|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tvrda stolica kod bebe
10.4.2013 0:53:31   
HEMRO
Nakon dužeg vremena moje borbe sa hemoroidima, ja ima jednu preporuku za sve koji imaju problema sa hemoroidima.

Naime, treba se nositi sa hemićima i protiv njih, odnosno znati živjeti sa njima, nakon izvjesnog vremena adekvatne terapije u većini slučajeva oni se povuku. E u tom periodu, sebi trebate maksimalno olakšati, a ja sam otkrila kako. Ja sa njima živim već 4 godine.

Preporuka za sve je da sebi olakšaju bolove i sjedenje. pa čak i za one nakon operacije, kao i za preventivu. Naime, radi se o jastuku za hemoroide, antihemoroid jastuk - hemro, na njega sam sasvim slučajno naletila. Košta 25,00 KM, a meni izuzetno pomaže. (znam mislite reklama, ali nije, vjerujte da pomaže, jer želim svakom olakšati jer i sama imam hemiće i znam kako je). Znatno olakšava tegobe. okruglog je oblika sa rupom u sredini, posebno punjenje. nisam se još usudila da radim operaciju bilo kakvu, nego se borim sa raznim kremama i kremicama ali ovaj jastuk mi mnogo pomaže, hoću reći puni pogodak. Koristim ga bukvalno 24 sata i stalno nosim sa sobom, kad sam u autu (ako duže putujem), u kancelariji obavezno a i kod kuće. Oslobađa me pritiska prilikom sjedenja, tako da mogu dugo i bez bilo kakvog bola da sjedim.

Koga zanima, neka se javi na pp, neće zažaliti.


(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Tvrda stolica
10.4.2013 17:31:46   
senka 81
Pozdrav,
moja beba ima 5 mjeseci i doji. Obzirom da se polako pripremamo ua uvođenje krute hrane, prije 2 dana je pojeo 4 kašikice izmiksane banane i jabuke. Poslije toga u toku dana kakio je par puta. Ali evo jucer i danas nije kakio. Ne znam sta da radim. Jucer i danas je samo dojio, nista mu nisam davala drugo. Znam da dojena djeca mogu i duze da ne kake. Je li se trebam zabrinuti? Samo da napomenem, dala sam mu danas malo zasčađene kamilice.. nadam se da će do večeras biti nešto :-(


_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Tvrda stolica
29.4.2013 12:01:35   
Ombra
ne znam ima li iko iskustva...

curica mi ima 15 mjeseci i vec 5 dan ima proljev - 2 puta dnevno....koliko i inace kaki samo sto je proljev....nema temperaturu,sasvim normalno se ponasa....pije mnogo tekucine inace tako da me nije strah dehidracije ali slabije jede...danas je vodim doktoru pa me malo strah jer procitah svasta nesto na internetu....davala sam joj rizu, cokoladu za kuhanje, orosol rastvor itd...ali ona i dalje dva puta dnevno ima proljev i slabije jede...
ima li iko iskustva

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Tvrda stolica
29.4.2013 12:09:36   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Ombra

ne znam ima li iko iskustva...

curica mi ima 15 mjeseci i vec 5 dan ima proljev - 2 puta dnevno....koliko i inace kaki samo sto je proljev....nema temperaturu,sasvim normalno se ponasa....pije mnogo tekucine inace tako da me nije strah dehidracije ali slabije jede...danas je vodim doktoru pa me malo strah jer procitah svasta nesto na internetu....davala sam joj rizu, cokoladu za kuhanje, orosol rastvor itd...ali ona i dalje dva puta dnevno ima proljev i slabije jede...
ima li iko iskustva


Stolica dva puta dnevno nije proljev.

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Tvrda stolica
29.4.2013 12:19:12   
Ombra
ma znam...citala sam i ja da nije ali opet nije mi jasno...vec 5 dan isto

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Tvrda stolica
29.4.2013 12:28:52   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Ombra

ma znam...citala sam i ja da nije ali opet nije mi jasno...vec 5 dan isto

zubi???

Probaj linex baby probiotik ukljuciti ako nema neke druge znakove slabosti il bolesti

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Tvrda stolica
29.4.2013 12:44:31   
Ombra
nema zaista nikakvih drugih znakova...ok....hvala na info...svakako cu je odvesti doktoru za svaki slucaj pa cemo vidjeti....vjerovatno ce mi i on nesto slicno propisati...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Tvrda stolica
28.9.2013 23:19:41   
milenium
ne znam što da dam bebi,ima tvrdu stolicu otkad jede krutu hranu,svaki put kad se nateže ja mislim da kaki i skinem da presvučem al u peleni ništauser posted image danas sam joj dala kašicu od šljive,sok od jabuke i kamilice ali ne pomažeuser posted image

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Tvrda stolica
28.9.2013 23:21:23   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: milenium

ne znam što da dam bebi,ima tvrdu stolicu otkad jede krutu hranu,svaki put kad se nateže ja mislim da kaki i skinem da presvučem al u peleni ništauser posted image danas sam joj dala kašicu od šljive,sok od jabuke i kamilice ali ne pomažeuser posted image


u kašicu koju jede stavi joj malinovoga ulja malenu kašiku...

malo mrkvicu i bananu umanji ...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Tvrda stolica
28.9.2013 23:33:36   
milenium
mrkvu i bananu ne dajem nikako jer to zatvara.a da kupim neki probiotik?user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Tvrda stolica
29.9.2013 6:55:30   
DISANA
Isti slučaj i kod mene ali meni uspjeva pokrenuti stolicu sa šljivama/kašica ili svježe zrele te slatka kamilica. Baš juče smo uspješno rješili te je dva puta kvalitetnouser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Tvrda stolica
29.9.2013 9:52:49   
Alannah
Ista stvar bila i kod nas na pocetku dohrane.Ne znam sta si bebi do sada davala,ali nemoj mrkvu,rizu,banana.Namirnice koje vecinu otvaraju su tikvica,kruska,jabuka,proso,palenta.Slatku kamilicu ja ne bih dala,jer nema potrebe da tako mala beba konzumira secer.Nudi joj stalno vodu da pije.Kuhala sam takodje i kompot od jabuka i suhih sljiva,pa davala da pije.Skuhas voce u vodi bez secera.Masiraj takodje i stomak u smjeru kazaljke na satu.Maslinovo ulje u kasicu takodje pomaze.I naravno strpljenja,vecini je tako,valja sad da se crijeva naviknu da kroz njih prolazi nesto drugo,osim mlijeka.

(odgovor članu DISANA)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Tvrda stolica
9.2.2014 19:53:36   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Amman

Drage mame kako ste mi ???
Imam pitanje pa ako mozete da me posavjetujete .
Moja bebaca ima 6 i po mjeseci i od prvog dana je na AD ishrani ne pitajte zasto i mene dusa boli ali bilo je nekih komplikacija, elem problem je sledeci do sada nikada nije imao trvrdu stolicu a zadnja dva dan se bukvalno muci kada kaki user posted image .
skoro sam mu pocela davati vocne hapice i caj od kamilice ali,nikada nije bilo problema ali danas i jucer tuga ,nemogu ga gledati onako kako se zacrveni dok kaki samo sto ne zaplace .

Neznam sta da radim molim vas iskusne mame posavjetujte me.

PS: Beba je vesela i nasmija kao i do sada jedino malo mu se smanjio apetit ali to racunam da je mozda od zuba.

Plz Help user posted image vas



_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Tvrda stolica
9.2.2014 22:23:16   
Alannah
Amman, sta je sve beba jela do sada? Jeste li uvodili neku novu namirnicu u ova dva dana,kako ne kaki? Namirnice koje otvaraju su palenta npr,a koju smije od 6 mjeseca jesti( skuhas je na vodi rijetku). Otvaraju i kruska i jabuka,mada je sve individualno. Takodje i amaranth,koji vecinu beba protjera.Pomaze i topla kupka i masaza stomacica. Nadam se da je kakila do sada user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Tvrda stolica
9.2.2014 23:21:51   
mala_sa
Nama je pomagala Hipp kasica od marelice, poslije nje je uvijek bilo user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Tvrda stolica kod bebe
23.8.2015 10:07:03   
mojamala
Zdravo,surfajuci naidjo na vas,,sta 3aditi sa djetetom umazenim do srzi,naime u pitanju je sin od mohe jetrve,ima 3,5g,i stalno mu je mlijeko u ustima,slabo hoce da jede,istaaaa,a stolica mu beton,jos prekrsti noge,uhvati se za sto i stisce dq ne kaki,po noci place,cqja nece,voca,juhe slabo,portolak pokusali i jos druge sirupe kako za stolicu tako i za apetit ne bil poceo jrsti da ne pihe mlijekooo..pomagajte

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 291
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *