|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spavanje preko dana
8.2.2009 23:00:21   
Hannan
Moj sin ima 2 god, i spava po danu 2-3h, navece  od 21:30,22 - 9, 10 ujutro.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Spavanje preko dana
10.2.2009 15:34:36   
HanaBana
Hana radnim danim spava kod nane od 1 do 3 (4), ali kada smo zajedno za vikend onda tesko zaspi po danu jer zeli stalno da se igra sa mnom i sa tatom. Valjda nas pozeliuser posted image  Navece lijeze u 9 i spava ujutro do 7.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Spavanje preko dana
10.2.2009 15:45:13   
tea lana
Lana preko dana spava od 13 do 15 ili 16 a navece legne najkasnije do 21,a ujutro u vecini slucajeva se ustaje oko 8 pola devet.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Spavanje preko dana
12.2.2009 12:59:45   
Mirna.akt
Moje princeze Melina i Elma u vrticu uvijek zaspu oko 12h i spavaju do 13:30h, s tim da, kako uciteljice kazu, od sve djece Melina zadnja zaspe, a prva se probudi.hehe. A i kod kuce se zna red za sve, i za crtice i za igranje i za spavanje.. Uvijek zaspu oko 11h, Melina pajki satak, a Elma do 12:30, taman se i ja malo odmorim, pa onda pripremam sve za rucak.
Onda naravno poslije rucka, neizostavan izlazak vani, samo ako ne puse vjetar ili pada kisa, danas evo snijeg, jedva cekam da dodju iz vrtica, odmah u skafandere i na zrak..
I naravno, navecer zaspu do pola osam, nekad i do sedam, zavisi od njih dvije. Nema budjenja i ustajanja u toku noci, a ujutro se probudimo do sedam, jer veoma je bitno da mala djeca spavaju od 10-12 sati, bolje se razvijaju.
A kad legnemo navecer, Melina legne u svoj krevet, ususkam je fino, pokrijem i izljubim, a Elma samnom u moj, isto se potrpamo i izljubimo, pa nam Melina 'otpjeva': 'Laku Melini nooooc, laku mami nooooc,laku Elmi noooooooooooc' . Hehe, preslatko, vjerujte mi.
I Melina sama zaspe u roku od pet minuta, i manje, a Elmu malo pomazim po ledjima, i onda i ona zaspe. Prebacim je u njen krevetac, i izadjem iz sobe..
Nikad nijednu nisam ninala, samo malo po glavici mazila dok su bile manje i spavanjac.

_____________________________

Melina 30.04.2006.
Elma 25.07.2007.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Spavanje preko dana
12.2.2009 22:35:13   
dinaa
Moja Anesa spava jednom u danu i to od 13 do 14.30 i to je sve a navece zna se u 21 je u krevetu,inace od rodjenja je teska na spavanju i po noci i po danu.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Spavanje preko dana
12.2.2009 22:48:32   
jasmina_mm
Moj Benjamin je do 11-og mjeseca spavao tri puta na dan i tek od jedanaestog mjeseca poceo spavati dva puta na dan.
Sada ima 16 mjeseci i spava otprilike 2X1,5h a navece zaspi oko deset pa ujutro negdje do osam, devet. Posljednjih nekoliko dana po danu spava i dva puta po 2 ili 2,5h ali jako je izmoren jer je bio dobro bolestan i nije spavao pa valja sve nadoknaditi...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Spavanje preko dana
15.4.2009 20:19:27   
remzy
e kod mene citav roman ,ko kad imam troje djeceuser posted image user posted image user posted image , ali evo ukratko
Lamija mi je spavala preko dana (poslije 2 god)jednom ,ali sto bi rekli vrijedno!!!od 13h do 16i30h!!user posted image user posted image e kad je presla tri godine ,spavala je ali krace oko 1,5h!!!i tako do 4 god!!
Fatih on je poslije druge godine spvao od 14h do 16h i tako skoro do 3-ce godine !!
Ambera je bebica jos ,a kako ce spavati poslije druge godine ,vidjet cemo??,a inace je spavalica!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Spavanje preko dana
18.5.2009 13:35:45   
Anoniman
Moja  malena je do 1,5 godine spavala 2x i to bi prvi put spavala od 11-13h, a drugi put od 16-17,5h otprilike....
Sada ima 2godine i 8 mjeseci i spava mi svaki dan od 12,30h do 16hh. Svaki dan sam uz nju, tako da ne dam navikama da izmaknu...mada nemamo nikakvih ni problema, sama ih se drzi. Znam kad se dijete dobro naspava raspolozenije je, a da ne govorimo koliko je to potrebno za njegov pravilan rast i razvoj.

(odgovor članu Hannan)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Spavanje preko dana
9.7.2009 16:09:15   
neki
Moj Sead ima 3,5god. i spava mi i dan danas popodnevnu turu,od 14:30 do 16:30,svi sretni i raspolozeniuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Spavanje preko dana
9.7.2009 17:14:49   
slono
Ja radjam spavalice, Bogu hvala!!!! Stariji sin je spavao po citavu noc vec prije 2.mjeseca zivota, a tako sad i ovaj mali. Stariji je imao dnevno spavanje do 4,5 godine i od tada ne.
Ovaj mali "odvali" svaki dan po dvije ture najmanje i zna spavati po 2-3 sata! Sad mu je 7.mjeseci!!!
Sretna sam zbog toga, ja sam velika spavalica i ne znam sta bih da su oni drugaciji.

San je jako vazan i nista ga ne moze zamijeniti. Obojica su dojene bebe tako da nije pravilo da se te bebe bude nocu.......!!!!!! user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio slono -- 9.7.2009 17:16:11 >


_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Spavanje preko dana
10.7.2009 8:52:38   
mišur
Luka sada spava preko dana 3-4 sata, i tek sad mogu reći da je ovo milina...
Imam vremena i da se  i ja odmorim, i da spremim ručak...Naravno, to je samo bikendom kad sam kući..
Kad se sjetim ranije, kad je bio manji...Po pet puta u toku dana dremne po 15-20 minuta...
Ja samo što legnem ili krenem nešto raditi, a on već ustao..
Sad se valjda dobro izmori, i bogami dobro i odspava...

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Spavanje preko dana
10.7.2009 10:53:43   
NANICA
Moj user posted image  nikako nije spavao preko dana do 4,5mj. (dok ga nismo osunetili). Otkako smo ga osunetili (prije 15 dana) svaki dan odspava min. 1h a zna se desiti cak i po 3h.
Pocinjem misliti da to ima veze user posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Spavanje preko dana
10.7.2009 11:01:23   
milenium
Moj je sve do nedavno lijegao u ponoć,jedan iza ponoći i budio se u 9.sad se budi u 7 ako je lega u 10 ,a ako je lega u 11 budi se u 9 zadnji put.po danu spava jednom od podne do 2.ima 11 mjeseci

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Spavanje preko dana
10.7.2009 11:02:42   
milenium
a ima dana kad ne spava nijednom u danu pa ipak zaspe tek u 11 naveče i probudi se u 9 najkasnijeuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Spavanje preko dana
10.7.2009 11:03:29   
Romali
IZVORNA PORUKA: mišur

Luka sada spava preko dana 3-4 sata, i tek sad mogu reći da je ovo milina...
Imam vremena i da se  i ja odmorim, i da spremim ručak...Naravno, to je samo bikendom kad sam kući..
Kad se sjetim ranije, kad je bio manji...Po pet puta u toku dana dremne po 15-20 minuta...
Ja samo što legnem ili krenem nešto raditi, a on već ustao..
Sad se valjda dobro izmori, i bogami dobro i odspava...


Ista stvar kod nas.  Prije je bila patnja, duže trajalo uspavljivanje nego spavanje user posted image user posted image .


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Spavanje preko dana
10.7.2009 11:07:34   
Suzana
Mišur, Romali jesu to naši dečki već djeca? user posted image (moji su malo mlađi od vaših pačića! user posted image )
Moji još uvijek imaju 2 spavanja u toku dana. Prije podne, kada odspavaju cca. sat i po, i popodne kada odspavaju cca. sat vremena.
Naveče mi legnu oko 21:30 a ovih dana se bude oko 06:30... Nisam sigurna da im je to dovoljna sna, i nadam se da će za koji mjesec spavati jednom dnevno ali par sat i komadu...




_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Spavanje preko dana
10.7.2009 11:37:03   
Blue rose RR
Maryam Amina još uvijek spava preko dana, i to u komadu 2-3 sata, i nije važno da li je u pitanju radni dan ili vikend.
S obzirom da svaki radni dan je ustajanje u 06,10 sati, ipak smatram da je njoj previše da cijeli dan, do navečer u 20,30 ili 21,00 bude budna.
Nekada (ali vrlo rijetko), se zna desiti da profuli ono dnevno spavanje, i tada nastaje karastrofa, hem je razdražljiva, hem ne zna šta će sama od sebe, a nekamoli od mene.
Zato iako ponekad nije za spavanje, ipak je njeno da bude u krevetu, u pidžami, da leži i gleda crtani. Mada obično poslije pola sata ležanja i zaspi.
Imat će kada tamburati cijeli dan i biti na nogama.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Spavanje preko dana
10.7.2009 11:54:13   
mišur
IZVORNA PORUKA: Suzana

Mišur, Romali jesu to naši dečki već djeca? user posted image (moji su malo mlađi od vaših pačića! user posted image )
Moji još uvijek imaju 2 spavanja u toku dana. Prije podne, kada odspavaju cca. sat i po, i popodne kada odspavaju cca. sat vremena.
Naveče mi legnu oko 21:30 a ovih dana se bude oko 06:30... Nisam sigurna da im je to dovoljna sna, i nadam se da će za koji mjesec spavati jednom dnevno ali par sat i komadu...





Pa nego šta su, veliki momciuser posted image

I Luka je u tom periodu imao dva spavanjca od po sat vremena, a onda je odjednom izbacio to jutarnje spavanje, i produžio dnevno...
Na moje veliko zadovoljstvouser posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Spavanje preko dana
10.7.2009 12:08:11   
ziki
Upravu si Suzana, sve češće na forumu djeca a oni su meni još bebe, bar se Traik vskim danom sve više i više mazi ko prava beba. user posted image
Od kako je krenuo u obdanište prelazi na spavanje jednom od 12 do 2, a uveče pola9 -9 u krevetac. Imao je naviku jaku do spava oko 9 i oko 3, ček je i u obdaništu spavao bar po pola sata oko 9 ali se sam navikava na ritam sa drugarima

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Spavanje preko dana
10.7.2009 12:11:23   
Romali
Mene samo zanima kada počinje dnevno spavanje vaših kikača?
Moj Omar zaspe tek oko 14h pa ako oduži, onda mu je noćno tek u 23h,a ja sam dotad k'o mrtva kokošuser posted image . Inače, budi se oko 8.15- 8.30.

Šta predlažete da uradim kako bi barem malo ranije spavao uveče??
Malo mi je problem leći ga ranije po danu, jer izlazimo vani pa dok skuham pa dok jede pa dok ga uspavam pa..................................................................................user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Spavanje preko dana
10.7.2009 12:24:30   
Blue rose RR
Romali, u suštini sve zavisi od vaših dnevnih rituala.
Npr. moja kikica ustaje oko 06,10 ili vikendom oko 07,00 , i obavezno joj je spavanje najkasnije do 13,30, odspava do 15,30 - 16,00 kako kad, i onda je spavanje obavezno u 21,00 sati ljeti, a 20,00 ili 20,30 zimi. Tako da su tu odstupanja mnimalna.
Helem nejse, svoje prijepodnevne obaveze prebaci kad on spava, tako da onda možeš biti sa njim, izigrati se, i da bi već oko podneva bio spreman za spavanjac.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Spavanje preko dana
10.7.2009 12:36:52   
Romali
Hvala ti, Maryam Aminauser posted image
Mislim da ću početi kuhati naveče za sutra pa nakon jutarnje šetnje odmah može ručkiti i pajkiti.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 47
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *