|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Braxton Hicksove kontrakacije
3.7.2009 19:49:17   
Skvo RR
A koji si mjesec trudnoce? Mg se ne pije od druge polovine 8 mjeseca, a u 9 mjesecu ni slucajno.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Braxton Hicksove kontrakacije
3.7.2009 19:50:51   
poetesa
Nisam to znala! Pa šta onda tada da se pije?
Ja sam 31 sedmica sad

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Braxton Hicksove kontrakacije
3.7.2009 19:53:06   
Skvo RR
Ja sam npr. pila apaurin. Moras pitati doktora koji te vodi. Mg se ne smije piti pri kraju trudnoce, jer otezava otvaranje za porod.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Braxton Hicksove kontrakacije
3.7.2009 19:56:09   
poetesa
Moja doktorica je svako malo na godišnjem user posted image   Ali eto, nisam još prispjela :) imam vremena još
ali mogu misliti kako ću se kasnije bojati tih kontrakcija, kad me sad ovako prepadaju., Najgore je što ne znaš kako to treba da izgleda jer ti je prvi put

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Braxton Hicksove kontrakacije
3.7.2009 19:59:08   
Skvo RR
Ja sam ih isto imala...Malo je neprijatno, ali se sazivis sa njima. user posted image   To je samo jedna u nizu od priprema za porod....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Braxton Hicksove kontrakacije
4.7.2009 2:50:30   
Junior
ja sam 32 sedmica, i toliko sam se prepla veceras da sam otisla u bolnicu na ctg, nakon sto sam nazvala dr, jer ove danas su bile dosta jace od onih prethodnih dana...strah me da necu prepoznati kad prelaze granicu normale...meni su dali apaurin od 2 mg, 2X dnevno...niko nije magnezij spominjao...

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Braxton Hicksove kontrakacije
5.7.2009 10:34:39   
poetesa
Meni je doktorica napisala apaurin po potrebi, a za Mg da ga mogu popiti i 2 tab. Ja mislim da je Mg čak i bolji. Može se on unjeti i sa dosta Donata, mislim da ne može štetiti

A šta su ti vidjeli na ctg-u, je li sve ok? Baš mi je žao, i ja bih se isto tako prepala

< Poruku je uredio poetesa -- 5.7.2009 10:35:45 >

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Braxton Hicksove kontrakacije
5.7.2009 13:27:39   
Junior
kao ima kontrakcija, lagano, ali nista posebno, ne prelaze granicu tih laznjaka...u biti kada mi je dr usporedio moj ctg i ctg jedne trudnice koja je dosla da rodi, tek sam tad vidjela da se bas razlikuju...babica mi je objasnila da ponekad ti lanzni trudovi znaju biti bas jaki, ali ako kao primijetim bilo sta neobicno da dodjem opet na ctg...meni je za sad sve neobicno, jer se dogadja prvi put...user posted image


< Poruku je uredio Junior -- 5.7.2009 13:28:38 >

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Braxton Hicksove kontrakacije
5.8.2009 23:27:22   
nikita
mene je danas zgrcio dojnji dio stomaka na jedno minut dvije...prvo sam mislila to crijeve rade jer sam pojela hrpu smokava i onda sam skontala da mi je bio stomak uzasno tvrd...hB brzo je proslo...
jesu to te kontrakcije ?

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Braxton Hicksove kontrakacije
12.8.2009 19:15:21   
Soleil
Ja BH kontrakcije osjećam od 27. sedmice, a sada sam u 33. sedmici. Kako trudnoća odmiče, primijetila sam da se intenziviraju. Slično kao što ste opisale, zgrči se stomak i osjetim neki blagi bol koji zna naginjati na menstrualne bolove...mada su više neugodne nego što su bolne.

Pijem magnezij od 250 mg 3 x 1, Dabroston 2 x 1 (zbog prethodnog spontanog doktor ih preventivno propisao, tako da mi ih je zadržao do dana danas. Kaže da i Dabroston sprečava kontrakcije).

_____________________________

...Emma 26. 09. 2009. - Sunce je obasjalo naše živote...



(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Braxton Hicksove kontrakacije
13.8.2009 9:15:59   
emma.L
Nikita, jesu, možda BH, a možda prave. Samo malo primiri i javi se svom liječniku. Ja nisam obraćala pažnju i grlić se znatno skratio za 20-ak dana koliko sam čekala do pregleda. Zato sam morala primiriti kasnije, piti Mg i apaurin, i sve je bilo ok do kraja.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Braxton Hicksove kontrakacije
15.12.2009 18:07:58   
Amrino
Prebaceno sa duple teme

IZVORNA PORUKA: Gaba

zdravo mame
ja  sam u 34 sedmici i vec sam u prosloj semici osjetila bol u dnu stomaka
i pitala sam doktoricu i rekla mi je da cu istu bol osjetit kad bude vrijeme poroda
i da izdrzim jos 3 sedmice
a nisam je pitala da li to znaci da bi se mogla ranije poroditi i da li je rano da osjetim tu bol
pa me zanima da li znate nesto o tome ili vam se to desavalo?
nadam se da nije dupla tema jer sam ja jako zabrinuta



IZVORNA PORUKA: noaa

meni se to desilo prosli tjedan,sve isto prepala me sestra u bolnici pravo,mada mi je doktor rekao da je sve u redu,moja sestra  je to isto prosla i rodila normalno jos 2 dana nakon termina.kazu da je vrijeme da nam se tijelo priprema za porod i da ce sve biti ok,nema nam druge nego da se cuvamo i da vjerujemo onima koje su to prosle



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 37
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *