|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tvrda stolica ili
13.3.2009 14:23:44   
Babyy
caoo, sin mi ima 10 dana i zadnjih dva dana kao da ga muci stomacic, dali je moguce da ima tvrdu stolicu ako ga dojim , ili su mozda u pitanju grcevi...mozda i gasovi.. cesto primetim da se napinje i sav se zacrveni... pogotovo posle dojenja... neznam sta mu je ,, jako se brinem jer mi je prvo djete pa mi je sve nepoznato...

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Tvrda stolica ili
13.3.2009 21:42:16   
juni
Mislim  da nemas razloga za brigu, kad se sjetim Emila kako se naprezao prva 2-3 mjeseca, i ja sam se brinula ali su me nase drage forumasice razuvjerile da je sve to normalno. On bi i kenkao dok se ne bi pokakio i bas bi se zacrvenio u licu. Zato uzivaj sa svojom bebom i nemoj se previse brinuti user posted image Pusa

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Tvrda stolica ili
14.3.2009 21:17:58   
rozi
Mog marelice protjeraju svaki puta . Odkako sam to otkrila lakse mi je . U DM-u imaju ekoloski uzgojene suhe marelice.  Skuham mu i ogulim plodove, a kompot mu dam da popije i kakica stize u toku danauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Tvrda stolica ili
22.3.2009 20:56:18   
remzy
drage moje evo mene malo i ovdje
ovako sto se tice grceva ,ja sam imala tri mala bebaca ali nisam imala problema sa grcicima
a sto se tice tvrde stolice Fatih mi imao  tvrdu stolicu,on ide svaki dan napolje,mislim kaki,ali imao  tvrdu stolicu,i ja odem pedijatrici i ona mi kaze da mu odma umanjim mlijeko i stvarno stolica se popravi
a kad beba neide redovno napolje slobodno kupite HIPP sok od ananasa daj te bebici,pa cete vidjetireakcije,pun pampers!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Tvrda stolica ili
22.3.2009 21:07:04   
zeni
od koliko mjeseci ide taj sok

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Tvrda stolica ili
22.3.2009 22:44:54   
remzy
e draga moja  ja sam svom Fatihu davala sa 6 mjeseci!!!!i vjeruj mi da je upalilo
a malenoj dajem kamilicu malo vise zasladenu, i u toku dana je protjera,ali posto ona doji njoj se moze desiti i do 3 dana da neide napolje,tako mi je bar pedijatrica rekla,
ali ti bebi ako je manja slobodno daj zasladenu kamilicu ,i vidjet ces da se isplatilo!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Tvrda stolica ili
22.3.2009 22:52:00   
lely
IZVORNA PORUKA: remzy


a sto se tice tvrde stolice Fatih mi imao  tvrdu stolicu,on ide svaki dan napolje,mislim kaki,ali imao  tvrdu stolicu,i ja odem pedijatrici i ona mi kaze da mu odma umanjim mlijeko i stvarno stolica se popravi



I meni si remzy rekla za to sa mlijekom,probala sam i upalilo je.Prije toga imao je jako tvrdu stolicu,ja sam prestala da mu dajem cokoladu,davala mu kompot,razne sokove,ma nema sta nisam radila,stolica je bila redovna ali i dalje tvrda.Sada kada smo smanjili kolicinu mlijeka Anes ima normalnu stolicu.user posted image user posted image

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Tvrda stolica ili
12.4.2009 20:22:48   
neki
Ja imam jedno pitanje...Moj Said vec par dana ima neredovnu stolicu...Do neki dan je imao stolicu i po5-6 puta na dan...Od neki dan se sve promijenilo,jedan dan ima stolicu i to jednom na dan,a vec drugi dan nista...I to kad ima stolicu,bas je cudna,isto kao kakva kasica,boje zuto-zelene...user posted image Posto ovih dana imam sve manje i manje mlijeka,dajem mu pomalo adaptiranog mlijeka,jednom ili dva puta na dan...Je li iko imao slicno iskustvo,please help?!

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Tvrda stolica ili
12.4.2009 20:37:54   
remzy
draga neki
i kod mene je tako bilo ali sa fatihom kad je bio mali,i kad sam mu ubacila obrok uz siku to se popravilo,imam osjecaj da je bio gladan,mada kazu i kad zubici hoce da se stolica izmijeni...user posted image user posted image user posted image user posted image

a da mu nisi pocela davati obroke ,pa je mozda od toga!!!?user posted image user posted image user posted image user posted image
nemoj se ti sekirati ,bit ce to ok,!!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Tvrda stolica ili
12.4.2009 20:45:05   
žana o8
I kod mene je nita znalo biti tako, tj kod Žane.Ne znam razlog, jednostavno nekad kaki jednom dnevno , anekad 5 puta. Doduše nije proliv ,nego baša tako žuškasta kašasta stolica. Žana sad pije aptamil, a do 5 tog mjeseca je siku.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Tvrda stolica ili
12.4.2009 21:32:35   
neki
Hvala na odgovorimauser posted image Fakat ne znam sta je u pitanju,a sto se zubica tice,nesto mi prerano(bebi je skoro 3mj.),mada gura rukice u usta vec odavno,a bali ima vec mjesec i po...user posted image I vidi se doduse kao da ce sad izbiti dva donja zuba,i pored ima neka mala bijela kao tackica,mozda ce fakat ubrzo,ko znauser posted image

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Tvrda stolica ili
12.4.2009 21:51:47   
Hankica
Sto se tice stolice, nemoj se brinuti. Moja beba kaki jednom sedmicno, ja sam ludila na pocetku, jer sam vidjela da se pati svaki put kad hoce da kaki, i prducka po cijeli dan (i smrduckalo je dosta). Par puta sam isprovocirala stolicu, ali vise nisam htjela to raditi, jer kazu da je kod dojene bebe to OK. U zadnjih mjesec dana kaki svaki cetvrti dan, znaci situacija se ipak poboljsala. Moja beba nema tvrdu stolicu, stolica je normalna, jednostavno tako funkcionise. A fino napreduje, tako da me je to smirilo...

_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Tvrda stolica ili
12.4.2009 21:55:15   
Babyy
ista je situacija sad i kod nas... pedijatar mi je rekao da to znaci da mije mlijeko dobro da nema niceg loseg u mlijeku tako da i beba nema sta da izbaci... i moj maleni prducka i malo ima los miris jedino me to brine bojim se da nije prehladio...user posted image user posted image

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Tvrda stolica ili
12.4.2009 21:59:40   
Hankica
He, he, nemoj da te to brine. Ja sam znala zraciti sobu poslije prduckanja moje bebice, svaki put bih se zapitala zar je moguce da mala bebica moze ovako smrdljivo da prducka user posted image

_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Tvrda stolica ili
12.4.2009 22:08:43   
Babyy
heheh prvi par puta kad je to uradio muz je bio pored i on odma jesil ti reko ma beba kad on pih kako te nije sramota da bacas krivicu na njega .. dok se sam nije uverio..

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Tvrda stolica ili
12.4.2009 22:14:16   
Crvena
Meni je patronazna sestra rekla, da dojene bebe rjedje imaju stolicu, jer majcino mlijeko ima manje "otpada" (bas je tako rekla)user posted image nego adaptirano.

< Poruku je uredio Crvena -- 12.4.2009 22:15:19 >


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Tvrda stolica ili
25.4.2009 11:57:21   
Romali
Pod dojmom pranja male guze prije 10-ak minuser posted image , moram napisati da su suhe kajsije ( marelica ) zakon! Skuham ih malo duže i izmisksam kao kašu, ponekad pomiješam s nečim poput riže, prosa... Ma efekat je 100 %user posted image user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Tvrda stolica ili
19.5.2009 10:02:04   
škorpija
Moj bebać star 28 dana u zadnje vrijeme ima jako tvrdu stolicu i baš ga muči, pretpostavljam da je od kapi sab simlex protiv grčeva. Dajem mu puno čaja od komorača, ali čini mi se da ne pomaže. Ima li neko iskustvo sa baby las sirupom protiv zatvora i od kad se on smije davati bebama, ili neki drugi savjet kako da pomognem bebaću

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Tvrda stolica ili
2.6.2009 15:15:00   
valika
moja Laura je prosla mjesec dana i zadnjih nekoliko je imala tvrdu stolicu inace nadohranjujem ju jer nemam dovoljno mlijeka..tjedan dana od nadohrane je bilo sve ok i stolice bile uredne a prije nekoliko dana koma jadna se napinjala po nekoliko sati,tiskala sva bi se ucrvenila izbljucnila bi sve sto bi pojela a ja bespomocna.Nazvala svoju pedijatricu dr.Mišir u Os a ona mi rekla da umjesto prokuhane vode stavljam kamilicu za nadohranu i bitno je da puno caja pije moze komorac a i kamilica nezasladena-samo sto ova moja nije luda za gorkim cajem jer ovaj od komoraca od hippa je sladi pa od kamilice nece.Jede NOVALAC PROTIV BLJUCKANJA to je kod nas 75 kn a postoji i NOVALAC PROTIV ZATVORA koji je nesto jeftiniji pa sam to pocela koristiti i uspjesnouser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Tvrda stolica ili
2.6.2009 16:34:19   
Okarica
IZVORNA PORUKA: škorpija

Moj bebać star 28 dana u zadnje vrijeme ima jako tvrdu stolicu i baš ga muči, pretpostavljam da je od kapi sab simlex protiv grčeva. Dajem mu puno čaja od komorača, ali čini mi se da ne pomaže. Ima li neko iskustvo sa baby las sirupom protiv zatvora i od kad se on smije davati bebama, ili neki drugi savjet kako da pomognem bebaću


Sirup mu daj u slučaju krajnje nužde. Iris je negdje sa četiri mjeseca imala zatvor od par dana, pa mi je dr. rekla da joj dam upravo taj sirup. Nedavno sam imala sličnu situaciju, pa sam joj morala dati sirup. Ne preporučuje se česta upotreba sirupa da mala crijeva ne bi postala "lijena". Upravo sada muku mučim s tim, ali izgleda da se situacija popravlja. Kod nas je definitivno problem u nedostatku tekućine, pa to polako rješavamo.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Tvrda stolica ili
8.7.2009 22:40:16   
sanja bagarić
Moja bebica ima 3mjeseca i zadnjih par dana ima tvrdu i zelenu stolicu i baš se mući kad kaki sva se zakoceni od plaća, odnijela sam je jućer doktoru kaže mi da joj izvadim urin možda ima ešerihiju pa sad moram ćekat 7 dana nalaz da vidimo. ja opet mislim da je sve uredu pošto je tek prije 15 dana prestala doit pa da joj smeta promjena hrane. šta vi mislite o tome jel neko imo neki slićan problem?

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Tvrda stolica ili
9.7.2009 0:11:21   
mila81
Ja sam malog dojila sedam mjeseci, i poslije sam morala prestat. Dijete je pocelo piti kravlje mlijeko iz tetrepaka, jer nije htio adaptirano, i imao je tvrdu i zelenu stolicu. I ja sam radila i urino kulturu, i alergo testove, misleci da nije alergican na mlijeko, dok mi jedna starija pedijatrica u hitnoj slucajno nije rekla da je potrebno da se organizam malo navikne na sve te promjene i sve ce biti u redu, i tako je bilo, i nije imao nikakve bakterije u urinu. Ja mislim da ce sve biti u redu aBduser posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu sanja bagarić)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Tvrda stolica ili
16.7.2009 14:46:43   
sanja bagarić
Moja beba ima ešerihiju 10 na 3 to je nešto najmanje što može bit pa sad ponovo radimo urinokulturu da vidimo jel nestala ili je se povećala. al mi je baš ćudno jer je stalno suha svaki sat je prelaćim osim po noći ne preslaćim je nikako. jel još nećikja beba imala ešerihiju.( izvinjavam se što nepravilo pišem bakterju)user posted image

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: tvrda stolica
20.11.2009 15:52:34   
leona c
Zdravo svima,nadam se da cete mi pomoci u vezi sa mojom bebom! Leona ima 2,5 meseci,dosad je imala redovnu stolicu,kakila se i po nekoliko puta na danu! desava se ovih nekoliko dana da se ne kaki po 3-4 dana!pitala sam savjet pedijatra rekao mi je da joj stavim cepic i tako sam uradila,beba se pokakila,da vec sledeceg dana pokazivala je znakove tvrde stolice i evo vec 4 dana ne kaki!ponavlja se isti problem... pokusala sam sa toplomerom,ne pomaze! kupila sam hipp-ov caj za probavu,dajem joj po 100 ml na dan,,dali je to ok?savjetovali su me da joj dam i prolife suspenzija sirup.... mislim da je jos mala za sirupe iako je na prirodnoj biljnoj bazi!..zelim savjet majke koje su vec imale ovakav problem sa svojim bebama !zaboravila sam da potenciram da dojim moju bebicu... puno vam hvalauser posted image

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: tvrda stolica
20.11.2009 15:57:42   
hanabanana
Jel dojena beba?
Sorry tek sad vidjeh da si napisala da potenciraš da dojiš?!
Što to znači - dojiš i dohranjuješ?!
AKo je tako, onda je lako moguće da je zatvor zbog adaptiranog mlijeka.
AKo je samo dojena beba onda nema razloga za brigu ako beba ne kaki 5 dana.
Postoje bebe koje kake 5 puta dnevno i one koje kake jednom u pet dana, i oboje je sasvim uredu. ( ako se radi o dojenim bebama ).

Jel ti se čini da se beba pati sa stolicom, ili tebi stvara problem što ona ne kaki toliko dugo?



< Poruku je uredio hanabanana -- 20.11.2009 15:59:39 >

(odgovor članu leona c)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *