|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dr. Boris Nikulin
12.11.2012 11:37:09   
veeseelaa
Stoic sad čitam šta si sve prošla i jako mi je žao..... nemam riječi
moju prvu trudnoću je vodio dr Nikolin al me nije on porodio, porodila me babica i pofino me recnula a i iznutra sam pukla
šili su me 1-2 sata, pet njih me držalo, unutarnje šivanje ne do Bog nikome....
dali su mi 2 boce al sve sam osjetila

babica se svo vrijeme trudila da ne dodje do epi, čak mi je i jestivo ulje dole posipala.....
i moja patronažna je ostala paf kad je vidjela ranu, do duše ista je porpilično brzo zarasla, za nekih tridesetak dana (valjda je to brzo) i dugo su me žuljale gaćice.....

drugih problema nisam imala.... rana se i sada vidi, poprilična, eto gaćice je prekriju al pod rukom i okom se dobro osjeti/vidi

nisam razmatrala dal je to tako trebalo il ne, valjda sam išla logikom da je trebalo user posted image
beba je imala 4350 grama, prvorotka

no sad kad pročitam ovo pitam se dal je mogla epi biti manja....

e da i meni se doktorica navalila na stomak, neka mršava, da mi je bilo smiješno, kontah ako je puknem umrijet će
no ja sam smatrala da sve to tako treba?
dal je trebalo il ne.... sada već nemam pojmauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: dr. Boris Nikulin
12.11.2012 11:40:46   
veeseelaa
i skoro sam sjedila s babicom koja mi je rekla "da su mi Bog do sve porodilje kao ti" user posted image user posted image
a ja sam mislila da sam užasna bila jer me pet njih, jedna dr, dvije babice, neka sestra i čistačica držale bukvalno, dok su me sašili
bez obzira na trud nisam mogla ostati mirnauser posted image
no ne sjećam se vriska a i nisam gubila svijest
sam porod jebrzo završio, 1.5 sat, u bolnicu sam došla bez bolova, otvorena 7-8 prstiju i išla sam odmah u salu

ujutru me dr Nikolin posjetio i čestitao na rodjenju bebice, meni je djelovao kao uljudan

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: dr. Boris Nikulin
12.11.2012 11:42:34   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i skoro sam sjedila s babicom koja mi je rekla "da su mi Bog do sve porodilje kao ti" user posted image user posted image
a ja sam mislila da sam užasna bila jer me pet njih, jedna dr, dvije babice, neka sestra i čistačica držale bukvalno, dok su me sašili
bez obzira na trud nisam mogla ostati mirnauser posted image
no ne sjećam se vriska a i nisam gubila svijest
sam porod jebrzo završio, 1.5 sat, u bolnicu sam došla bez bolova, otvorena 7-8 prstiju i išla sam odmah u salu

ujutru me dr Nikolin posjetio i čestitao na rodjenju bebice, meni je djelovao kao uljudan


pa zasto ti nisu dali PDA ????

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: dr. Boris Nikulin
12.11.2012 11:44:02   
veeseelaa
šta je PDA?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: dr. Boris Nikulin
12.11.2012 11:46:01   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

šta je PDA?


anestezija sto ide u kicmu ja da je nisam zadnju put primila nakon sati i sati bolova ja mislim da bih skocial kroz prozor :))))

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: dr. Boris Nikulin
12.11.2012 11:48:05   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

šta je PDA?


anestezija sto ide u kicmu ja da je nisam zadnju put primila nakon sati i sati bolova ja mislim da bih skocial kroz prozor :))))


oh ne bi ja to, mene strah barkanja oko kičme, s ovim našim medicinskim osobljem još bi invalid ostalauser posted image

samo se tješim da me sljedeći put neće ovoliko šiti, ustvari moram priznati da idem na porod bez epi user posted image  ja imam plan a oni nek se snadju user posted image
bez zeze, valjda će drugi put biti manje potrebe za tim user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: dr. Boris Nikulin
12.11.2012 11:50:39   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

šta je PDA?


anestezija sto ide u kicmu ja da je nisam zadnju put primila nakon sati i sati bolova ja mislim da bih skocial kroz prozor :))))


oh ne bi ja to, mene strah barkanja oko kičme, s ovim našim medicinskim osobljem još bi invalid ostalauser posted image

samo se tješim da me sljedeći put neće ovoliko šiti, ustvari moram priznati da idem na porod bez epi user posted image  ja imam plan a oni nek se snadju user posted image
bez zeze, valjda će drugi put biti manje potrebe za tim user posted image

kazu da je laske , posebno kod tebe Ajsa je bila krupna , morali su te rezati , ne brini bice punoo lakse jer ipak si ti prvi put rodila bassss krupnu bebu :)))) . EPI je ova anestezija je li ???

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: dr. Boris Nikulin
12.11.2012 11:54:14   
veeseelaa
epi je epiziotomija

no babica mi dokundisa s pričom da je druga beba uglavnom teža, lele rekoh pa neću od 5 kg bebu roditi 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: dr. Boris Nikulin
12.11.2012 11:57:33   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

epi je epiziotomija

no babica mi dokundisa s pričom da je druga beba uglavnom teža, lele rekoh pa neću od 5 kg bebu roditi 


ma bice to ako BOG da puno lakse vidjeces , jel jos ne znas sta je ????

ubice nas VIsnja , necu vise :))))

< Poruku je uredio Mirkica -- 12.11.2012 11:58:30 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: dr. Boris Nikulin
12.11.2012 12:06:57   
chuci
ne znam je li utjeha ajša se rodila sa 3900, i rezali su me. ahmed sa 4400 i rezali su me. rez je bio veći ali sam ja to dosta lakše podnijela, maltene bez ikakvih problema, a poslije ajše sam sjela na jedan guz tek nakon tri sedmice. sa ahmedom odmah u bolnici, polahko, ali sam mogla sjesti. i inače sve sam puno lakše podnijela i mastitis i ostale probleme oko dojenja.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: dr. Boris Nikulin
12.11.2012 12:11:14   
sabinos
ovu anesteziju u kicmu je dobila moja zaova ali u spaniji,to je kod njih normala.kaze da bi umrla da je nije dobila..a kod nas ne znam nikog da ju je primio...i ja kao vesela se nadam da epi nece biti potrebna u tolikoj mjeri kao na prvom porodu.ja sam imala 4 vanjska konca(rez se sada i ne primjecuje uopce) i obzirom na tezinu prvorodjene bebe ja sam super prosla...a sad za drugu cemo vidimo...samo se nadam da porod nece dugo trajati kao prviuser posted image

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: dr. Boris Nikulin
16.11.2012 15:24:16   
Taii
za okruglice koje su kod dr. Nikulina , dezurni je sutra , tj 18. 11 i 24.11 .

_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: dr. Boris Nikulin
16.11.2012 15:25:06   
veeseelaa
user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: dr. Boris Nikulin
20.12.2012 14:32:38   
Teddy Bear
Zna li neko kad je dr dezurni naredne sedmice, planiram da se njemu javim, jer sam do sad vodila trudnocu u DZ ?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: dr. Boris Nikulin
20.12.2012 15:32:30   
novi kolacic
Ja sam rodila dvoje djece carskim sa spinalnom anestezijom. Zadnji carski je radio dr. Nikulin. Opsta i spinalna se ne mogu porediti po dobrobiti za dijete i zenu, al eto nase zene je strah. Da ne idem off topic, ako koga zanimaju detalji oko anestezije nek mi se javi.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: dr. Boris Nikulin
20.12.2012 16:51:46   
leona81

IZVORNA PORUKA: novi kolacic

Ja sam rodila dvoje djece carskim sa spinalnom anestezijom. Zadnji carski je radio dr. Nikulin. Opsta i spinalna se ne mogu porediti po dobrobiti za dijete i zenu, al eto nase zene je strah. Da ne idem off topic, ako koga zanimaju detalji oko anestezije nek mi se javi.


mene nije strah spinalne ali nisam osoba koja bi mogla da bude budna dok joj neko reze stomak...mislim da mi ne bi nikako bilo dobro

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: dr. Boris Nikulin
20.12.2012 18:24:28   
novi kolacic
Ja na to nisam osjetljiva, cak sam se zezala sa doktorima, tipa: zategni malo stomak kad si vec tu i sl.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: dr. Boris Nikulin
20.12.2012 19:25:40   
Neca xxx
Ja bih voljela slijedeci carski raditi sa spinalnom anastezijom. Ali iskreno, plasim se tog uboda u kicmu. user posted image kakav je osjecaj i da li su nasi dr dovoljno spretni u tome? Nekako sam cula nekoliko losih prica, pa nesto zazirem od toga. Novi kolacic, kakvo je bilo tvoje iskustvo?

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: dr. Boris Nikulin
20.12.2012 19:45:19   
AnLu
Ja sam rodila Luku sa spinalnom i sve bi to bilo super da me sedam puta nisu boli i da su mi dali dovoljnu dozu, a ne da ih je petoro me drzalo dok su me rezali i ostalo jer sma se previjala od bolova. meni je bolnije bilo nego prirodan porod koji mi je btw bio dugotrajan i bolan.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: dr. Boris Nikulin
20.12.2012 19:46:59   
AnLu
Da i dan danas imam bolove u tom predjelu gdje su me boli, kao kakva sam baba cim promjena vremena mene taj predio kicme "rastura"

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: dr. Boris Nikulin
20.12.2012 21:06:21   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Ja bih voljela slijedeci carski raditi sa spinalnom anastezijom. Ali iskreno, plasim se tog uboda u kicmu. user posted image kakav je osjecaj i da li su nasi dr dovoljno spretni u tome? Nekako sam cula nekoliko losih prica, pa nesto zazirem od toga. Novi kolacic, kakvo je bilo tvoje iskustvo?



Ja sam imala spinalnu,sve 5,jedan lagani ubod,vidis bebu kad se rodi,oporavak mi je bio laksi nego kod opste,ja ti preporucujemuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: dr. Boris Nikulin
20.12.2012 21:23:17   
AnLu
Ja iz zdravstvenig razloga ako se odlucim za trecu trudnocu opet cu morati carski i opet sa spinalnom anestezijom. Ako se odlucim nadam se da ce mi biti kao kod emice user posted image

Da da ne bude zabune mene nije radio Nikulin.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: dr. Boris Nikulin
20.12.2012 23:06:54   
Neca xxx
Uh AnLu, tvoje iskustvo mi zvuci kao iz horor filmova. user posted image Emicino mi se vise dopada. user posted image Ja sam imala ok iskustvo sa opcom anestezijom, pa bih se na spinalnu odlucila samo ako ima vise dobrih strana, a i da odmah vidim bebu. user posted image

A sto se anestezije tice, tu je bitno da je dobar anesteziolog. Svejedno je ko radi sekciju.



_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: dr. Boris Nikulin
20.12.2012 23:13:58   
Teddy Bear
Uh, ja pitah kad je dr dezurni, a dadoste mi druge informacije koje ce mi mozda zatrebat ;)

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: dr. Boris Nikulin
27.12.2012 15:05:37   
Teddy Bear
Danas sam zvala Jezero da pitam za dezuru, kazu mi da nemaju raspored dezure samo do ponedjeljka, zna li neko kad je dr dezurni, mislim kad je na UZ?

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *