|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 18:12:11   
R&T@
selebriti, je li tvoja djevojcica skoro pila neke lijekove?


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 18:14:21   
selebriti
Popila je proslu nedjelju 5ml paracetamola i pijemo one kapi za nos, sa antibiotikom, ne znam kako se zovu, sto se mijesaju u apoteci, ..

Ali, povlaci joj se ovo na vratu, ne znam od cega, .. moze li joj Fenistil odmoc, da ja njoj ipak njega dam veceras i ujutro?

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 18:15:58   
Skvo RR
daj fenistil...ne moze joj skoditi.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 18:17:07   
Hanady RR
fenistil neće odmoći...i mi smo imali ovaj osip...isto nakon korištenja paracetamola i antibitika istovrmeno 7 dan nakon toga javio se...
stavili na na dijetu, dali fenistil....
nisam je kupala...
al po preporuci od Skvo nisma ni mazala puderom...kod nas je bio manjeg obima nego kod njih....
povuklo se za dva dana...pravi uzok nikada nismo saznali...nema bar unešen u karton....
al ja od tada ako dajem paracetamol farah dajem samo svježe otvoren...imala sam osjećaj da je do paracetamola koji jeste bio u roku al je bio otvoren nešto ranijeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 18:23:57   
selebriti

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

do paracetamola koji jeste bio u roku al je bio otvoren nešto ranijeuser posted image


Otvoren dosta ranije user posted image Dat prije 7 danauser posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 18:28:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: selebriti


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

do paracetamola koji jeste bio u roku al je bio otvoren nešto ranijeuser posted image


Otvoren dosta ranije user posted image Dat prije 7 danauser posted image


ja napominjem...ovo sma kao zaključak sama donijela...
jer i prije toga mi se desilo da je nakon popijenog tako otvorenog paracetamola njoj na obrazu izlazila fleka...ja kontala atopiski deramtis....
kako nam se taj osip desio više nikada kasnije nije se ponovio...
al nikada više joj nisma dala paracetamol koji od ranije stoji otvoren...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 18:43:25   
selebriti
Sutra cemo do Knor, pa do nase pedijatrice. Jer, glo joj je malo upaljeno, usisavamo joj sline danima, .. mislim da joj petice rastu, ustvari, ovi zubici nisu nikad prestali, od trica se patimo, pa se sve nekako sastavilo...
Ne jede mi dobro, a to mi je najgore user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 18:50:02   
Hanady RR
deleberti...najbitnije je da unosi tečnost...
ja sma je forsirala...ako je nešto u vidu ''otova'' iz lijekova dovelo do osipa, unos tečnosti će to prije ''oščistiti''.

Imaš na ovoj temi i moj slučaj i od Skvo i od dide 79 i hanabananae ( kod njih je bio također vrlo vrlo obiman taj osip)....


sva djeca su koristila antibiotik i javilo se nakon njega...
ili paracetamol i javilo s enakon njega...
ili oboje....



ja nakon ovoga osipa nisma baš rahat spavala kad joj dam kakav lijek...recimo nedavno antibiotik i imala turu dala joj panadol baby...
šta znam ja...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 20:14:20   
selebriti
Zaspala je prije 45min....
Preumorna, bas se napatila danas, a i mi s njom. Vozali su nas s jednog mjesta na drugo. Ev sada mi MM kaze da su joj dali pola doze one boce i jos mi doda da su joj to teska srca smijesali, ... jer, .. prvo su nas pitali "Imate li nekog da vam da" user posted image

Meni se cini da se povlaci osip, ..

Iskljucila sam joj ovo novo AD i ukljucila staro, ... jedva smo ga nasli, ...
Iskljucila sam i one kapi za nos sa antibiotikom, ...
Slabo je danas jela, .. al'' zadovoljna sam.. malo jogurta, malo kroasana, sira, salame, mlijeko, proso, ... al sve stvarno pomalo, ... i dosta vode... usisavali smo sline, ...

Dvije doze Fenistil kapi, ...

Nisam je kupala ... niti mazala ...

Sutra prvo nas Dom dravlja, nasa pedijatrica, pa ako bude potrebe i do Dr.Knor. Rekla sam MM da procita sve postove od Skvo, da zna prepricati doktorici nasoj, jer ce je on ujutro voditi user posted image

Et...

< Poruku je uredio selebriti -- 1.4.2012 20:15:07 >


_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 20:22:03   
selebriti
I da, .. Skvo, Hanady hvala vam user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Osip po tijelu bebe
1.4.2012 20:43:54   
selebriti
Mokra je ko čep, kao i sinoćuser posted image user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Osip po tijelu bebe
2.4.2012 8:43:28   
selebriti
Jutros se skoro sve povuklo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Osip po tijelu bebe
2.4.2012 12:06:10   
DM

IZVORNA PORUKA: selebriti

Jutros se skoro sve povuklo user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Osip po tijelu bebe
2.4.2012 12:13:22   
selebriti
Javicu jos izvjestaj kad se vrate od pedijatrice ...

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Osip po tijelu bebe
2.4.2012 12:16:35   
Lady26
Super, hvala Bogu user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Osip po tijelu bebe
2.4.2012 12:30:29   
cicimici
moj dječak nema nikakav osip,ali se stalno češka i napravi ranice po koži.Ima suhu kožu od kad se rodio ali nema nikakvih promjena na koži osim kad on napravi te ranice.Neznam šta da radimuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne mogu vam dati recept za uspjeh,ali vam mogu reći formulu za neuspjeh : NASTOJTE SVAKOM UGODITI

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Osip po tijelu bebe
2.4.2012 13:49:12   
selebriti
Pedijatrica nam je rekla da ne zna od cega bi mogao biti osip. Da nastavimo sa Fenistilom i ukinula nam je kapi i sve sto ima antibiotik da ne uzimamo. Zasad.

Kaze da moze biti od bilo cega, ali bitno je da se skoro skroz povukao.

Za 7 dana trebamo uraditi briseve i nalaze krve, .. kad se skroz iscisti...

A onda sam je planirala odvesti u "Suncokret" da radimo alergo testove... Je li neko bio gore, znate li koliko to kosta?

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu cicimici)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Osip po tijelu bebe
2.4.2012 14:16:32   
Amani12
Sele ,ljubi curetak.

Mi smo radili alergotestove  prije nesto vise od godinu dana,bas u Suncokretu,ali
nema sanse da se sjetim koliko je to kostalo. user posted image

Nazovi ih pa pitaj,ja se fakat ne sjecam...user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Osip po tijelu bebe
2.4.2012 14:18:17   
selebriti
Hocu, bas cu ih nazvati, ... Hvala user posted image

A kako se rade? Za koliko budu nalazi?

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Osip po tijelu bebe
2.4.2012 14:19:39   
leona81
javite i meni detalje oko alergotestova, moramo ih raditi i ja i M...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Osip po tijelu bebe
2.4.2012 14:27:52   
sretna_mama
user posted image user posted image user posted image user posted image ..BUDE SVE OK ABD..

Ja sam radila..ne znam kako, ali vjerovatno ide isto i djeci..Pod kožu ubrizgauser posted image aju reagense i vide koliko na šta je pozitivan/ negativan test..

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Osip po tijelu bebe
2.4.2012 16:11:40   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: cicimici

moj dječak nema nikakav osip,ali se stalno češka i napravi ranice po koži.Ima suhu kožu od kad se rodio ali nema nikakvih promjena na koži osim kad on napravi te ranice.Neznam šta da radimuser posted image user posted image user posted image


trazi uputnicu za dermatologa neka ga pogleda moze biti i nesto drugo a ne samo suha koza bolje da ga neko strucan pregleda

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu cicimici)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Osip po tijelu bebe
8.4.2012 12:54:16   
Ombra
moja curica isto ima osip po tijelu...prvo je imala po licu pa pedijatar rekao da je AD...otisla u dermatologa rekla mi da nije AD i dala mi je avene kremu...mazali i nestalo na licu...sad ima po tijelu kao osip neki ali i na pregibima...pa mi rekli da je zato sto je bucka...odem neki dan na pregled kod pedijatra...na rutinski pregled i kaze mi taj isti sto je rekao da je AD ma nije ovo AD nego promjeni detrdzent...ja ga napala jer sam ko budala mjesec dana dijete vodila od dermatologa do dermatologa i svaki mi rekao da nije AD i propisao pantenol kremu...uglavnom jos ima osip ali e vidim da njoj to smeta il ida je svrbi, nije nervozna i lijepo i jede i pajki...ja kontam da joj nije od hape jer je ne dojim ali demratolgo mi je rekao da nije i da ce samo proc

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Osip po tijelu bebe
30.4.2012 20:28:40   
minie
Drage moje i ja imam problem sa osipom kod bebaca. Njemu je 6,5 mjeseci i prije skoro mjesec dana se osunetio (lokalna anestezija) i kad smo ga donijeli kuci pojavio mu se osip ispod vrata i samo se prosirio. Isli smo kod pedijatra, ona nas uputila na Kosevo (bila subota) i ona rekla da je AD, ali da odemo na Jezero pedijatru alergologu. Isli i gore, kaze ova po licu ima AD, a osip po tijelu ne bi rekla da je to i dala nam da radimo alergotestove. Tu maleni pokupi neki vrius i prehladi se. Isli smo jos i kod nekog dermatologa u Cemalusi i ona rekla da je AD i dr. Knor isto. Dr. Knor rekla da mu  je to od stresa koji je prezivio na sunetu i  napisala recept za kremu koju smo napravili u apoteci i rekla da ga mazem Adermom Exomega. Nakon tri dana sve se bilo povuklo i suha koza po obrazima skroz nestala. Dva - tri dana nakon toga sam ga odvela ponovo pedijatru jer je pravo kasljao, ona ga pregledala kaze malo upaljeno grlo i dala mu sirup ALMACIN i da dodjemo za 6-7 dana na kontrolu. Jucer mu se opet pojavio onaj osip ispod vrata i danas ga vodila na kontrolu. Grlo super, pluca isto hB, prehlada prosla, ali kad je dr zavratila bodi da ga preslusa imam sta vidjeti, sav je on od crvenih tackica. Odmah nam dala uputnicu da vadi krv i to sve bilo gotovo za  min. Sve mu je uredu, samo mrvicu leukociti ispod granice, ali kaze ona da je to OK. Kaze ona ne vjeruje da je to AD i rekla nam da mu dajem Fenisitil kapi 3*5 kapi i ako mu urzo ne prodje da ga opet vodimo na pedijatriju. Danas sam ga okupala malkom vodom bez sapuna i sinoc isto, samo sto je sinoc bila kisnica po preporuci dr Knor i imam osjecaj da mu se od toga vise upalilo. A i kuci sve OK,a cim dodjemo kod dr on se unervozi i sve mu se zivo zacrveni. Je li neko imao slican problem imate li neki savjet. Bas se brinem da nije nesto opasno. Kaze dana sova pedijatrica da mu nije Koprivnjaca, ali ja gledala slike na netu i ne izgleda mi tako.

Joj sva sam user posted image user posted image


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Osip po tijelu bebe
30.4.2012 20:42:17   
DM
Minie-kako izgleda taj osip, po kojim dijelovima je prvo počeo? je li opipljiv ili je više koža šarena?

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *