|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 10:35:39   
teacher75
IZVORNA PORUKA: škorpija

ufff grozna vam je ova temauser posted image , ja radim od 9 do pola 6, 6, imam sedmične dežure, od 12 do 22, zatim radim svaki treći vikend, većinu praznika radim, sve je ok, pauza ima puno, plata dobra i redovna, al je posao stresan, mm je najgore jer čuva malca kad sam dežurna i kad mi je radni vikend zato je najozbiljnije rekao da nema ništa od drugog djeteta ako ostanem na ovom radnom mjestu.
tako ja uporedo sanjarim o državnoj firmi i drugoj bebiciuser posted image , ali čisto sumnjam da će ikad od toga nešto bitiuser posted image  

a ja sam nekidan rekla mm da ne zelim 2. dijete dok se nesto ne promijeni na njegovom poslu jer mi je muka sve sama raditi oko djeceuser posted image dok je jedno nije problem, al kud cu sa dvoje

< Poruku je uredio teacher75 -- 9.2.2011 10:36:03 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 10:36:34   
Lulu_08
Mene je nezgodna situacija sa radnim vremenom i stresnim poslom navela na odustajanje od tog sna hehe, bar za neko vrijeme. Sada radim isto zadovoljavajući posao, u smislu da radim u struci i osjećam ispunjenje i zadovoljstvo, manja plata jeste ali sam na kraju dana sretna i zadovoljna!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 11:05:03   
aloa
Ja imam korektno radno vrijeme, od 8 do 16. Vikend slobodan. Pet sedmica godišnjeg odmora, normalno prema poslu se isplaniram i uzmem kad mi treba. Na bolovanje u pravilu ne idem, mada imam dvoje male djece, idu u jaslice, vrtic ali eto srecom nisu bolešljivi. Nikad mi nije palo na pamet da foliram neko bolovanje, kad imam temperaturu ili kad su djeca malo bolesna, uzmem dva, tri dana bolovanja, uglavnom su se sve bolesti zasada brzo završavale. Kad su obadvoje imali pljuskavice, uzela sam 7 dana bolovanja, drugu sedmicu uzeo muž, i u vrtić jer više nisu bili zarazni. A ono šta je meni još jako važno je to da mi je posao blizu, 10 min, tako da ne gubim dragocjeno vrijeme na prevoz. Mislim da sam s obzirom gdje živimo, jako sretna po tom pitanju. Plata je solidna, radim u struci (visoka sprema). Svo vrijeme mimo posla posvećujem porodici, prvenstveno djeci.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 14:35:09   
ena23
Ni meni se ne svidja ova tema user posted image
radim od 8.30 do 17.30.

kad dodjem kuci vec je 18.00, dok napravim veceru, jedemo i operem sudje vec je 19.00 do 19.30... i hajd se ti onda igraj s djetetom, odgajaj ga, idi prijateljima/druzi se, drzi urednu kucu, izlazi.... ili nesto slicno... ma nije ti do sebe a kamo li do nekog drugog...



_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu aloa)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 14:48:43   
hanabanana
Kupiš mašinu za suđe. Dugoročno se isplati. Uštedi pare ( i to nije zanemariv iznos ) i uštedi vrijeme. ( a i vrijeme je novac ).
A može i čojek oprati suđe. user posted image

Preko sedmice kuhaš jela koja se jedu dva dana, ili ona za čije spremanje treba 20 minuta, ili ona koja se mogu napraviti dan ranije.


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 15:00:48   
Majčica
IZVORNA PORUKA: ena23

Ni meni se ne svidja ova tema user posted image
radim od 8.30 do 17.30.

kad dodjem kuci vec je 18.00, dok napravim veceru, jedemo i operem sudje vec je 19.00 do 19.30... i hajd se ti onda igraj s djetetom, odgajaj ga, idi prijateljima/druzi se, drzi urednu kucu, izlazi.... ili nesto slicno... ma nije ti do sebe a kamo li do nekog drugog...




Isto mislim, samo malo ranije dodjem kuci (radim do 16h). Kako sve to organizovati a da niko ne ispasta, pogotovo dijete. Vrijeme koje nisi kuci mu nikako ne mozes nadoknaditi, bez obzira sto me vecinom po 5 puta digne dok jedem - da mu nesto pokazem, da mu nesto dam, da se igram s njim i sl.

Ovo sto hanabanana kaze prakticiram, ali opet nekad imam osjecaj da pucam po savovima.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 15:09:19   
veeseelaa
ja na posao krećem u 7,15 i vozim do 8
u 16 krećem s posla i vozim do 17
dobro je da volim vozitiuser posted image , tokom vožnje nadjem neku hepi radio stanicu pa pjevam li pjevam hahaha a imam i neki lud cd pa kad nema šta zanimljivo i njega aktiviram
S posla haman nikad ne idem kući, ja i malena idemo negdje pa onda pravac kod moje mame na ručak il kaficu
Helem tek oko 21-22 sata dolazimo kući
Nekad nešto napravim mužeku na večeru al uglavnom on kupi većericu, s tim nemamo problema, pa ja radim user posted image  Nikad ne legnem prije 2....
Vikendom sredjujemo kuću generalno, pomogne i mm naravno, vikendom idemo nekom u goste il nam neko dolazi.... obavezno za vikend ja i malena odspavamo po par sati popodne, e da obavezno vikendom i kuham
U biti najbitnije mi je pored malene i mm naći vremena za mamu i mog brata a svi drugu mogu da čekaju
E da jako puno telefoniram i to u toku vožnje (mislim da bi zakonom trebali dozvoliti mamama da koriste tel u toku vožnjeuser posted image )
Petkom il subotom obično izlazim, malena je na čuvanju kod moje mame.... u jutranjim satim trknem do pijace u zeleniš dok suprug čuva malenu
Suprug plaća račune i obavlja svakodnevno svašta nešto po kući jer on ima više solo vremena obzirom da je vlasnik radnje pa sve može uskladiti
Dobro je da je radno vrijeme fiksno, ni minut duže i da vikendom i praznicima ne radim


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 15:16:32   
scarlett
Slažem se da je tema deprimirajuća hehe. Ja sam radila u privatnim firmama i zvanično radno vrijeme je bilo 8-16 ili 7 - 15 i 30h, ali nikad se nije znalo kada ću kući i nikada nisam na vrijeme izašla s posla, uvijek bi to bilo min. 1 - 2 h duže, znala sam zaglaviti i do 22h, a ujutro valja ustati u pola 6 recimo - katastrofa.
Sada opet kada sam radila u školi, radila sam prva, druga, prva, druga,...pa slijedeće sedmice obratno. Svi kažu super radit u školi par časova i eto te kući, ali da bi danas učenike motivisao i nastavu učinio interesantnom i savremenom, moraš stalno istraživati( to je bar moje mišljenje i tako sam i radila), tako da bi još toliko časova provela kod kuće pripremajući se za nastavu, a da ne pričamo o pregledanju kontrolnih, testova itd.
Najgore je bilo, obzirom da mi je posao bio na drugom kraju grada, došla bih kući iz druge smjene recimo oko 20 i 30h, a ujutro onda moram ustati najkasnije u 5 i 40 da bih stigla na vrijeme, e onda dok večeramo i malo po kući, sjednem da se pripremim za naredni dan i legnem nekada i u 3h.
Raspust sada svakako kraće traje za prosv. radnike, tako da ni u tom smislu nije mnogo bolje nego u nekim firmama.
A kada sam prva smjena onda sutra moram tek u drugu i čini se čovjeku ima vremena, međutim stignu me poslovi od jučer i dan proleti sad pa sad.
Ali kakogod, evo od danas sam zvanično ponovo na birou i nemam pravo da se žalim, neka i ovakvog posla iako nije idealno, ne dao Bog goreg, a evo ni sjedenje kod kuće nije mnogo bolje user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 15:17:39   
ziki
Moje radno vrijeme na poslu je od 8 do 16, petkom do 14h. Ako ima potrebe radi se subota, prekovremeno.. ko i svuđe. Kad imam privatnog posla ustajem oko4 i do 7 radim to(nije stalno al imam svakog mjeseca bar po hefta). Kući dođem u 17, ručamo do 18 i onda ide igranje. Meni je dijete br 1. Od 18 do 21-22 je samo njegovo vrijeme. Možemo kući da se igramo, možemo da šetamo i demo po radnjama(ne moramo uvijek nešto kupit) Usisavam vikendom, brišem prašinu dok spava,(tepihe sam skoro sve podigla)kad idem kod prijateljica uglavnom "vučem" dijete ne što muž neće da ga pazi. A mami i sveki za babine poručujem mašinu za suđe mjesto novca i nakita, nek se fino ko prije dogovoreuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 15:31:39   
hanabanana
Ja od kako sam se " oženila " više ne sređujem kuću.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 15:32:21   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja od kako sam se " oženila " više ne sređujem kuću.


hahahah pa naravnouser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 15:53:27   
ena23
Ma i moj cojek radi sve zivo (osim prat isudje i peglati- ima diskus herniju i to zaista od njega ne ocekujem i ne trazim) i ja opet mrtva umorna i ne-izzivljena user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 16:12:13   
Dalil@
Mislim da je hanabanana mislila na zenu koju placa da joj cisti, ne na muza user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 16:26:12   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Dalil@

Mislim da je hanabanana mislila na zenu koju placa da joj cisti, ne na muza user posted image


Zna žena. user posted image
Nema te " tamo "....user posted image

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 16:27:16   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: ena23

Ma i moj cojek radi sve zivo (osim prat isudje i peglati- ima diskus herniju i to zaista od njega ne ocekujem i ne trazim) i ja opet mrtva umorna i ne-izzivljena user posted image


Čistionica boos, 3 košulje za 5 maraka.
POkupi, opere, opegla i vrati.
user posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 16:37:15   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Dalil@

Mislim da je hanabanana mislila na zenu koju placa da joj cisti, ne na muza user posted image


Zna žena. user posted image
Nema te " tamo "....user posted image


Rokovi user posted image  Uletim nakratko..

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 17:14:58   
škorpija
slažem se sa hanabananomuser posted image , ja kuham samo vikendom, (teta kuha malcu, mm i ja jedemo na poslu), ne peglam, (drgao mi je čusti da još neko nosi košulje na peglanje) kad mi je mm zadnji put zamolio da mu ispeglam košulju ja sam rekla, živ bio evo ti cenera, nosi u fleku, nemoj bogati da ja peglamuser posted image  i od tad više nikad nije "molio", kuću čistim generalno vikendom, radnim danom on je zadužen za mašinu za suđe, a ja za perilicu. svo vrijeme poslije psola od 6 do 22 iskoristim za igranje, igranje i igranje i malo gledmao tvuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 18:01:55   
Leena
Hehe, izvinite svi kojima je tema deprimirajuca, ali smo bili ovom temom zatrpali "porucite nekome....", pa smo se morale preseliti ovdjeuser posted image

Ena, definitivno nabavi masinu za suđe kako god znaš, ja svoju samo što ne izljubim kad god je vidim! Da poslije radnog dana moram još prati suđe, pukla bih k'o kokica! Veš sam prestala peglati, samo ono što se mora i Esmino, čisto dodatne dezinfekcije radi... A njeno je i maleno za sekundu opeglano... Kuham kada ne radim, sto je kod mene 3-4 dana sedmicno, kada radim furamo "zdravu ishranu", tj. salate od tune, razna povrca koja se brzo spreme i tako to:). Danas nisam radila, pa se mm obradovao bureku i kolacuuser posted image , ali zato sutra... Imat ce bureka od danasuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 18:07:13   
teacher75
masina za sudje je stvarno spas, par dana redam sudje, pa je zatim ukljucim i ljepota. niti moram gledati prljavo sudje niti ga prati. ja kuham skoro svaki dan jer radim u smjenama pa stignem. kad sam 2.smjena skuham prije posla a kad sam 1. smjena kuci sam vec oko 2-3 pa imam vremena, rucamo ionako oko 4-5. kuham uglavnom nesto sto bude gotovo za maximalno sat vremena. kuham i bebi jos uvijek posebno jer mi jedemo ulgavnom przeno i peceno, a hocu da bar ona jede zdravo.kad mi je mrsko kupim cevape ili odemo na pizzuuser posted image najveci mi je problem ciscenje i usisavanje. ne volim zrtvovati vikend na generalku, vise volim set_ati, tako da radim pomalo dio po dio a i nisam nesto opterecena kucnim poslovima, obicno smo oboje prilicno opusteniuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 18:20:57   
sabinos
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa Didi zar nije malo  1000 KM za tm koji radi toliko?????

e moja vesela da ti znas koliko moj muz radi,evo mjeseci samo drugu smjenu,skoro da ga ne vidim i ima plata plus topli oko 800 km.user posted image VSS
al mi smo zadovoljni jer skoro dvije godine nismo raidli ni on ni ja a dijete je tu,kirija,reezije,hiljadu troskova,ne znam ni kako smo predeverali...
ja odradila pripravnicki,izpolagala sve strucnih sto je trebalo,imam iskustvo u struci VSS al posla ni na mapi.
dzaba nam came diplome u ormaru oboma,mogu se samo slikat s njom.el eto,zivi smo i zdravi...
kad vidim koliko neki ovdje imaju platu...recimo 1000 km meni je to tako dalekooooooooooooo


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 21:44:07   
Leena
Sabinos, upravo je to razlog svih ovih problema, od radnog vremena do plata, jer su poslodavci svjesni da nam nije lako naci posao, nikome, jer je visoko obrazovanih pun biro, a da ne govorimo o sss, i uvijek je sada: zahvali bogu sto ima plata kakva-takva, pa zahvali sto ima PONEKAD plata, pa zahvali Bogu sto imas posao, pa ima izgleda da ce biti nekada plata, pa sve tako... Do iznemoglosti. To je strasno. A jos strasniji su mi oni koji rade svoj posao na pola, kad ih vidim dize mi se kosa na glavi, sve kontam koliko bi ljudi taj posao radili posteno...

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 21:51:00   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Leena

Sabinos, upravo je to razlog svih ovih problema, od radnog vremena do plata, jer su poslodavci svjesni da nam nije lako naci posao, nikome, jer je visoko obrazovanih pun biro, a da ne govorimo o sss, i uvijek je sada: zahvali bogu sto ima plata kakva-takva, pa zahvali sto ima PONEKAD plata, pa zahvali Bogu sto imas posao, pa ima izgleda da ce biti nekada plata, pa sve tako... Do iznemoglosti. To je strasno. A jos strasniji su mi oni koji rade svoj posao na pola, kad ih vidim dize mi se kosa na glavi, sve kontam koliko bi ljudi taj posao radili posteno...

potpisujem od rijeci do rijeci, upravo sam htjela napisati nesto slicno al si me ti preduhitrila i lijepo izlozila bas ono sto i ja mislim. nazalost, ljudi su prisiljeni da prihvate svasta i poslodavci su svjesni da uvijek mogu naci nekoga da rinta za male pare, da je svako zamjenjiv, pa su uhatili fursata (sto bi rekao narod). ovo je postalo pravo robovlasnistvo...user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 21:52:07   
R&T@
Lijepa moja prosveta...svaki dan zahvaljujem bogu na radnom vremenu...user posted image

Zato mm nema nijedan dan slobodan,rijetki su dani da smo uvece zajednouser posted image


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 21:53:34   
teacher75
IZVORNA PORUKA: tajra

Lijepa moja prosveta...svaki dan zahvaljujem bogu na radnom vremenu...user posted image

Zato mm nema nijedan dan slobodan,rijetki su dani da smo uvece zajednouser posted image


isto i kod nas, samo da su nam jos malo vece plate u prosvjetiuser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 21:58:30   
R&T@
Jedino da postanemo direktorkeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *