|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: savjet za domaćice
19.9.2009 14:15:07   
acudesa
Ja ću napisati neke opće savjete koje sam lično probala:
-stavite truleks u mašinu za suđe, u korpu za beštek (pribor za jelo), super se opere
-cillit bang protiv kamenca, zaista skida nevjerovatno, jeste skup ali i dugo traje, a kada, umivaonik, bide-blistaju
-obavezno dodavati sredstvo za ispiranje u mašinu za suđe, mnogo je bolji efekat ispiranja
-ne dvoumite se oko usisivača za vodu-super je stvar
-kada imate malu bebu koja puže po tepihu, u vodu stavite malo njegovog šampona, mrvicu i time čistite dok je beba mala, kod mene na podovima je sve očišćeno samo čistom vodom i tepih time povremeno, ogledala i stakla koje dodiruje isto samo voda, čista (eventualno prvo malo deterdžentom, a obavezno dobro isprati vodom)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: savjet za domaćice
19.10.2009 9:47:15   
suncan_dan
i ovo sam nedavno probala. kupili smo nedavno bijele stolice od mehke koze ( znam da je sa dijetetom tesko ih ciste imat, i s nama kad sijedamo sa farmerkama i zato sam par stvari probala) i najbolje mi je dosat funkcionisalo s baby maramicama :)))

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: savjet za domaćice
19.10.2009 9:51:33   
Lalana
Evo i od mene jedan savjetuser posted image
Kada kuhate meso, dodajte na vrh noza samo malo sode bikarbone, predivno omeksa meso.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 12:19:23   
Anoniman
Pročitala sam negdje da je coca-cola super stvar za kamenac, da li je ko probaouser posted image ...


(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 12:22:35   
ivana st
Breskva nisam probala ali sam vidjela na tv-u u emisiji "odred za čistoću", ulije se Cola u wc školjku i ostaviš da djeluje. Otišao kamenac kao rukom odnesen, bar je tako prikazano, a vjerujem i da jest jer je cola živa kemija.Zato je i ne pijem.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 12:27:35   
Anoniman

pošto zaista ne mogu više domestosa i sl. preparata već sam negdje pisala da me ubija miris hlora, počinjem istraživati nešto prirodnije a da djeluje-pokušaću sa coca colom
Ima li ko još kakvih savjeta?


(odgovor članu ivana st)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 13:00:57   
Hanady RR
ja sa sodom - bikarbonom najbolje očistim kamenac, uzmem sodu bikarbonu jedan fildžan stavim u pola litra vode i to ubacim u onu flašu ša šricom 8 npr. os steleksa) i naprskam šolju, naprskam umivaoni, kadu sve čak i pločice sačekam 10 tak minuta i onda umem mlaku vodu nabijem rukavice i krpu pa čistim odnosno ispiram, ako vidim da još ponegdje ima kameca što je rijetko jer ja to često čistim na sunđer stavim sode onako čisto i istrljam i kad sve isperem mlakom vodom uzmem svoju krpu čarobnicu i sa vrućom vodom uglancam.

ja sa sodom čistim i masnoće sa šerpi prije nego ubacim u stroj.

osvježavam kantu za smeće, naspem sode bikarbone i sačekam onda je regularno operem i nema mrada iz kante zadugo.

također sa sodom bikarbonom čistim tepihe. ja imam usisivač na vodu i svaki dan usisavam, a povremeno  u 2 mjeseca jednom navečer kad svi spavaju raspremim prostor u kome čistim pospem cijeli tepih prahom sode bikarbone i čekam pola sata a onad sa svojim dragim pomoćnikom na vodu sve to usisam, em osvježi em očisti...tamo gdje je utljan npr od čokolade ili nekog soka ja napravim na gusto sodu i vodu pa namžem i odtoji jo 10 minuta pa onda čarobnicom to skinem samo jednim potezom i usisam taj dio.

Eto ja nekoristim puno sredstav, čak ni omekšivač za veš, kao prvo radi brohitisa moje djece i zaovine što je gentska predispozicija. Zbog otrova i udisanj i pretjeranog udisanja mirisa koji oštećuju sluznice. Čisto mi je u kući zaista a sosu kupujem u onim kesam po pola kilograma i uvijek je imam naravno.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 13:08:49   
MELLI

IZVORNA PORUKA: Breskva

Pročitala sam negdje da je coca-cola super stvar za kamenac, da li je ko probaouser posted image ...



jesam ja i zaista je odlična.
Ja sam kupila neku žlj KOLU,nisam onu "pravu" coca coluuser posted image user posted image ,nasula u šolju ,ostavila preko noći,ujutro samo istrljala četkom i sav kamenac je nestao.
nema isparavanja,ne smrdi...a djelotvornouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 13:08:55   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ivana st

Breskva nisam probala ali sam vidjela na tv-u u emisiji "odred za čistoću", ulije se Cola u wc školjku i ostaviš da djeluje. Otišao kamenac kao rukom odnesen, bar je tako prikazano, a vjerujem i da jest jer je cola živa kemija.Zato je i ne pijem.


dobro je ovo, ko ima kamenac u bubregu samo nek udari po koli

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 13:13:09   
breskvicaa
Evo jos jedan savijet od mene ja recimo ne koristim ove preparate za ciscenje odvoda nego naspem sode bikarbone i zalijem sircetom ocisti bolje nego i jedno sredstvo za odvode user posted image

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 13:25:52   
reallove
E Maida hvala ti za savjet ja bas ovih dana imam taj problem u kuhinji,stavljala sam neko sredsvo za ciscenje odvoda ali nista,probam i ovouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 13:28:28   
breskvicaa
Meni pomogne pogotovo jer ja nemam gdje istresti toz od kafe tako da to cesto uradim i nemam problema odvodi cisti user posted image

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 13:34:44   
Anoniman
I ja sam čula ove savjete za čišćenje bikarbon-sodom u emisiji Odred za čistoću, ali ih nikad nisam primjenjivala... izgleda da ipak hoću... jeftinije je a i zdravije : )
Domestos je out!!!

< Poruku je uredio pingpong -- 24.1.2010 13:35:04 >

(odgovor članu breskvicaa)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 13:35:00   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: ivana st

Breskva nisam probala ali sam vidjela na tv-u u emisiji "odred za čistoću", ulije se Cola u wc školjku i ostaviš da djeluje. Otišao kamenac kao rukom odnesen, bar je tako prikazano, a vjerujem i da jest jer je cola živa kemija.Zato je i ne pijem.


dobro je ovo, ko ima kamenac u bubregu samo nek udari po koli



user posted image user posted image user posted image user posted image
Zato je ja i pijem user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 13:38:19   
breskvicaa
Ali zaboravih napisati obavezno saprati vrelom vodomuser posted image

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 14:51:07   
milenium
ja odred za čistoću ne gledam jer inače bi povraćala 3 dana kad bih ono gledala ali imam par savjeta od moje bake:
-drvenu dasku za rezanje mesa čistite sa soli jer sol odnosi masnoću
-također bebine bočice i one cuce sa vrha boce protrljajte soli i nestat će onih bjelih nakupnina ,naravno osle isperete vodom.
-kad vam pokipi mlijeko po kolu od šporeta,odmah stavite na to kolo neku čistu šerpu s vodom i miris će se prestat širit
-kad kuhate jaja,ako ne želite da vam popucaju onda ih posolite u vodi kad ih ubacite kuhati
-ako želite da vam cvjeće u vazi duže traje uspite jednu malu žlicu šećera u vodu
-ako se još čega sjetim javićuuser posted image

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 15:31:24   
breskvicaa
Super savijet za mlijeko jer meni ima obicaj pokipiti user posted image

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 15:35:53   
Romali
IZVORNA PORUKA: Breskva

Pročitala sam negdje da je coca-cola super stvar za kamenac, da li je ko probaouser posted image ...




Meni je jedna gđa koja ima motel rekla da tako čisti wc šolje nakon gostiju. Uzme ostatke njihovih pića ( cole naravno ) i uspe u šolju do ujutro. E zamisli kako ta gospoda štedi user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: savjet za domaćice
24.1.2010 15:37:12   
milenium
ma nemoguće da to kod mene stoji do ujutro kad svi po noći idemo na wc vjerovatno bi netko pustio vodu prije vaktauser posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: savjet za domaćice
26.1.2010 23:16:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MELLI


IZVORNA PORUKA: Breskva

Pročitala sam negdje da je coca-cola super stvar za kamenac, da li je ko probaouser posted image ...



jesam ja i zaista je odlična.
Ja sam kupila neku žlj KOLU,nisam onu "pravu" coca coluuser posted image user posted image ,nasula u šolju ,ostavila preko noći,ujutro samo istrljala četkom i sav kamenac je nestao.
nema isparavanja,ne smrdi...a djelotvornouser posted image

A ja se baš pitam koje je cola najboljauser posted image nisam ni malo sumnjala u tu jeftinu, user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: savjet za domaćice
26.1.2010 23:23:08   
MELLI
najbolja je ona što se zove Kola,u njoj ti je procenat hemije najveći ,garantuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: savjet za domaćice
26.1.2010 23:25:54   
Anoniman
Jel to neka Bosanska, joj razvalit će mi šoljuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: savjet za domaćice
26.1.2010 23:26:21   
Super dada
Oho, sta je tek u nasem probavnom sistemu kad tako otapa kamenac. brrrruser posted image user posted image

_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: savjet za domaćice
26.1.2010 23:27:51   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Super dada

Oho, sta je tek u nasem probavnom sistemu kad tako otapa kamenac. brrrruser posted image user posted image


Zaista pravo dobro pitanje. Sad ja znam šta reći što je nedam u kuću unijet pa me sva djeca od zaova ne vole.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: savjet za domaćice
26.1.2010 23:28:06   
MELLI
ja šta već bosanska,nema bolje od njeuser posted image user posted image
Sad kakva je za skidanje kamenca u bubrezima ne znam,ali ovaj sa šolje potamaniuser posted image user posted image user posted image

P.s ne piti,samo sipati u šoljuuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *