|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:39:47   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa Didi zar nije malo  1000 KM za tm koji radi toliko?????


Veeseelaa, sa ovakvim cijenama, malo je i 2000 KM po porodici...ali stvarnost je takva da ljudi crnce i dan i noc i ne dobiju ni tu 1000. Nazalost, kako rekoh.
Najbolje je da se vratimo temi i kanimo se price o visini place...nekoga to mozda jako boli user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:40:12   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Dida79

Divnouser posted image
Tema koja je trebala da posluzi da se covjek malo izjada koliko radimo mi ili nasi muzevi sad se je svela na to da je sramota napisati da mm radi za platu od 1000 km jer je touser posted image

Mislim da pokretacica teme nije zeljela da se ide u ovom pravcu nego je stvar u radnom vremenu ako grijesim neka me ispravi

pa dida, sto se ljutis i jeste sramota, kad uporedis koliko politicari zaradjuju mlateci praznu slamu i koliki su troskovi zivljenja, naravno da je sramota. ali slazem se da smo OT


Ne ne ljutim se uopste...nego citajuci ove silne postove dosla sam do zakljucka da bi sad trebala probuditi svoga muza i reci mu
Ti sutra ne ides na posaouser posted image jer tvoja plata je nula....I sta onda sjedit cemo i gledati kud sunce hoda



pogresan ti zaskljucak, trebamo se malo izjadaati, pa U krevet i sutra jovo nanovouser posted image ili napraviti demonstracije koje ne piju vode


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:40:40   
Dida79

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa Didi zar nije malo  1000 KM za tm koji radi toliko?????


Jeste malo je ali sta mi tu mozemo promjeniti...nego treba dici ruke i reci hvala Bogu i na tome,jer covjek sto vise ima vise i trosi

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:41:10   
Galija
Vidim da nas ima svakakvih :)
Ja sam bas simpa primjer: radim u drzavnoj firmi, imam platu 650 KM, a ratu kredita 720, (trenutno ne primam nista jer sam na porodiljskom) i jos da napomenem da sam VSS, toliko o nasoj drzaviuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:41:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Dida79

Divnouser posted image
Tema koja je trebala da posluzi da se covjek malo izjada koliko radimo mi ili nasi muzevi sad se je svela na to da je sramota napisati da mm radi za platu od 1000 km jer je touser posted image

Mislim da pokretacica teme nije zeljela da se ide u ovom pravcu nego je stvar u radnom vremenu ako grijesim neka me ispravi

pa dida, sto se ljutis i jeste sramota, kad uporedis koliko politicari zaradjuju mlateci praznu slamu i koliki su troskovi zivljenja, naravno da je sramota. ali slazem se da smo OT


Ne ne ljutim se uopste...nego citajuci ove silne postove dosla sam do zakljucka da bi sad trebala probuditi svoga muza i reci mu
Ti sutra ne ides na posaouser posted image jer tvoja plata je nula....I sta onda sjedit cemo i gledati kud sunce hoda




ma jok dido draga ond abi sve mi to trebale i svi muževi...
jok ženo kažem ti u mašini smo...šuti i radi....



ako naleti bolje biće ako ne tu smo gdje smo....

a jok prekidat radit pa nisma otkačila totalnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:42:01   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa Didi zar nije malo  1000 KM za tm koji radi toliko?????


Jeste malo je ali sta mi tu mozemo promjeniti...nego treba dici ruke i reci hvala Bogu i na tome,jer covjek sto vise ima vise i trosi


ma znam, al da je malo malo je vaa, pa cijene hrane su otišle u vraga user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:42:08   
Dida79

IZVORNA PORUKA: Dalil@

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa Didi zar nije malo  1000 KM za tm koji radi toliko?????


Veeseelaa, sa ovakvim cijenama, malo je i 2000 KM po porodici...ali stvarnost je takva da ljudi crnce i dan i noc i ne dobiju ni tu 1000. Nazalost, kako rekoh.
Najbolje je da se vratimo temi i kanimo se price o visini place...nekoga to mozda jako boli user posted image


E zbog ovakvih ljudi meni licno smeta ova prica...koliko samo zena sad ovo cita a mozda nema ni ovoliko user posted image

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:42:42   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Galija

Vidim da nas ima svakakvih :)
Ja sam bas simpa primjer: radim u drzavnoj firmi, imam platu 650 KM, a ratu kredita 720, (trenutno ne primam nista jer sam na porodiljskom) i jos da napomenem da sam VSS, toliko o nasoj drzaviuser posted image


a kako namiriš razliku?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galija)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:44:04   
Niina
1000km je nekada malo a nekada i previse zavisi kako covijek to gleda...ako si falultetski obrazovan ( razlisljam o ulozenom trudu, parama u toku goinaa skolovanja) radis prekovremeno, opterecen, odgovoran posao, stres...onda je to premalo...



_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:44:34   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Niina

1000km je nekada malo a nekada i previse zavisi kako covijek to gleda...ako si falultetski obrazovan ( razlisljam o ulozenom trudu, parama u toku goinaa skolovanja) radis prekovremeno, opterecen, odgovoran posao, stres...onda je to premalo...



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:44:51   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: Dalil@

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa Didi zar nije malo  1000 KM za tm koji radi toliko?????


Veeseelaa, sa ovakvim cijenama, malo je i 2000 KM po porodici...ali stvarnost je takva da ljudi crnce i dan i noc i ne dobiju ni tu 1000. Nazalost, kako rekoh.
Najbolje je da se vratimo temi i kanimo se price o visini place...nekoga to mozda jako boli user posted image


E zbog ovakvih ljudi meni licno smeta ova prica...koliko samo zena sad ovo cita a mozda nema ni ovoliko user posted image


ma i to stoji, na masu tema neko će se naći u neugodnoj situaciji pa i kad je riječ o hrani i tortama i sl
neko nema ni za hljeba, jel de? al eto mora se o nečemu pa ja


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:46:10   
muaaa
Nego zene drzite to dobro i nepustajte..eto ja ne radim  sad za sad a valjda cu nekada raditi aBd,i uvjek kazem bice bolje.

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:48:01   
Galija
IZVORNA PORUKA: Galija

Vidim da nas ima svakakvih :)
Ja sam bas simpa primjer: radim u drzavnoj firmi, imam platu 650 KM, a ratu kredita 720, (trenutno ne primam nista jer sam na porodiljskom) i jos da napomenem da sam VSS, toliko o nasoj drzaviuser posted image



a kako namiriš razliku

Ah starci mi pomazu kako god mogu, naravno da mi pod ovakvim okolnostima NIKAD drugo dijete ne bi palo na pamet. Nikad ne bih vise opteretila starce na ovakav nacin, al eto proce i to, samo je tuzno da se nalazimo u ovakvoj situacijiuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:48:19   
Niina
a da znam ljudi i fakultetski obrazovanih koji bi bili presretni da imaju toliko, i da rade posao u struci.....samo covijeku nikad dosta...ja sam imala fenomenalnu platu blago recenu...sve trosila na svoje hirove...i pristala da radim za onu u pola manju ali da je porodica na okupu...i ja sam sretna...

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:49:08   
Hannan
IZVORNA PORUKA: myb@by

Blago vama koje radite. Moja diploma nažalost skuplja prašinu user posted image user posted image user posted image . Mm i ja smo cak o tome razmisljali da se prekvalifikujem i otvorim privatni biznis.


o ovome i ja razmisljam...ali sta, kad sam si izborom fakulteta zatvorila sva vrata...sta jedan pedagogo psiholg moze da radi, kud god okrenem ni za sta nisam sposobna, to je jedini posao koji znam da radim, i u kojem sam se pronasla...nisam ni toliko hrabra da krenem u neki privatluk...kako malo prije vesela rece i prethodni dug uzeli na sebe...ja kad bih pozajmila 1000KM ne znam bi li i spavala,osusila bih se ko grana dok ne vratim, i budem cista.


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:51:58   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: Niina

a da znam ljudi i fakultetski obrazovanih koji bi bili presretni da imaju toliko, i da rade posao u struci.....samo covijeku nikad dosta...ja sam imala fenomenalnu platu blago recenu...sve trosila na svoje hirove...i pristala da radim za onu u pola manju ali da je porodica na okupu...i ja sam sretna...


Ovaj post mi je kljucan. Covjek treba odrediti prioritet u zivotu.
Ako zelis vise zaraditi onda moras biti spreman odreci se nekih stvari. Naravno, uvijek ima onih koji su "dobro prosli" pa ne moraju birati izmedju dva zla..

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:54:27   
Niina
IZVORNA PORUKA: myb@by

Blago vama koje radite. Moja diploma nažalost skuplja prašinu user posted image user posted image user posted image . Mm i ja smo cak o tome razmisljali da se prekvalifikujem i otvorim privatni biznis.


Ako bog da i tome ce doci kraj....


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:58:14   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hannan

IZVORNA PORUKA: myb@by

Blago vama koje radite. Moja diploma nažalost skuplja prašinu user posted image user posted image user posted image . Mm i ja smo cak o tome razmisljali da se prekvalifikujem i otvorim privatni biznis.


o ovome i ja razmisljam...ali sta, kad sam si izborom fakulteta zatvorila sva vrata...sta jedan pedagogo psiholg moze da radi, kud god okrenem ni za sta nisam sposobna, to je jedini posao koji znam da radim, i u kojem sam se pronasla...nisam ni toliko hrabra da krenem u neki privatluk...kako malo prije vesela rece i prethodni dug uzeli na sebe...ja kad bih pozajmila 1000KM ne znam bi li i spavala,osusila bih se ko grana dok ne vratim, i budem cista.


i nas dvoje smo isti takvi, samo od roditelja bih mogla posuditi pare,a dugorocni krediti i tako to, nema sanse, uvalimo se u minuse velicine plate pa oboje stalno razmisljamo o tome i jedva cekamo da ga se rijesimo


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:59:43   
Visnja RR
ja bih plaćala dobro samo sposobne ali extra sposobne ..jer fakultetsko obrazovanje se dobrim djelom dobije i preko štela....

znam dosta itekako sposobnih ljudi koji se nisu uspjeli ubaciti na fax ali su pokrenuli pvt biznis i eno zarađuju više nego da su završili fax...

a žene drage vi sve govorite iz SA ---šta mislite kako je u manjim mjestima ...tamo je sreća ako uopšte radiš i imaš platu od 350 ili 400 km....

ja volim svoje radno vrijeme user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:04:25   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja bih plaćala dobro samo sposobne ali extra sposobne ..jer fakultetsko obrazovanje se dobrim djelom dobije i preko štela....

znam dosta itekako sposobnih ljudi koji se nisu uspjeli ubaciti na fax ali su pokrenuli pvt biznis i eno zarađuju više nego da su završili fax...

a žene drage vi sve govorite iz SA ---šta mislite kako je u manjim mjestima ...tamo je sreća ako uopšte radiš i imaš platu od 350 ili 400 km....

ja volim svoje radno vrijeme user posted image

tacno je da ima i diploma preko stele, al zar toga trebaju svi biti isto (bijedno) placeniuser posted image zar trud ulozen u studiranje ne treba vrednovati na neki nacin a ne samo nipodostavati? svugdje u svijetu se diploma cijeni osim kod nas, naravno zavisi koji fakultet je u pitanju, neki su vise na cijeni od drugih ali sposobni ljudi bez diplome se motivisu da nastave skolovanje... kod nas su nazalost neki drugi kriteriji u pitanju. sto se tice manjih gradova, place su manje ali su i troskovi zivota puno manji. slazem se da je nezaposlenost tamo nazalost veca

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:04:49   
myb@by

IZVORNA PORUKA: Niina

IZVORNA PORUKA: myb@by

Blago vama koje radite. Moja diploma nažalost skuplja prašinu user posted image user posted image user posted image . Mm i ja smo cak o tome razmisljali da se prekvalifikujem i otvorim privatni biznis.


Ako bog da i tome ce doci kraj....


Nadam se, ali dok sam živa kajaću se što ne ostadoh vani. Ja i moj glupi patriotizam user posted image user posted image . user posted image user posted image user posted image
Pa mene zovu sa biroa da me pošalje na razgovor i otvoreno mi kažu ako nemaš nikoga nemoj ni ići. Fuj

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:05:53   
Niina
u manjim mjestima je horor, nemas mogucnosti ni da zaradis...uzas jedan...plate su uistinu niske..ali i standard je nizi...npr tamo bi tetu za 150-200 nasla da cuva a ovdje bez 400 ni ne pomisljaj.

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:05:55   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja bih plaćala dobro samo sposobne ali extra sposobne ..jer fakultetsko obrazovanje se dobrim djelom dobije i preko štela....

znam dosta itekako sposobnih ljudi koji se nisu uspjeli ubaciti na fax ali su pokrenuli pvt biznis i eno zarađuju više nego da su završili fax...

a žene drage vi sve govorite iz SA ---šta mislite kako je u manjim mjestima ...tamo je sreća ako uopšte radiš i imaš platu od 350 ili 400 km....

ja volim svoje radno vrijeme user posted image


Upravo razmisljam o ovome. U manjim gradovima je visina plate sasrednjom mozda 250-300, eventualno malo visa...dok je u Sa ona ako ne i duplo visa. A cijena hljeba, mlijeka, ulja...je ista svugdje. Isto vrijedi i za visoko obrazovane kadrove.

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:06:18   
teacher75
IZVORNA PORUKA: myb@by


IZVORNA PORUKA: Niina

IZVORNA PORUKA: myb@by

Blago vama koje radite. Moja diploma nažalost skuplja prašinu user posted image user posted image user posted image . Mm i ja smo cak o tome razmisljali da se prekvalifikujem i otvorim privatni biznis.


Ako bog da i tome ce doci kraj....


Nadam se, ali dok sam živa kajaću se što ne ostadoh vani. Ja i moj glupi patriotizam user posted image user posted image . user posted image user posted image user posted image
Pa mene zovu sa biroa da me pošalje na razgovor i otvoreno mi kažu ako nemaš nikoga nemoj ni ići. Fuj

user posted image user posted image user posted image nemoj se kajati, imas svoju Ajsicuuser posted image a bice posao akobogda, nadam se i adekvatna plata


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:08:12   
SailorMoon
Evo jedan primjer iz dijaspore. Radno vrjeme mi je oficjelno bilo od 9 do 17, prekoradno vrjeme je bilo standardno do 18, 18:30, koje je uracunato vec u mjesecnu platu user posted image . Subota i nedelja neradna. Godisnjeg imam 28 radnih dana, mogu uzeti kad hocu u dogovori sa sefovima i naravno u skladu termina. Bolovanje koliko ti je potrebno, posle 6 nedelja spada plata i ide se na komisiju. Ako samo jednu sed. prekines bolovanje, pocnes raditi i opet odes na bolovanje, pocne se brojati iz pocetka. Ste strane super. Plata premala za tu bransu i zavrseni fax, ali i ovde je dosla kriza.

MM ima 30 dana odmora,  radi od ponedeljka do subote, nekad i nedeljom. ZA razliku od mene on nema fiksnu platu nego prima satnicu, znaci sve sto vise radi, veca plata. I to se isplati. Bolovanje standardno, kako ti treba.
Sa tim da budemo realni niko nevisi na bolovanju, jer ipak je lahko dobiti otkaz.

A sto se tice Bosne - zalosno i nema se sta drugo reci

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *