUKA: bubamara80

ima Teekanne čaj za doilje ja čimga popijem nabreknem user posted image  a bebu češće stavljaj da doji - zakon ponude i potražnje 


Ja sam tražila ovaj čaj, ali sam našla samo Teekanne za bebe i Teekanne za trudnice, za dojilje nisam našla.

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: kako povećati količinu mlijeka
18.7.2009 15:34:49   
Lalana
Nisam citala sve postove, mozda je neko vec spomenuo, ali ono sto meni super pomogne za mlijeko je mladi luk ili obicni lik, ako nema ovoga, u salatama, svjez, onako kako ko voli da ga jede.
Moze i u cevapima user posted image

< Poruku je uredio Lalana -- 18.7.2009 15:35:25 >

(odgovor članu harun03)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: kako povećati količinu mlijeka
18.7.2009 15:37:49   
luna77
meni su rekli da pivo poboljsava količinu mlijeka ali ja nevolim pivo user posted image  morat ću naći nesto drugo

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: kako povećati količinu mlijeka
21.12.2009 22:18:29   
teacher75
ja sam u pocetku pila i jos pijem po narodnom receptu: kompot, bozu i šerbe i nisam imala problema sa mlijekom

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: kako povećati količinu mlijeka
18.1.2010 12:18:45   
Teacher
Drage mame,
ja imam strašnih problema sa dojenjem. Naime, do četvrtog mjeseca sam imala enormne količine mlijeka ( oko 1,5 litara dnevno sam imala viška) koje  nisam uspjela smanjiti ni smanjenim unosom tečnosti ( pola litra na dan) pa sam imala i mastitis i raznih drugih problema. Nakon toga je nastupio period kad se konačno uspostavio ritam ponude i potražnje ali na moju žalost kratko, oko 20 dana. od tada pa sve do sada, a mom dječaku je 7 mjeseci i 7 dana, meni nestaje mlijeko svakih deset, petnaest ili dvadeset dana i sada sam dostigla jubilej od deseti put da mi nestane. Kad kažem nestane znači da ga nema nikako, ni kapi. To traje od 3 -5 dana. Tad radim svašta, konstantno izdajanje i dojenje na svaka 2 sata i danju i noću, onako u prazno, razni čajevi, kompoti, supe isl., koristila sam neke kapi od homeopatke koje ne znam da li pomažu ili ne ali ja ih redovno trošim. Svaku kap koju izdojim dadnem dječaku, a to u najboljem slučaju bude ok 30 ml dnevno. Mene to psihički slomi al ne odustajem, cilj mi je dojiti najmanje godinu dana. puno sam čitala o dojenje i sav taj princip mi je jasan ali ne mogu da skontam zašto se meni ovo ovako stalno događa. Eh sad, da li neko od vas ima neku informaciju o tome gdje i kome bi se mogla obratiti za svoj problem, a probala sam kod ginekologa i pedijatara isl., nekog doktora ili nekoga ko se bavi dojenjem i ko bi mogao prepoznati uzrok mom problemu?
Unaprijed hvala!

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: kako povećati količinu mlijeka
18.1.2010 14:49:29   
Atarka
Teacher, bas mi je zao. Za pocetak probaj se malo opustiti, jer sama znas da usljed stresnih faktora preko noci presusi mlijeko. Probaj sve recepte za povecavanje mlijeka, nece skoditi. Meni licno najvise pomaze sutlija i hipp caj za dojilje. Ne znam bas koliko ti doktori mogu pomoci, jer ocito da nije nikakav poremecaj-dojila si uspjesno 4 mjeseca. Ako si uvela bebi drugu hranu, smanjila se potraznja, pa i ponuda. A ako nista ne upali, budi sretna jer si ga dojila koliko si mogla, nemoj padati u ocaj. Kako je onim zenama koje nisu nikako mogle dojiti bebu, pa eno beba debele, zdrave i sretne!
Sretno!


_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Teacher)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: kako povećati količinu mlijeka
18.1.2010 16:01:12   
chuci
Teacher imaš na Grbavici centar za dojenje ili tako nekako. Privatna je to ordinacija čini mi se, pa možeš provjeriti. Nadan se da će se to ustabiliti

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: kako povećati količinu mlijeka
18.1.2010 20:54:49   
Amrino
Teacher- zbog cega misls da ti mlijeko nestane?!
Mlijeko ne moze "presusiti" ili nestati preko noci...Mozes li mi molim te napisati nesto vise o tome....
Zanima me takodje i kako znas da si u pocetku imala toliko "viska" tj. jesi li izdajala...dali jos uvijek izdajas...?
Zao mi je sto se patis pa bih voljela da ti pomognem ali mi treba malo vise informacija.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: kako povećati količinu mlijeka
18.1.2010 21:26:18   
Visnja
IZVORNA PORUKA: Chuchi

Uzmi instant caj za dojilje od Hipp-a, on ima sastav kao ovaj gore sto je Nanika napisala.
Ja jedan dan popijem dva puta taj caj, i naredna tri dana mlijeko nadolazi kao ludo user posted image
A naravno dojenje podstice laktaciju, pa zato moras non-stop dojiti bebu. Sretno!


ja imam jos nekih 10-tak dana do termina. Postoji li mogucnost da ovaj caj pocnem malo ranije konzumirati kako bi se organizam navikao na njega, ili se ne smije uzimati dok se ne porodi?

ako neko zna odgovor ili je uzimao pred kraj trudnoce, molicu da mi javi.

lp
visnja

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: kako povećati količinu mlijeka
19.1.2010 1:54:22   
scarlett
Ja sam uzimala-ne može ti naškoditi, samo ubrzati nadolaženje mlijeka, zato je bitno da bebica bude kraj tebe i da doji što prije po ođenju.user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: kako povećati količinu mlijeka
19.1.2010 19:26:00   
Visnja
IZVORNA PORUKA: scarlett

Ja sam uzimala-ne može ti naškoditi, samo ubrzati nadolaženje mlijeka, zato je bitno da bebica bude kraj tebe i da doji što prije po ođenju.user posted image


super, hvala ti puno. posto imam jos nekih abd 10-tak dana , da pocnem polako konzumirati i tako se pripremiti...
tnx

Visnja

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: kako povećati količinu mlijeka
19.1.2010 19:33:11   
milenium
molim vas da ne otvaram novu temu ako znate postoji li tema o problemima s grudima za vrijeme dojenja,natekle grudi,stavljanje kupusa na njih i to.znate na što mislim?

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: kako povećati količinu mlijeka
19.1.2010 19:45:49   
leona81
ja sam imala problema s grudima, stavljala sam i kupus...najvise pomazu tople obloge i masiranje prije podoja, hladne poslije podoja  kao i stalno stavljanje bebe na grudi bez obzira na bolove...kod mene je trajalo dosta dugo al evo sad smo ok...ja sam imala i previse mlijeka, i zastoj mlijeka u dojkama i ragade...sve, pitaj sta te tacno interesuje

@teacher ja sam u bolnici pila sok od jabuke fructalov, zelena jabuka i davali su nam caj jer sam samo to smjela poslije carskog pa mi je nadoslo mlijeko 2 dan poslije operacije strava i uzas, meni je nazalost napravilo ogromne probleme jer nisam nikako mogla uspostaviti dojenje jer je beba vec pila flasicu i nije htjela na dojku dok se nismo izborili al smo prosli kroz najgore nocne more...tako da znam da od toga nadolazi mlijeko sigurno...za ostale sokove od jabuke ne znam al ovaj je 100 posto voca, nije nektar

< Poruku je uredio leona81 -- 19.1.2010 19:46:39 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: kako povećati količinu mlijeka
19.1.2010 20:17:42   
Visnja
prijateljice mi govore kako su vec u devetom mjesecu osjetile da imaju mlijeko, valjda nekako na dodir kao izadje par kapi. Kod mene vala nista ne izadje, zanima me da li je to neko pravilo, ali prije mislim da je individualno od osobe do osobe?!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: kako povećati količinu mlijeka
19.1.2010 21:25:34   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Visnja

prijateljice mi govore kako su vec u devetom mjesecu osjetile da imaju mlijeko, valjda nekako na dodir kao izadje par kapi. Kod mene vala nista ne izadje, zanima me da li je to neko pravilo, ali prije mislim da je individualno od osobe do osobe?!

to je sve individualno. ja nisam imala ni kapi mlijeka do poslije poroda, pa kad sam rodila 3 dana je bio kolostrum a tek 4. dan pravo mlijeko nadoslo, a sad evo dojim fino vec 4. mjesec, hvala bogu.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: kako povećati količinu mlijeka
19.1.2010 22:09:22   
Amrino
Sve je individualno...Neke zene imaju kolostrum vec u 6. mjesecu ali prva produkcija mlijeka pocinje sa izlaskom posteljice...Mlijeko moze nadoci u roku 24 sata ili...tri pa cak i cetiri dana. U svakom slucaju- najbitnije je sto prije poceti s dojenjem i stavljati sto cesce bebu na grudi bez obzira ima li mlijeka u njima ili ne. Bbebe se rode sa "rezervama" tako da ima nije, osim dojenja, potrebno nista drugo davati.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: kako povećati količinu mlijeka
19.1.2010 22:44:45   
mama Nataša
Ne znam da li je neko već spomenuo al evo nešto što potiče proizvodnju nevjerovatno - piskavica.

To je malo smeđkasto sjeme, ima u Bademu da se kupi.
Ja sam kuhala čaj i jela pride skuhane sjemenke

Efekat je za svaku pohvalu user posted image






_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *